Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як вибрати кулер для процесора щоб не переплатити 💻

 1. Види кольорів для процесорів
 2. Кулери для комп'ютера на теплових трубках
 3. конструкція радіаторів
 4. Вежа або «класичний» З - варіант?
 5. Вага та розміри кулера - важливий параметр
 6. Тип кріплення - звичайні засувки або гвинти?
 7. Розмір і кріплення вентилятора
 8. Характеристики, на які слід дивитися

На тему того, як визначитися з вибором кулера для процесора написано купу статей, як корисних, так і не дуже, практичних і теоретичних На тему того, як визначитися з вибором кулера для процесора написано купу статей, як корисних, так і не дуже, практичних і теоретичних. Вибір моделей в магазинах величезний, вони відрізняються по конструкції, розмірам, ефективності охолодження і ціною. Причому, завдяки зусиллям маркетологів, останні параметри не завжди тотожні.

Бувають випадки, коли чудово виглядає, розмальований і розрекламований суперкулерпоказивает середню продуктивність. Зустрічається і зворотна ситуація, коли виробник середньої руки випускає дуже вдалу модель. Тому при виборі варто розглядати різні елементи системи з усіх боків, і тільки після ретельного аналізу приймати обдумане рішення.

Основне призначення кулера - це охолодження процесора, яке відбувається за допомогою відводу тепла від кришки процесора і подальшого розсіювання в навколишній простір. Важливим моментом при цьому є такий показник, як теплопровідність матеріалу радіатора.

Теплопровідність - рух теплової енергії в матеріалі від ділянки з більшою температурою до ділянки з меншою температурою за рахунок переміщення мікрочастинок, або, можна сказати, це просто здатність об'єкта передавати тепло. Кращі показники по теплопередачі у срібла, проте, цікаво було б подивитися на охочих купити систему охолодження з такого матеріалу 🙂

Для промислового виготовлення радіаторів застосовуються, трохи поступаються за характеристиками, мідь і алюміній. У загальному вигляді активний кулер складається з металевого радіатора, який приєднується до кришки процесора, і вентилятора. Існують і пасивні моделі - вони без вентилятора. Вентилятор у багато разів збільшує швидкість розсіювання тепла. Ні в якому разі не можна допускати перегріву комп'ютера !

Види кольорів для процесорів

Класифікувати подібні пристрої можна досить умовно, враховуючи, що до недавнього часу деякі типи взагалі не випускалися. Проаналізувавши безліч інформації в інтернеті і асортимент пропонованої продукції, можна виділити дві великі групи:

 • Боксові і кулери без теплових трубок - найбільш прості моделі, що складаються з алюмінієвої пластини з ребрами, в деяких випадках мають підставу з міді і прикріпленого до неї вентилятора. Часто йдуть в комплекті з процесором при продажу, вони називаються «боксові». Мають обмежені можливості охолодження, але прості в установці, справляються зі своїми обов'язками на штатних частотах процесора. У комплекті вентилятор невисокої якості, через що зі збільшенням частоти обертання лопатей, комп'ютер з таким кольором може видавати додатковий шум.
 • Системи охолодження на теплових трубках - працюють за рахунок відведення тепла за допомогою рідини, що циркулює в порожнистих трубках з алюмінію або міді. Вони мають кращі показники ефективності, але часто забезпечені нестандартним кріпленням, деякі мають велику вагу, комплектуються різними за якістю вентиляторами.

Перший варіант охолодження детально розглядати не варто. Якщо планується робота в штатному режимі, з процесором середньої продуктивності, без експериментів з розгоном, а рівень шуму некритичний показник - цілком можна задовольнятися будь-яким простим кулером. В принципі, знизити рівень шуму можна при правильному налаштуванні швидкості обертання вентилятора за допомогою биоса або програми для управління кулерами .

Другий варіант кольорів вимагає до себе більш пильної уваги і має безліч додаткових характеристик, що визначають, в кінцевому рахунку, вибір покупця.

Кулери для комп'ютера на теплових трубках

Перша ідея використання теплових трубок для зниження температури охолоджуваних агрегатів була запатентована США ще в 1942 році. Суть її зводилася до того, що всередині запаяних з обох сторін труб знаходилося рідка речовина, яке випаровується в місці нагріву, пар переміщається в холодну зону, де конденсується, віддаючи теплову енергію, знову утворює рідину, яка повертається до місця нагріву.

Застосовувалися вони виключно в промислових цілях, ні про які високопродуктивних комп'ютерах тоді не думали. Трубки можуть бути без наповнювача всередині, тоді вони повинні бути спрямовані вгору, щоб конденсат стікав під впливом сили тяжіння, або з пористою структурою, в цьому випадку форма трубок не грає ролі, а циркуляція рідини відбувається за рахунок пір.

Зараз кулери на трубках займають більшу частину ринку. Їх пристрій в загальних рисах можна описати таким чином: є підстави (підошва) кулера, притискає до процесора, в нього упаяні трубки, на які одягнені алюмінієві пластини сприяють розсіюванню тепла. Умовно подібні вироби можна розділити на різні підвиди:

 • З прямим контактом, коли безпосередньо трубка взаємодіє з теплорозподільної кришкою процесора;
 • Без прямого контакту, коли з процесором взаємодіє тільки основу кулера.

Який вид краще - стверджувати складно. Основна маса користувачів стверджує, що ефективніше прямий контакт. З практики можна сказати, що і альтернативний варіант дуже непогано справляється зі своїми функціями. Тут слід враховувати такий факт, що робоча рідина починає випаровуватися тільки при певній температурі, від 25 до 50 градусів. Тобто, до цього моменту відведення тепла відбувається тільки за рахунок металевих частин радіатора, і основним теплосприймач служить якраз підставу.

конструкція радіаторів

Далі можна розглянути кулери в залежності від конструкції радіатора і напряму повітряного потоку, а саме:

 • Баштового типу - трубки загнуті вгору, вони проходять крізь пластини, закріплені паралельно підставі

Баштового типу - трубки загнуті вгору, вони проходять крізь пластини, закріплені паралельно підставі

 • С - типу - тут трубки найчастіше вигнуті у формі літери «С». Їх нижня частина запаяна в основу, а на верхній змонтовані пластини перпендикулярно материнській платі

Їх нижня частина запаяна в основу, а на верхній змонтовані пластини перпендикулярно материнській платі

 • Комбінований варіант, застосовується, як правило, для дорогих моделей, включає в себе обидва варіанти розташування радіаторів, закріплених на одній підставі

Комбінований варіант, застосовується, як правило, для дорогих моделей, включає в себе обидва варіанти розташування радіаторів, закріплених на одній підставі

Крім цієї класифікації, можна виділити кулери, в залежності від розміру застосовуваних вентиляторів і їх кількості. Зараз можна зустріти одне, двох і трехвентіляторние системи.

Вежа або «класичний» З - варіант?

Переважна більшість що випускаються кольорів - баштового типу. Причина тому одна - вони дуже добре охолоджують процесор, це дійсно так. Але вони не позбавлені одного досить істотного недоліку, який полягає в напрямку повітряного потоку від вентилятора.

У таких системах повітря йде паралельно материнській платі і направлений або до задньої стінки корпусу, або до верхньої його кришці, в залежності від того, як його змонтувати. Таким чином, ланцюги харчування, радіатор чіпсета і весь простір навколо процесора охолоджується тільки природною циркуляцією повітря. Іноді цього буває недостатньо, і дані елементи нагріваються до критичних температур.

Даного недоліку позбавлений кулер С-типу, який не так добре охолоджує процесор, але створює більш щадний режим для деяких ділянок на материнській платі, оскільки повітря від вентилятора обдуває ділянку навколо гнізда процесора.

Що важливіше: швидко і ефективно охолоджувати процесор, але вишукувати додаткові можливості для охолодження всієї системи, або незначно пожертвувати продуктивністю, але підстрахуватися і знизити температурні показники навколо сокета - це покупець вирішує сам. Однак додам, що при роботі на штатних частотах, ці проблеми вас не торкнуться.

Вага та розміри кулера - важливий параметр

Велика вага характерний для дорогих кулерів. Такі люблять оверклокери, схильні до експериментів. Зараз дуже багато реклами нав'язує звичайним покупцям красивих «мастодонтів» вагою від 850 грамів до 1,5 і більше кілограмів. За великим рахунком - це маркетинговий хід, і якщо навіть у споживача є бажання дуже добре охолоджувати процесор, вибирати екземпляр вагою важче, ніж в 700-750 грамів не варто.

Пояснюється це виникає додатковим навантаженням на материнську плату, її можливою деформацією і виходом з ладу. Крім того, подібні моделі нерідко забезпечені занадто складною і незручною системою кріплення. Ентузіастів це не зупиняє, а от пересічні користувачі, купивши такого монстра, потім несуть свій комп'ютер в ремонт :(. Подібні рішення гарні тільки для дуже досвідчених збирачів, коли вони точно знають навіщо їм саме ця суперпродуктивна модель.

Тепер про розмір, на нього потрібно дивитися і підбирати під ширину корпусу і особливості розташування інших комплектуючих. У разі занадто високої радіатора - просто не закриється бічна кришка і доведеться працювати з відкритим корпусом. У другому варіанті, монтажу кулера може заважати, наприклад: вентилятор комп'ютера на верхній кришці корпусу або занадто близько встановлена ​​відеокарта, або висота модулів оперативної пам'яті. Всі ці тонкощі потрібно враховувати при покупці.

Тип кріплення - звичайні засувки або гвинти?

Кріплення кулера, що йде в комплекті, також може сильно відрізнятися. Невеликі продуктивні кулери забезпечені типовими засувками: для AMD - це невелика скоба з петлями, які чіпляються за кріпильну рамку, для Intel - чотири підпружинені ніжки, що вставляються в отвори на платі.

Але ось коли вага кулера перевалює за 450 - 500 грамів, для забезпечення гарного притиску виробники пропонують різні варіанти гвинтового кріплення. Установка такого кулера проходить трохи довше, а іноді, якщо застосовані технічні рішення надмірно креативні - дуже довго. Крім того, не маючи досвіду можна в процесі щось по необережності пошкодити. У той же час, такий варіант установки забезпечує надійне зіткнення підстави кулера і кришки процесора, що для важких моделей дуже важливо.

Початківцям користувачам краще зупинитися на звичайному кріпленні. Набуваючи досвіду, вони починають розуміти що їм потрібно, і самі переходять до більш складних систем або зупиняються на стандартних засувках.

Розмір і кріплення вентилятора

Гучність вентиляторів зменшується в залежності від розміру крильчатки (лопатей), а повітряний потік у великих екземплярів часто вище. Однак це не означає, що потрібно бігти в магазин за кольором в 140 мм діаметром. Підібравши «ветродуй» від надійного виробника, можна і від 92 мм домогтися прийнятних характеристик. Тут все буде визначатися, в значній мірі, наявністю вільного простору в корпусі, адже деякі системи з великими вентиляторами можуть просто не поміститися в ваш корпус.

Також, виробники заявляють, що підшипники певних типів рідше виходять з ладу і довше служать. Практика, на жаль, ці заяви рідко підтверджує, тому орієнтуватися можна тільки на відгуки людей спробували той чи інший продукт.

Що стосується кріплення, то краще якщо воно буде з застосуванням гумових прокладок або силіконових цвяхів - так вібрації не будуть передаватися на радіатор.

Характеристики, на які слід дивитися

Все описане вище дуже важливо на етапі вибору, і більшість з цих параметрів вказується в технічному описі. Приблизний список того, що оцінюємо і за яким принципом вибираємо:

 • Сумісність з сокетом, визначає наявність кріплення для АМД або Інтел;
 • Розміри: висота, ширина - про це вже написано;
 • Активний або пасивний, за замовчуванням доцільніше брати активний;
 • Тип радіатора - башточка або стандартний;
 • Розмір вентилятора і, якщо критично, то і тип підшипника;
 • Рівень шуму - чим менше, тим комфортніше;
 • Рівень повітряного потоку - чим більше, тим краще;
 • Вага кулера - тут необхідно виходити з міркувань розумності.
 • Тепловий опір (вказується в частках) або теплорассеіваніе (в ватах), його потрібно зіставити з подібною характеристикою процесора, щоб не купити занадто слабкий або надмірно продуктивний кулер, який потім виявиться не потрібен. Але з цим варто морочитися тільки для топових моделей процесорів і кольорів;

Тільки після ретельного аналізу цих параметрів покупець визначається з двома або трьома варіантами, які хотів би придбати, а після вибір відбувається виходячи з особистих переваг і смаків. Крім того, на вибір можуть вплинути фінансові можливості, але в цьому випадку завжди можна підібрати непоганий аналог менш іменитого виробника.

Якщо відштовхуватися від ціни, то недорогі якісні моделі роблять компанії: Cooler Master, GlacialTech, Ice Hammer, DeepCool. Можна знайти кулер пристойної якості і непоганий продуктивності в діапазоні 20-30 $ і він однозначно буде краще боксового.

В середньому ціновому діапазоні можна придивитися до продукції Cooler Master, Scythe, Thermaltake, Zalman, Arctic Cooling. В такому випадку кулер, дуже близький за характеристиками до топового сегменту, обійдеться не дорожче 45-50 доларів.

А ось виробників суперкулеров трохи, і ціни у них починаються від 60 $: Noctua, Thermalright, SCYTHE, є окремі моделі Cooler Master, Thermaltake, Zalman. Як вони виглядають: махина баштового типу з двома, рідше трьома вентиляторами від 120 до 160 мм, радіатором величезного розміру, іноді з двома, з вагою від 900 грамів і вище.

Деякі моделі мають різноманітні красиві пластикові кожухи для вентилятора, кричущі написи та іншу мішуру. Ці моделі дуже добре охолоджують, але їх використання виправдане, якщо планується розгін системи або якісь експерименти з настройками в роботі заліза. Чи варто купувати такий кулер чи ні - питання бажань і переваг користувача, недоліки таких пристроїв були описані вище.

PS: і ще, не варто міняти кулер тільки через те, що вам хочеться щоб процесор менше нагрівався 🙂 Я маю на увазі, що будь-яка техніка має свій діапазон робочих температур, і якщо він працює в цих межах і проблем ніяких немає, то нехай собі працює.

Вежа або «класичний» З - варіант?
Тип кріплення - звичайні засувки або гвинти?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: