Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як налаштувати швидкість обертання кулерів (вентиляторів)

Питання від користувача  Добрий день

Питання від користувача

Добрий день.

Погравши хвилин 40-50 в одну комп'ютерну гру (прим .: назва вирізане) - температура процесора виростає до 70-80 градусів (за Цельсієм). Поміняв термопасту, почистив від пилу - результат такий же.

Ось думаю, чи можна збільшити швидкість обертання кулера на процесорі до максимуму (а то на мій погляд він слабо обертається)? Температура без завантаження процесора - 40 ° C. До речі, таке можливо через спеку? А то у нас близько 33-36 ° C за вікном ...

Артур, Саранськ

Доброго дня!

Звичайно, від температури приміщення, в якому стоїть комп'ютер - сильно залежить і температура компонентів, та й навантаження на систему охолодження (тому, з перегрівом найчастіше, доводиться стикатися в літній жаркий час). Те, що у вас температура доходить до 80 градусів - явище не нормальне (хоча деякі виробники ноутбуків допускають такий нагрів).

Звичайно, можна спробувати виставити настройки обертання кулера на максимум (якщо це ще не так), але я все ж рекомендував би провести комплекс заходів (про них можете дізнатися зі статті по вимірюванню і контролю температури процесора, відеокарти, HDD - https://ocomp.info/kak-uznat-temperaturu-cpu-gpu-hdd.html ).

До речі, так само часто виникає зворотна сторона медалі: кулери обертаються на максимумі і створюють сильний шум (в той час, як користувач взагалі нічим не навантажує комп'ютер, і вони могли б обертатися набагато повільніше і тихіше).

Нижче розгляну, як можна відрегулювати їх швидкість обертання, і на що звернути увагу. І так ...

Взагалі, на сучасному комп'ютері (ноутбуці) швидкість обертання кулерів встановлює материнська плата, на основі даних від датчиків температури (тобто чим вона вище - тим швидше починають обертатися кулери) і даних по завантаженню. Параметри, від яких відштовхується мат. плата, як правило, можна задати в BIOS.

У чому вимірюється швидкість обертання кулера

Вона вимірюється в оборотах на хвилину. Позначається цей показник, як rpm (до слова, їм вимірюються всі механічні пристрої, наприклад, ті ж жорсткі диски).

Що стосується, кулера, то оптимальна швидкість обертання, зазвичай, становить близько 1000-3000 rpm. Але це дуже усереднене значення, і сказати точну, яке потрібно виставити - не можна. Цей параметр сильно залежить від типу вашого кулера, для чого він використовується, від температури приміщення, від типу радіатора і ін. Моментів.

Способи, як регулювати швидкість обертання:

 1. в настройках BIOS (стаття про те, як в нього увійти: https://ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html ). Цей спосіб не завжди виправданий, тому що в BIOS потрібно заходити, щоб змінити ті чи інші параметри (тобто витрачати час, а змінювати значення часто потрібно оперативно). До того ж, технології автоматичного регулювання (типу Q-Fan, CPU Fan Control, Fan Monitor, Fan Optimize і т.д.) - не завжди працюють оптимально (розкручуючи кулер на максимум там, де це непотрібно).
 2. фізично відключити шумить кулер або встановити реобас (спец. пристрій, що дозволяє регулювати обертання кулера). Цей варіант так само не завжди виправданий: то відключити кулер, а коли знадобитися - включити, не найкраща затія розбирати / збирати ПК. Той же реобас - зайві витрати, та й не на кожен комп'ютер його встановиш;

  реобас

 3. за допомогою спеціальних утиліт. Одна з таких дуже відомих утиліт - це SpeedFan. Це, на мій погляд, один з найпростіших і швидких варіантів відрегулювати швидкість обертання кулерів, встановлених на комп'ютері. У тому ж BIOS відображаються не всі кулери, наприклад, якщо оно підключений не до материнської плати. Саме на ній і зупинюся в цій статті ...

SpeedFan

Сайт розробника: http://www.almico.com/sfdownload.php

Безкоштовна багатофункціональна утиліта, що дозволяє контролювати температуру компонентів комп'ютера, а також вести моніторинг за роботою кольорів. До речі, "бачить" ця програма майже всі кулери, встановлені в системі (в більшості випадків).

Крім цього, можна динамічно змінювати швидкість обертання вентиляторів ПК, в залежності від температури компонентів. Всі змінні значення, статистику роботи тощо., Програма зберігає в окремий log-файл. На основі них, можна подивитися графіки зміни температур, і швидкостей обертання вентиляторів.

SpeedFan працює у всіх популярних Windows 7, 8, 10 (32 | 64 bits), підтримує російську мову (для його вибору, натисніть кнопку "Configure", потім вкладку "Options", див. Скріншот нижче).

Вибір російської мови в SpeedFan

Головне вікно і зовнішній вигляд програми SpeedFan

Після установки і запуску утиліти SpeedFan - перед вами повинна з'явитися вкладка Readings (це і є головне вікно програми - див. Скріншот нижче). Я на своєму скріншоті умовно розбив вікно на декілька областей, щоб прокоментувати і показати, що за що відповідає.

Головне вікно програми SpeedFan

 1. Блок 1 - поле "CPU Usage" вказує на завантаження процесора і його ядер. Поруч також розташовуються кнопки "Minimize" і "Configure", призначені для згортання програми і її налаштування (відповідно). Є ще в цьому полі галочка "Automatic fan speed" - її призначення автоматично регулювати температуру (про це розповім трохи нижче);
 2. Блок 2 - тут розташовуються список виявлених датчиків швидкості обертання кулерів. Зверніть увагу, що у всіх у них різну назву (SysFan, CPU Fan і ін.) І навпроти кожного - своє значення rpm (тобто швидкості обертання в хвилину). Частина датчиків показують rpm по нулях - це "сміттєві" значення (на них можна не звертати увагу *). До речі, в назвах присутні незрозумілі для кого-то абревіатури (Не гарячкуй про всяк випадок): CPU0 Fan - вентилятор на процесорі (тобто датчик з кулера, встромлений в роз'єм CPU_Fan на мат. Плати); Aux Fun, PWR Fun та ін. - аналогічно показується rpm вентиляторів підключеним до даних роз'ємів на мат. платі;
 3. Блок 3 - тут показана температура компонентів: GPU - відеокарта, CPU - процесор, HDD - жорсткий диск. До речі, тут також зустрічаються "сміттєві" значення, на які не варто звертати уваги (Temp 1, 2 та ін.). До речі, знімати температуру зручно за допомогою AIDA64 (і ін. Спец. Утиліт), про них тут: https://ocomp.info/harakteristiki-kompyutera.html
 4. Блок 4 - а ось цей блок дозволяє зменшувати / збільшувати швидкість обертання кулерів (задається в процентному відношенні. Змінюючи відсотки в графах Speed01, Speed02 - потрібно дивитися, який кулер змінив обертів (тобто що за що відповідає).

Важливо! Список деяких показників в SpeedFan не завжди буде збігатися з тим кольором, яким він підписаний. Справа вся в тому, що деякі збирачі комп'ютерів підключають (з тих чи інших міркувань), наприклад, кулер для процесора не в гніздо CPU Fan. Тому, рекомендую поступово змінювати значення в програмі і дивитися на зміни швидкості обертання і температури компонентів (ще краще, відкрити дах системного боки і візуально дивитися, як змінюється швидкість обертання вентиляторів).

Налаштування швидкості обертання вентиляторів в SpeedFan

Варіант 1

 1. Як приклад спробує відрегулювати швидкість обертання вентилятора процесора. Для цього необхідно звернути увагу на графу "CPU 0 Fan" - саме в ній повинен відображатися показник rpm;
 2. Далі по черзі міняйте значення в графах "Pwm1", "Pwm2" і ін. Коли значення змінили - почекайте якийсь час, і дивіться, чи не змінився показати rpm, і температура (див. Скрін нижче);
 3. Коли знайдете потрібний Pwm - відрегулюйте швидкість обертання кулера на оптимальне число оборотів (про температуру процесора я висловлювався тут , Також рекомендую для ознайомлення).

регулювання Pwm

Варіант 2

Якщо ви хочете, щоб був задіяний "розумний" режим роботи (тобто щоб програма динамічно змінювала швидкість обертання, в залежності від температури процесора), то необхідно зробити наступне (див. Скріншот нижче):

 1. відкрити конфігурацію програми (прим .: кнопка "Configure"), потім відкрити вкладку "Швидкості";
 2. далі вибрати рядок, яка відповідає за потрібний вам кулер (необхідно попередньо знайти експериментальним шляхом, як рекомендував у варіанті 1, см. трохи вище в статті);
 3. тепер в графи "Мінімум" і "Максимум" встановіть потрібні значення в процентах і поставте галочку "Автоізмененіе";
 4. в головному вікні програми поставте галочку напроти пункту "Автоскорость вентиляторів". Власне, таким ось чином і регулюється швидкість обертання кулерів.

Режим автоскорості вентиляторів

Доповнення! Бажано також зайти у вкладку "Температури" і знайти датчик температури процесора. У його настройках задайте бажану температуру, яку буде підтримувати програма, і температуру тривоги. Якщо процесор нагріється до цієї тривожної температури - то SpeedFan почне розкручувати кулер на повну потужність (до 100%)!

Для тих, у кого не працює SpeedFan

Налаштування автоматичного регулювання обертання кулерів в BIOS

Не завжди утиліта SpeedFan коректно працює. Справа в тому, що в BIOS є спеціальні функції, що відповідають за автоматичне регулювання швидкості обертання кулерів. Називати в кожній версії BIOS вони можуть по-різному, наприклад, Q-Fan, Fan Monitor, Fan Optomize, CPU Fan Contol тощо. І відразу зазначу, що далеко не завжди вони працюють коректно, принаймні SpeedFan дозволяє дуже точно і тонко відрегулювати роботу кольорів, так щоб вони і завдання виконували, і користувачеві не заважали ☺.

Щоб відключити ці режими (на фото нижче представлений Q-Fan і CPU Smart Fan Control), необхідно увійти в BIOS і перевести ці функції в режим Disable. До речі, після цього кулери зароблять на максимальну потужність, можливо стануть сильно шуміти (так буде, поки не відрегулюєте їх роботу в SpeedFan).

Можливо вам стане в нагоді стаття про те, як увійти в BIOS - https://ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Швидкий доступ для входу в меню BIOS, Boot Menu, відновлення з прихованого розділу - https://ocomp.info/goryachie-klavishi-dlya-vh-bios-boot-menu.html

Налаштування обертання кулерів в BIOS

На цьому сьогодні все, всім удачі і оптимальної роботи вентиляторів ...

Good Luck!

Інші записи:

Ось думаю, чи можна збільшити швидкість обертання кулера на процесорі до максимуму (а то на мій погляд він слабо обертається)?
До речі, таке можливо через спеку?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: