Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як писати статті для блогу - підготовка, оформлення, поради

 1. Підготовчий етап
 2. 1. Приблизний план статті
 3. 2. Ключові слова
 4. Оформлення запису в блозі
 5. 1. Тема
 6. 2. Соціальні кнопки
 7. 3. Ілюстрації, відео
 8. 4. Перший вступний абзац і зміст
 9. 5. Основний текст
 10. 6. Списки
 11. 7. Висновки
 12. 8. Схожі пости
 13. 9. Секція коментарів
 14. Додаткові акценти:
 15. постобработка
 16. 1. Перевірка тексту на грамотність
 17. 2. Відстеження позицій
 18. 3. Соціальні сигнали
 19. 4. Перелінковка

Блогами я займаюся вже більше 8ми років, і за цей час встиг накопичити деякі знання по темі Блогами я займаюся вже більше 8ми років, і за цей час встиг накопичити деякі знання по темі. Крім технічних моментів (безпосередньо постинга) існує багато інших нюансів, які слід враховувати при додаванні записів в блог. Якщо ви хочете створити професійний проект, що займає хороші позиції в ПС, що приносить вам дохід і клієнтів, то без них просто не обійтися. У цій статті постараюся розглянути всі основні нюанси як писати тексти і статті для блогів.

Я б виділив 3 основні етапи в цьому процесі:

Підготовчий етап

Наступні два пункти, по суті, не є обов'язковими, але вони допоможуть зробити ваш пост більш якісними і ефективним.

1. Приблизний план статті

Припустимо, що ми вже придумали тему майбутньої записи в блозі. Далі я зазвичай письмово виділяю ключові моменти, які хочу розглянути в публікації, плюс записую різні думки (щось на зразок чернетки). В результаті цього міні-мозкового штурму формуються основні розділи і приблизне вміст замітки.

Дані «начерки» цілком зійдуть як тех.задания копірайтер, якщо ви вирішили замовити контент в біржі . Або можна відкласти написання статті на потім, а коли ви їй вирішите зайнятися, не доведеться зайвий раз витрачати час на вникання в тему - просто почнете опрацьовувати кожен з пунктів плану.

2. Ключові слова

Після першого кроку перед написанням тексту в блог я займаюся підбіркою ключових слів . Це потрібно робити для того щоб в подальшому розраховувати на трафік з пошукових систем. У тематичних проектах попередньо створюється семантичне ядро ​​всього сайту, але в разі персонального тематичного блогу, думаю, цілком можна обмежитися разовим підбором ключових запитів.

для повноцінного семантичного ядра існують спеціальні сервіси або програми, а під ключі зі статті блогу вистачить звичайного Yandex Wordstat (wordstat.yandex.ru). Раджу використовувати скрипти Yandex Wordstat Assistant і Yandex Wordstat Helper спрощують роботу.

Раджу використовувати скрипти  Yandex Wordstat Assistant і Yandex Wordstat Helper  спрощують роботу

В результаті отримаєте набір ключових фраз і слів, які бажано красиво і органічно додати в запис блогу. Спільно з іншими прийомами це зробить ваш текст більш ефективним і оптимізує його під пошуковики, щоб в майбутньому розраховувати на трафік за цими ключам. Намагайтеся вибирати низькочастотні і середньочастотні запити, що зможуть вилізти в ТОП видачі без серйозних фінансових вкладень.

Оформлення запису в блозі

Деякий час назад знайшов в інтернеті картинку (схему), яка демонструє структуру ідеальної статті для блогу. Багато в чому з нею згоден, хоча, в принципі, там особливо складного нічого і немає. Тим, хто тільки починає вести проект зараз і тим, хто не сильний в англійському, публікую детальне пояснення нижче. А ось, власне, і сама картинка (збільшується при кліці).

Отже, ідеальне оформлення замітки включає 9 важливих елементів.

1. Тема

Він повинен бути креативним, що привертає увагу, а також зрозумілим і містить ключову фразу. Намагайтеся вмістити все в менш ніж 10 слів. Не забувайте при цьому вказувати МЕТА тег Title (про нього трохи нижче). Багато seoшнікі рекомендують робити дані заголовки різними.

2. Соціальні кнопки

Досить важливо щоб читачі мали можливість поділитися цікавим постом зі своїми друзями. Не варто «затягувати» з розміщенням подібних кнопок десь в самому кінці статті, додайте їх прямо після заголовка. Плюс зараз часто зустрічається реалізація, коли кнопки пересуваються разом з прокруткою сторінки зліва від тексту блогу.

Про установку соціальних кнопок говорилося вже не раз - є стаття як це зробити вручну або за допомогою плагінів . Взагалі різних соціальних WordPress модулів більш ніж достатньо.

3. Ілюстрації, відео

Для кращого сприйняття можна додати картинку на початку посту (лівому / правому верхньому кутку або на всю ширину рядка). Звичайно, ідеально щоб вона була унікальною, але не завжди це виходить реалізувати. Я зазвичай просто шукаю зображення в Google, але є й інші джерела з безкоштовними ілюстраціями для блогу , Хоча через роки там могли помінятися правила.

Намагайтеся додати в запис блогу та інші зображення: графіки, скріншоти, таблиці, ілюстрації, інфографіку і т.п. На свої оригінальні картинки рекомендую ставити водяний знак на фото . Не забувайте прописувати тег alt за правилами пошукової оптимізації.

Розміщуйте в статтях відеоролики по темі (власні або знайдені в мережі) - такий формат подачі інформації набагато більш наочний і цікавий ніж текст. Він доповнить вашу замітку. Нещодавно я писав про вставку відео Youtube на сайт раджу почитати.

4. Перший вступний абзац і зміст

У першому абзаці повинні бути чітко викладені основні цілі і посил статті, щоб люди розуміли, про що піде мова нижче. На схемі ідеального поста радять вставляти ключову фразу в одне з перших пропозицій, а потім додавати ще одну її варіацію трохи нижче.

Також останнім часом в блогосфері популярним стає використання змісту. Ідея досить хороша - ви можете розміщувати активні посилання на розділи поста і заодно позначили основні моменти на початку тексту. У WordPress завдання реалізується через створення html якорів або спеціальні модулі. Для інших CMS все аналогічно.

5. Основний текст

Власне, тут потрібно детально розглянути поставлене питання, не забуваючи природним чином вписувати ключові. За обсягом тексту спеціальних побажань немає, все залежить від специфіки та особливостей вашого блогу. Однак важливо повністю розкрити тему! Кажуть, пошуковики люблять записи від 2000 символів без пробілів - якщо хочете, можете орієнтуватися на цю цифру.

До речі, ще зі школи пам'ятаю структуру твору, якій до сих пір користуюся щоб написати статтю для блогу: 1) вступ, 2) основна частина, 3) висновки. Сюди ж додаємо попередні замітки / план, про які говорилося вище. З таким підходом створювати повноцінну і логічно структуровану публікацію реально легше.

При написанні текстів під Web рекомендується робити часте поділ на абзаци, плюс можна ставити підзаголовки. Даний прийом корисний не тільки для легкості читання, але і стане в нагоді в оптимізації сторінки. Виділяйте підзаголовки тегами H2, H3 або H4.

6. Списки

Не дивлячись на те, що питання, в принципі, пов'язаний з попереднім пунктом, автори схеми ідеального поста вирішили виділити його окремий. Якщо у вас є можливість створювати в тексті різні списки для посилення акцентів на тих чи інших моментах, бажано це робити. Наприклад, ви можете:

 • додати добірку основних переваг сервісу, коли пишіть огляд;
 • коротко резюмувати, сказане раніше (іноді використовую в висновках);
 • перерахувати різні варіанти вирішення певної задачі.

7. Висновки

Намагайтеся якось логічно завершити свій запис в блозі. Підведіть підсумки і коротко резюмуйте все, що було розглянуто в тексті вище. До речі, якщо вже мова йде про блозі, то можна в кінці замітки задати питання читачам або попросити їх поділитися своєю думкою з тієї чи іншої теми (такий собі заклик до дії). Тут же часто розміщується пропозиція підписатися на оновлення.

8. Схожі пости

Даний інструмент дозволяють підказати читачам посилання на інші матеріали, що могли б їх зацікавити. Для реалізації цієї фішки існує кілька плагінів зі слайдами які виглядають досить виразно. Я найчастіше використовую модуль Yet Another Related Posts Plugin - як на мене, саме функціональне рішення. Він дозволяє задавати різні критерії схожості: по заголовку, категоріям, тегами і т.п.

Логічно, що схожі статті повинні бути близькі по тематиці вашої замітці. Хоча, теоретично допускається створення кілька подібних блоків, наприклад, з випадковими постами або найпопулярнішими в поточній рубриці. Також можете звернути увагу на рекомендований контент в Adsense або впровадити сторонні сервіси для цього завдання.

Також можете звернути увагу на  рекомендований контент в Adsense  або впровадити сторонні сервіси для цього завдання

9. Секція коментарів

Який же блог і без коментарів . Не дивлячись на те, що багато проектів зараз страждають від спаму, і активність відвідувачів не особливо велика, все ж залишити цей блок потрібно. Якщо вам не вистачає базової системи коментування спробуйте сервіс Disqus , Плюс не забувайте використовувати різні прийоми проти спаму .

Важливо відповідати на кожну запис користувачів - це буде розвивати бесіду і покаже, що ви читаєте коментарі. Можна всіляко заохочувати активність відвідувачів в даному напрямку: влаштовувати розіграші з призами, проводити конкурси на найактивнішого коментатора або просто відображати dofollow посилання на його проект.

Додаткові акценти:

Практично всі основні моменти і поради як написати пост в блозі вже сказані, я лише хочу додати парочку нюансів:

 • Додавайте кожного матеріалу унікальні МЕТА теги title і description (в вордпресс для цього є спеціальні модулі WordPress SEO by Yoast або All in One SEO Pack та інші).
 • Не варто забувати про рекламу - контекстні оголошення в статті працюють набагато краще ніж в сайдбарі. розміщуйте Google Adsense на початку тексту після заголовка або поруч з ілюстрацією. Також працюють блоки безпосередньо всередині контенту або під ним.
 • В кінці поста я вважаю за краще відображати список тегів і категорій , Що, фактично, є одним з варіантів перелинковки.
 • Можна також додати пропозиції підписатися на RSS і ваші профілі в соц.сетях. Підправте код шаблону щоб повідомлення показувалося на всіх сторінках і не потрібно було писати його кожен раз заново.

постобработка

Після того як ви написали статтю для блогу рекомендую виконати кілька корисних додаткових кроків. Це особисто мої спостереження, до яких прийшов в процесі роботи.

1. Перевірка тексту на грамотність

Буквально недавно публікував думки / опитування по темі грамотності в блогінгу (Можете почитати і проголосувати). Якщо ви хочете створити професійний продукт, який би приваблював клієнтів або показував вас як профі в своїй ніші, то контент на сайті повинен бути, як мінімум, без помилок. Краще витратити одну годину часу на перевірку тексту ніж потім шкодувати. У корпоративному блозі навіть має сенс замовляти послуги коректора.

2. Відстеження позицій

На підготовчому етапі ми знаходили спеціальні ключові слова щоб писати статті для блогу які будуть оптимізовані під пошукові системи. Отже, має сенс якось відстежувати відповідні результати. Я в даний момент використовую перевірку позицій в Rush Analytics , Хоча є безліч інших альтернативних програм і сервісів.

3. Соціальні сигнали

Через деякий час після постинга я розміщую посилання на статтю в своїх акаунтах в деяких соціальних мережах. При бажанні процес можна автоматизувати, наприклад, через плагін WP to Twitter або сервіс IFTTT .

Крім того, є спеціальні сайти, де доступна покупка репоста - функція реалізована в біржі QСomment і деяких схожих проектах. Там же є послуги на замовлення коментарів. Все це допоможе створити ефект активного обговорення і підбурити відвідувачів на аналогічні дії. Публікація з 1 репоста і без коментарів виглядає сумно.

4. Перелінковка

Ще один важливий нюанс після того як ви додали запис блог - перелинковка . Вище вже згадувалася парочка варіантів її реалізації - схожі пости, добірки останніх заміток з рубрики, лінки на розділи / мітки + звичайно ж посилання в тексті.

Однак віднедавна я почав вносити зміни в старі пости, звідки ставлю посилання на нову статтю. Якщо у вас вікової сайт, то напевно знайдете 3-5 записів, де зможете поставити подібний лінк. Це дозволить перенаправляти користувачів на додаткові корисні матеріали по темі + дасть ефект по низькочастотних запитах. Не забудьте тільки запустити переіндексацію сторінок в Яндексі / Гуглі після внесення відповідних змін до старих публікаціях.

Сподіваюся цих рад як писати статті для блогу вам вистачить щоб поліпшити свій проект або запустити новий. Звичайно, багато етапів тут не є обов'язковими, наприклад, можна опустити попередню оплату підготовку або не перевіряти тексти після і т.п. Однак для створення професійного сайту з хорошою лояльною аудиторією, позиціями в пошуку, трафіком всі ці пукнт бажано виконувати.

Якщо у вас є що додати до порад по ідеальній записи в блозі, пишіть в коментарях. Можливо, щось упустив.

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: