Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як робити креативний SMM?

 1. Три основних параметри спільноти
 2. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
 3. Використовувати можливості майданчики
 4. Зайняти унікальну територію

Написавши першу статтю, я вирішила не бути голослівною: непогано було б розібрати на прикладах, як зробити щось цікаве в соціальних мережах, подумала я.

І щоб моє дослідження було об'єктивним, запросила до розбору групу і товаришів - видних SMM-фахівців.

Ми розглянули кілька брендованих спільнот (відбиралися найбільш цікаві та незвичайні серед успішних паблік), і наше дослідження показує: обходитися без котів і фотоконкурсів - можна. Загальна картина така: тенденція робити щось незвичайне вже є, але все ще видно нещирість і притаманна брендованим співтовариствам нав'язливість. Можливо, результати нашого з колегами аналізу дозволять комусь уникнути помилок і сподвигнуть людей робити дійсно круті спільноти.

Три основних параметри спільноти

Три основних параметри спільноти

Три основних параметри, які потрібно врахувати при створенні успішного спільноти, - це можливості майданчика, потреби аудиторії та унікальна територія бренду. Так, це просто, але якщо все все знають, чому в SMM одне зневіру? Так що не поспішайте плювати в монітор!

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

Використовувати можливості майданчики

Перш ніж приступати до генерації ідей, вивчіть майданчик. Вивчіть, які дії користувачів нині в тренді: які статуси в моді - довгі або короткі, брати участь в конкурсах - ганебно або почесно, люди вважають за краще спілкуватися або збирати похвали. Дізнайтеся, як йде справа з рекламою: може, у вашому випадку ефективніше не стрибати вище голови, а просто купити платний пост в релевантному співтоваристві, де ви зможете застати пристойну частину вашої аудиторії.

Придумати ідею вам допоможуть інструменти майданчиків, на яких ви збираєтеся створювати співтовариство.

Наприклад, «Фейсбук» любить ускладнювати стрічку користувачів, постійно пропонуючи нові інструменти (хештеги) або зміни - то таймлайн переверне з ніг на голову, то назва соціальної мережі напише російською. Ви і самі не помітите, як ваш контент стане комусь не видно, картинки почнуть обрізатися і комунікація буде порушена - потрібне око та око. За увагу треба боротися, тому формат публікації повинен завжди відповідати і нормам майданчики - розміри видимої області картинки або кількість знаків у пості.

«ВКонтакте» пропонує нові інструменти для спілкування або роботи з рекламою (біржа, Telegraf). Ці інструменти впливають на стиль спілкування, на розміщення постів, пробуйте їх.

«Однокласники» допомагають людям виражати себе, пропонуючи їм різні способи оцінки - «лайки», «діслайкі», «кошенята», «розпальцівки».

Ви можете виділитися за рахунок того, що ніхто ніколи не подумав би скористатися. В рекламної кампанії для фільму «План втечі" не cтали створювати ціле співтовариство - просто особистий профіль головного героя. Додаючи героя в друзі, користувачі щодня отримували контент від нього прямо в стрічку. Ви, напевно, помітили, що «Фейсбук» показує не всі пости від ваших друзів, але знайте: новачок в ваших друзів завжди показується більш активно - ви ж тільки подружилися! За рахунок цього - і залучення, і активність.

За рахунок цього - і залучення, і активність

Успішний фахівець знає всі ці можливості для кожної площадки, щоб запропонувати клієнту точне застосування інструментів. Примусьте механіку соціальних мереж працювати на вашу ідею.

На майданчику важливі не тільки контент, але і механіка, інструменти, формування посилань, запитів, вид стрічки і так далі - все формати, в яких працює майданчик.

Умовно формати можна поділити на три зони. Добре знання форматів може вам дозволити побудувати комунікацію навіть на одному з них, використовуючи для взаємодії зі споживачем, скажімо, тільки відео або незвичайні гифки зі страшним кінцем.

Ось приклад від бренду Dirol, який відмінно скористався можливістю майданчика. Бренд використовував формат гіперпосилань і wiki-розмітки, який в основному використовують для рекламних постів в групах «підпишись і дізнаєшся». Вам напевно знайома ця механіка - коли ви йдете з одного картинки на іншу, в пошуках відповіді на питання або фіналу «шокуючою історії», а вас ведуть в іншу групу і просять підписатися. (До речі, відкрию секрет, підписуватися необов'язково).

В даному випадку модератори використовують цей формат, щоб створити секрет-картинку. Весело, механіка проста, в результаті - величезна кількість користувацького контенту в групі і постійне залучення. До всього іншого, онлайн-механіка транслює офлайн-повідомлення: у Dirol вийшла нова жувальна гумка з упаковкою-сюрпризом - купи, і дізнаєшся, що всередині. Ось і усталена асоціація з продуктом: якщо картинка з секретів - це з групи Dirol.

Або ось приклад спільноти «Зв'язковий». Знову той же формат wiki-розмітки група вирішила поставити на служіння - «занурюючи» користувача в караоке: гортаючи слайди з текстами пісень, можна слухати музику і підспівувати.


Робити те, що цікаво користувачам

Робити те, що цікаво користувачам

Наступний і ще більш цікавий момент відноситься до очікувань користувачів від спільноти бренду. Зізнайтеся собі чесно - люди хочуть фраз на кшталт «а ви як думаєте?» Або «якщо подобається, тисни клас!». Людям потрібен контент, який буде відповідати їх потребам.

Бажань безліч: зайнятися сексом, завести відносини, поговорити, обговорити спільні інтереси, повечеряти, знайти собаку, отримати лайки, виграти приз, подивитися на інших людей, посперечатися, написати свою думку, закохатися, витратити гроші, поскаржитися і так далі. Потрібно тільки визначити, на який із запитів зможе відповісти ваш бренд. Може, завдяки вашим машинам люди стануть частіше займатися сексом? Попиваючи чай, будуть більше брехати? Ваші цукерки допоможуть кому-небудь отримати романтичну поїздку на острів? Ваші серветки для носа допоможуть людям знайти хобі своєї мрії? Ваше морозиво допоможе кому-небудь знайти нового друга?

Не бійтеся негативного або дивного відтінку тематики спільноти. Зараз бренди, як правило, грають строго на своїй території, уникаючи негативу, але ж і складні теми можуть бути досить актуальні. Не потрібно боятися писати про депресію, присвячувати групи проблем, розпачу, болю. Людям, яким ці теми близькі, може допомогти саме позитивний бренд. Важливо, щоб співтовариство було корисним, по-людськи зрозумілим - тоді воно буде успішним.

Важливо, щоб співтовариство було корисним, по-людськи зрозумілим - тоді воно буде успішним

«Завжди легше сказати, що у тебе на душі, незнайомцю, ніж близькій людині», - цитата з будь-якої спільноти про відносини. Основна ідея спільноти «підслухати» - в тому, щоб дати людям можливість таємно розповісти про свої проступки, прихованих фантазіях або про курйозні ситуації, які складно обговорити навіть з друзями. Всі повідомлення анонімні, ніхто (крім модераторів, звичайно) ніколи не дізнається вашого імені.

Формат такого спілкування затребуваний, людям подобається писати в співтовариство, історії не припиняються (раніше, до появи сторінки в соцмережі, користувачі писали на сайті ). Тут, звичайно, є питання, навіщо і чому вони це роблять - пишуть про трапилися з ними гидоти або описують «геніталії своїх других половинок», але я можу лише припустити, що просто люди люблять брехати, брехати і підглядати.

«Підслухати" не брендоване співтовариство. Але такі групи і такі теми дуже потрібні і брендам. Можна, звичайно, просто розмістити рекламу в такій групі, але це не дуже вдала ідея: реклама зазвичай зустрічається не дуже позитивно і не отримує належного охоплення. Але якщо ви все ж таки зважитеся на цей крок, постарайтеся написати в пості якусь плітку або милу історію, пов'язану з вашим продуктом, - відповідайте темі. Впевнена, охоплення буде куди більше.

Впевнена, охоплення буде куди більше

Спільнота бренду Rafaello «доносить почуття» - очевидно, вона створена спеціально для закоханих парочок (навіть, скоріше, для дівчаток, які дуже хочуть заявити всьому світу про свої красивих відносинах). Зазвичай такі парочки дуже дратують друзів-одинаків: в стрічці раз у раз маячать фотографії закоханих з відпочинку, миготять статуси, за якими видно, хто з ким посварився, - але в цьому співтоваристві таке соціальну поведінку тільки заохочується. Така група допомагає нам очистити стрічку від всіх цих любовних безумств і є сценою, де аудиторія спільноти може виливати душу, нескінченно розповідаючи про Принца, Кіпр і Той Самий День. Все в плюсі. Але можна піти далі і розвивати цю історію, не зупиняючись на розповідях.

Але можна піти далі і розвивати цю історію, не зупиняючись на розповідях

Ось співтовариство бренду Durex. У ньому намагаються з підлітками поговорити про секс. Підліткам потрібно дізнатися про секс, поговорити з ким-небудь. Не всі ж дізнаватися з порнофільмів або лекцій співробітника поліклініки, який приходить в школу. Бренд Durex вирішив зайняти роль друга, який зможе занурити підлітків в цей чудовий світ статевих відносин - абсолютно безпечно. Там піднімаються теми кількості статевих зносин, спогади про першому статевому акті, враження від нього. Мені продовжувати? Побудова діалогу з користувачем на такі теми в соціальних мережах має бути закрита. Це зона комфорту, яка є у кожного користувача (особисті секрети, таємниці, сім'я). Її не можна припиняти, інакше, ви ризикуєте потертять з користувачами контакт. Щоб цього не сталося, потрібно формувати інший тон подачі повідомлень. Наприклад, більш зухвалий або від першої особи. Говорити не голосом бренду, а голосом такого ж підлітка. Занурити людей в співтоваристві в більш комфортну обстановку. Говоріть прямо і як є: про незручні ситуації, про відчуття, про те, як і що треба робити, чого варто побоюватися, як уберегти себе від неприємностей. Пора навчити людей займатися любов'ю через SMM! Або чи не час.

Будьте корисні. Люди діляться один з одним корисною інформацією. Вони захочуть показати своїм знайомим, яке гарне співтовариство їм допомогло побудувати квартиру мрії або завжди радить цікаві фільми. Ви можете спочатку вступити в діалог з вузькою аудиторією, а потім формувати впізнаваність і залучення через «сарафанне радіо».

Будьте зрозумілі. Будь-яка прийшла до групи людина повинна зрозуміти вашу ідею буквально за пару постів. Не змушуйте його шукати маніфест десь на початку історії. Сторінка повинна бути вашим помічником в комунікації.

Зайняти унікальну територію

Зайняти унікальну територію

Третя, найважливіша задача - це визначитися, на якій території грає бренд, де товар зможе допомогти людям в житті. Ви продаєте товари на кожен день або пропонуєте людині послугу - підтримку або консультацію? У вас новий товар або вам пощастило працювати з love-маркою? Зрозумійте, де ви можете стати в нагоді, і запропонуйте послугу, знайдіть ту територію, на якій користувач швидко зможе вас знайти.

Спробуйте вгадати по цій картинці, які посади відносяться до брендованим співтовариствам, а які ні? (Посилання з відповіддю під картинкою).

Всі ці приклади свідчать про те, що ми все тупцюємо на одній території. Все настільки схоже, що вже неможливо відрізнити, яке повідомлення хоче донести бренд. Хвала європейцям, які роблять круті спільноти з інтерактивом і ідеєю за нас.

Ось приклад відмінно зайнятої території. Потрібно поговорити про англійську чаї? Відразу на розум могли б прийти цитати великих британців і рецепти тістечок (що в загальному-то теж присутній на сторінці). Але навіть такий контент можна обіграти. Ідея спільноти - новини до чаю. Стрічка «Фейсбуку» схожа за форматом на газету, і користувачеві пропонується читати новини в «газеті» «The Ahmad tea times» за чаєм - чисто англійська ритуал. Снідайте і перегортайте. У співтоваристві хороша «газетна» навігація - на обкладинці відображена основна ідея і описані рубрики.

Тепер, якщо ви раптом зберетеся зробити співтовариство для бренду про Британію, то люди будуть асоціювати сторінку з «Ахмадом», який відмінно прилаштувався на цій території.

У нас стільки можливостей, а наш SMM одноманітний і нудний. Спробуйте знайти ту саму унікальну територію, спілкуйтеся з користувачем, запропонуйте те, що йому буде дійсно цікаво. Знайдіть тему, на яку ви зможете говорити з користувачем нескінченно - як один або вірний помічник. Люди повинні повертатися до вас в очікуванні новин. Боріться з тим, що «мало лайків» і «не такий красивий звіт», і ви прийдете до того, що станете унікальним і незабутнім брендом, на який всі будуть рівнятися. Мені здається, варто ризикнути.

Матеріал підготували: Вікторія Звонарьова , Аліна Базелюк

Посилання по темі:

Чому в SMM такий відстій ?!
Як ми зробили перший пост, пахне шкарпетками
Чи соромно бути есемемщіком?

Так, це просто, але якщо все все знають, чому в SMM одне зневіру?
Зізнайтеся собі чесно - люди хочуть фраз на кшталт «а ви як думаєте?
Може, завдяки вашим машинам люди стануть частіше займатися сексом?
Попиваючи чай, будуть більше брехати?
Ваші цукерки допоможуть кому-небудь отримати романтичну поїздку на острів?
Ваші серветки для носа допоможуть людям знайти хобі своєї мрії?
Ваше морозиво допоможе кому-небудь знайти нового друга?
Мені продовжувати?
Ви продаєте товари на кожен день або пропонуєте людині послугу - підтримку або консультацію?
У вас новий товар або вам пощастило працювати з love-маркою?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: