Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як охолодити відеокарту ще краще

 1. Маленький трюк, що дозволяє знизити температуру відеокарти
 2. Наочний приклад, як охолодити відеокарту ще сильніше
 3. Як воно буває - шум, пил та інше
 4. Якою має бути якісна система охолодження
 5. Враження від такої системи
 6. Де найкраще купити всіляке охолодження?
 7. Післямова

Доброго часу доби, дорогі друзі. Сьогодні поговоримо про те, як охолодити відеокарту краще, що, власне, має бути зрозуміло з підзаголовка.

Сьогоднішня стаття не стільки стаття (:-)), скільки замітка, що містить трохи міркувань і особистої практики з питання охолодження відеокарт . Як-не-як на вулиці вже майже літо, а значить, що близькі перегріви і інші температурні жахи життя.

У цій замітці я поділюся, по-перше, невеликим трюком по охолодженню цих самих відеокарт (особливо актуально для людей у ​​яких корпусу продуваються недостатньо добре), а по-друге, повідаю про те, що є якісні кулера і чому їх реально варто ставити.

Замітка буде корисна не стільки всім користувачам, скільки людям з окремими (в сенсі, не вбудованими) відеокартами, які люблять пограти або ж працювати з якимось ресурсоємними додатками, а точніше кажучи, всім тим, у кого є чому грітися :)

Поїхали.

Маленький трюк, що дозволяє знизити температуру відеокарти

Я не буду зупинятися на тому, як виміряти температуру відеокарти і її оточення, благо я вже говорив про це в статті " Температура компонентів комп'ютера: як виміряти і якими повинні бути ", А знавці заліза , розгону (І плюс-мінус завзяті гравці) і зовсім напевно чули і користуються такою річчю як RivaTuner (Я ще згадаю його в статті про розгін) або ATI Tray Tools. Тому приступлю відразу до практики і я буду говорити про те як охолодити відеокарту краще. Але спочатку трохи передісторії.

Як Ви напевно знаєте, температур у відеокарти кілька. В основному, головні з них три (точніше саме з цих трьох зазвичай знімаються показання датчиків), - це температура графічного ядра, температура пам'яті і температура оточення.

Якщо з першої ще все зрозуміло і вона контролюється кольором, безпосередньо приліпленим за допомогою радіатора, теплових труб та інших радощів систем охолодження, то з другої + третьої кілька сумніше, бо виробник рідко піклується про якісне охолодженні відеопам'яті (в кращому випадку стоять радіатори, які, між іншим, обдуваються гарячим повітрям всередині кожуха охолодження) і взагалі оточення як такого.

Спробуйте пограти пару годинок, а потім відкрити корпус і доторкнутися рукою до відеокарти. Не знаю як у Вас, а у мене (навіть при потужному двукулеровом охолодженні від Palit з викидом тепла за межі корпусу) на верхній поверхні плати можна сміливо смажити яєчню.

до змісту ↑

Наочний приклад, як охолодити відеокарту ще сильніше

Так як, за моїми особистими спостереженнями, температура безпосередньо впливає на продуктивність, стабільність і довговічність будь-якої комп'ютерної залізяки, я прийняв вольове рішення, а саме, вирішив придумати як збити температуру оточення і картки в цілому.

У зв'язку з оним в моїй голові народилася така ось простий, але ефективний трюк (клікабельно):

У зв'язку з оним в моїй голові народилася така ось простий, але ефективний трюк (клікабельно):

Як Ви вже зрозуміли, я банально поклав кулер 92 mm на поверхню плати зверху в те місце, де розташований графічний процесор картки.

Результат на обличчя: по-перше, температура оточення впала градусів на 15 навіть при найжорсткіших навантаженнях, по-друге, відчутно менше стало грітися ядро ​​(товщина текстоліту не така велика і виходить, що ми як би охолоджуємо графічне ядро ​​з двох сторін).

Щоб кулер лежав не впритул (і потік повітря, стикаючись з платою, "розтікався" по ній), що не совався, не шумів і тп, оно стоїть на силіконових вставках, якими, власне, комплектуються, замість болтів, вентилятори фірми Zalman:

Щоб кулер лежав не впритул (і потік повітря, стикаючись з платою, розтікався по ній), що не совався, не шумів і тп, оно стоїть на силіконових вставках, якими, власне, комплектуються, замість болтів, вентилятори фірми Zalman:

Якось так. Так що у кого досить потужні відеокарти для ігрових або робочих потреб, настійно рекомендую скористатися подібним рішенням, - вона (карта) скаже Вам спасибі, а Ви будете знати як охолоджувати відеокарту ще краще :)

до змісту ↑

Як воно буває - шум, пил та інше

Почну з невеликою передісторії. Справа в тому, що ось уже кілька років у мене вдома живе (тепер уже жила) найпотужніша зелена (NVIDIA) картка від Palit. Она, не дивлячись на давність моделі (GTX 285, 2Gb 512 bit) мене всім влаштовує (тягне абсолютно будь-які повноцінні програми та ігри на макс. Налаштуваннях і без гальм).

Точніше майже всім, - чого я ніколи не любив, так це гучних кольорів, а у цієї карти він саме такий (там двукулерная система охолодження, яка мало того, що при просте далеко не тиха, так при навантаженнях, розганяючись до 70-100% , нагадує собою турбіну літака (і можливо навіть не одного)).

З роками шуміти це чудо техніки стало зовсім непристойно, а тому я вирішив застосувати всю міць інженерної думки (:-)), а саме, розібрати і змастити кулера маслом (що вже неодноразово повторювалося мною в житті на всяких там вентиляторно-образних девайсах). Само собою, чим далі, тим більше поставало питання вже не як охолодити відеокарту, а як зменшити шум.

Як не смішно, але ефект вийшов прямо протилежний, а саме, картка почала не тільки шуміти, але і до того ж шелестіти кольором (я використовував масло з ванночки, в якому колись відмочував підшипники з роликів і куди, ймовірно, потрапила деяка кількість пісочку) . Загалом, як кажуть в інтернеті, повний fail :)

до змісту ↑

Якою має бути якісна система охолодження

Так як працювати в таких умовах не те щоб комфортно і, щоб не гадати як охолодити відеокарту ще краще за допомогою трюків, я (на цей раз) подумав головою і вирішив купити потужну систему охолодження, щоб по-перше, знизити температуру карти при навантаженнях, а по-друге, нарешті домогтися тиші і спокою в будинку (уважні люди (і читають форум ) Напевно помітили, що я в цілях тиші мігрував на водяне охолодження процесора ).

Вольовим рішенням був придбаний ось такий гігант індустрії:

Вольовим рішенням був придбаний ось такий гігант індустрії:

Напевно у Вашій голові промайнула думка в форматі "Як ВОНО може бути тихим?".

Я, зізнатися, теж застав у себе в голові цю думку, але виробник і всякі там огляди клялися в тиші девайса, та й пару міркувань (кількість і діаметр лопатей, швидкість обертання оних і тп) все таки змусили мене її (думка) прогнати і таки зважитися на покупку.

Ціна питання, до речі, всього лише 1500 рублів, що, з огляду на якість виконання і ефективність, сущі копійки.

до змісту ↑

Враження від такої системи

Треба сказати, що подібного я якось не очікував. По-перше, воно рідкісно тихе (вушка ніяк не натішиться :-)). Прямо зовсім зовсім тихе, тобто між 25% і 80% оборотів (= між 900 і 1800 об / хв), на слух, майже (ледь-ледь) немає ніякої різниці, а на 25% кулера взагалі безшумні (замість них чутно корпусні). По-друге, виробник не збрехав, кажучи, що його система охолодження може розсіювати до 250 Ватт тепла.

Ергономіка і опрацювання девайса настільки потужна, що я, наприклад, вільно граю в Crysis 2 на макс. графіку і за кілька годин розігнана відеокарта не прогрівається вище 62 градусів на оборотах 900 (тобто 25%, тобто повністю безшумний цикл роботи).

Низькі обороти, крім тиші, продовжують термін служби куллера, а маленькі температури розкривають розгінний потенціал і дозволяють довго не мігрувати на нові пристрої, а просто розганяти ті, що вже є. Для порівняння, при оригінальній системі охолодження, карта грілася під 75 і при цьому куллера розкручувалися до 80-100% (2000 оборотів), вдаючи із себе за рівнем шуму, як я вже говорив, турбіну літака, що навіть змушувало робити колонки голосніше.

Це я ще мовчу про те, що в комплекті з новокупленним кулером йде тонна радіаторів на відеопам'ять і всіляке оточення відеокарти. Плюс до всього, за рахунок такого ефективного охолодження і ефективного викиду тепла, в корпусі опустилася температура всіх компонентів десь на 5 градусів. Дрібниця а приємно.

до змісту ↑

Де найкраще купити всіляке охолодження?

Ну що, як охолодити відеокарту краще Ви вже знаєте, а тепер поговоримо де взяти охолодження, якщо Ви не хочете користуватися трюками і тп. В першу чергу рекомендуємо три магазини, приблизно з рівною мірою якості:

 • GearBest , - для тих, хто не боїться купувати за кордоном і економити гроші. Є багато цікавих SSD "китайського" типу , Кілька популярних марок, так і в цілому приємний магазин, де йдуть постійні акції та інше;
 • JUST , - мабуть, кращий вибір з точки зору співвідношення ціна-якість SSD (і не тільки). Цілком виразні ціни, хоча асортимент, не завжди бездоганна з точки зору різноманітності. Ключова перевага, - гарантія, яка дійсно дозволяє протягом 14 днів поміняти товар без всяких питань, а вже в разі гарантійних проблем магазин встане на Вашу сторону і допоможе вирішити будь-які проблеми. Автор сайту користується ним уже років 10 мінімум (ще з часів, коли вони були частиною Ultra Electoronics), чого і Вам радить;
 • OLDI , - один з найстаріших магазинів на ринку, як компанія існує десь порядку 20 років. Пристойний вибір, середні ціни і один з найбільш зручних сайтів. У загальному і цілому приємно працювати.

Вибір, звичайно, за Вами. Звичайно, всякі там Яндекс.Маркет Ти ніхто не відміняв, але з хороших магазинів я б рекомендував саме ці, а не якісь там МВідео і інші великі мережі (які часто не просто дороги, але збиткові в плані якості обслуговування, роботи гарантійкі та ін).

до змісту ↑

Післямова

Я все це до чого. Кожному звичайно своє, але як на мене, так стандартні системи охолодження (як процесорні, так і будь-які інші) рідко забезпечують належну якість, як в плані рівня охолодження, так і комфорту, а тому я завжди буду прихильником того, що треба не шкодувати грошей і йти від вбудованих або економ рішень на більш ефективні, бо це дозволить уникнути безліч проблем, а так же подарує Вашому комп'ютеру довговічність, продуктивність, стабільність, комфорт та інші технологічні радості.

Ну ось, хотів маленьку замітку, а вийшло щось велике і статьеобразное і прям по темі як охолодити відеокарту ще краще :) Гаразд, так і назвемо.

Сподіваюся, що комусь начерки будуть корисні і дуже всіляко знадобляться.

Як і завжди, буду радий відповісти на питання, почитати коментарі і доповнення і все таке інше.

Пишіть;)

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: