Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Як змінити швидкість обертання вентилятора відеокарт NVIDIA - RivaTuner

 1. RivaTuner як інструмент для управління кольором відеокарт NVIDIA
 2. Післямова.

Вітаю, дорогі друзі, знайомі, читачі та інші особистості. Як я обіцяв ще за часів статті " Пара слів про охолодження відеокарти ", Сьогодні мова піде про, для початку, тому як змінити швидкість обертання вентилятора на відкритих NVIDIA (Згодом буде стаття і про картки AMD).

відкритих NVIDIA

Справа в тому, що, часом, кулер на відеокарті обертається надлишково (мінімальна допустима швидкість, як правило, встановлена ​​виробником в 40%, а далі вона може змінюватися, за замовчуванням лише на підвищення, тобто нарощування оборотів), створюючи зайвий шум і нагнітаючи пил , Що далеко не всім і не завжди буває приємно. Особливо проблема актуальна для тих у кого стоїть потужна система охолодження на картці (див. Статтю за посиланням вище), яка ефективно справляється з роботою і на низьких оборотах, однак же, скажімо так, низкоуровневая настройка не дозволяє їй оного робити.

Зокрема, комусь просто хочеться тиші, чому перешкоджає шум з корпусу , Який, найчастіше, викликає якраз система охолодження відеокарти. В рамках цієї статті, я хочу розповісти Вам, як змінити мінімально допустиму швидкість обертання вентиляторів на картці, а так само налаштувати залежність швидкості обертання від температури, щоб зберегти адекватність роботи системи охолодження (тобто не просто знизити процентний поріг, а зробити адекватну реакцію кулера на температуру, щоб, коли потрібно, оно розганявся, а коли система простоює навпаки затихав).

Поїхали.

до змісту ↑

RivaTuner як інструмент для управління кольором відеокарт NVIDIA

Допоможе нам у ньому програма RivaTuner, призначена для тонкого взаємодії з відеокартами NVIDIA, будь то розгін , Настройка, моніторинг або щось ще.

Она повністю безкоштовна і підтримує російську мову, що приємно і важливо.
Завантажити можна прямо по цьому посиланню .

Процес установки досить простий і я на ньому зупинятися не буду, крім ось цього моменту:

Власне, в ідеалі, залишити все як на скріншоті, проте ж, якщо Ви впевнені, що ні граєте в ігри, що використовують PunkBuster, то другу галочку можете зняти. На сім установка буде закінчена, правда доведеться трохи почекати генерації баз:

При першому запуску, швидше за все, Ви зіштовхнетеся з повідомленням про підтримуваному драйвер:

Сміливо ігноруйте його, поставивши галочку "Приховати до установки нового непідтримуваного драйвера" (це не критично і викликано давнім оновленням бази драйверів програми), після чого Ви побачите головне вікно програми (або можете викликати його подвійним кліком мишки по іконки програми в треї, т. е біля годинника).

Для початку нам необхідно перейти на вкладку "Реєстр" , Де поставити в гілці "RivaTuner \ Fan" параметру "AutoFanSpeedControl" параметр "3" (подвійним клацанням по полю поруч, щоб з'явилася можливість введення з клавіатури). Це дія дозволить нам налаштовувати цикл роботи вентилятора через низькорівневі системні налаштування.

Далі необхідно вийти з RivaTuner, що можна зробити клікнувши лівою кнопкою миші кнопку «ОК». Про всяк випадок перевірте наявність іконки програми в треї (Іконка виглядає як така собі шестерня), якщо її немає, то з програми Ви дійсно вийшли, а якщо є, то клацніть по ній правою кнопкою миші і виберіть "Вихід".

Далі треба запустити програму повторно, що можна зробити, наприклад, з меню "Пуск".

Будучи на вкладці "Головна" спочатку тиснемо на трикутничок, а потім на зображення відеокарти, щоб відкрити необхідні нам низькорівневі налаштування кулера.

Можливо з'явитися маленьке віконце-питання "Рекомендується перезавантаження". Там багато різних розумних слів, зводяться до одного - якщо у вас не запущено сторонніх утиліт з управління оборотами вентилятора, то можна натиснути кнопку "Визначити", що Вам і треба зробити. Власне, далі, тут нам необхідно поставити галочку "Включити низькорівневе управління кулером" (якщо вона не варто) і кружечок "Авто". Далі починається найцікавіше.

У вікні Ви бачите ряд параметрів, від "Цикл роботи, мінімум" до "T гранична, максимум" і їх нам треба правильно налаштувати. Давайте поясню, що означає кожен з них, частково взявши текстовку опису та рекомендацій оних у авторів програми:

 • «Цикл роботи, мінімум» - це мінімальні обороти вентилятора, зазначені в процентах. Вони будуть підтримуватися при будь-якій температурі, нижче мінімальной.По заявами розробників тут варто залишити 40%, бо кулер на цих температурах нібито не чути, однак я б рекомендував спиратися на особисті відчуття, у всякому разі, у мене, свого часу, вентилятор відеокарти був найгучнішим ланкою системи, при цьому справляючись зі своєю навантаженням і на менших оборотах.В Загалом, якщо якщо в кімнаті або всередині системного блоку дуже жарко, і на цих оборотах температура процесора картки перевищує 55 -60 градусів, то є сенс не сильно занижувати цей параметр. Якщо ж температура в просте у Вас, як у мене, тримається в районі 40-45 градусів, то тут я б рекомендував вказати десь 20% - в 2D режимі все буде тихо і без особливих програвав.
 • «Цикл роботи, максимум» - це максимальні оберти вентилятора, в процентах. Вони будуть підтримуватися при будь-якій температурі вище максимальної. По суті, це обороти в піку, коли температура, за заданими Вами далі налаштувань, підібралася до критичної. Корисно залишати 100%, щоб, якщо карта істотно нагрілася, система охолодження забула про тишу і працювала на повну.
 • «Т.мінімум» - це та сама мінімальна температура, нижче якої відеокарта буде вважатися «холодної», тобто саме на цей параметр орієнтується настройка «Цикл роботи, мінімум». Якщо тут варто, скажімо, 40 градусів, то в такому разі буде той відсоток оборотів, який Ви виставили в «Цикл роботи, мінімум». Загалом, тут Ви можете вказати при якій температурі, кулер буде працювати на виставлених Вами мінімальних обертах. Я вважаю, що 45 тут цілком доречна цифра.
 • «Т.діапазон» - його потрібно вибирати з ряду чисел: 2, 2.5, 3.33, 4, 5, 6.67, 8, 10, 13.33, 16, 20, 26.67, 32, 40, 53.33, 80. Можна, звичайно, ввести будь-яке інше число, але після натискання на кнопку «Застосувати» воно все одно доведеться до найближчого з цього ряда.Діапазон обчислюється як максимальна температура мінус мінімальна (задана в «Т. Мінімум»). Максимальна - це температура, після досягнення якої, вентилятор буде «молотити» з оборотами, заданими параметром «Цикл роботи, максимум» (див.нижче). Не раджу ставити її занадто високою: чим вище середня робоча температури відеокарти, тим менше вона жівет.Также, не варто забувати, що крім GPU на відеокарті присутня і пам'ять, і схема харчування - і все це гріється і вимагає охолодження. Вище 85 градусів її ставити немає сенсу (від 90-95 градусів починає серйозно збільшувати обороти вентилятора штатний алгоритм роботи, зашитий в BIOS відеокарти).
 • «Т.рабочая», «Т.предельная, мінімум», «Т.предельная, мaксимум» - це параметри для автоматичного регулювання описаних вище параметров.Рабочая - це оптимальна температура під навантаженням, тобто кулер, при повноцінній роботі і навантаженні в 3D, буде намагатися тримати цю температуру як щось середнє і постарається утримати її як оптимальну. Рекомендований мною параметр становить 55, приблизно, градусов.Мінімальная і максимальна граничні температури визначають межі критичної температури, при якій система охолодження намагається вкласти всі сили в те, щоб охолодити відеокарту і привести її хоча б до робочого варіанту.

У двох словах якось так. Я щиро сподіваюся, що Ви не заплуталися. В крайньому випадку, по-перше, привожу Вам скріншот зі своїх налаштувань (майте на увазі, що у мене стоїть на картці така ось турбіна ):


По-друге, рекомендую виставляти налаштування, спираючись на моніторинг температур і швидкості обертання, тобто власну адекватність і досвід, бо системи охолодження і якість охолодження всередині корпусу у всіх різні, а тому для кожної системи настройки кілька індивідуальні.

Подивитися температури і швидкість обертання вентиляторів відеокарти можна використовуючи все той же RivaTuner, для чого в головному вікні програми потрібно натиснути на відомий Вам трикутник і останню іконку в списку:

Подивитися температури і швидкість обертання вентиляторів відеокарти можна використовуючи все той же RivaTuner, для чого в головному вікні програми потрібно натиснути на відомий Вам трикутник і останню іконку в списку:

Що видасть Вам величезне віконце з частотами і іншими параметрами. Власне, Вам тільки залишається, перемикаючись на це вікно, поекспериментувати з налаштуваннями під навантаженням і в режимі простою, а там вже справа за малим - у Вас буде розуміння як гріється саме Ваша відеокарта і які параметри варто виставити.

До слова, якась інформація про температурах і перегревах мешкає в статті " Температура компонентів комп'ютера: як виміряти і якими повинні бути ".

до змісту ↑

Післямова.

От якось так. Сподіваюся, що цей матеріал, допоможе власником карт NVIDIA налаштувати тонкий баланс між шумом і якістю охолодження, що вкрай корисно, приємно і всіляко цікаво.

Як і завжди, якщо є якісь питання, зокрема індивідуальні і важливі, то можете сміливо ставити їх в коментарях нижче.

Дякую за увагу і .. залишайтеся з нами;)

PS: Для карток AMD написали інструкцію в цьому пості .

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: