Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як вибрати Wi-Fi адаптер для ПК (стаціонарного комп'ютера)

 1. Які бувають Wi-Fi адаптери? Визначаємося з інтерфейсом підключення
 2. Вибір Wi-Fi приймача за технічними характеристиками
 3. Стандарт Wi-Fi, підтримка 802.11ac (5 GHz)
 4. Сумісність адаптера, ПК і роутера
 5. Виробник, ціна, яку модель вибрати?
 6. Як підключити та налаштувати?

Якщо у вас є звичайний стаціонарний комп'ютер, а інтернет підключений через Wi-Fi роутер, тобто як мінімум два способи, якими можна з'єднати ПК з маршрутизатором.

Давайте розглянемо обидва варіанти:

 1. За допомогою мережевого кабелю. В цьому випадку є один великий мінус, і один великий плюс. Мінус в тому, що від роутера до комп'ютера потрібно прокласти мережевий кабель. І якщо роутер встановлений біля ПК, то це не проблема. Але не завжди є можливість протягнути кабель. Це не завжди зручно і красиво. Ну а плюс в тому, що з'єднання по кабелю більш стабільне, і швидкість інтернету буде вище.
 2. За Wi-Fi мережі, за допомогою спеціального адаптера. У стаціонарних комп'ютерах, як правило немає вбудованих Wi-Fi адаптерів, і щоб підключити ПК до бездротової мережі, цей адаптер потрібно купити, встановити і налаштувати. Це не проблема, але додаткові витрати. Зате ніяких проводів. Про це я писав у статті: як підключити звичайний комп'ютер (ПК) до Wi-Fi мережі .

У цій статті ми детально розберемося які бувають Wi-Fi адаптери для ПК, на що звернути увагу при виборі, і як вибрати відповідний адаптер для стаціонарного комп'ютера. Потрібно зауважити, що USB адаптери, про які піде мова в цій статті, так само без проблем можна використовувати на ноутбуках. Якщо вбудований модуль зламався, або не працює з якоїсь іншої причини.

Можливо, у вас є ще один роутер, тоді можна спробувати налаштувати його в якості приймача по цієї інструкції.

Які бувають Wi-Fi адаптери? Визначаємося з інтерфейсом підключення

Насамперед я раджу визначиться з інтерфейсом, за яким адаптер буде підключаться до стаціонарного комп'ютера. Найпопулярніші, це USB і PCI Express. Є ще PCMCIA (в основному для ноутбуків), але вони вже не дуже актуальні, тому, розглядати їх ми не будемо. Давайте докладніше розберемося з приймачами, які підключаються по USB і PCI.

 • Інтерфейс: USB. Їх ще називають зовнішніми. Найпопулярніші Wi-Fi адаптери, які схожі на звичайну флешку. Вони бувають різні. Дуже маленькі (як приймач у бездротової мишки, або клавіатури), розміром приблизно з флешку, або більш серйозні варіанти, які підключаються через USB-подовжувач. Такі приймачі можуть бути як з антенами, так і без. Виглядаючи вони приблизно ось так:
  Якщо у вас є звичайний стаціонарний комп'ютер, а інтернет підключений через Wi-Fi роутер, тобто як мінімум два способи, якими можна з'єднати ПК з маршрутизатором Ці приймачі підключаються в USB роз'єм вашого комп'ютера. Для кращого прийому (щоб підняти адаптер вище) можна підключити його через USB-подовжувач. З деякими моделями подовжувачі йдуть в комплекті. Їх можна використовувати на різних комп'ютерах і ноутбуках. Швидко відключати і підключати назад. Якщо ви вибираєте приймач саме для звичайного комп'ютера, а не ноутбука, то краще беріть модель з антеною, або ту, яка підключається через подовжувач. Для краще прийому Wi-Fi мережі. Мініатюрна модель (перша на зображенні вище) підходить найкраще для ноутбуків.
 • Інтерфейс: PCI Express. Це внутрішні приймачі. Вони схожі на звичайну мережеву карту, і підключаються до порту PCI Express на материнській платі вашого комп'ютера.
  Щоб встановити такий адаптер, в вашому комп'ютері повинен бути вільний роз'єм PCI Express (PCI Express x1). Так само знадобиться приховувати системний блок. Ну і як ви розумієте, швидко відключити і підключити такий приймач до іншого ПК не вийде. Точно так же, як підняти його на подовжувачі для кращого прийому. Хоча, з прийомом у них проблем бути не повинно, на всіх моделях є хороші антени для його посилення. З плюсів: не займає USB-порт і не стирчить з системного блоку (тільки антени). Які, до речі, можна замінити на більш потужні, або виносні.

Думаю, з інтерфейсом підключення ви визначилися. Що стосується інших характеристик, то якихось відмінностей між USB і PCI немає. Інформація, яку ви знайдете нижче, підходить до Wi-Fi адаптерів з різними інтерфейсами.

Вибір Wi-Fi приймача за технічними характеристиками

Після того, як ви визначилися з інтерфейсом підключення, потрібно глянути на інші технічні характеристики. В основному, це один показник: швидкість передачі даних по бездротовому Wi-Fi мережі. Від цього залежить швидкість підключення до інтернету, яку ви отримаєте на комп'ютері при підключенні через Wi-Fi приймач.

Так само зверніть увагу на коефіцієнт посилення Wi-Fi мережі. Я подивився різні адаптери, в характеристиках як правило не вказують потужність антен. Якщо у вас комп'ютер встановлений далеко від маршрутизатора, де сигнал не надто стабільний, то для хорошого прийому Wi-Fi сигналу беріть приймач із зовнішніми антенами. Системний блок, як правило встановлений на підлозі. Тому, для кращого прийому адаптер можна підключити через USB-подовжувач (якщо у вас зовнішня модель) і поставити його на стіл.

Стандарт Wi-Fi, підтримка 802.11ac (5 GHz)

На момент написання цієї статті (кінець березня 2017 рік), в продажу найбільше адаптерів з підтримкою стандарту 802.11n. Швидкість бездротової мережі до 300 Мбіт / с (може бути вище). Найдешевші Wi-Fi адаптери забезпечують швидкість до 150 Мбіт / с. Я б радив купувати такі адаптери тільки в тому випадку, коли вам потрібно дуже сильно заощадити. Краще, звичайно, купити приймач зі швидкістю до 300 Мбіт / с, а ще краще з підтримкою сучасного стандарту 802.11ac.

Якщо у вас встановлений двохдіапазонний роутер , Або ви плануєте покупку такого роутера для переходу на новий стандарт 802.11ac, то звичайно ж відразу купуйте адаптер з підтримкою 802.11ac, і можливістю підключаться до Wi-Fi мереж на частоті 5 GHz. У 2017 році це дуже актуально. Щоб після заміни маршрутизатора на більш сучасний, вам не довелося купувати новий приймач з підтримкою 802.11ac.

Зараз поясню. Якщо у вас буде (або вже є) сучасний роутер з підтримкою нового стандарту 802.11ac, а адаптер з підтримкою 802.11n, то ви зможете підключаються до Wi-Fi мережі, вони сумісні. Але швидкість буде обмежена більш повільним стандартом 802.11n. І весь потенціал маршрутизатора з підтримкою стандарту 802.11ac ви не побачите, так як приймач буде обмежувати швидкість.

Сумісність адаптера, ПК і роутера

Мене вже кілька разів запитували, чи потрібно підбирати Wi-Fi адаптер під конкретний маршрутизатор і комп'ютер. Відповідаю: не потрібно. Все буде працювати. Бувають звичайно виключення, як правило пов'язані з дуже старим обладнанням. Але думаю, що ви з цим не зіштовхнетеся.

Якщо на вашому комп'ютері є робочий USB порт, значить ви зможете підключити до нього адаптер. Точно так же з PCI Express. Що стосується сумісності з встановленою операційною системою, то практично всі адаптери підтримують операційні системи від Windows XP, до Windows 10. Це значить, що виробник випустив драйвера для цих систем. Це завжди зазначено в характеристиках до конкретної моделі. Так само практично всі моделі підтримують Mac OS.

Що стосується сумісності адаптера і роутера, то там так само складно промахнуться. Практично неможливо. Так як стандарти Wi-Fi сумісні між собою. І я дуже сумніватися, що ви десь знайдете настільки древній маршрутизатор, щоб новий приймач був з ним несумісний. Сам адаптер не обов'язково повинен бути про того ж виробника, що і роутер.

Виробник, ціна, яку модель вибрати?

Практично кожен виробник, який робить мережеве обладнання, так само займається виробництвом Wi-Fi адаптерів. TP-Link, ASUS, D-Link, Netis, Tenda, Edimax, Belkin, Linksys і т. Д. Вибір дуже великий. Якого виробника вибрати - вирішувати вам. Я б радив більше орієнтуватися не на фірму, а на технічні характеристики (які вам підходять) і ціну.

Що стосується ціни, то вона починається приблизно від 6 доларів. За цю суму ми отримаємо найпростіший, маленький приймач з підтримкою швидкості до 150 Мбіт / с. Я зараз маю введу саме моделі від популярних виробників. Без китайських пристроїв. Знову ж, орієнтуйтеся на свій бюджет. Якщо є можливість, звичайно ж краще взяти дорожчу, сучасну і продуктивну модель.

Серед популярних адаптерів: TP-LINK TL-WN725N, D-Link DWA-131, Tenda W311MA, Asus PCE-N15, Asus USB-N14, TP-LINK TL-WN727N, TP-LINK TL-WN722N, Tenda W311M і інші. Дивіться в інтернет-магазинах. Читайте відгуки. Вибір насправді дуже великий. Коли підберете відповідну для себе модель, зможете піти і купити її в звичайному магазині. Або замовити через інтернет.

Якщо ви читали мою статтю з порадами щодо вибору Wi-Fi роутера , То напевно помітили, що я не дуже люблю радити конкретні моделі. Та й в цьому немає сенсу. Так як у всіх різні вимоги і фінансові можливості.

Як підключити та налаштувати?

Процес настройки я показував на прикладі адаптера TP-Link Archer T4UH . Залежно від виробника і моделі, якісь моменти можуть відрізняться. Але як правило, всі дії дуже схожі.

Спочатку потрібно підключити адаптер до комп'ютера. У USB порт, або встановити його в PCI Express.

У USB порт, або встановити його в PCI Express

Далі потрібно встановити драйвер і утиліту. Утиліту для управління самим адаптером можна не встановлювати. Іноді вона автоматично встановлюється разом з драйвером. Якщо в комплекті не було диска з драйверами, або у вас немає можливості встановити з диска, то його можна завантажити з інтернету. Тільки завантажуйте з офіційного сайту виробника і строго для вашої моделі адаптера. На сайті кожного виробника є така можливість.

Після установки драйверів ви зможете підключити свій комп'ютер до Wi-Fi мережі через стандартне меню Windows, або за допомогою фірмової утиліти. Сам процес нічим не відрізняється від того, що я описував в статті: як підключити ноутбук (комп'ютер) до інтернету по Wi-Fi .

Так само підключивши інтернет до комп'ютера з мережевого кабелю, і встановивши Wi-Fi адаптер, можна не брати, а роздавати Wi-Fi. Як це зробити, я писав в статті: як роздати інтернет через Wi-Fi адаптер на ПК .

Якщо ваш ПК раніше був підключений до інтернету по кабелю, то після підключення по Wi-Fi, швидкість з'єднання може значно впасти. У цьому немає нічого страшного, і це не означає, що ви зробили щось не так, або щось неправильно налаштували. Правда, все залежить від того, наскільки сильно впала швидкість. Поради щодо збільшення швидкості Wi-Fi з'єднання ви можете знайти в цієї статті.

У коментарях ви можете залишити своє питання, чи поділиться корисною інформацією на цю тему!

Які бувають Wi-Fi адаптери?
Як підключити та налаштувати?
Які бувають Wi-Fi адаптери?
Виробник, ціна, яку модель вибрати?
Як підключити та налаштувати?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: