Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як би я зараз просував SEO блог, якби починав з нуля

Дорогі друзі, я давно хотів написати цей пост. Мене час від часу запитують про те, чи став би я зараз створювати і розвивати блог по тематиці просування сайтів. Мовляв, тепер і конкуренція посилилася, і блогів тисячі, і вже все написано-переписано, і просувати сайти складніше і довше.

Мовляв, тепер і конкуренція посилилася, і блогів тисячі, і вже все написано-переписано, і просувати сайти складніше і довше

Моя відповідь - так, став би. Звичайно, з 2007 року, коли я тільки починав вести цей блог, багато що змінилося. Але одне залишилося незмінним - як тоді, так і зараз, я дуже люблю просування сайтів і готовий займатися цим з ранку до вечора, як справжній маніяк 🙂 Чим, власне, і займаюся 😉. Тому якби я зараз починав все з нуля, то без сумнівів створив би SEO блог і почав його розвивати. Це ж так цікаво!

А то, що багато блогів цієї тематики - дуже добре. Це означає, що тема актуальна і затребувана. Я вважаю, що в блогінгу є тільки один-єдиний конкурент - це ви самі. У мене, наприклад, є "ледачий внутрішній черв'як", який тільки і твердить: "Бос, а бос, давай сьогодні побалдеем?" і "Не хочеться мені, треба поспати (подивитися фільм, відпочити і т.д.)" 🙂. Я з ним активно борюся, але іноді він бере гору 😉. Якщо подолаєте самого себе - все обов'язково вийде. Решта блоги - це друзі.

Найчастіше помилки на старті сайту призводять до того, що ресурс не отримує бажаної відвідуваності, не приносить очікуваного доходу, і автор його закидає або продає.

Звичайно, повністю уникнути помилок неможливо, але деякі дії в цьому напрямку зробити можна.

Далі я поділюся своїми думками з приводу того, як би я розвивав свій блог, якби починав з нуля. Я буду писати стосовно для блогу SEO тематики, але більшу частину інформації цілком можна застосувати для просування ресурсів інших напрямків.

Домен повинен бути новим

Моя думка - домен для нового блогу потрібен тільки новий. Ні в якому разі не купуйте домен з віком і показниками тИЦ і PR. На 100% неможливо буде дізнатися, чи перебував сайт на цьому домені під фільтром або баном пошукових систем.

Для того, щоб у вас була повна впевненість в тому, що ніяких санкцій до домену не було і що прикладені вами зусилля не пропадуть дарма, потрібно починати з чистого аркуша.

Для просування в рунеті найкраще взяти домен в зоні ru. В крайньому випадку - com або net.

Писати тексти самому або замовляти?

Моя відповідь однозначна - тільки писати самому. Я не знаю жодного популярного SEO блогу в рунеті і англомовному інтернеті, автор якого б не писав статті сам, а замовляв у копірайтерів. Замовляти тексти можна для другорядних сайтів, але для основних потрібно писати самому.

Звичайно, через роки, коли блог стає відвідуваним і відомим у своїй тематиці, автори часто публікують гостьові пости, які інші блогери пишуть їм безкоштовно. Це зовсім інше. Весь фундамент контенту створений самими авторами і саме він забезпечив їм популярність.

Я, наприклад, веду shakin.ru з 2007 року, і за цей час я не опублікував жодного гостьового поста. В першу чергу тому, що я не хочу давати собі привід розслаблятися у веденні блогу.

Ніхто спочатку не вміє писати цікаві та корисні статті. Цьому потрібно вчитися. Коли я дивлюся на свої перші пости на shakin.ru, то дивуюся, як я міг писати такий примітив і такі короткі статті 🙂. Але я весь час вчуся і намагаюся писати цікавіше.

На старті блогу не варто зациклюватися на тому, що ваші статті будуть поступатися в плані інформативності та обсягу матеріалів з інших сайтів. На цьому етапі важливо виробити звичку регулярно писати. Уміння прийде з досвідом.

частота публікацій

Важливо з самого початку привчити пошукових роботів до того, що нові матеріали на Вашому блозі з'являються регулярно.

Знайдіть ту частоту публікацій, яка оптимально для вас підходить. Не варто писати ночами, жертвуючи сном. Іноді можна, але не весь час. Але і писати нові пости 1-2 рази на місяць для молодого блога не буде ефективним.

Якби я завів новий блог, то публікував би нові пости 2-3 рази в тиждень.

Теми для статей

Мабуть, один з найцінніших порад, який я можу дати початківцям блогерів, полягає в наступному.

Відвідайте кілька десятків популярних блогів в своїй тематиці. У багатьох в боковій колонці є блок "Популярне". Там можна знайти посилання на найпопулярніші матеріали даного блогу. Списки блогів по самим різним тематикам можна знайти в рейтингах блогів, які я перерахую далі.

Перегляньте і вивчіть ці популярні пости. Багато з них напевно повністю або частково застаріли, тому що SEO постійно змінюється і розвивається. Виберіть найбільш цікаві для вас теми. Потім з кількох тем виберіть одну, і починайте писати, щоб стаття вийшла в відповідно до сучасних методів просування. Буде дуже добре, якщо в кожній статті ви будете висловлювати свою думку з того чи іншого питання.

Якщо на блозі немає блоку "Популярне", то можна просто пройтися по старих записів, опублікованими кілька років тому, і виділити серед них ті, які, на Ваш погляд, вийшли найбільш вдалими. Якщо вам важливий відгук і реакція відвідувачів, то вибирайте статті, у яких більше коментарів, ніж у інших.

Ні в якому разі не копіюйте і не переписуйте статті. Цим ви тільки нашкодите і собі, і своєму блогу. У статтях на інших блогах можна брати тільки теми та ідеї. Все інше має бути вашим.

Як варіант, подібним чином можна вивчати англомовні блоги у вашій тематиці (наприклад, по SEO - http://moz.com/blog ). Якщо немає знання мови - за допомогою Google Перекладача можна зрозуміти сенс статті практично на будь-якій мові. Я іноді навіть японські та китайські сайти з ієрогліфами читаю 🙂. Сенс завжди можна зрозуміти, по крайней мере.

Ще варіант, який би я використовував в перший час ведення свого блогу - я б публікував переклади англомовних статей по просуванню. Вибирав б найпопулярніші, і перекладав би з посиланням на джерело. Надалі від цієї практики я вважаю за потрібне відійти, щоб переключитися повністю на свої матеріали і думки, і не переводити чужі.

Трансляція в соціальні мережі

🔥 До речі! Я планую випустити платний курс з просування англомовних сайтів. Якщо цікавить, можете подати заявку в ранній список через цю форму , Щоб першими дізнатися про вихід курсу і отримати спеціальну знижку.
Запрошую вас підписатися на мої канали в Telegram:
@shakinru - просування в рунеті.
@burzhunet - англомовне SEO.

З самого старту я б завів акаунти в соціальних мережах Twitter, Google+, Facebook і Вконтакте і робив би анонс кожного поста в них. Природно, в кожному акаунті я б поставив посилання на свій блог і написав, хто я і чим захоплююся.

Я прийшов до висновку, що для максимального ефекту краще публікувати анонс кожного нового поста вручну, а не робити це автоматично. Про це я писав у статті 10 ефективних методів по просуванню в соціальних мережах . Користувачі будуть бачити, якщо матеріали вашого сайту транслюються автоматично, і це буде знижувати ефект в плані переходів на ваш сайт.

Youtube і відеоматеріали

Крім цього, я б відразу зробив канал на відеосервісі Youtube. Зараз формат відео набагато більш популярний, ніж кілька років тому.

Робити свої відео потрібно обов'язково. Це не тільки ефективно з точки зору залучення цільових відвідувачів на ваш сайт, але і вносить різноманітність для ваших відвідувачів. Крім того, це буде вигідно відрізняти вас від більшості інших блогерів, які відео не використовують.

Подумайте над тим, яким чином ви можете використовувати подачу своїх матеріалів у відеоформаті. Я, наприклад, люблю робити відеоуроки з різних сервісів і програм, які постійно використовую в роботі з просування.

Відеоподкасти, де б я говорив перед відеокамерою, я поки робити не планую, так як я часто незачесаний, неголений і страшний 😉. Хоча можна подумати 🙂.

Для запису своїх дій на екрані я використовую програму Camtasia Studio. Наведу посилання на детальний мануал по цій програмі:

http://www.sdelaysite.com/interesting/zapis-videouroka

http://www.sdelaysite.com/interesting/zapis-videouroka-2

Для створення різних відеоефектів можна використовувати Adobe After Effects.

Діяльність на форумах

Я б з моменту старту нового блогу завів акаунти на всіх популярних форумах SEO тематики і активно б там спілкувався.

Наведу посилання на популярні SEO форуми рунета:

http://forum.searchengines.ru/

http://www.maultalk.com/

http://webmasters.ru/forum/

http://www.seobuilding.ru/seo-forum/

Посилання на свій блог можна помістити в підпис. Ви повинні приносити користь формами. Якщо щось знаєте - поділіться радою з новачками. Якщо проводите експеримент - поділіться його результатами.

Хороший варіант заробити авторитет на форумі - писати корисні повідомлення. Можна навіть деякі статті писати спеціально для публікації на форумах. Чудово, якщо будь-які з створених вами тим модератори зроблять прикріпленими, це забезпечить вашому сайту постійний приплив цільових відвідувачів.

Пам'ятаю, в останній тиждень, коли в 2008 році я досягав своєї мети збільшити відвідуваність на shakin.ru з 350 до 1000 осіб на добу за 10 тижнів, на першій сторінці розділу "Будь-які питання від новачків по оптимізації" на forum.searchengines.ru були одночасно три моїх теми, одна з них закріплена. Це давало мого блогу в середньому 170 осіб на добу.

Дружба з іншими блогерами

З моменту запуску нового блогу я б не став заводити знайомства з популярними SEO блогерами - молодий сайт з нульовою відвідуваністю нікому не цікавий.

Що б я почав робити, так це регулярно публікувати добірки цікавих матеріалів з просування, як я це роблю в випусках блог-шоу . У них я б згадував цікаві пости з інших блогів.

Час від часу я б писав деяким блогерам, чиї статті я анонсував, з проханням зробити ретвіт мого поста з посиланням на їх блог, або згадати його в одній з інших соцмереж - Google+, Вконтакте або Facebook. Це дозволило б отримувати додаткових цільових відвідувачів на мій блог з соціальних мереж.

Поступово, коли блог почне набирати обертів, деякі з згадуваних мною блогерів почнуть ставити посилання і на мій блог.

Через кілька місяців ведення блогу я б почав брати інтерв'ю у блогерів. Причому я почав би з блогерів, які поки ще не популярні, але і не є новачками, і у яких блоги дійсно цікаві та корисні. У таких блогерів або зовсім немає інтерв'ю, або їх всього кілька, і вони набагато охочіше погоджуються дати інтерв'ю в порівнянні з власниками популярних блогів.

Я б зробив це для того, щоб наповнити категорію інтерв'ю і щоб надалі я міг звертатися за інтерв'ю до популярних блогерів. Якщо вони побачать, що на моєму блозі вже є цікаві інтерв'ю, то це значно збільшить шанс того, що популярні блогери погодяться відповісти на мої запитання.

Вам може бути корисний мій аудіо скрінкасти з порадами про те, як брати інтерв'ю .

рейтинги блогів

Наповнивши свій молодий блог десятком-другим постів, я б додав його в рейтинги блогів. Це безкоштовний спосіб отримати довічне заслання на свій ресурс. Плюс з рейтингів можна отримувати нехай і трохи, але додаткових відвідувачів.

Наведу список рейтингів блогів в рунеті:

http://blograte.ru/

http://www.epochta.ru/rating/

http://www.dobrobot.com/

http://bloggers.ezhelev.com/

Анонси на SEO форумах

На багатьох форумах є розділи, призначені для того, щоб блогери робили в них анонси своїх нових матеріалів. Зазвичай вони називаються "Дайджест блогосфери" або "Анонси блогосфери". Я б після публікації кожного нового поста робив би його анонс в подібних розділах.

http://www.maultalk.com/forum45.html

http://www.seobuilding.ru/seo-forum/anonsy_blogosfery/

http://webmasters.ru/forum/f48/

Перед публікацією бажано прочитати правила даних розділів, на кожному форумі вони свої.

сервіси анонсів

Для додавання анонсів постів зі свого блогу я також використовував би спеціалізовані сервіси (їх набагато більше, я приведу тільки ті, які нормально проіндексовані в Яндексі і google):

http://grabr.ru/

http://webice.ru/

http://seominds.ru/ (Анонс на цьому сервісі є записом в блог)

http://postpr.ru/

http://webfairy.ru/

http://haiter.ru/

http://seomaster.name/

У кожного сервісу є свої правила, тому раджу попередньо з ними ознайомитися.

авторство Google

Цей момент я б обов'язково використовував, якби починав новий блог. Зв'язавши свій профіль у соціальній мережі Google+ з сайтом і підтвердивши своє авторство, ви отримуєте чудову річ - в описах матеріалів вашого блогу в результатах пошуку Google буде ваша фотографія. Це позитивно позначається на кликабельности і поступово формує вашу впізнаваність і особистий бренд.

Описи вашого сайту будуть виглядати приблизно так:

Я вибрав фотку, де я в білій касці (символізує White Hat SEO, або Біле просування) у бурової вишки на нафтовому родовищі під Сургутом. Давно справа була 🙂.

Гаразд, не будемо відволікатися. Зробити висновок своєї фотографії в результатах пошуку Google можна за цією інструкцією:

Як зробити розширений сниппет з фотографією в Google+

Розширені описи в Google

Чесно скажу, зупинятися тільки на додаванні фотографії я б не став 🙂. Google надає ще одну чудову можливість - додати до описів свого сайту в результатах пошуку рейтинг у вигляді зірочок. Ви напевно багато раз помічали подібну красу:

Реалізувати зірочки рейтингу в Google можна за цією інструкцією (стосовно WordPress):

http://cospi.ru/rich-snippets-dlya-sajta/

можете спробувати різні плагіни WordPress для створення розширених описів. Я особисто використовую ось цей от Лестера Чана, автора багатьох популярних плагінів:

WP-PostRatings plugin

Я якось брав у Лестера інтерв'ю . Підписався на нього в Інстаграме, він цікаві фотки викладає.

Конкурси не потрібні

Моя думка щодо того, чи потрібно проводити конкурси на своєму блозі, коротко сформульовано в назві цього підпункту 😉. Я як не проводив конкурси, так і не буду їх проводити, тому що вважаю їх втратою часу як для організаторів, так і для учасників. Вони тільки будуть відволікати від роботи.

Коментування інших блогів

А ось коментувати інші блоги своєї тематики для молодого сайту не тільки можна, а й треба. Я сам в перший час активно коментував кілька блогів в своїй тематиці. Справа не тільки в тому, що на багатьох блогах є блок в боковій колонці "Мої друзі", який дозволяє отримати посилання з головної сторінки цих блогів. Справа і не в можливості отримання посилань на свій блог (багато блоги дозволяють ставити dofollow посилання).

Справа в тому, щоб вас почали помічати і взнавати. За допомогою грамотних коментарів на популярних тематичних блогах можна отримувати хороший приплив цільових відвідувачів на свій ресурс.

При написанні коментарів в поле "Ім'я" пишіть або своє ім'я та прізвище, або нік. Ключові слова використовувати не варто, як і посилання в тексті коментаря.

Обмін постовими і блогрол

C самого старту нового блогу я б обмінювався постовими. Це ще один хороший спосіб отримання вічних посилань з тематичних сайтів безкоштовно.

Спочатку я б змінювався з такими ж нульовими блогами, як і мій. Потім, у міру збільшення відвідуваності і параметрів тИЦ і PR, я б шукав для обміну блоги, приблизно рівні моєму за цими показниками.

Як варіант, можна обмінюватися блогрол, це такий блок посилань, який розміщується або на головній сторінці блогу, або на всіх його сторінках.

Головне правило обміну постовими і блогрол - обмін повинен бути рівнозначним. Блоггер з багатотисячною відвідуваністю не змінюватиметься з блогом, у якого всього кілька десятків людей на добу.

Для того, щоб знайти блоги, які обмінюються постовими у вашій тематиці, набираємо такий запит в Google:

seo "обмін постовими"

При обміні блогрол і постовими я б використовував свою нову схему складання текстів посилань .

Публічна постановка цілей

О, це один з тих пунктів, який би я задіяв обов'язково. Саме завдяки публічної постановці мети в 2008 році я за 10 тижнів збільшив відвідуваність цього блогу з 350 до 1000 осіб на добу і вивів свій блог на якісно новий рівень.

При постановці цілей важливо правильно розрахувати свої сили і врахувати, скільки приблизно часу буде потрібно для їх досягнення.

Немає сенсу ставити мету в перші дні після старту блогу, коли у нього буде нульова відвідуваність. Коли на блозі буде в середньому 50-100 осіб на добу, можна поставити завдання в 200-300 відвідувачів.

Також важливо вказати конкретний термін, до якого мета повинна бути досягнута. Це буде відмінним стимулом для роботи.

Важливо ділитися своїми досягненнями

Це я робив, роблю і буду робити. Якщо у мене щось виходить в плані просування і збільшення відвідуваності, то я часто цим ділюся на сторінках shakin.ru.

Відвідувачі люблять, коли автор блогу ділитися з ними своїми практичними напрацюваннями. Можна багато писати про теорії, але найціннішими і затребуваними статтями на будь-якому SEO блозі будуть пости про практику просування.

Приклади деяких моїх статей, де я ділюся своїм досвідом (інші можна знайти в змісті блога ):

Як оптимізувати статтю під соціальні мережі і отримати 5000 відвідувачів

Як спіймати святковий трафік

Як я збільшив відвідуваність цього блогу з 350 до 1000 чоловік за 10 тижнів - частина 1 , частина 2 , частина 3 і частина 4

12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності

Моя пропозиція для молодих SEO блогів

Я часто беру інтерв'ю у SEO блогерів, які поки ще не отримали широкої популярності. Після інтерв'ю їх блоги отримують цільових відвідувачів і вічні прямі посилання з мого блогу.

Крім цього, я часто згадую якісні матеріали з молодих SEO блогів в випусках блог-шоу.

Єдине, що для цього потрібно - корисний і цікавий блог.

Пропоную авторам SEO блогів, які хотіли б дати інтерв'ю або потрапити в блог-шоу на shakin.ru, подати заявку за допомогою цієї форми.

Примітка - я зайду на кожен блог, про який надійде інформація. Природно, взяти інтерв'ю у кожного блоггера я не зможу. Я зроблю це в тому випадку, якщо блог мені сподобається. Інтерв'ю може з'явитися як найближчим часом, так і через кілька місяців.

Крім описаних методів, я б поступово і потроху використовував розміщення посилань назавжди на якісних сайтах по тематиці. Якщо цікавить, можете отримати мої безкоштовні рекомендації по роботі з декількома сервісами, які я активно використовую протягом декількох років для просування сайтів, подробиці можете дізнатися на Цій странице .

При складанні текстів посилань я б використовував свою нову схему . У плані просування використовував би удар шершня .

Бажаю вам успішного просування ваших сайтів!

Глобатор

Десерт на сьогодні - добірка крутих стрибків:

Підпішіться на розсилку блогу з корисних матеріалами по SEO


Оцініть, будь ласка, статтю, я намагався :):


У мене, наприклад, є "ледачий внутрішній черв'як", який тільки і твердить: "Бос, а бос, давай сьогодні побалдеем?
Писати тексти самому або замовляти?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: