Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як зробити ваш Wi-Fi краще

"А скільки стін проб'є ваш роутер?"

Саме це питання дуже сильно дратує фахівців wi-fi сфери. Хоча, як на мене, питання цілком логічне :)

Сьогодні важко собі уявити житло, в якому немає wi-fi роутера або точки доступу. Далеко ходити не треба: у моїх батьків пенсійного віку є планшет і без wi-fi - це просто фоторамка. Тому люди в шапочках з фольги потихеньку закінчуються, а активні провайдери впарюють "Вісокошвідкісній інтернет та WiFi роутер за 1 грн!".

Я в своїй квартирі ввечері з телефону бачу від 15 до 22 мереж. І це - звичайний восьмиповерховий будинок на околиці Києва. В таких умовах якість, а, як наслідок, і швидкість мережі не може не погіршуватися.

Що ж робити? Спираючись на свій невеликий досвід, висловлю кілька думок з приводу WLAN.

1. Переходьте на темну сторону

Сучасна wi-fi техніка працює в частотних діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц. Я припускаю беру цифру зі стелі, що в Україні частка пристроїв, що працюють на 2.4 ГГц - відсотків 90. А тому ...

Найперше, що можна зробити - це почати користуватися wi-fi роутером на частоті 5 ГГц. По-перше, ви практично рятуєтеся від сусідських перешкод, по-друге, в діапазоні 2.4 ГГц крім wi-fi ще працюють різноманітні блютус пристрої і навіть мікрохвильовки, а це все - шуми-шуми-шуми, по-третє, ці пристрої просто дорожче стоять, а, значить, їх менше, і по-четверте, в діапазоні 5 ГГц набагато більше каналів, про них я розповім далі.

2. Вибір пристрою

При виборі пристрою багато хто забуває або не знають взагалі про те, що wi-fi роутер і wi-fi точка доступу (ТД) - це різні речі. ТД призначена для побудови бездротової мережі, в нашому випадку - домашній. А wi-fi роутер передбачає, що крім бездротової мережі у вас ще будуть пристрої, підключені по кабелю: десктоп, наприклад, або NAS. Тому, коли плануєте покупку, враховуйте цей момент. Якщо у вас свідомо не буде дротових підключень - сміливо шукайте саме точку доступу, це - спеціалізований пристрій якраз для цих цілей. У той час, як wi-fi роутер - це гібрид маршрутизатора і точки доступу. Навіщо вам переплачувати за непотрібну функціональність?

3. Міняйте прошивку

Перше, що варто зробити після покупки - це перевірити наявність нової прошивки на сайті виробника. Я серйозно. Дуже часто "з коробки" на залізці варто вже застаріла версія, тому що, поки воно до нас з Китаю \ Тайваню добирався, доблесні азіатські специ пиляли і пиляли. "Пакращувалі", як то кажуть.

Особливу увагу варто приділити альтернативної прошивці. Якщо ви ставитеся до тих гікам, які хочуть вичавити по максимуму з пристрою, то ви безумовно чули про таку штуку, як dd-wrt , А якщо не чули - то обов'язково поцікавтеся. Це така міні ОС на базі Лінукса, яка ставиться на роутер і дозволяє витворяти з ним практично будь-який wundersex. З'являється дуже багато тонких налаштувань, недоступних в офіційних прошивках. Великою перевагою є ще й те, що можна збільшити потужність передавачів нашого роутера.

Але, знову ж таки, якщо оновити існуючу прошивку на свіжу офф. зможе будь-який середній користувач, то поставити dd-wrt і грамотно її налаштувати зможе тільки "просунутий". На сайті за посиланням є перелік підтримуваних пристроїв, їх там дуже багато, до всіх є мануали, можна навіть російською знайти.

4. Розберіться з настройками.

Пробіжуся по основних налаштувань.

 • Режим мережі (network mode)

Режим мережі (network mode)

Тут можуть бути трохи інші пункти, але, в цілому, вони завжди схожі. Для нас важливі тільки 802.11b / g / n і 802.11n. Нагадаю, що максимальна швидкість стандарту 802.11g = 54 Мбіт / с, а 802.11n = 600Мбіт / с; b - взагалі вже не цікаво. Або точка буде підтримувати клієнтів всіх стандартів, або тільки n. Тут все логічно. Але є один нюанс: якщо в режимі b / g / n у вас хоча б один клієнт стандарту 802.11g, нехай навіть не ваш, а за трьома стінками у сусіда, і коннектітся зовсім ні до вашої точки доступу, а до своєї, але бачить вашу мережу - ваша точка звалиться в режим g. Зараз g пристроїв вже мало, але я раджу виставляти жорстко режим n, перевіривши всі свої пристрої, чи зможуть вони працювати. Так ви себе убезпечите від можливих сусідських ентузіастів-любителів антикваріату.

 • Об'єднання каналів 20 \ 40МГц

Стандарт 802.11n дозволяє об'єднувати суміжні канали для збільшення швидкості. У теорії це - добре, але на практиці не працюватиме, тому що, якщо в діапазоні чутності пристрою, що працює на каналі подвоєною ширини, з'являється пристрій, що працює на стандартному каналі, відповідно до стандарту воно належної перейти на звичайний канал. Для цього є режим сумісності 20 \ 40 МГц. Чи варто жорстко фіксувати 20 або 40? Думки різняться, але я вважаю, що оптимальним варіантом буде все-таки режим сумісності 20 \ 40. Це все для діапазону 2.4 ГГц, в 5 ГГц виставляємо подвійний канал 40 і радіємо.

Тут все просто. Ставте WPA2-PSK (або WPA \ WPA2-PSK). Все, що було до WPA2 - дуже ненадійне і відносно легко ламаються. У цьому ж розділі є тип шифрування: TKIP і AES. Ставте AES - цей алгоритм новіше. Ще б я радив в якості пароля до мережі вибирати просто хитре слово, наприклад - keddroobzor. Такий пароль зламати практично неможливо, так як всі варіанти злому базуються на Брутфорс пароля за словниками. Перехоплюють потрібні пакети і потім Брутфорс. Тому будь-який цифровий або словниковий пароль можна підібрати. Безумовно, без шифрування швидкість буде трохи вище, але тут вже вам вирішувати, чи довіряєте ви сусідам чи ні :)

5. Скануйте мережу

Трохи теорії для розуміння.

Найпопулярніший на сьогодні стандарт - це 802.11n. Він працює в двох діапазонах: 2.4 ГГц і 5 ГГц.

В діапазоні 2.4 ГГц є 14 каналів. Залежно від країни їх кількість може відрізнятися. Наприклад, в Японії дозволені всі 14 каналів, у Франції та Іспанії - всього 4, в США - 11, а в Україні і Росії - 13. Ось привезли ви, наприклад, смартфон, чистокровний американець, а він не ловить wi-fi у вас будинки тому, що на роутері у вас - 13й канал, а американець бачить тільки перших 11.

У кожного каналу ширина 22 МГц, як видно з картинки, непересічних каналів може бути всього 3 (в нашому випадку, а не в Японії), точки доступу, що працюють в них, не заважатимуть один одному, на відміну, наприклад, від двох точок в 5 і 8 каналах, які будуть створювати один одному перешкоди
У кожного каналу ширина 22 МГц, як видно з картинки, непересічних каналів може бути всього 3 (в нашому випадку, а не в Японії), точки доступу, що працюють в них, не заважатимуть один одному, на відміну, наприклад, від двох точок в 5 і 8 каналах, які будуть створювати один одному перешкоди.

У діапазоні 5 ГГц справи набагато краще. У ньому є цілих 22 непересічних каналу, а, якщо ще й врахувати те, що таких пристроїв, в принципі, набагато менше, то вибрати собі чистий незашумленим канал - набагато легше. Також варто звернути увагу, що надійно працюють тільки 4 канали: 36/40/44/48, на інших включений режим співіснування з радарами ( DFS ).

Використовуючи софт для сканування мереж, можна вибрати найбільш вільний канал для своєї точки. Для windows я раджу inssider , Там же є версія і для андроїда.

Ще є зручний апп wi-fi manager для андроїда. Трохи простіше, ніж inssider, я його використовую замість стандартного wi-fi пошуку на телефоні.

6. Вибір виробника

Тут буде моя особиста суб'єктивна думка з приводу різних виробників. У всіх з них є і хороші, і погані пристрою, я буду спиратися на свій досвід роботи з ними.

 • D-Link. Хороші залізяки в корпоративному секторі і дуже проблемні в бюджетному. Всі їх dir-и для домашнього використання, з якими я стикався, працювали з рук геть погано, іноді не рятувало навіть шаманство з прошивками. Плюс, у dlink ще є безглузда особливість - ревізія пристрою. Пристрій з маркуванням, наприклад, DIR-615 може мати нереальне кількість ревізій (B2, C1, C2, E1, E3, E4, H1, E5, H2, J1, D1, D2, D3, E5, F1, F2, F3 , і ще стільки ж далі). Причому, може бути вже нове залізо, але в старому корпусі або навпаки. Зрозуміло, що не всі вони одночасно продаються, а поступово, але плутанину створює неймовірну, доходило навіть до того, що ти купуєш в інтернет магазині один пристрій, а тобі привозять зовні абсолютно інше, але називається воно так само. Я особисто купував недавно один з домашніх роутерів і зіткнувся з такою проблемою: при закачуванні торрента з десктопа, підключеного проводом, wi-fi мережу просто пропадала. Чи не ставала поганий або нестабільною, просто тухла. Ставиш торрент на паузу - і мережа з'являється. Ніякі настройки або прошивки справи не поліпшили, і довелося його повертати в магазин. Але, знову ж таки таки, на роботі використовуємо точки доступу за 200 доларів, і вони ведуть себе відмінно, кожна тримає в середньому до 15 користувачів, і, начебто, не скаржаться.
 • TP-LINK. Наскільки я знаю, раніше вони були «не дуже», а зараз це - безпроблемні залізяки. Поганого чув мало. Стикався з ними недавно, ставив тестю в двоповерховий будинок точку доступу, вирішено було взяти зовнішню, так у неї потужність набагато вище. Як підсумок - весь будинок покриває хорошим сигналом.
 • Linksys. Це бомж-варіант Cisco. Враження двояке. Якраз зараз у мене вдома. Взяв в розетці, пропрацював десь місяць, почав втрачати інтернет. Тобто періодично, спочатку - раз в тиждень, а потім - раз на годину він переставав бачити зовнішній айпішник, навіть dd-wrt не врятував. Повернув. Але знайшов таку ж модель в іншому місці. Пристрій був remanufactured, тобто з конвеєра зійшло з браком, але відразу ж на заводі його полагодили і продають на 30% дешевше. Працює, як годинник, вже рік.
 • Asus. Особисто не працював з ними. Чув багато негативу.
 • Cisco. Дорого. Надійно. Стабільно. Дорого, ага.
 • Edimax. Взагалі поняття не маю, хто це такі. Судячи з вікі, побратим \ конкурент dlink`a, але дрібніші.
 • Tenda. Ще дрібніше edimax.

Начебто, все основні на ринку України.

І кілька думок вголос.

У нас в квартирах багато перешкод для wi-fi сигналу. Наприклад, дзеркальна поверхня на шафі-купе - це відмінний екран. Добре вбиває сигнал. Або мікрохвильовка старенька.

Або ось історія, розказана спецом з длінка: в кімнаті стоїть робоча точка доступу, відкриті двері в коридор і там відразу за дверима стоїть приймач (ноут). Тобто, вони в прямої видимості один від одного на відстані 4-5 метрів через відчинені двері. А приймач не ловить. Виявляється, в дверях була рамка, зварена з арматури, і це для wi-fi сигналу стало непереборною щитом.

Також часто люди запитують "Де мої 300 Мб / с, як написано на коробці?" Це - черговий маркетинг, такі цифри вірні тільки в теорії. На практиці все набагато сумніше :) Я в кінці дам посилання на більш докладні статті з цієї тематики, бажаючі зможуть вникнути.

Чому бувають ТД стандарту 802.11n від 150 Мбіт / с до 600 Мбіт / с? Справа в технології MIMO. Вона дозволяє відправляти і передавати дані одночасно з декількох антен. Тому при використанні чотирьох антен з'являється гарна цифра 600 Мбіт / с на коробці.

Не ставте крапку в кутку, висуньте хоча б сантиметрів на 40.

Чому сигнал не проходить через тонку стіну? Якщо ТД і приймач знаходяться по діагоналі через стінку, то сигнал йде по прямій між ними. Тобто, для сигналу товщина стіни з 15 см перетворюється в 1.5 метра, наприклад.

Більш глибокі і насичені статті можна знайти тут:

http://habrahabr.ru/post/117761/

http://habrahabr.ru/post/149447/

Спасибі всім, хто дочитав. Peace.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

А скільки стін проб'є ваш роутер?
Що ж робити?
Навіщо вам переплачувати за непотрібну функціональність?
Чи варто жорстко фіксувати 20 або 40?
Також часто люди запитують "Де мої 300 Мб / с, як написано на коробці?
N від 150 Мбіт / с до 600 Мбіт / с?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: