Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як збільшити швидкість кулера на ноутбуці

 1. Способи розгону кулера на ноутбуці
 2. Розгін кулера через БІОС
 3. Програми для розгону кулера в ноутбуці
 4. Використання утиліти SpeedFan
 5. Зміна режиму роботи вентилятора за допомогою AMD OverDrive і Riva Tunes

Головною проблемою активної експлуатації ноутбуків, особливо в теплу пору року, є перегрів. Це призводить до їх подтормаживанию і періодичному самовиключеніе. Стандартні налаштування переносних комп'ютерів припускають роботу кулерів тільки на половину максимальної потужності. Тому при необхідності обороти вентилятора системи охолодження ПК можна збільшити.

Способи розгону кулера на ноутбуці

Якщо в сучасному стаціонарному комп'ютері встановлюється три вентилятора (на процесор, відеокарту і вбудований накопичувач), то в ноутбуках зазвичай використовується тільки один. Хоча потужний відеокарта також може бути оснащена кольором. При цьому є можливість виконати розгін як одного, так і обох охолоджувальних пристроїв.

Управляти швидкістю обертання вентилятора можна двома способами:

 • через базове середовище введення-виведення (BIOS);
 • за допомогою установки додаткового ПЗ.

Перед тим як збільшити швидкість кулера на ноутбуці тим чи іншим способом, необхідно розібрати ПК і очистити лопаті вентилятора і все елементи материнської плати від пилу, тому що пил погіршує тепловіддачу, тим самим збільшуючи температуру системи.

Таке очищення рекомендується виконувати не рідше одного разу на півроку.

Розгін кулера через БІОС

Всі сучасні материнські плати дозволяють контролювати і управляти роботою системи охолодження. Це робиться за допомогою спеціальних драйверів, які поставляються в комплекті з ноутбуком. Якщо материнка, встановлена ​​на вашому ПК, оснащена такою функцією, ви можете розігнати вентилятор через БІОС. Робиться це в такий спосіб:

 1. Увійдіть в середу BIOS. Для цього при завантаженні ОС на клавіатурі потрібно натиснути Del. Клавіша входу в БІОС може бути і інший (наприклад, F12 або F9). Тут все залежить від компанії-виробника материнки.
 2. Відкрийте розділ Power і перейдіть в пункт Hardware Monitor. Головною проблемою активної експлуатації ноутбуків, особливо в теплу пору року, є перегрів
 3. Змініть обороти кулера (вказуються в процентному співвідношенні від максимальної потужності) або виберіть інтелектуальний режим роботи системи охолодження.
 4. Збережіть зміни і покиньте BIOS.

Зовнішній вигляд підрозділу Hardware Monitor в різних версіях БІОС може дещо відрізнятися. Однак, знаючи, що шукати, ви без проблем виконаєте необхідні налаштування:

Програми для розгону кулера в ноутбуці

Якщо ви не любите працювати з середовищем BIOS, то для збільшення швидкості обертання лопатей вентилятора можна скористатися спеціальним софтом, розробленим для управління системою охолодження.

У цій області найефективнішими програмами є:

 • SpeedFan;
 • AMD OverDrive;
 • Riva Tunes.

Використання утиліти SpeedFan

SpeedFan є абсолютно безкоштовним додатком, що має простий і зрозумілий інтерфейс. Щоб розігнати кулер на ноутбуці за допомогою SpeedFan, вам буде потрібно:

 1. Завантажити та встановити утиліту на ноутбук. Установчий файл важить близько 2,8 Мб, так що для завантаження можна використовувати навіть низькошвидкісне підключення до мережі.
 2. Змінити мову програми на російську. Для цього перейдіть в розділ Configure, у вкладці Options виберіть потрібну мову та натисніть Ok.
 3. Відкрити розділ «Показники» і встановити необхідну швидкість обертання кулера (задається у відсотках). У цьому ж вікні знаходиться інформація про температуру процесора, материнської плати і вбудованого накопичувача.
 4. У розділі «Конфігурація» у вкладці «Температура» необхідно задати рекомендовану температуру для процесора, материнки і жорсткого диска, яку буде намагатися підтримувати система охолодження.

Зміна режиму роботи вентилятора за допомогою AMD OverDrive і Riva Tunes

Для управління роботою ноутбука, який функціонує під управлінням процесора AMD, компанія Advanced Micro Devices розробила унікальну програму, яка дозволяє підвищити продуктивність чіпсета шляхом зміни його налаштувань.

Щоб збільшити обороти вентилятора за допомогою AMD OverDrive, необхідно:

 1. Встановити утиліту на ноутбук.
 2. Запустити програму і в базовому вікні перейти в розділ Fan Control.
 3. Ввійти у вкладку Performance Control.
 4. Виконати розгін кулера, пересуваючи повзунки, які відповідають за потужність його функціонування.
 5. Щоб зберегти внесені зміни та використовувати їх після кожного включення ноутбука, потрібно в пункті Setting (розділ Preferences) відзначити галочкою пункт «Використовувати мої останні настройки».

Якщо ваш ноутбук зібраний на базі процесора від компанії Intel, то замість AMD OverDrive необхідно встановити утиліту Riva Tunes. Налаштування даної програми виконуються за тим же принципом, що і в першому випадку, так що на цьому повторно акцентувати увагу не має сенсу. Якщо ваш ноутбук зібраний на базі процесора від компанії Intel, то замість AMD OverDrive необхідно встановити утиліту Riva Tunes

Розігнати вентилятор на портативному комп'ютері досить просто. Однак потрібно пам'ятати, що зі збільшенням швидкості обертання лопатей кулера також збільшується гучність його роботи, що може принести певні незручності при прослуховуванні музики або перегляді фільмів. Ще однією проблемою, з якою ви зіткнетеся при прискореному обертанні вентилятора, є посилене споживання електроенергії. Якщо ноутбук харчується від мережі, то це ніяк не позначиться на його роботі. При місцевому харчуванні батарея буде сідати швидше, а термін її служби трохи зменшиться.

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: