Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як правильно писати статті для блогу

 1. 1. Підготовка до написання статті
 2. 1.1 Добірка ключових слів
 3. 1.2 Аналіз конкурентності запитів
 4. 1.3 Вибір заголовка і опису статті
 5. 1.4 Вибір матеріалів-джерел
 6. 1.5 Вибір посилань і анкоров
 7. 1.6 Складання плану статті
 8. 1.7 Визначення обсягу кожного розділу
 9. 1.8 Розподіл ключів, посилань і картинок
 10. 1.9 Підбір відеоматеріалів
 11. 2. Структура статті
 12. 2.1 Тема
 13. 2.2 Введення
 14. 2.3 Тіло статті
 15. 2.4 Висновок
 16. 3. Правила написання статті
 17. 3.1 Відсутність помилок
 18. 3.2 Висока унікальність
 19. 3.3 Невеликі абзаци
 20. 3.4 Короткі пропозиції
 21. 3.5 Структуризація тексту
 22. 3.6 Наявність перерахувань

Написання статті - це ціле мистецтво, якому можна вчитися все життя, але так і не досягти бажаних успіхів. Вміти висловлювати свої думки грамотно, цікаво і послідовно може далеко не кожен. А адже з появою інтернету «письменниками» стали практично всі користувачі інтернету, де б їх творчі навички не застосовувалися: на форумах, в коментарях, в онлайн іграх, в статтях на сайти або ж в копірайтерської діяльності.

З необхідністю писати статті стикаються і блогери, адже їм доводиться особисто наповнювати контентом свій блог, інакше він перестане бути блогом З необхідністю писати статті стикаються і блогери, адже їм доводиться особисто наповнювати контентом свій блог, інакше він перестане бути блогом. Про те, як правильно писати статті для блогу, як підготувати план статті, які хитрощі і тонкощі варто врахувати при цьому, і піде мова. Я вже два роки займаюся цікавою роботою - копірайтінгом і рерайнігом (для даної професії це великий термін), написав понад 2000 тисяч статей на різні сайти, набив руку і придбав величезний багаж знань, яким і хочу поділитися в цій статті. З цього мануалу можна писати будь-які статті на будь-які сайти, а не тільки тексти для блогів.

1. Підготовка до написання статті

Хто б що не думав, але підготовчий етап значно спрощує роботу копірайтер. Крім цього, підготувавшись, ви вже ні про що не забудете при написанні тексту. Якщо ж ви почнете писати статтю без підготовки, то висока ймовірність, що ви що-небудь та забудете. Втім, якщо стаття простенька, то можна написати її без плану. Але якщо ви готуєте пост в блог, то без підготовчих робіт просто не обійтися!

На підготовчому етапі важливі наступні роботи.

 1. Добірка ключових слів.
 2. Аналіз конкурентності запитів (визначення основних конкурентів).
 3. Вибір заголовка і опису статті.
 4. Вибір матеріалів-джерел.
 5. Вибір посилань і анкоров для внутрішньої перелінковки.
 6. Складання плану статті.
 7. Визначення обсягу кожного розділу статті.
 8. Розподіл ключових слів, внутрішніх посилань і картинок за статтею.
 9. Підбір відеоматеріалів для статті.

Ці дев'ять пунктів дуже важливо виконувати послідовно, саме в цьому полягає правильне написання статті для блогу. Тепер докладніше про кожному пункті.

1.1 Добірка ключових слів

Будь-яка стаття на блозі повинна приносити нових користувачів з пошукових систем, інакше не вийде збільшити відвідуваність сайту . Ось чому кожна стаття повинна бути оптимізована під один або кілька пошукових запитів. Найпростіше скористатися сервісом Яндекс.Вордстат , Визначити слова і переходити до наступного пункту. Але якщо ви хочете докладніше дізнатися про те, як і де підбирати ключові слова, прочитайте статтю « Семантичне ядро ​​сайту ».

Загалом, добірка ключових слів - найважливіше дію, яке не можна ігнорувати.

Для цієї статті я вибрав такі ключі: «як писати статтю (і)», «як правильно писати статті».

1.2 Аналіз конкурентності запитів

Після того як пошукові запити обрані, потрібно переходити до аналізу їх конкурентності. В ході цього може з'ясуватися, що за деякими ключовими словами взагалі не варто розкручуватися. Тут же варто визначитися з основними конкурентами, оцінити якість їх сайтів, щоб знати, чи можливо боротися з ними за місце в топі. Про те, як аналізувати пошукові запити, можна прочитати в цієї статті .

Я не завжди проводжу якісний аналіз пошукових запитів, для того щоб написати хорошу статтю, можна обмежитися і грубої оцінкою конкурентності. По-перше, це досить швидко, по-друге, щодо точно, по-третє, дуже просто.

Для оцінки запиту просто введіть його в пошукову систему Яндекс і подивіться, скільки відповідей він знайде у ній. Наприклад, на скрині нижче видно, що для ключа «як писати статті» знайдено 105 млн. Відповідей, та ще й 8133 відео - це дуже багато. Висновок: запит досить конкурентний, пробитися по ньому буде непросто.

Друге, на що потрібно звернути увагу - перші 3-5 сайтів, які покаже Яндекс Друге, на що потрібно звернути увагу - перші 3-5 сайтів, які покаже Яндекс. Перейдіть по посиланнях, подивіться, наскільки якісно написані статті, якщо в них картинки, структурована чи стаття і т.д.

Чому варто перевіряти конкурентність саме в Яндексі? По-перше, цей пошуковик, на мій погляд, формує більш хорошу видачу, ніж Гугл. По-друге, Яндекс більш пристосована до рунету система, Гугл поки поступається йому в обробці російськомовних документів. По-третє, особливо неважливо, в якій пошуковій системі проводити аналіз, адже цифри будуть приблизно однаковими.

1.3 Вибір заголовка і опису статті

Після того, як ключові слова підібрані і проаналізовані, можна заповнювати мета-теги - title (заголовок) і description (опис).

Назва варто вибирати таким, щоб воно містило ключові слова (бажано в прямому входження), але в той же час було якомога коротше. Заголовок повинен відображати основну думку статті і спонукати людину прочитати текст. Дуже важливо, щоб назва статті містилося в один рядок, так би мовити, читалося «за один погляд». Людина - дуже ліниве істота, навіть зайвий погляд для нього - напряг. Загалом, заголовок - одна з найважливіших частин статті, і скласти його буває ой як непросто.

Опис - довша версія заголовка. Сюди включаються основні ідеї статті, деякі пояснення і інша важлива інформація. Опис не повинен бути занадто довгим. Чи варто згадувати, що в тіло опису повинні входити пошукові запити?

1.4 Вибір матеріалів-джерел

Я рідко пишу статті повністю «з голови». Найчастіше я звертаюся за допомогою до джерел інформації, які допоможуть мені підготувати текст. Напевно на ту тему, на яку ви вирішили писати, вже є статті. Використовуйте ці матеріали, запозичте кращі ідеї, намагайтеся написати ще краще. Будь-яка наукова книга має 20-30 джерел, які використовувалися під час її написання.

Саме тому перед тим як почати писати статтю, варто вибрати 2-3 джерела, які будуть використовуватися під час створення тексту. Прочитайте їх уважно, виберіть найголовніше і використовуйте в своїй статті.

1.5 Вибір посилань і анкоров

Якщо ви пишете статтю для блогу, то обов'язково передбачте внутрішню перелинковку. Посилання на схожі пости повинні бути гармонійно вписані в статтю. При цьому дуже важливо вибрати правильні анкор для цих посилань. анкор посилань допоможуть вам поліпшити поведінкові чинники.

Щоб кожна посилання передавала максимальна вага, слід рівномірно розподілити внутрішні заслання за статтею.

Не забувайте про те, що кількість посилань залежить від обсягу статті: їх надмірна кількість буде заважати користувачам читати статтю, а надто мала кількість - недогляд в плані внутрішньої перелинковки. Я не дотримуюся якихось певних цифр, але намагаюся на 2000-3000 знаків додавати 1-2 посилання.

1.6 Складання плану статті

Складання плану допоможе вам ні про що не забути при написанні статті. Тут же визначається структура статті: заголовки, підзаголовки, розділи та підрозділи.

Я ніколи не нехтую планом, тому що він мені дуже допомагає. Склавши його, я не боюся чогось забути або про щось не згадати. Крім цього, писати стає набагато легше: буває, що не знаєш, з чого почати, як продовжити, про що взагалі писати, а план значно спрощує складання тексту.

План - це скелет статті, на якому все тримається.

1.7 Визначення обсягу кожного розділу

Склавши план, слід переходити до визначення обсягу головних частин статті. Це необхідно для того, щоб в подальшому було можливо розподілити ключові слова по тілу статті. Крім того, ви будете заздалегідь знати приблизний обсяг всієї статті, що також дуже зручно.

1.8 Розподіл ключів, посилань і картинок

Як тільки ви визначитеся з об'ємом, можна буде переходити до розподілу пошукових запитів, посилань і картинок за статтею. Це дуже зручно, якщо ви пишете статтю з великим числом ключових слів. Потрібно дотримуватися якоїсь певної частотності, щоб домогтися необхідної релевантності, але при цьому не потрапити під фільтр пошукових систем за переоптімізацію. Я намагаюся дотримуватися наступних правил:

 • На тисячу знаків статті не більше 2-х входжень ключового слова;
 • Частота будь-якого слова (за винятком прийменників) статті не повинна перевищувати 5% (оптимально 2-3%).

Що стосується внутрішніх посилань, то їх потрібно розподілити рівномірно по статті: це зручно для користувачів і дуже добре для просування блогу.

Картинки до статті, як правило, з'являються під час її написання. Заздалегідь підготувати їх не завжди виходить. Тому їх обов'язково планувати.

1.9 Підбір відеоматеріалів

З посиланням на відеоматеріали стаття буде виглядати більш повно. Погодьтеся, що текст - це добре, але набагато краще бачити очима описується. Тому я намагаюся підібрати до кожної статті цікаве відео. Для цього я заходжу на сайт ютуба і вибираю там найкращий ролик з декількох варіантів.

В результаті у вас вийде щось таке:

У мене на підготовку до написання статті йде не більше 20 хвилин У мене на підготовку до написання статті йде не більше 20 хвилин. Причому цей час окупається, тому що з докладним планом я пишу статтю швидше, ніж без нього.

2. Структура статті

Як тільки підготовчі роботи будуть завершені, можна переходити до самої статті. Про те, як правильно писати статтю, і яка в неї повинна бути структура, піде мова нижче.

А для того щоб написання тексту не викликало труднощів, я рекомендую навчитися друкувати наосліп : Два-три місяці активних тренувань, і ваша швидкість друку зросте в кілька разів.

Оптимальною можна вважати структуру

 1. Заголовок
 2. Вступ
 3. тіло статті
 4. висновок

Чому цю структуру я вважаю зручною? По-перше, кожен елемент цієї структури спрямований на те, щоб утримати відвідувача, спонукавши його до прочитання наступній частині статті - аж до ув'язнення. По-друге, така структура зручна для сприйняття, читач отримує інформацію послідовно, завдяки чому вона відмінно запам'ятовується. По-третє, таку структуру можна вважати універсальною, вона відмінно підходить для звичайних статей, рекламних текстів і наукових артиклів.

Тому якщо ви хочете навчитися правильно писати статті, намагайтеся дотримуватися рекомендованого плану.

Обговоримо завдання кожного елемента структури.

2.1 Тема

Перший елемент статті, на який читач звертає увагу - заголовок. Його завдання полягає в тому, щоб спонукати відвідувача до прочитання тексту. Звідси робимо висновок, що заголовок повинен

 • чіпляти
 • інтригувати
 • бути невеликим
 • читатися «за раз»
 • відображати головну ідею статті

Занадто короткі заголовки не відіб'ється суть статті в повній мірі, а надмірно довгі погано сприймаються читачами. При цьому хороший заголовок повинен поміщатися в один рядок, щоб він читався «за раз».

2.2 Введення

Введення - другий елемент статті, на який читач звертає увагу. Вступ повинен утримати читача і змусити його перейти до прочитання основної частини тексту.

Я рекомендую формувати введення в такий спосіб:

 1. Невелике вступ (2-3 речення).
 2. Основна думка статті (3-4 речення), що відображає актуальність теми.
 3. Заключна частина введення (2-3 речення), в якій коротко відображені головні напрямки статті.

Навіть введення необхідно вступ, допомагає плавно перейти до теми статті.

Основна думка статті - це опис головної проблеми статті, тут ви пояснюєте читачеві, чому ви торкнулися цієї теми.

Заключна частина відображає основні напрямки статті. З неї читач повинен дізнатися, чому присвячена стаття і що він дізнається, якщо дочитає текст до кінця.

Таким чином, введення - це опис статті, її стислий варіант.

Зазвичай рекомендують робити введення невеликим - всього один абзац тексту, що складається з декількох пропозицій. Однак у мене введення займає, як правило, два абзаци: в першому я описую актуальність теми, а в другому торкаюся головні напрямки статті. Між цими абзацами гармонійно розташовується картинка. Але мої статті виходять дуже великими, тому і введення немаленьке.

2.3 Тіло статті

Найважливіша частина статті - її тіло, що несе смислове навантаження і детально розкриває тему тексту. Завдання основної частини - відповісти на питання або вирішити завдання, зазначені у вступі.

Основна частина тексту розбивається на більш дрібні частини за допомогою заголовків і підзаголовків. Усередині цих частин текст розділяється на абзаци по кілька пропозицій. Кожен абзац повинен стимулювати відвідувача читати текст далі. Інформація повинна надаватися порціями.

Абзаци повинні бути пов'язані один з одним, щоб стаття виглядала цілісною, а не кусочной.

2.4 Висновок

У заключній частині слід ще раз підкреслити головні напрямки статті, її ідеї і думки, нагадати, які проблеми були вирішені. Можна зробити це у вигляді загального висновку, як часто люблять робити автори наукових книг.

Висновок по довжині має бути порівнянна з введенням або бути трохи менше нього. Читач може неуважно прочитати основну частину статті, але її заголовок, вступ і висновок він добре запам'ятовує.

Читач може неуважно прочитати основну частину статті, але її заголовок, вступ і висновок він добре запам'ятовує

3. Правила написання статті

Для того щоб правильно писати статті в блог, потрібно дотримуватися «письменницької етики». Вона, в першу чергу, базується на людській психології. Якщо ви будете дотримуватися нижчеперелічених правил, то вашим читачам буде набагато простіше вникнути в суть тексту. А це означає, що ваші статті будуть цікаві.

3.1 Відсутність помилок

Будь-який текст повинен бути написаний грамотно. Навіть якщо ви пишете статті для свого блогу, не лінуйтеся перевіряти тексти перед їх публікацією. По-перше, неписьменні тексти викликають недовіру читача до автора, виникає відчуття, що автор - інфантильна особистість. По-друге, пошукові системи несхвально ставляться до статей з помилками, що може негативно відбитися на трастовості сайту .

Якщо ви недостатньо добре володієте мовою, на якому пишуться статті, то краще найняти коректора. У разі, коли це неможливо, спробуйте використовувати хоча б спеціальні програми для перевірки тексту (наприклад, «рецензування» в Microsoft Word).

3.2 Висока унікальність

Текст повинен бути унікальним. Це дуже важливо для пошукових систем. Якщо ви пишете статті з голови, тоді проблем з цим не виникне, проте якщо при написанні тексту ви активно користуєтеся якимись джерелами, тоді слід скористатися спеціальними програмами перевірки унікальності .

Текст можна вважати прийнятним, якщо його відсоток унікальності перевищує 90%. У противних випадках працюйте над підвищенням даного числа.

3.3 Невеликі абзаци

Людське око влаштований особливим чином: зона «гострого зору» людини по вертикалі значно менше, ніж по горизонталі. Тому намагайтеся зробити так, щоб кожен абзац тексту складався з декількох (5-6) рядків. Якщо їх буде більше, то текст буде сприйматися набагато гірше.

Занадто довгі рядки - теж не варіант: «гострий зір» по горизонталі хоч і краще, ніж по вертикалі, але і воно обмежене.

3.4 Короткі пропозиції

У класичній літературі використовуються довгі речення. І хоча створюється враження, що книга написана дуже красивою мовою, читати такі твори дуже важко. Одне речення не повинно бути довше двох-трьох рядків, інакше прочитати його і вловити сенс буде складно. Подивіться, якої довжини мої пропозиції.

Цей секрет знають і успішно застосовують у своїй роботі багато копірайтери.

3.5 Структуризація тексту

Розбивайте цілий текст на частини - кожну частину Озаглавлювати. Тоді у вас вийде кілька заголовків, кілька підзаголовків і т.д. Знову ж це робиться для того, щоб читач простіше засвоював інформацію. По-перше, читати стає набагато легше. По-друге, інформація краще запам'ятовується.

Крім усього цього пошукові системи краще сприймають структуровані тексти.

3.6 Наявність перерахувань

Сенс тексту стає простіше сприймати, коли стаття містить маркіровані і нумеровані списки або перерахування. По-перше, користувачам так наочніше помітна ідея тексту. По-друге, інформація краще засвоюється читачами. По-третє, пошукові системи заохочують наявність списків і перерахувань.

Дотримуйтеся цих шести тез, і тоді ваші тексти будуть викликати позитивні емоції у читачів Дотримуйтеся цих шести тез, і тоді ваші тексти будуть викликати позитивні емоції у читачів.

Спочатку здається, що правильне написання текстів - настільки складна дія, що вчитися цьому можна дуже довго. Але з часом ви будете автоматично виконувати все те, що написано в статті, навіть не замислюючись про це.

У висновку привожу відеоматеріал, в якому відмінно показано, як правильно писати статті для сайтів і блогів, для продажу і для інших цілей.

Чому варто перевіряти конкурентність саме в Яндексі?
Чи варто згадувати, що в тіло опису повинні входити пошукові запити?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: