Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як в договорі сформулювати умова про термін розрахунків

Гість, знайомтеся - Правобот !

Інтелектуальний сервіс для підбору судової практики . Думає, як юрист, тільки швидше.

Познайомитися ближче

1. Так. Друга частина має правове значення. Відповідно до п. 4 ст. 425 ГК РФ закінчення терміну дії договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення. Таким чином, ризики того, що одна сторона не зробить оплату за договором тільки на цій підставі мінімальні. Суму заборгованості можна буде стягнути через суд.

2. Правові підстави для відмови в оплаті будуть тільки в тому випадку, якщо договором передбачено, що закінчення терміну дії договору тягне припинення зобов'язань сторін за договором ( абз. 1 п. 3 ст. 425 ГК РФ). Якщо сторони передбачили такий стан в договорі, тоді календарна дата закінчення договору означає припинення будь-яких зобов'язань між сторонами.

3. Ні, в іншому пункті договору може бути вказана обов'язок контрагента здійснити оплату в певний проміжок часу після надання послуг / поставки товару (наприклад, Замовник оплачує виконані роботи протягом 10 робочих днів з моменту підписання акту виконаних робіт). В іншому випадку Виконавець / Продавець може нарахувати неустойку відповідно до договору за кожен день прострочення.

Сторони можуть по-різному врегулювати в договорі питання про термін його дії та про припинення зобов'язань. Зобов'язання має виконуватися належним чином ( ст. 309 ГК РФ). Стаття 314 ГК РФ регламентує термін виконання зобов'язань .

Якщо зобов'язання передбачає або дозволяє визначити день його виконання або період, протягом якого воно має бути виконане (в тому числі в разі, якщо цей період обчислюється з моменту виконання обов'язків іншою стороною або настання інших обставин, передбачених законом або договором), зобов'язання підлягає виконанню в цей день або відповідно в будь-який момент в межах такого періоду.

Можна стягнути договірну неустойку за період часу, що пройшов з моменту закінчення терміну дії договору до моменту погашення боргу боржником або до звернення з позовом до суду.

4 В Системі Юрист є зразки різних договорів з різними формулюваннями умов оплати, також формулювання термінів виконання зобов'язань наведені в рекомендації нижче.

Радимо прочитати в журналі «Арбітражна практика для юристів» : Розрахунок останнього дня терміну. Як не помилитися

Обгрунтування даної позиції наведено нижче в матеріалах «Системи Юрист».

Як узгодити термін виконання зобов'язання

«Зобов'язання повинні виконуватися належним чином ( ст. 309 ГК РФ ). Для цього належними повинні бути:

Якщо говорити про термін виконання, то він повинен бути встановлений угодою сторін. В іншому випадку і у кредитора, і у боржника можуть виникнути певні ризики .

.

Як сформулювати умова про термін виконання зобов'язання

Правила визначення термінів встановлені в статті 190 Цивільного кодексу РФ. Так, умова про терміні буде вважатися узгодженим, якщо сторони його визначать:

1. Вказівка календарної дати

Приклад формулювання умови договору про термін виконання зобов'язань зазначенням календарної дати

1. «Постачальник зобов'язується передати товар покупцеві 15 травня 2015 року».

2. «Підрядник зобов'язується виконати монтаж устатковання 15 червня 2015 року».

В даному випадку правило статті 191 Цивільного кодексу РФ про початок терміну не діє, так як термін, визначений календарною датою, не тече, а настає, і немає необхідності визначати його початковий момент.

Сторони визнач термін виконання зобов'язання календарною датою, яка випала на неробочий день. В який день боржник зобов'язаний надати виконання

В найближчий наступний за неробочим днем ​​робочий день.

Відповідне правило встановлено статтею 193 Цивільного кодексу РФ. Вона не містить будь-яких обмежень за сферою свого застосування, тому поширюється на всі терміни.

Див. також Останній день строку виконання зобов'язання припадає на неробочий день. В який день потрібно надати виконання .

2. Вказівка на закінчення періоду часу

Період часу згідно статті 190 Цивільного кодексу РФ визначається «роками, місяцями, тижнями, днями або годинами». Однак це не означає, що сторони не можуть застосовувати інші одиниці виміру часу (наприклад, квартали, декади або хвилини).

При виборі цього варіанту визначення термінів необхідно вказати початок перебігу строку. Воно може бути визначено календарною датою або подією .

Приклад формулювання умови договору про термін виконання зобов'язань зазначенням на закінчення періоду часу

1. «Виконавець зобов'язується надавати послуги протягом 2 (двох) років. Початок надання послуг - 1 липня 2015 року ».

2. «Термін оренди починається з 1 липня 2015 року та закінчується після закінчення 6 (шести) місяців».

3. «Підрядник зобов'язується розпочати виконання робіт 1. липня 2015 року. Термін виконання робіт - 8 (вісім) тижнів ».

4. «Постачальник зобов'язується поставити товар покупцеві протягом 10 (десяти) днів з моменту укладення цього договору - 1 липня 2015 року».

При цьому перебіг строку почнеться на наступний день після календарної дати або настання події, яким визначено його початок ( ст. 191 ГК РФ ). Тобто календарна дата або день настання події в розрахунок не приймаються.

Формально це означає, що, наприклад, день покупки в термін гарантії не входить. Так, якщо в договорі купівлі-продажу встановлений гарантійний термін , Як рік з дня покупки - 15 червень 2015 року, то він почне текти 16 червня 2015 року. І якщо покупець в день покупки виявить будь-які недоліки товару, то не зможе в той же день звернутися з претензією до продавця з посиланням на таку гарантію. Умова про неї почне діяти тільки на наступний день.

Сторони визначили термін виконання зобов'язання періодом в декілька годин (або хвилин). З якого моменту обчислюється строк

З наступного одиниці часу, якщо дане питання не врегульоване спеціальним законом або угодою сторін. Це відповідає загальному підходу, закріпленому в статтею 191 Цивільного кодексу РФ.

З наступного одиниці часу, якщо дане питання не врегульоване спеціальним законом або угодою сторін. Це відповідає загальному підходу, закріпленому в статтею 191 Цивільного кодексу РФ.

Термін закінчується:

 • у відповідні місяць і число останнього року строку - при визначенні терміну роками ( п. 1 ст. 192 ГК РФ );
 • у відповідне число останнього місяця строку - при визначенні терміну місяцями ( п. 3 ст. 192 ГК РФ ), Напівроком ( абз. 2 п. 1 ст. 192 ГК РФ ), Кварталами року (при цьому квартал вважається рівним трьом місяцям, а відлік кварталів ведеться з початку року, п. 2 ст. 192 ГК РФ );
 • у відповідний день останнього тижня строку - при визначенні терміну тижнями ( п. 4 ст. 192 ГК РФ ).

Це означає, що закінчення терміну припадатиме на те ж число (той же день тижня - в разі визначення терміну тижнями), з якого він почав текти. Так, Другий арбітражний апеляційний суд вказав: «... закінчення строку, обчислюваного роками, буде припадати на той же число, з якого він почав текти ...» ( постанову від 31 січня 2013 у справі № А28-412 / 2011 , постановою ФАС Волго-Вятського округу від 10 червня 2013 р залишено без зміни).

Приклади визначення терміну періодом часу

Приклад 1. Визначення терміну роками

Договір оренди укладено строком на 5 років. Його державна реєстрація була проведена 23 травня 2008 року. Тому термін договору закінчився 23 травня 2013 роки ( постанову Дванадцятого арбітражного апеляційного суду від 14 березня 2014 у справі № А06-5972 / 2013 ).

Приклад 2. Визначення терміну місяцями

1. Договір оренди від 9 січня 2007 року був укладений строком на 11 місяців з моменту підписання. Таким чином, термін його дії «був визначений сторонами до 9 грудня 2007 року» ( постанову Третього арбітражного апеляційного суду від 8 лютого 2010 р справі № А74-3366 / 2009 ).

2. Сторони уклали попередній договір від 7 грудня 2010 року і домовилися укласти основний договір не пізніше 6 місяців з дня підписання попереднього договору. «Таким чином, за правилами пункту 3 статті 192 ГК РФ основний договір купівлі-продажу сторони повинні були укласти не пізніше 07.06.2011 »( постанову П'ятого арбітражного апеляційного суду від 20 травня 2014 р № 05АП-3486/2014 з справі № А24-4763 / 2013 ).

Приклад 3. Визначення терміну тижнями

Сторони визначили термін закінчення виконання робіт 8 тижнями з моменту їх початку. Робота була початку 31 травня 2012 року. «Оскільки дата початку виконання робіт 31.05.2012 - четвер, то виходячи з буквального тлумачення змісту [ пункту 4 статті 192 Цивільного кодексу РФ] днем ​​закінчення виконання робіт є четвер останньої восьмого тижня терміну ... 26.07.2012 »( постанову Тринадцятого арбітражного апеляційного суду від 6 травня 2013 у справі № А56-69376 / 2012 ).

Приклад 4. Визначення терміну днями

1. Визначення терміну календарними днями (за замовчуванням).

1.1. Термін оплати товару - протягом 10 календарних днів з дати надходження товару на станцію призначення. «Так, по товару, поставленого 08.03.2010 ... термін на оплату закінчувався 18.03.2010; ... по товару, поставленого 12.03.2010 ... термін на оплату закінчувався 22.03.2010» ( постанову ФАС Центрального округу від 1 квітня 2011 р справі № А14-7787 / 2010/222/29 ).

1.2. Постачальник повинен поставити техніку протягом 45 днів з моменту укладення контракту. «Контракт підписаний 27.07.2011, отже, протягом терміну на його виконання ... закінчилося 10.09.2011» (4 календарних дні залишалося в липні + 31 календарний день у серпні + 10 днів у вересні) ( постанову ФАС Поволзької округу від 19 лютого 2013 у справі № А55-14406 / 2012 ).

2. Визначення терміну робочими днями (застосовується при особливому вказівці на це в договорі, визначається Трудовим кодексом РФ ).

2.1. Переможець аукціону зобов'язаний надати забезпечення протягом 5 робочих днів з моменту визнання його переможцем відповідно до протоколу аукціону. Аукціон був проведене 29 квітня 2010 року. Переможець був зобов'язаний «надати забезпечення виконання контракту не пізніше 7 травня 2010 року» (1 робочий день залишався в квітні + 4 робочих дня в травні) ( постанову ФАС Східно-Сибірського округу від 9 червня 2011 у справі № А33-10075 / 2010 ).

2.2. Сторони визначили термін поставки товару - 25 робочих днів з моменту, коли грошові кошти надійдуть на розрахунковий рахунок продавця. Це сталося 19 грудня 2007 року, а значить, «обов'язок щодо поставки товару в натурі ... припинилася 01.02.2008» (8 робочих днів залишалося в грудні + 17 робочих днів було в січні) ( постанову ФАС Московського округу від 11 грудня 2013 у справі № А40-79609 / 12-161-736 ).

3. Визначення терміну банківськими днями (застосовується при особливому вказівці на це в договорі; один банківський день - години робочого дня банку, протягом яких здійснюються платіжні операції, що датуються цим числом, «... використання сторонами іншого терміна для визначення періоду часу (" банківських днів "замість" робочих днів ") чи не свідчить про невідповідність умов договору закону» - постанову ФАС Уральського округу від 26 серпня 2013 р № Ф09-8782 / 13 у справі № А60-46805 / 2012 ).

3.1. Зобов'язання по оплаті виконаних робіт виникає через 30 банківських днів від дати складання актів і довідки. Так як документи були складені 20 лютого 2013 року, то зобов'язання по оплаті виникло з 4 квітня 2013 роки (6 робочих-банківських днів залишалося в лютому + 20 робітників-банківських днів було в березні + 4 дня в квітні) ( постанову Арбітражного суду Центрального округу від 22 грудня 2014 у справі № А35-4018 / 2013 ).

3.2. Покупець зобов'язався внести остаточний платіж протягом 5 банківських днів з моменту підписання акту прийому-здачі монтажних і пусконалагоджувальних робіт. Термін підписання актів настав 9 лютого 2011 року. «Таким чином, останнім днем ​​платежу є 16.02.2011» (12 і 13 лютого - вихідні дні) ( постанову Першого арбітражного апеляційного суду від 14 жовтня 2014 у справі № А43-3732 / 2014 ).

При цьому потрібно враховувати позицію Президії ВАС РФ щодо термінів дії договору оренди, визначених з 1-го числа будь-якого місяця поточного року до 30-го (31-го) числа попереднього місяця наступного року. Так, в пункті 3 інформаційного листа від 11 січня 2002 № 66 «Огляд практики вирішення спорів, пов'язаних з орендою» було зазначено, що такий термін «з метою застосування пункту 2 статті 651 Кодексу визнано рівним році »(див., наприклад, постанови Арбітражного суду Московського округу від 3 жовтня 2014 р № Ф05-7657 / 14 у справі № А40-34031 / 13-82-318 , ФАС Західно-Сибірського округу від 6 грудня 2013 у справі № А03-4806 / 2013 , ФАС Східно-Сибірського округу від 14 лютого 2012 р справі № А19-10179 / 2011 , визначенням ВАС РФ від 28 квітня 2012 року № ВАС-5690/12 відмовлено в передачі даної справи до Президії ВАС РФ для перегляду в порядку нагляду).

131.79126 (11,17)

Сторони визначили термін виконання зобов'язання періодом в півмісяця. Як обчислюється цей термін в січні і лютому

Термін, визначений у півмісяця, розглядається як строк, який обчислюється днями. При цьому він вважається рівним п'ятнадцяти дням ( абз. 2 п. 3 ст. 192 ГК РФ ) Незалежно від того, про який місяць року йде мова.

131.79127 (11,17)

Сторони визначили термін виконання зобов'язання періодом в три місяці. При цьому закінчення строку припадає на такий місяць, у якому немає відповідного числа. В який день закінчується термін

В останній день цього місяця.

Відповідне правило встановлено в абзаці 3 пункту 3 статті 192 Цивільного кодексу РФ.

Так, двомісячний термін, який почав текти 31 грудня, закінчиться 28 або 29 лютого.

Якщо строк встановлено для вчинення будь-які дії, воно повинно бути виконано до 24 годин останнього дня терміну. Так, Чотирнадцятий арбітражний апеляційний суд вказував: «... останнім днем ​​виконання зобов'язання по оплаті є 17 число і після закінчення двадцяти чотирьох годин 17 числа зобов'язання вважається простроченим» ( постанову від 11 вересня 2013 у справі № А66-1436 / 2013 ).

Однак якщо дія повинна бути вчинена в організації, то строк закінчується в той час, коли в цій організації за встановленими правилами припиняються відповідні операції ( п. 1 ст. 194 ГК РФ ).

131.79128 (11,17)

Установа (кредитодавець) за встановленими правилами повинна завершити роботу о 19 годині. Боржник виконав своє зобов'язання (наприклад, доставив товар) о 18 годині 30 хвилин останнього дня терміну. Чи вважається боржник порушив строк, якщо організація до цього часу вже припинить здійснення будь-яких операцій

Ні, буде вважатися, що боржник виконав свої зобов'язання своєчасно.

Те, що організація порушила встановлений режим роботи і унеможливила здійснення в ній необхідного дії, не веде до прострочення. Це відповідає положенню пункту 1 статті 194 Цивільного кодексу РФ - «термін закінчується в той час, коли в цій організації за встановленими правилами припиняються відповідні операції».

Однак боржникові потрібно документально зафіксувати те, що боржник дійсно був готовий виконати зобов'язання до закінчення встановленого терміну і зробив усе залежать від нього заходів, щоб виконати зобов'язання.

Це не стосується здачі письмових заяв і повідомлень в організацію зв'язку. Їх також можна здати до 24 годин останнього дня терміну. Вони будуть вважатися зробленими в строк ( п. 2 ст. 194 ГК РФ ). Однак потрібно врахувати, що дане правило є спеціальним (відноситься тільки до передачі письмових заяв і повідомлень через організації зв'язку) і не застосовується при передачі письмових заяв і повідомлень за допомогою електронної та факсимільного зв'язку.

131.79129 (11,17)

Останній день строку виконання зобов'язання припадає на неробочий день. В який день потрібно надати виконання

В найближчий за зазначеним днем ​​робочий день.

Саме цей день буде вважатися закінченням терміну ( ст. 193 ГК РФ ).

Це означає, що неробочі дні, які припадають на останній день терміну, автоматично призводять до його збільшення.

При цьому неробочими днями визнаються:

 • вихідні дні - субота і неділя при п'ятиденному робочому тижні або тільки неділю за шестиденним робочим тижнем;
 • святкові дні.

При збігу святкового дня з вихідним останній переноситься на наступний день після святкового. Уряд РФ користується правом перенесення вихідних днів на інші дні, які в цьому випадку вважаються неробочими.

Те, що конкретна організація в відповідний день працювала, не має юридичного значення.

Приклади визначення останнього дня терміну

приклад 1

Постачальник зобов'язався передати оригінал безвідкличної банківської гарантії протягом 21 календарного дня з моменту укладення договору.

Договір був підписаний 17 березня 2012 року.

Перебіг терміну для виконання обов'язку з подання документа має обчислюватися з 18 березня 2012 (з наступного дня після підписання договору).

«Оскільки останній день строку, який визначається як 21 календарний день після укладення договору ... доводиться на 07.04.2012, що є вихідним днем ​​(суботою), останній день терміну, встановленого для надання банківської гарантії з урахуванням положень статті 193 Цивільного кодексу Російської Федерації, доводиться на 09.04.2012. Отже, період для виконання зобов'язання постачальника для надання банківської гарантії - з 18.03.2012 по 09.04.2012 включно ... »( постанову ФАС Волго-Вятського округу від 14 листопада 2013 у справі № А43-2240 / 2013 ).

приклад 2

«... акти прийому-передачі електричної енергії за травень-червень 2012 року надійшло ... 02.08.2012. Оплата винна буті здійснена в течение 3 днів (05.08.2012). Так як 05.08.2012 неробочий день ... срок оплати переноситися на 06.08.2012 ... »( постанову Арбітражного суду Поволзької округу від 30 жовтня 2014 у справі № А12-1811 / 2013 ).

приклад 3

«... так як закінчення терміну виконання зобов'язання Підприємства по оплаті виконаних робіт за договором ... довелося на 30.12.2012 (вихідний день), то днем ​​закінчення строку чинності статті 193 ГК РФ вважається перший наступний за ним робочий день - 09.01.2013 »( постанову Арбітражного суду Північно-Західного округу від 27 січня 2015 у справі № А56-7218 / 2014 ).

131.79130 (11,17)

Перший день строку виконання зобов'язання припадає на неробочий день. Чи виключається він з підрахунку

Ні, не виключається.

Правило про виключення неробочого дня діє тільки тоді, коли таким днем ​​виявляється останній день терміну ( ст. 193 ГК РФ ).

Це підтверджується і судовою практикою. Так, Тринадцятий арбітражний апеляційний суд в постанові від 2 квітня 2013 у справі № А56-71868 / 2012 вказав: «... стаття 193 ГК РФ підлягає застосуванню в тому випадку, якщо на неробочий день припадає останній день терміну, а не перший ».

131.79131 (11,17)

В який термін потрібно оформити платіжне доручення, якщо термін оплати визначено в днях після передачі товару

Відповідь залежить від того, з якого моменту зобов'язання платника по оплаті вважаються виконаними. Так, сторони своєю угодою можуть закріпити, що таким моментом є:

 • момент зарахування грошей на розрахунковий рахунок одержувача;
 • момент їх списання з кореспондентського рахунку банку платника;
 • момент їх зарахування на кореспондентський рахунок банку одержувача.

Якщо договір поставки не містить спеціального умови про момент оплати, то оплата платіжним дорученням буде вважатися виробленої в момент зарахування грошових коштів на кореспондентський рахунок банку одержувача ( абз. 6 п. 1 ст. 316 ГК РФ , п. 3 постанови Пленуму ВАС РФ від 19 квітня 1999 № 5 «Про деякі питання практики розгляду спорів, пов'язаних з укладенням, виконанням та розірванням договорів банківського рахунку»).

1. Зобов'язання платника по оплаті вважаються виконаними в момент зарахування грошей на розрахунковий рахунок одержувача.

Це найменш вигідний для платника варіант, так як у нього виникають додаткові ризики - якщо грошові кошти «не дійдуть» до одержувача з вини банку, то обов'язок по оплаті не буде вважатися виконаною. Штрафних санкцій з боку одержувача буде важко уникнути.

В такому випадку платіжне доручення потрібно оформити як мінімум за п'ять робочих днів до встановленого сторонами дня оплати.

Професійна довідкова система для юристів, в Якій ви знайдете відповідь на будь-який, даже найскладнішій питання.
Спробуйте безкоштовно

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: