Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як зібрати гроші краудфандінгом: особистий досвід

 1. Коли потрібен краудфандінг
 2. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
 3. Як вибирати майданчик
 4. оформлення Лендінзі
 5. відеоролик
 6. Опис проекту
 7. Зв'язок з майданчиком
 8. просування
 9. блогери
 10. Facebook
 11. Instagram
 12. Робота зі ЗМІ
 13. Участь у міських заходах
 14. замість висновку

Краудфандінг - давно вже не хобі безробітних винахідників, а цілком легітимний джерело фінансування, в тому числі для великих компаній. І це не тільки про гроші: бренди усвідомили маркетинговий потенціал краудфандінгових платформ і стали активно їх використовувати для тестових запусків і реклами нових продуктів.

Але щоб кампанія попрацювала на вас, спочатку доведеться витратити час, сили і гроші на її просування. Про те, як це зробити, розповідаємо на власному прикладі - з усіма напрацюваннями і набитими шишками. У серпні ми провели краудфандінговую кампанію « Bear Bike: створи свій велосипед! »На майданчику Boomstarter і зібрали 1 286 043 рублів з заявленого мільйона.

Коли потрібен краудфандінг

Краудфандінг потрібен не тільки стартапам і підприємцям, які жадають зібрати кошти на нову справу, але і таким, що відбувся компаніям і персонам. Не варто сприймати краудфандінг виключно як варіант збору грошей для тих, хто не зміг знайти інвесторів або не хоче бігати по банках. Краудфандінг - це ще і корисний інструмент просування, який розповість про ваш бренд ще до старту самої кампанії.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

Краудфандінг ефективний всеосяжність і широтою аудиторії, що складається з людей, відкритих всьому новому. Не варто сприймати цей інструмент тільки як банальну акцію сезонних знижок: необхідно позиціонувати його, скоріше, як багатофункціональний канал просування бренду, який дозволяє автору проекту ширше поглянути на власну бізнес-модель, побачити в ній помилки і недоліки, щоб потім їх усунути.

Не варто сприймати цей інструмент тільки як банальну акцію сезонних знижок: необхідно позиціонувати його, скоріше, як багатофункціональний канал просування бренду, який дозволяє автору проекту ширше поглянути на власну бізнес-модель, побачити в ній помилки і недоліки, щоб потім їх усунути

Очевидно, що наш проект міг би зібрати більше грошей, але все розумні ідеї, як це зазвичай буває, прийшли до нас рівно по закінченні терміну проекту.

Як вибирати майданчик

Краудфандінговую майданчик необхідно вибирати виходячи з потреб, цілей і напрямки бізнесу. Так, Planeta.ru спочатку призначена для людей творчих, яким потрібно зібрати гроші, наприклад, для запису альбому або зйомок кліпу. Для фізичних продуктів, які можна потримати в руках, більше підходить Boomstarter.

На відміну від Planeta на Boomstarter необхідно слідувати точному закону «Все або нічого», так як гроші ви отримаєте тільки за умови збору всієї заявленої суми. Якщо ви не набрали зазначені кошти, вам доведеться виводити гроші з комісією. Саме тому менеджер, прикріплений до проекту, просить авторів надати чіткий медіаплан, в якому необхідно прописати всі майбутні витрати, включаючи рекламу в соціальних мережах і розміщення у блогерів. Без ретельно пропрацював медіаплану менеджери Boomstarter в принципі не допустять вас до запуску проекту.

При виборі крауд-майданчика важливо бути впевненим у своєму проекті і в тому, чи зможете ви зібрати необхідні кошти за зазначений термін (ми вклалися в наші 30 днів і зібрали більше, ніж заявлена ​​сума). Звичайно, неможливо прорахувати всі ризики, але про всяк випадок призначте собі час з деяким запасом, тому що на Boomstarter відсутня можливість пролонгації кампанії.

оформлення Лендінзі

Оформлення починається зі сторінки проекту, яка стає особою всієї кампанії. Грамотно оформлений Лендінгем - половина успіху. Вважається, що в середньому потенційний спонсор проводить на головній сторінці всього дві хвилини. Відео- та фото-матеріали повинні бути привабливими і якісно знятими, а тексти - зрозумілими і ненудними. Говоріть коротко, чітко формулюйте мета кампанії і що ви можете запропонувати спонсорам в обмін на вкладення.

Ретельно продумайте візуальну подачу: уникайте довгих формулювань, використовуйте інфографіку і графічні елементи, в Слід обов'язково передбачити логічну структуру вашого тексту. І пам'ятайте, що він обов'язково повинен стимулювати спонсора до придбання винагороди.

У просуванні проекту з нуля легко розгубитися: на цей випадок менеджери краудфандінгових проектів зазвичай постачають новачків об'ємної інструкцією з безліччю посилань і порадами про те, що потрібно відобразити в тексті і до кого можна звернутися за грамотним оформленням.

Якщо у вас фізичний товар, то потрібно продавати його, а не акцентувати увагу на розмитих проханнях про допомогу зі збору коштів на проект.

Якщо у вас фізичний товар, то потрібно продавати його, а не акцентувати увагу на розмитих проханнях про допомогу зі збору коштів на проект

відеоролик

Традиційний для краудфандінгових платформ формат презентації - коротке відео про продукт і команді. Зняти його добре - ресурсномістка завдання, особливо для підприємців далеких від відеопродакшена, але зробити це треба неодмінно, щоб не порушувати негласні правила майданчики, до яких звикли її користувачі. Ні в якому разі не можна економити на звуці і монтажі.

Найміть хорошого оператора, який захопить кілька планів в композиції кадру, відрегулює звук і правильно виставить світло. У ролику ми зуміли показати, яка згуртована у нас команда, але забули додати легенду або історію в його основу, будь-якої сюжет, без яких зачепити глядача набагато складніше.

Перед камерою не використовуйте завчені формулювання, це завжди виглядає жахливо.

Потенційний спонсор відразу ж зверне увагу на нещирі шаблонні фрази, і його довіру до вас значно знизиться. Так вийшло у нас: терміни підганяли, ми потребували ролику якомога швидше і тому забули самі підготуватися до зйомки. Текст ми вимовляли без вираження, як по шпаргалці. Відео вийшло неприродним.

Наша порада: знайдіть «говорить голову» в команді, людини, яка вміє поводитися перед камерою. І пам'ятайте, що краще говорити менше, але по справі.

Опис проекту

Інший важливий елемент Лендінзі - текст про проект. Він повинен бути змістовним і не дуже довгим. Ми спробували сказати відразу все - і помилилися. Через великого розмаїття моделей велосипедів і модифікацій (колір, розмір, кермо) наше опис розповзлася.

Щоб вникнути в усі деталі кампанії, потрібно занадто багато часу, і деякі потенційні спонсори втрачали інтерес, що не дочитавши до кінця. Тому будьте лаконічні, оцінюйте час, який буде потрібно на дизайн і верстку Лендінзі. І тримайте в умі, що у всіх подальших маркетингових активностях кампанії швидше за все ви будете використовувати той же текст.

Налягайте на проблему, яку ваш продукт може вирішити, рухайтеся вперед від инсайтов вашої цільової аудиторії. Останнім часом чітко простежується тенденція заміни текстового контенту візуальним. Так, більшість користувачів вважають за краще картинки і інфографіку буквах. Скористайтеся цим, додавайте в текст анімацію і різні ілюстрації, але пам'ятайте, що все добре в міру.

Зв'язок з майданчиком

Майже на всіх краудфандінгових платформах кожен проект отримує менеджера - спеціального ангела-хранителя, готового відповісти на тисячу і одне питання (а вони у вас будуть) і допоможе розібратися у всіх аспектах, в тому числі і просування.

Зрозуміло, ніяких гарантій менеджер дати не може, тому основні турботи все одно ляжуть на ваші плечі. Але ми рекомендуємо прислухатися до того, що він говорить - для вас це перша кампанія, а він напевно провів уже не один десяток.

У нашому випадку неможливо було переоцінити роль хлопців з Boomstarter, які ділилися досвідом і допомагали корисними порадами. Хоча кампанія «Bear Bike: створи свій велосипед!» Була експериментом і для нас, і для них - через досить високого для їх майданчики середнього чека.

Ще одна рекомендація: послідовно виставляти лоти з різною ціною. Наприклад, ви хочете продати за допомогою кампанії 100 умовних наноскворечніков. Перші 30 виставляйте за ціною 8000 рублів, наступні 20 - по 8500 руб, і останні 20 - по 9000 руб. Таким чином у людей з'являється прозора мотивація не зволікати з покупкою.

Варто зазначити, що хороша підготовка до запуску проекту займає два-три місяці. За цей час злагоджена команда повинна працювати під керівництвом відповідального координатора, який допомагає на кожному етапі роботи. Починайте опрацьовувати власні контакти, сповіщайте друзів про майбутню подію, зберіть пул лояльних ЗМІ і блогерів. Не варто забувати і про прес-релізі, який краще розіслати заздалегідь, не чекаючи початку кампанії.

Заздалегідь підготуйте анонси для соцмереж, подумайте про оновлення Лендінзі: в нього необхідно вносити зміни кожен раз, коли ви долаєте той чи інший рубіж (необов'язково грошовий). Наприклад, «пройшла одна неделя» або «успей купити, залишилося сім днів». Ретельно продумайте, як будете себе вести під час кампанії. Це не ракета, яка летить сама по собі.

просування

PR в соціальних мережах

Серед іншого нам радили підігрівати інтерес до проекту в соціальних мережах - писати про нього кожен день і багато. При цьому зробити акцент не на невиразному заклику «підтримай хороший проект», а на вигідною ціною продукту в рамках кампанії.

Дотримуючись даних нам рекомендацій, ми підготували шаблони для банерів заздалегідь, однак, незважаючи на це, нам слід було більше висвітлювати хід самої кампанії. Так як частина покупців може порахувати сторінку неактивній без оновлень, варто уважно моніторити коментарі та відгуки, розміщені на ній. Без правильно вибудуваної зворотного зв'язку навіть найбільші знижки не зможуть допомогти збору потрібної суми.

Без правильно вибудуваної зворотного зв'язку навіть найбільші знижки не зможуть допомогти збору потрібної суми

блогери

У нас склалося враження, що цей канал переоцінений, особливо в разі нішевих продуктів. Ми залучили до просування відомого блогера, і фото нашого велосипеда в його Instagram зібрало 48 тисяч лайків. Від нього до нас в акаунт прийшло кілька сотень передплатників, але жоден з них не став спонсором на Boomstarter.

На жаль, тисячі чиїхось фоловерів - ще не десятки ваших спонсорів. Топові блогери здатні допомогти не кожному бренду, в нашому ж випадку виявилося правильніше звернутися до лідера думок з меншою аудиторією, але з інтересами подібними з цінностями нашого бренду.

Після невдалого досвіду з топовим блогером ми співпрацювали з відомим актором, любителем екстремального і мотоспорту. Пост зібрав в рази менше лайків (16 тисяч), але в цьому випадку ми побачили відгук, який і був потрібен нам - його передплатники купили два велосипеда, що для нас було відчутно, тому що вся наша продукція в проекті була з високим середнім чеком.

Перше правило influencer-маркетингу говорить: «Вибирайте того агента впливу, чиї цінності збігаються з місією вашої компанії, а інтереси - з запитами вашої аудиторії», але часом і цього виявляється недостатньо.

Так, формат фотографій, де зображено блогер з товаром, вже працює не так добре в зв'язку з появою нових форматів та інструментів (ті ж Stories в Instagram). Більш креативні рекламні інтеграції за участю лідерів думок «з'їдають» бюджет, хоч і вимагають менших витрат в порівнянні з тією ж телевізійною рекламою.

Тому ми радимо для початку використовувати всі інші методи просування, а вже після звертатися до блогерам, допомога яких при належному підході може і не знадобитися.

Facebook

Facebook

За нашою статистикою, найбільша кількість переходів з усіх соцмереж було з Facebook. Ним користуються люди, які з більшою ймовірністю здійснять дорогу покупку. Магазин «Вконтакте» не дав жодної продажу, а посіви в паблік ми вирішили не робити - не повірили в цей канал, аж надто швидко проплачені пости падали в стрічці.

Зате пости на сторінці проекту в Facebook дали результат: саме з них користувачі переходили як на наш офіційний сайт, так і на саму кампанію. В основному ми публікували пости із закликами на кшталт: «Встигніть купити відмінний товар за хорошою ціною».

Instagram

Слабкіше за все спрацював Instagram. Наші передплатники (лояльна аудиторія) відреагували відразу. А далі ми трохи вклалися в платне просування. І зокрема з'ясували, що правильніше просувати кожен продукт окремо, а не всю краудфандінговую кампанію. У Instagram свої правила: користувачі реагують швидше на об'єкт, ніж на рекламний макет. Але навіть під платними постами коментарів було мало, а до нашого сайту дійшли тільки 40% «глибоких переглядів».

Робота зі ЗМІ

Краудфандінговая кампанія - не те щоб вагомий інфопривід, тому не чекайте, що журналісти будуть за вас битися. Але і вам зовсім не обов'язково писати тільки про збір грошей. Будьте хитріше: виберіть тему, яка зацікавить редактора і читачів конкретного ресурсу, при цьому сам проект досить просто згадати в тексті.

Якщо стаття зачепить читача, не сумнівайтеся, він неодмінно перейде по посиланню. У бізнес-виданнях, в яких ми зробили найбільше публікацій, щедро діліться досвідом і цифрами, а іншим читачам розповідайте цікаві історії про продукт і чітко формулюйте своє УТП.

Ми почали з публікацій в провідних онлайн-виданнях на ринку стартапів. Повісили прес-реліз про запуск на спеціалізованих порталах. Boomstarter допоміг нам організувати ефір на інтернет-радіо, у якого було кілька тисяч онлайн-слухачів - після нього ми спостерігали хороший стрибок кількості спонсорів.

Потім ми ініціювали ще один ефір на радіо, в якому розповіли, для чого бізнесменові потрібен велосипед. Існує стереотипне уявлення про те, що радіо значно застаріло порівняно з іншими каналами. У нашому ж випадку цей канал спрацював «на ура». Це доводить, що іноді необхідно бити з усіх гармат, ти ніколи не знаєш, яке сильніше вистрілить.

Участь у міських заходах

Хороший відгук був від заходів, на яких ми показували продукт живцем і роздавали листівки з анонсом кампанії, наприклад, на Faces & Laces в Парку Горького.

Зауважимо однак, що ефект від участі в міських івентах помітний не на прогрес окремої кампанії, а скоріше на зростанні загальної популярності бренду. Люди з вами знайомляться і запам'ятовують, у них складаються якісь асоціації з продуктом і враження від розмови з консультантом, що працюють на стенді (це, природно, повинен бути не випадковий промоутер, а співробітник, який добре знає продукт, усміхнений і товариський).

Якихось космічних результатів від «живих» заходів конкретно в цій кампанії ми не побачили, але переконані, що в тривалій перспективі це був правильний маркетинговий хід. І вже плануємо календар заходів на наступний рік - у Москві та інших містах.

Що стосується концепції стенду, ми випробували всяке: роздавали безкоштовні напої, збирали барабанну установку з велосипедних деталей, пропонували відвідувачам розфарбувати велосипеди на папері.

І ось що зрозуміли: щоб ваша активність не виявилася магнітом для халявщиків, стенд повинен не просто привертати увагу, але і підштовхувати до покупки. Спостерігаючи за колегами, ми переконалися, що знижки та подарунки в обмін на лайки в соцмережах викликають швидше негативну реакцію. Відійшовши на п'ять кроків, люди знімали лайки і видаляли геотеги.

замість висновку

Ще один, і можливо, найголовніша порада. Ми чули про «успішні» кейси, коли люди збирали великі суми, але давали спонсорам занадто щедрі знижки або примудрялися спустити на рекламу все, що буде на ній зароблено.

Тому продвигайте, але не захоплюйтеся, щоб в результаті не виявилося, що ви нічого не заробили і витратили свій час даремно. Воно, як відомо, теж коштує грошей.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: