Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як правильно писати статті, щоб подобатися Яндексу?

 1. Як підібрати ключові запити
 2. Що таке релевантність і як її оцінити
 3. Як писати SEO оптимізовані статті?
 4. 1. Тег Title
 5. 2. Назва статті (тег h1)
 6. 3. Заголовки всередині тексту (h2..h6)
 7. 4. Виділення тексту жирним і курсивом
 8. 5. Опис сторінки і ключові слова
 9. 6. Щільність ключових слів
 10. 7. Обсяг статей
 11. 8. Структура
 12. 9. Грамотність
 13. 10. Зображення в тексті
 14. Як перевірити щільність ключових фраз?
 15. Оптимальна щільність ключових слів в тексті

Вітаю вас, друзі. У своїх статтях про просування сайтів я завжди намагаюся зберегти найцінніший ресурс - ваш час. Одночасно, є бажання розкрити тему якомога докладніше і простіше. Тема правильного написання статей для пошуку досить обширна, тому, заощадити на словах в цей раз не вийде.

Тема правильного написання статей для пошуку досить обширна, тому, заощадити на словах в цей раз не вийде

Серед усіх елементів просування сайтів, правильна підготовка текстів грає найважливішу роль. Особливо актуальним це стало зараз, коли вплив зовнішніх посилань значно скоротилося, і потрапити в ТОП навіть по високочастотним (ВЧ) запитам можна за рахунок одних лише внутрішніх чинників сайту.

зміст:

 1. Як підібрати ключові запити
 2. Що таке релевантність і як її оцінити
 3. Як правильно писати SEO статті
 4. Як перевірити щільність ключових фраз

Як підібрати ключові запити

Почну сьогоднішню статтю я з короткого блоку про підбір ключових слів. Вони нам будуть потрібні для подальшої роботи (ми ж повинні знати, під що оптимізувати контент).

Ключові слова - це запити, які набирають в пошуку користувачі. На ці запити вони хочуть знайти відповідь.

Все пошукове просування будується на цих самих запитах. Якщо у вас класний сайт, але на ньому немає відповідей, яких хочуть користувачі, він залишиться без відвідуваності. Тому, для того, щоб ваш сайт став популярним, вам потрібно проаналізувати статистику, з'ясувати, що хочуть люди і дати це на сторінках свого ресурсу.

Існує три критерії, які впливають на вибір ключових слів.

 • тематика - запити повинні відповідати тематиці вашого сайту;
 • частотність - чим більше людей шукає щось, тим вище потенційний трафік;
 • конкурентність - чим вище конкуренція, тим складніше потрапити в ТОП.

І перше, що вам належить зробити - це визначити запити, під які ви будете писати правильні SEO оптимізовані статті.

Найпростіший, але не найточніший інструмент для такого підбору - це wordstat.yandex.ru . З його допомогою ви можете вибрати фрази, за якими варто готувати контент. Просто вводите запит і дивіться - скільки разів його шукають (там показує кількість запитів в місяць). Якщо запитів немає або дуже мало, то краще пошукати інший, більш частотний.

Якщо запитів немає або дуже мало, то краще пошукати інший, більш частотний

Що таке релевантність і як її оцінити

Отже, з ключами ми визначилися, переходимо до поняття релевантності. Саме вона визначає буде для ваших статей трафік з пошукових систем або не буде.

Пошукові системи бачать текст зовсім не так, як людина. Вони не можуть читати між рядків і знаходити прихований сенс. Пошуковики поділяють контент на слова, які утворюють пасажі (пропозиції). Пасаж буде релевантним пошуковому запиту, під який «заточується» стаття, в разі, якщо містить слова з цього запиту.

Релевантність - це відповідність.

Припустимо, якщо ми оптимізуємо статтю за запитом «цікавий блог», то пропозиції, в яких є такі фрази будуть доречними йому.

Так само пасаж буде релевантним, якщо містить неповне, або розбавлене входження ключового слова.

Приклад неповного входження: «Блоги є засобом вираження своїх думок».

Приклад розведеного входження: «Блоги є засобом вираження своїх думок, однак, цікавими стають далеко не всі з них».

Так ось, якщо Яндекс або Google прийшов до вас на сайт і побачив новий документ (статтю) під назвою «Все про цікаві блогах», але в тексті даної статті йому не зустрілося жодного слова «цікавий» або «блог», то текст статті буде не буде відповідати фразі «цікавий блог».

Точну формулу розрахунку релевантності я привести не можу, так як її знають тільки фахівці пошукових систем (і то не факт, так як алгоритми самонавчального). Але існують певні рекомендації по яким ви навчитеся писати правильні SEO статті. Їх ми розглянемо далі в статті.

Як писати SEO оптимізовані статті?

Розбирати все будемо на прикладі запиту «цікавий блог».

1. Тег Title

Даний тег є альтернативним заголовком сторінки, який показується в пошуковій видачі. Він може відрізнятися від того заголовка, який ви пишете на самій сторінці статті.

В тег Title бажано включити пряме входження запиту, або його словоформу з навколишнім текстом, тоді і пошуковик і користувач побачить у видачі назва статті, що відповідає тому, що він шукає.

Приклад прямого входження: Де знайти цікавий блог.

Приклад словоформи: Ознаки цікавих блогів.

Якщо ключовий запит, під який пишеться стаття, є високочастотним або високо конкурентним, то має сенс включити в Title пряме входження + словоформу, або + розбавлене входження.

Приклад прямого + розведеного входження: «Що таке цікавий блог? Все про блогах, що представляють інтерес ».

2. Назва статті (тег h1)

Цей заголовок є найголовнішим для всієї сторінки і він повинен відповідати тим матеріалом, який опублікований під ним.

У заголовок h1 необхідно включити пряме входження ключового запиту з навколишнім текстом. Якщо ключ, який ви просуваєте не має людського виду (таке буває, наприклад "написати блог"), то можна зробити входження розведеним (вставити потрібний привід або сполучна слово), щоб назва вийшло людським - "написати в блог".

Це ж стосується і тега title, описаного вище.

3. Заголовки всередині тексту (h2..h6)

Почнемо з того, що такі підзаголовки повинні бути. Винятком є ​​тільки дуже маленькі статті.

В заголовки h2-h6 найкраще включати не пряме входження (це загрожує переоптімізацію), а словоформи, розбавлені входження, ключові слова близькі за значенням (ті що в wordstat.yandex.ru йдуть в колонці "Запити схожі на ...").

Заголовки h1-h6 розташовані в порядку убування важливості (h1, h2, h3 ...). Чим вище рівень заголовка, тим більш частотні запити варто в нього включати.

Якщо ключових запитів кілька, наприклад: «цікавий блог» і «популярний блог», то дивимося частотність кожного. Потім, включаємо їх прямі входження в Title, h1 і далі чергуємо їх входження в h2-h3. Робимо акцент на найбільш частотному.

Тобто якщо в статті передбачається всього один тег h2, то в нього необхідно включити найбільш частотний запит, а в наступний після цього заголовка тег h3 включаємо менш конкурентний. Виходить чергування запитів по заголовкам.

Захоплюватися написанням запитів в заголовках не варто. Досить одного точного входження ключа.

4. Виділення тексту жирним і курсивом

Багато хто думає, що для підвищення релевантності тексту ключових запитах необхідно використовувати теги акцентування <strong>, <em> (виділення ключових запитів жирним, курсивом).

Раніше це було так. Зараз пошукачі не люблять Переспа (а це він і є), ви ж не хочете потрапити під фільтр .

Використовувати виділення важливих моментів в тексті варто, але робити це потрібно природно. Якщо ключ реально вимагає виділення в конкретному місці, то зробіть це. Якщо важливими є інші слова, також, виділіть їх. Якщо виділення не обов'язково, то не варто його робити.

Надмірне захоплення тегами <strong>, <em> буде сприйнято пошуковими системами як переоптімізацію (спроба впливати на пошукову видачу). Зросте ризик отримати санкції.

5. Опис сторінки і ключові слова

Опис сторінки і ключові слова допомагають пошуковику краще визначити тематику статті, тому правильно їх написання підкаже пошуковим роботам ті запити, за якими даний матеріал варто ранжувати вище за все.

Завжди заповнюйте поля Description і Keywords. У Description впишіть опис статті з прямим входженням ключових запитів. При складанні опису укладетеся в 160 символів (більшість пошукачів сприймають тільки такий обсяг). Також текст з description має високі шанси потрапити в сниппет (опис посилання в результатах пошуку).

Раз вже сказав про сниппет, то відступлю від теми і порекомендую статтю про додавання в сниппет хлібних крихт - корисна фішка.

У Keywords всі ключові слова (фрази), за якими хочете просувати статтю. Тільки майте на увазі, не варто вказувати ключі, яким дана стаття не відповідає - це ніяк не допоможе в її просуванні.

У движку wordpress теги Title, Description і Keywords можна прописувати кожній статті за допомогою плагіна All-in-one-seo-pack .

6. Щільність ключових слів

Запорука успіху - це природність. І у Яндекса і Google досить статистичних даних для того, щоб зрозуміти, яка щільність пошукових запитів на сторінці є нормальною, а яка надлишкової.

Пишіть природні тексти. Досить 2-3 прямих входжень ключового запиту (не більше 1 на 1000 знаків, іноді, в тексті вони взагалі не потрібні), решта входження робіть розведеними, або словоформами. Намагайтеся розподіляти ключі рівномірно по тексту.

З приводу щільності я дещо додам нижче, окремим пунктом.

7. Обсяг статей

Теорія: є думка, що чим довше текст, тим більшою релевантностью він буде володіти при збереженні оптимальної щільності ключових слів.

Тобто, якщо написати під будь-якої ключовий запит 2 максимально схожих один на одного тексту - один довжиною 2000 знаків, другий - 6000 знаків, то другий за інших рівних умов буде більш релевантним і високо ранжируватися, ніж перший.

Чи справді це так? - є теми, які можна повністю розкрити, вклавшись в 2000 знаків. А є теми, за якими не вистачить і 6000 знаків. Головна ж мета пошукових систем полягає не у видачі людині об'ємних текстів, а в задоволенні його потреб.

Отже довжина тексту жодним чином не повинна впливати на його релевантність. Це правда, але тільки в рамках деяких запитів.

Якщо ви хочете потрапляти в ТОП часто, то для вас буде вважатися оптимізованої та стаття, яка повністю, на 100% розкриває тему. Якщо для цього потрібно 10000 знаків, робіть стільки.

Мінімальний обсяг тексту повинен дорівнювати середньому обсягу тексту сторінок, які знаходяться в ТОП 10 пошукової системи на вашу ключовому запиту. Дивіться на "щасливих" конкурентів.

Практика: в інформаційних тематиках великі статті просуваються легше, 2000 знаків тут, як правило, недостатньо. Вперше я підгледів це на блозі ktonanovenkogo.ru (статті у нього великі, а цифри його відвідуваності викликають довіру). Потім перевірив на власному блозі - великі і докладні статті вилазять в ТОП навіть без зовнішніх посилань і інших маніпуляцій.

8. Структура

Про один з елементів структури я сказав вище - це підзаголовки h2..h6. До них варто додати елементи списків (ul, li).

Якщо в статті більше 2-х підзаголовків, то не зайвим буде зміст зі внутрішніми посиланнями на відповідні частини статті.

Обов'язково поділ тексту на абзаци. Простирадла тексту читати незручно, це розуміють самі пошуковики. Про це вам нагадають і низькі поведінкові чинники користувачів. Цей елемент входить в число параметрів, що безпосередньо впливають на юзабіліті сайту .

9. Грамотність

Пошукові системи Яндекс і Google прямо говорять про те, що пріоритет віддається грамотно написаних текстах, що не містить помилок, які мають зручну для читачів структуру.

Більшість помилок вам перевірить Word, а для того, щоб позбутися від помилок перечитайте свій текст самі через кілька годин після написання. Можете скористатися яким-небудь сервісом.

Невелика кількість помилок не зробить ніякого впливу на ранжування ваших статей, але якщо їх буде дуже багато, можуть бути і штрафи.

10. Зображення в тексті

Якщо в тексті є картинки - це плюс. Оцінять їх і люди і пошукові роботи. Але відчутний бонус у просуванні принесуть зображення, оформлені належним чином.

По-перше, зробіть унікальну картинку. Якщо немає можливості таку роздобути, то унікалізіруйте підходящий варіант за допомогою фотошопу чи інших інструментів.

По-друге, змініть назву файлу картинки на ключову фразу (на латиниці).

По-третє, пропишіть alt (альтернативний текст) і title (назва) для зображення за тими ж принципами, за якими становили title для статті.

Як перевірити щільність ключових фраз?

Зазвичай, я пишу статті не замислюючись над тим, яка підсумкова щільність ключів вийде. Головне, щоб все виглядало природно і для людей. І тільки після того, як стаття готова я починаю працювати над її оптимізацією.

Оптимізувати статтю після публікації краще, ніж до, так як при цьому враховується не тільки текст самої статті, а й весь навколишній контент, що знаходиться на сторінці сайту.

Основний інструмент, яким для цього користуюся - це аналіз релевантності від megaindex, докладно я його описував у статті "Як перевірити релевантність сторінки" (навіть відео зробив). Дизайн сервісу з часів того відео змінився, але все елементи залишилися.

Також для оцінки щільності слів можна використовувати ось цей сервіс - istio.com/rus/text/analyz/. Він вміє ще й перевіряти помилки, що теж може стати в нагоді.

Оптимальна щільність ключових слів в тексті

Так ось, для оцінки щільності я аналізую сайти конкурентів по потрібному запиту з ТОП10 і підганяю під ці цифри свою статтю.

Якщо щільність виявляється низькою, то перечитую статтю і додаю там, де ключі підходять за змістом, якщо щільність навпаки висока, то міняю існуючі на синоніми чи перебудовую деякі фрази.

Коли сторінка зі статтею повністю готова, все правильно написано і оформлено, можна займатися прискоренням її індексації і подальшим просуванням.

В цілому, оптимізація текстів - це одне з найцікавіших занять в SEO, так як змушує не тільки створювати щось по інструкції, але і аналізувати інші сайти, для того, щоб самостійно ці інструкції створювати.

Які думки або питання по цій темі є у вас, шановні читачі?

Як писати SEO оптимізовані статті?
Приклад прямого + розведеного входження: «Що таке цікавий блог?
Чи справді це так?
Як перевірити щільність ключових фраз?
Які думки або питання по цій темі є у вас, шановні читачі?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: