Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi | KV.by

 1. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi Зараз складно уявити, що ще двадцять років...
 2. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi
 3. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi
 4. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi
 5. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi
 6. Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Як визначити, що хтось таємно користується вашим Wi-Fi

Зараз складно уявити, що ще двадцять років тому Інтернет був дивиною, яку могли собі дозволити особливо обдаровані професора в університетах, або жменька людей, з'єднаних за допомогою на той момент не так давно створеної Всесвітньої Мережі. Електронна пошта виглядала і використовувалася зовсім по-іншому. Найперші системи передачі електронних повідомлень можна було зустріти в вищих навчальних закладах або ж у нечисленних приватних осіб, які використовували акаунти, пропоновані першими постачальниками інтернет-послуг. При цьому подібної поштою користуватися було зовсім непросто.

Але час йде, і до нинішнього моменту ситуація кардинально змінилася. Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями.

Колись ми були прив'язані до комп'ютера за допомогою проводового інтернету, але тепер, завдяки появі Wi-Fi, а також 3G- і 4G-технологій, ми можемо практично звідусіль отримати доступ до численних розваг і безмежного спілкування з друзями

Якщо 3G і 4G ми активуємо, в основному, на мобільних пристроях, то Wi-Fi широко використовується в якості домашньої мережі, а також в кафе, бібліотеках і аеропортах. Завдяки повсюдному використанню бездротових роутерів і точок доступу, практично будь-який проводове інтернет-з'єднання можна перетворити в зручну зону роздачі Wi-Fi.

Сьогодні майже в кожному будинку є Wi-Fi-роутер, підключений самостійно або за допомогою фахівців інтернет-провайдера. Наявність роутерів може викликати ряд проблем: коли кілька бездротових сигналів передаються на одній і тій же частоті, вони можуть створювати перешкоди, особливо, якщо ви живете в багатоквартирному будинку. Крім того, якщо ви неналежним чином встановіть і захистіть свою бездротову мережу Wi-Fi, хтось може таємно підключитися до неї.

Якщо хтось почне «красти» ваш Wi-Fi, то пропускна здатність мережі знизиться. У виняткових випадках злодій може навіть вкрасти інформацію з вашого комп'ютера або заразити вірусом девайси, підключені до цієї мережі. Але не лякайтеся: від цього легко захиститися. Перший крок до безпечного використання бездротової мережі - це розуміння того, як ця мережа працює.


Базові основи роботи мережі Wi-Fi

Перш, ніж намагатися зрозуміти, чи дійсно хтось таємно підключився до вашого бездротового інтернет-з'єднання, буде незайвим ознайомитися з базовими принципами роботи подібної мережі.

Бездротова мережа працює на основі кабельного, супутникового або DSL-модему. Модем підключається до бездротового роутера, який роздає сигнал і створює мережу.

Подібна мережа називається локальної (LAN - локальна обчислювальна мережа). У цій локальній мережі настроюються периферійні пристрої: ноутбук, настільний комп'ютер і принтер і т.п .. Також у роутера є таблиця протоколів динамічної настройки хостів (DHCP). По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв.

По суті, ця таблиця являє собою «гостьовий список» дозволених пристроїв

Кожен пристрій має свою власну адресу управління доступом до середовища передачі даних (MAC-адресу). Роутер використовує ці дані, щоб привласнити IP-адреса кожній машині у вашій мережі. MAC- і IP-адреси підключених пристроїв знадобляться нам, коли ми будемо визначати, чи має хто-небудь неправомірний доступ до мережі Wi-Fi.

І ще парочка важливих термінів, які слід знати, щоб зрозуміти суть роботи бездротової мережі. Ідентифікатор SSID - це параметр, однозначно ідентифікує бездротову мережу. За замовчуванням найчастіше використовується ім'я самого роутера - Netgear, ASUS, AndroidPhone або щось подібне. Але можна повеселитися і змінити стандартне ім'я на щось більш впізнаване і креативне. На сьогодні найбільш часто використовуваним стандартом для передачі бездротового сигналу є 802.11n. У цьому стандарті можна передавати до 600 Мбіт в секунду. 802.11ac - це такий стандарт, який забезпечує передачу даних на швидкості понад 1 Гбіт в секунду. 2.4GHz і 5GHz - дві різні частоти, використовувані бездротовими роутерами.


Встановлення безпечної мережі

А тепер перейдемо питання неправомірного використання чужого Wi-Fi. Ваша бездротова мережа повільно працює? У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу? Для початку, не варто панікувати. Швидше за все, ніхто сторонній не користується вашим інтернетом. Швидкість з'єднання може знижуватися через величезної кількості причин. Проблема може полягати в вашому провайдеру або в перевантажених серверах. На ваш Wi-Fi-роутер можуть негативно впливати перешкоди від іншої електротехніки, або ж сигнал до вашого комп'ютера може банально насилу пробиватися через стіни і меблі в будинку.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль.

Є одна річ, завдяки якій ваша бездротова мережа буде в безпеці на 99,9%, і ця річ - пароль

Один з основних елементів, необхідних для захисту бездротової мережі - це протокол шифрування, такий як WPA2 (захищений доступ Wi-Fi). Застарілі стандарти, такі як WEP і перше покоління WPA, були поступово замінені більш безпечним WPA2. Вам необов'язково знати, яким чином відбувається процес шифрування, досить буде просто налаштувати захищений доступ для бездротового роутера по протоколу WPA2 і поставити пароль на встановлену мережу. Придумайте щось, що ви легко запам'ятаєте, але що іншим буде складно відгадати (будь ласка, не використовуйте «пароль» або «12345»!).

Отже, як же це все зробити? Все залежить від типу вашого роутера, хоча до більшості Wi-Fi-маршрутизаторів можна отримати доступ з підключеного пристрою за допомогою електронної адреси http://192.168.1.1. Увійти в систему також досить просто, так як більшість виробників роутерів використовують в якості логіна передбачуване «admin», а пароль можна знайти в керівництві користувача. Як тільки ви ввійдете в систему, ви отримаєте доступ до управління роутером, що дозволить вам змінити найрізноманітніші настройки, включаючи безпеку бездротового підключення.

Подібний рада може змусити вас запитати: «Якщо для більшості роутерів використовується однаковий локальний адресу і логін / пароль, хіба не може зловмисник потрапити в систему налаштувань і змінити там все?». Загалом ... може! Поки ваша бездротова мережа не захищена паролем, будь-хто може отримати до неї доступ. Але пароль - це ще не все, що вам потрібно, щоб бути повністю впевненим у безпеці своєї бездротової мережі. Вам також варто змінити логін з який зазвичай використовується «admin» на що-небудь інше, що не дозволить сторонній людині влізти в вашу мережу.


Як визначити, що хтось таємно використовує ваш Wi-Fi

Якщо ви використовуєте протокол WPA2, то навряд чи хто-небудь зможе зламати вашу бездротову мережу. При цьому є простий спосіб виявити «злодюжку»: так як кожен пристрій, підключений до мережі, має унікальні MAC- і IP-адресою, то ви можете дуже просто побачити список підключених пристроїв - так званих «клієнтів» - на сторінці зміни налаштувань вашого бездротового роутера. Якщо господар пристрою сам перейменував його, то цей девайс буде підписаний відповідним ідентифікатором. Тому, якщо ви бачите, що до вашої мережі підключений «Ноутбук Михайла», а ніякої Миша з вами не живе і інтернетом ви з ним ділитися не збиралися, то у вас проблема! Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку.

Навіть якщо в списку підключених клієнтів не відображається власне ім'я пристрою, то ви все одно можете просто порівняти кількість ваших девайсів, підключених до мережі, з кількістю всіх пристроїв, відображених в списку

Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу? В цьому випадку є кілька варіантів дій. Ваш роутер може приховувати SSID, роблячи його невидимим для всіх, хто намагається знайти мережу, до якої можна підключитися. У такому випадку адреса доведеться вводити вручну. Ви також можете налаштувати бездротовий MAC-фільтр, внісши в нього список ваших пристроїв і заборонивши всім іншим аксесуарам підключення до вашої мережі. Звичайно, в цьому випадку вашим бажаним гостям і друзям буде складніше підключитися до вашої бездротової мережі.

Також можна використовувати спеціальні програми для відстеження інтернет-підключень. Наприклад, безкоштовна утиліта AirSnare попередить вас, якщо незнайома MAC-адресу спробує отримати доступ до вашої мережі. Але якщо у вас встановлено безпечне з'єднання, то вам навіть не варто хвилюватися з цього приводу.

Wi-Fi - це вже давно не виняткова послуга, якою вона була кілька років тому. До бездротової мережі можна підключитися практично в будь-якій кав'ярні. Мільйони людей щодня ходять з постійно включеним пошуком найближчого Wi-Fi. В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим.

В деякій мірі, все це робить бездротове з'єднання найбільш швидким і дешевим спосіб підключення до інтернету, але, на жаль, не завжди найбезпечнішим

Поки ваша мережа захищена паролем, тільки хакер зі спеціалізованим ПО може обійти ваш захист. Ars Technica - новинне інтернет-видання, присвячене інформаційних технологій, - випустило детальний огляд, як зламати захищену мережу за допомогою спеціальної програми Silica, яка використовує містять мільйони слів інтернет-словники і з їх допомогою підбирає пароль. Але все ще існує простий варіант, як захиститися навіть від самого відмінного хакера - використовувати більш складний пароль. Чим довшим і непередбачуваним він буде, тим в більшій безпеці буде ваше бездротове з'єднання.

З надійним паролем вам навіть не доведеться відстежувати тих, хто підключається до вашої мережі. Wi-Fi-хакерам доведеться пошукати кого-то другого, за чий рахунок можна поживитися.


Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?

Не так давно Мічиганський суд помилував чоловіка, звинуваченого в крадіжці Wi-Fi з кафе, поруч з яким він перебував у своїй припаркованій машині. Чоловік перевіряв свою пошту і сидів в інтернеті, коли його заарештували і звинуватили в незаконних діях. В результаті прокурори визначили, що злочин було ненавмисним і чоловік не був в курсі, що порушує закон. Незважаючи на це, в штаті Мічиган досі існує кримінальна відповідальність за крадіжку Wi-Fi.

Ваша бездротова мережа повільно працює?
У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу?
Отже, як же це все зробити?
Хочете бути точно впевненим в тому, що ніхто не дізнається ваш пароль і не пробереться в вашу мережу?
Чи є крадіжка Wi-Fi караним злочином?
Ваша бездротова мережа повільно працює?
У вас бувають безпричинні періодичні втрати сигналу?
Отже, як же це все зробити?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: