Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як зменшити шум комп'ютера

 1. Додати коментар

Протягом всієї історії персональних комп'ютерів, одним з основних джерел шуму від них є кулер (вентилятор) на радіаторі центрального процесора

Протягом всієї історії персональних комп'ютерів, одним з основних джерел шуму від них є кулер (вентилятор) на радіаторі центрального процесора. Раніше вагомий внесок давав також і вентилятор в блоці живлення, поряд з "вереском" або "дзвоном" вінчестерів. Але ось уже як років десять більш-менш пристойні блоки живлення забезпечуються 12-сантиметровими кулерами з низькими оборотами, а шум від вінчестерів теж майже зійшов нанівець (я вже не кажу про сучасні SSD, які безшумні абсолютно). І тільки процесорні кулери (особливо "боксові" - тобто що йдуть в комплекті з процесором) до сих пір завивають і шумлять так, що страшно стає.

Це одна з речей в комп'ютерному проектуванні, яку мені складно зрозуміти. Незважаючи на начебто давно придумані в цьому напрямку вирішення (BIOS з підтримкою регулювання швидкості обертання кулера), часто цю саму швидкість або взагалі неможливо регулювати, або від "регулювання" немає ніякого толку. Наприклад, в моїй (досить непоганий в усіх відношеннях) материнської плати "регулювання" дозволяє регулювати обороти від "мінімальних" 2500RPM (помірний виття), до 3500RPM ( "алярм", температура на процесорі 55 ° C, "мифсеумрём", системник нестримно відлітає У небо). З огляду на, що температура процесора навіть при не надто активної офісній роботі вельми часто короткочасно "стрибає" за 50 ° C, кулер на кожне відкриття сторінки в інтернеті або активному скроллинге з купою графіки "завиває на Місяць" з періодом в 5-6 секунд. Причому, потреби охолоджувати при таких температурах з таким виттям процесор немає ніякого сенсу навіть при відверто средненько радіаторі (якими зазвичай забезпечуються Боксові кулери).

Що ж робити? Очевидно, потрібно знизити обороти кулера до прийнятних, "нечутні", не піддаючи процесор перегріву. Шум від вентилятора нелінійно пропорційний оборотам: варто знизити їх, припустимо, з 2500RPM до 1500RPM (цифри реальні, з мого випадку) - і кулер стане нечутним. Але, як ви вже зрозуміли, просто так у мене це не вийшло, не дивлячись на можливість регулювання програмним методом. Нижче 2500RPM боксового кулер від Intel обертатися не хотів ні за яких обставин. Більш того, не допомогло навіть "залізне" втручання (вставка опору в ланцюг харчування) - чотирьохконтактний кулер повів себе неадекватно і з'явилося якесь биття в звуці, хоч обертів і впали. Вся справа в управлінні швидкістю, яке у Чотирьохконтактний системи якесь замутнено і "нанотехнологічних".

Ось він, мій боксового кулер від Intel китайської зовнішності. Шматок металу з ребрами і виє вентилятором. Справляється з охолодженням він досить непогано. Треба сказати, що мій процесор Intel Core2Duo і сам по собі не є "кип'ятильником". Гранична температура ядра для нього (TJmax) - 100 ° C; після цього почнеться примусове зниження частоти і "гальма". При цьому, значення в BIOS буде близько 80 ° C, тому що температуру ядер BIOS чомусь не показує, а показує температуру на поверхні (або ще якесь середнє значення?). Щоб розігріти Core2Duo до такого стану при справному радіаторі з кулером - треба дуже постаратися. Навіть якщо кулер встане - навряд чи процесор добереться до TJmax. Але варто пам'ятати про те, що підвищення температури чіпа на 10 ° С, згідно з дослідженнями, зменшує його життя вдвічі. Так що, кулер на радіаторі все-таки потрібен (зізнаюся, наслухавшись завивань боксового, я вже був готовий його на час відключити).

Боксовий кулер з гарною термопастой забезпечує охолодження процесора на рівні близько 55 ° C при максимальному навантаженні (температура ядра 70-75 ° C). У спокої температура ядра падає десь до 45 ° C. Вважається, що якщо система охолодження при максимальному навантаженні забезпечує мінімум 10 градусів "запасу" до TJmax - вона справляється задовільно. Як бачите, у випадку з Core2Duo з охолодженням впорається чи не будь-яка хрень, яку ви повісите на процесор. Навіть без всякого кулера.

А ми будемо використовувати кулер з радіатором на мідних трубках. Саме ось ця модель коштує близько 600 рублів. Принцип охолодження на мідних трубках досить ефективний і повально використовується в ноутбуках, які до охолодження досить чутливі. Всередині трубки знаходиться деяка кількість легкозакипаючої рідини, інший простір "займає" вакуум. При нагріванні трубки в будь-якому місці рідина в цьому місці закипає, перетворюючись на пару, і поширюється по всій трубці, конденсуючись в найбільш прохолодних місцях і переносячи тепло на них. Відповідно, нагрів контактної площадки, що прилягає до процесора, змушує рідину переносити тепло туди, де нагрівання немає - тобто, в радіатор. У процесі бере участь тема повернення рідини назад на контактну площадку, але з цим справляється наповнювач в трубках (або спеціально підготовлені стінки), її я сильно зачіпати не буду.

Крім того, потік повітря від вентилятора в такій системі проходить через пластини радіатора безпосередньо, ніде не затримуючись (у випадку з боксовим кулером повітря "впирається" в материнську плату або в сам радіатор, якщо він "глухий"). Створюється додатковий опір потоку, що погіршує охолодження - і, на додачу до всього, збільшити рівень шумів.

Зазначу, що вентилятор в даній системі охолодження діаметром 92мм - більше, ніж у боксового. Вентилятор більшого діаметра охолоджує ефективніше при рівних обертах. Але потрібно знати міру: якщо взяти систему з вентилятором 120мм, вона буде досить громіздкою і з упіхіваніем її в системник можуть виникнути проблеми.

Крім того, я задіюю ось цю штуку. Виробляє їх Zalman, вони відверто недешеві, але і не шалено дорогі (втім, дана дісталася мені нахаляву від одного :). Одна така коштує в моїй музичній робочої станції вже років десять. Сенс, думаю, зрозумілий з картинки: трьохконтактний роз'єм від кулера вставляється в відповідний від "штуки", а вже "штука" вставляється в роз'єм вентилятора процесора на материнській платі. Маленький резистор дозволяє регулювати напругу, що подається на кулер. Без всяких хитромудрих чотирьохконтактні схем і неадекватного "софтового" управління. "Штуку" після регулювання можна просто залишити в комп'ютері і закрити корпус - регулювати більше нічого не знадобиться. Головне - добитися того, щоб шум від вентилятора "загубився" в загальному шумі системника.

Можливо, вентилятор в купується системі охолодження має невисокі штатні обороти, і від "штуки" можна буде відмовитися. Я ж заздалегідь дізнався, що у цій моделі кулера закладено 2200RPM при 12В, а це вже немало і шум однозначно буде. Як правило, він починає зникати при оборотах від 1800RPM і нижче.

Власне, ось і все. Після акуратною збірки я включив системник, не закриваючи бічну кришку, і відрегулював на слух обороти кулера. Як і очікувалося, повне зникнення в загальному шумі сталося на оборотах 1500RPM (дивився через BIOS; Трьохконтактний схема дозволяє моніторити обороти, як і зазвичай). Ніякого погіршення в охолодженні при цьому не відбулося. Поганяв тестами - розігрів ядра максимум до 70 ° C під дикої навантаженням (BIOS при цьому показує щось на зразок 55 ° C). Разом, запас в 30 градусів як мінімум. Закриваємо системник і забуваємо про шум. Вдень його тепер не чути, а вночі з-під столу доноситься легке "дихання комп'ютера", яке ніяк не турбує "підвиванням".

До речі, я навмисно розвернув кулер, щоб він дув у напрямку блоку живлення. Інакше, кулер видуває б гаряче повітря куди попало в системник. Можливо, видувати тепло в блок живлення - не найрозумніше рішення, але кулер блоку живлення в цьому випадку видуває тепло взагалі з усього системника. Блоки живлення нині досить розумні і збільшують обороти своїх вентиляторів самі при виникненні перегріву. Мій розрахунок виправдався: змусити блок живлення відчутно "завити" своїм кольором можна тільки влаштувавши дикий навантаження на систему, якою при моїй статечної роботі практично ніколи не виникає.

Професійна комп'ютерна допомога в Красноярську

від автора статті;)

© 2017, Анатолій Савенков
опубліковано: 14.09.2017

коментарів: 54

переглядів:
3284 глас народу:
+16 / -0

список статей в категорії

↑ на початок коментарів ↑↑ до початку сторінки

Ви не зареєстровані. Увійдіть або Увійдіть , Щоб не набирати кожен раз код (і мати інші приємні функції на сайті). Діє добовий ліміт анонімних коментарів для захисту від тролів, школоло-хакерів і спам-ботів. На поточний момент залишилося коментарів: 10.

Додати коментар

Фулюганствовать не треба: дотримуйтесь правил пристойності. Я не люблю коментарів не по справі типу "Оццтой!" і їм подібних. Якщо хочете щось покритикувати або повчити когось життя - робіть це з почуттям, з толком і з розстановкою.

Зараз на сайті гостей 9
статистика за 10 хвилин юзери >> Зараз на сайті гостей 9  статистика за 10 хвилин  юзери >>

Що ж робити?
Або ще якесь середнє значення?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: