Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Який web сервер вибрати (фізичний або віртуальний)

 1. Чи потрібен вашому проекту сервер?
 2. Вартість фізичного сервера
 3. Вартість віртуального сервера
 4. Вартість утримання фізичного сервера
 5. Альтернатива фізичній сервера: виділений сервер
 6. Переваги і недоліки
 7. трохи математики
 8. Висновки

Звичайний хостинг вже не влаштовує і виникає проблема вибору: купити фізичний сервер або орендувати віртуальний? У цій статті ми спробуємо порівняти незрівнянні речі - фізичне і віртуальне.

У цій статті ми спробуємо порівняти незрівнянні речі - фізичне і віртуальне

Чи потрібен вашому проекту сервер?

Часто буває так, що людина мучиться над вибором фізичного сервера, а він йому насправді не потрібен. Тому перш за все слід визначитися, чи треба таке обладнання взагалі, а потім вже думати, який сервер вибрати - фізичний або віртуальний.

Ось кілька прикладів, коли проекту (організації) потрібен власний серверний комп'ютер:

 1. Великий Інтернет-проект на зразок масової багатокористувацької онлайн-ігри, великого Інтернет-магазину, хостинг-провайдераі т. Д.
 2. Необхідність віддаленої спільної роботи з якимось додатком начебто 1С або будь-яким іншим.
 3. Наявність великої кількості користувацького контенту, наприклад, соціальна мережа.
 4. Сайт з високою відвідуваністю і звичайний хостинг вже не справляється. Сайт відключають за перевищення лімітів ресурсів. Ви вже пробували оптимізувати програмне забезпечення і переходити до іншого хостера з більш м'якими лімітами.

У всіх інших випадках дешевше і простіше купити хостинг. З огляду на середню вартість фізичного сервера, цих коштів вистачить років на 50 оренди хостингу.

Якщо ваш проект відповідає наведеним раніше критеріям, тоді серверний комп'ютер все-таки потрібен. Залишилося вирішити, який сервер вибрати - фізичний або віртуальний. Для початку вивчимо комерційну вартість питання.

Вартість фізичного сервера

Давайте доглянемо сервер середньої конфігурації, який би підійшов під наші потреби. При виборі обладнання орієнтуйтеся на моделі в стандартних корпусах 1U або 2U, що буде корисно, якщо ви надумаєте помістити серверну техніку в дата-центр.

На Яндекс. Маркеті був знайдений сервер наступної конфігурації:
Proliant DL180 Gen9 E5-2620v4 Hot Plug Rack (2U) / Xeon8C 2.1GHz (20Mb) / 1 × 16GbR1D_2400 / P440FBWC (2GB / RAID1 / 10/5/6) / 2 × 300GB12G10K (8 / 16up) SFF / noDVD / 2HPFans / iLOstd (w / o port) / 2 × 1GbEth / EasyRK + CMA / 1 × 900W

1GHz (20Mb) / 1 × 16GbR1D_2400 / P440FBWC (2GB / RAID1 / 10/5/6) / 2 × 300GB12G10K (8 / 16up) SFF / noDVD / 2HPFans / iLOstd (w / o port) / 2 × 1GbEth / EasyRK + CMA / 1 × 900W

Мал. 1. Вартість фізичного сервера

Конфігурація середня, але є певні позитивні моменти: стандартний корпус 2U, серверний процесор Xeon, реєстрова пам'ять 16 Гб, два накопичувача по 300 Гб кожен (підійде для створення RAID-масиву).

Вартість цього обладнання складає 146 851 р. Від цієї суми ми і будемо відштовхуватися в подальших розрахунках.

Вартість віртуального сервера

Подивимося, у скільки обійдеться віртуальний серверний комп'ютер на платформі xelent.ru . Конфігурація (рис. 2) з 4-ядерним процесором Xeon, 16 Гб оперативної пам'яті і SAS-диском на 100 Гб обійдеться 5980 р. в місяць (рис. 3).


Мал. 2. Конфігурація віртуального сервера


Мал. 3. Вартість віртуального сервера

Якщо хмари для вас
не просто теорія

Широкий спектр послуг
по виділеним півночі
і мультіклауд-рішень

Конфігурація VPS і безкоштовний тест вже через 2 хвилини

Організація вашої IT-інфраструктури на основі мультіклауд-рішення

Якщо розділити вартість фізичного сервера (а це 146 851 р.) На вартість одного місяця оренди, то виходить, що на ці гроші ви можете орендувати віртуальний серверний комп'ютер цілих 2 роки (а саме 24 з половиною місяці).

Також врахуйте, що всю суму (у випадку з фізичним сервером) доведеться сплатити відразу. Зауважте: ми говоримо не про оренду серверного комп'ютера, а саме про покупку власного за власні кошти. У випадку з кредитними коштами комплектуючі обійдуться ще дорожче, так як потрібно виплачувати відсотки по кредиту. Як капіталовкладення власний серверний комп'ютер для невеликих і середніх проектів - теж не варіант, так як за нетривалий час він дуже швидко втратить в ціні, і ви не зможете продати його навіть за половину суми, якщо виявите, що він вам більше не потрібен. До того ж, відразу після покупки нового обладнання воно стає «б / у» і втрачає в ціні 30%, а після року експлуатації - ще більше.

Вам прийшла в голову «світла» ідея купити «б / у» обладнання? Це все одно, що купити кота в мішку. Ніхто не знає, скільки це обладнання ще опрацювало, а гарантії вже, як правило, немає. Будь-технічний фахівець на питання про те, що краще - б / у комплектуючі або нові, відповість, що краще придбати нову техніку з діючою гарантією, але знову ж таки все впирається в фінанси.

Так, ви можете заперечити, що на фізичному сервері більше дискового простору в три рази, але:

 • По-перше, далеко не завжди вам відразу потрібні будуть все 300 Гб (другий накопичувач використовується в якості дзеркала, тому другі 300 Гб не рахуються).
 • По-друге, у випадку з віртуальною машиною вам не потрібно відразу оплачувати вартість оренди на 2 роки вперед. Ви можете платити так, як вам завгодно - можна платити раз на місяць, можна оплачувати раз в день (всього 199.33 рубля в день), можете зменшити кількість ресурсів і платити менше. Наприклад, та ж конфігурація, але з 8 Гб оперативної пам'яті, обійдеться всього в 3460 рублів на місяць, а цього вистачить на 42 місяці оренди.

Віртуальні ресурси, як і фізичні, постійно дешевшають. Тому якщо комп'ютер потрібен в довгостроковій перспективі, то витрати на його оренду будуть постійно знижуватися, а конфігурація тільки поліпшуватися. У випадку з фізичним сервером конфігурація залишиться тією ж, а ось вартість його утримання буде рости, тому що з часом він зажадає заміни поламаних компонентів.

Вартість утримання фізичного сервера

Звичайно, коли мова йде про те, який сервер вибрати, багато клієнтів віддають перевагу фізичній, т. К. Його можна помацати і побачити, за що платиш гроші. Однак, як і з будь-яким фізичним, мало його купити, його потрібно ще й утримувати.

У вартість утримання власної серверної машини входять наступні складові:

 • Ціна програмного забезпечення. Купуючи віртуальну машину, ви автоматично купуєте і ліцензію на право використання того чи іншого програмного забезпечення, наприклад, Microsoft Windows Server. У випадку з фізичним сервером за «математику» доведеться доплатити.
 • Зарплата адміністратору. Залежно від рівня адміністратора і вашого регіону, ця сума становитиме 25 - 50 тисяч рублів на місяць.
 • Вартість основного і резервного Інтернет-каналу. В ціну віртуальної машини вже входить один виділений IP-адреса і канал зі швидкістю 10 Мбіт / с. І будьте впевнені: канал резервовану. Ніхто не захоче, щоб клієнти залишилися без Інтернету. Вам же для свого серверного комп'ютера доведеться забезпечити резервний канал самостійно. І знову ж таки для цього доведеться залучати компетентних фахівців, що потребують зайвих грошей, яких у невеликих організацій часто не буває.
 • Вартість електрики. Серверний комп'ютер оснащений блоком живлення на 900 Вт (при повному навантаженні). Вартість електроенергії нескладно підрахувати самостійно. Сюди ж порахуйте витрати на кондиціонування приміщення, в якому знаходиться апаратура - їй не повинно бути занадто жарко, що особливо актуально для літнього періоду.
 • Вартість системи резервного електроживлення. Ви ж не хочете, щоб робота вашої організації зупинилася, якщо пропаде електрика? А скачки електрики дуже небезпечні для заліза, тому система резервного живлення повинна бути, хай найпростіша - хоча б для захисту від перепадів електрики.

З останнім пунктом можуть бути проблеми. Серверні ІБП, здатні «протримати» сервер кілька годин, поки електроживлення не буде відновлена, стоять кілька сотень тисяч рублів, тобто дорожче, ніж серверне обладнання. Бюджетний варіант, наприклад, APC by Schneider Electric Smart-UPS XL Modular 1500VA 230V Rackmount / Tower, що забезпечує всього 28 хвилин при повному навантаженні, обійдеться від 78 тисяч рублів. Повноцінне серверне рішення на кшталт APC by Schneider Electric Smart-UPS SRT 8000VA RM 230V коштує від 260 тисяч рублів.

Якщо дозволяють умови, наприклад, у вас власний будинок, можна спробувати встановити дизель-генератори - це дешевше. В офісній будівлі ваші сусіди навряд чи це оцінять. Шум і запах ніхто не відміняв. Я вже мовчу про пожежні норми.

Вихід один - colocation , Тобто розміщення власного обладнання в дата-центрі. Виглядає ця послуга так. Ви купуєте фізичний сервер і виконуєте його доставку в дата-центр. Там забезпечуються всі умови для його безперебійної роботи - є резервний Інтернет-канал, система резервного живлення, система кондиціонування.

Вартість розміщення, правда, не дуже велика. Всього за 3500 р. в місяць ви зможете розмістити техніку в дата-центрі рівня 3 (TIER III), при цьому вам забезпечать захист від DDoS-атак і гарантують Інтернет-канал 100 Мбіт / с. Правда, 3500 р. - це майже місячна вартість оренди віртуального сервера з 8 Гб оперативної пам'яті ...

Якщо розмістити своє господарство в ДЦ, то у вас стає набагато менше головного болю і з усіх витрат залишається вартість colocation, вартість ПО (якщо потрібно) і зарплата адміністратору. Звичайно, через два роки додасться і вартість технічного обслуговування. Гарантія на серверні вузли становить якраз 2 роки, а в складі комп'ютера є багато механічних частин, які можуть вийти з ладу - вентилятори, жорсткі диски і т. Д. У випадку з віртуальною машиною вам про це не потрібно піклуватися, втім, про це ми ще поговоримо.

Якщо не враховувати вартість програмного забезпечення (адже можна використовувати безкоштовне ПЗ), то вартість утримання в місяць виглядає так:

 • 3 500 р. - послуги colocation;
 • 25 000 - 30 000 р. - мінімальна зарплата адміністратора (звичайно, цю суму можна не платити, якщо «сам собі адміністратор»).

Важливо розуміти, що навіть при використанні ваше залізо - це ваше залізо. Уявімо неприємну ситуацію: ви розмістили сервер в ДЦ, а через деякий час вийшов з ладу жорсткий диск. Все одно вам потрібен адміністратор, який би підібрав потрібний жорсткий диск, відправив його провайдеру в ДЦ, ну або ж заздалегідь доведеться купувати резервний диск, щоб він зберігався в ДЦ. Вартість заміни жорсткого диска буде вважатися за часом роботи - 1000 р. / Годину, операція заміни жорсткого диска займає мінімум 15 хвилин.

Зміст фізичного серверного комп'ютера обійдеться мінімум в 2850 р. у місяць. При цьому вартість Інтернет-з'єднання в рахунок не включається, оскільки мається на увазі, що офіс, де буде розташована техніка, вже оснащений Інтернет-каналом і за нього все одно доведеться платити.

Альтернатива фізичній сервера: виділений сервер

Виділений (dedicated) сервер - відмінна альтернатива фізичній сервера. Це теж самоевисокопроізводітельное комп'ютерне обладнання, встановлене в дата-центрі провайдера, тільки ви його не купуєте, а орендуєте. При цьому вам вже не потрібно думати над тим, який сервер вибрати, т. К. Ви зможете в будь-який момент змінити технічні характеристики апаратури за додаткову плату. Зрозуміло, на відміну від віртуальної машини, модернізація виділеного серверного комп'ютера зажадає трохи більше часу, але вам не доведеться витрачати величезні гроші і час на підбір комплектуючих.

Тепер трохи математики. Візьмемо виділений сервер наступної конфігурації:

2 x Xeon L5630 (4 Core * 2,13GHz) 16GB DDR3 2 × 2TB SATA HDD

така відмінна конфігурація обійдеться всього в 9500 рублів на місяць. По конфігурації цей комп'ютер схожий на наш фізичний, який ми вибрали в якості еталонного, ось тільки у нього 2 SATA-диска по 2 ТБ кожен. При бажанні, можна орендувати комп'ютер з чотирма SAS-дисками по 146 Гб кожен. Він обійдеться в ті ж 9 500 р. / Місяць.

Так, це дорожче, ніж віртуальна машина, але це ж справжній фізичний серверний комп'ютер, який вам не потрібно відразу повністю оплачувати. У рік подібне обладнання обійдеться вам 114 тисяч рублів. Можна, звичайно, купити за 146 тисяч фізичний, але вартість його утримання ми вже обговорювали. А тут ви платите всього 9 500 р. / Місяць і ніякого головного болю. Не потрібно піклуватися ні про Інтернет-з'єднанні, ні про резервному живленні, ні про кондиціонування, ні про систему клімат-контролю - все це проблеми дата-центру.

При бажанні можна заощадити і заплатити за оренду виділеного сервера відразу - тоді рік оренди обійдеться 96 900 крб. (-15%).

У виділеного серверного комп'ютера всі переваги фізичного, але при цьому не потрібно платити за colocation (це вже включено в тариф), не потрібно турбуватися щодо можливої ​​поломки апаратури і її простою. Обслуговуванням техніки займаються інженери ДЦ, а клієнти можуть спокійно користуватися всіма привілеями, які дає ця послуга.

Орендуючи виділений серверний комп'ютер, ви отримуєте той же фізичний, але оплачуєте його в міру використання. До того ж після року оренди вас чекає приємний бонус - безкоштовний апгрейд машини під час планового оновлення техніки.

Тепер про зміст виділеного серверного комп'ютера. Все-таки це не віртуальний, а фізичний сервер. Отже, вам потрібно буде доплатити за ПО, якщо немає можливості обійдися безкоштовним начебто Linux і FreeBSD. Ліцензії на софт при оренді також обійдуться дешевше, ніж покупка програмних продуктів у їх розробників.

Серверний адміністратор вам особливо не потрібен, так як початкову настройку виконає провайдер і абсолютно безкоштовно. Модернізація і забезпечення працездатності техніки - теж проблеми провайдера. Єдине за що доведеться, можливо, доплатити - настройка якогось специфічного програмного забезпечення, але це разово і необхідно не завжди - все залежить від поставлених завдань. Адміністратор, який би стежив за станом Інтернет-з'єднання, відповідав за працездатність апаратури, вам не теж потрібен, так як всі ці обов'язки виконує персонал провайдера.

Перевага орендованого обладнання в тому, що за його працездатність несе відповідальність дата-центр. Згадаймо ситуацію з жорстким диском. У разі його відмови вам його безкоштовно замінить дата-центр. Вам не потрібно платити ні за жорсткий диск, ні за його заміну.

Переваги і недоліки

За вартістю змісту однозначно лідирує віртуальна машина. Але давайте на секунду забудемо про фінанси. Невже у сервера з плат і проводів немає інших переваг?

Продуктивність віртуальної машини, хоч і буде високою, але вона буде нижче, ніж у фізичної. З іншого боку, в більшості випадків продуктивності, що надається віртуальним середовищем цілком достатньо, а у випадку з фізичним обладнанням ви переплачуєте за невикористовувані ресурси.

Різниця в продуктивності буде відчуватися тільки на дуже потужних конфігураціях з сотнями гігабайт «оперативки». Якщо мова йде про звичайний сервері з 16 Гб RAM, який потрібен під віддалений доступ до 1С, то ніякої різниці ви не помітите.

У віртуальної машини є свої переваги. Одне з них - простота обслуговування. Адмін (саме серверний, а не проектний адміністратор) не потрібен як такої, оскільки управління обладнанням, його конфігурацією здійснюється через зручну панель управління, і ви можете в будь-який момент створити з ним все, що завгодно. Наприклад, модернізувати продуктивність віртуальної системи, додавши ще оперативної пам'яті або додатковий жорсткий диск всього за пару кліків мишки.

Вам не потрібно турбуватися, що накопичувач вийде з ладу - якщо це і станеться, то це проблеми провайдера, а ви зможете відновити свою віртуальну машину з резервної копії. Про клонування серверного комп'ютера натисненням однієї кнопки - окрема розмова. Вам не потрібно ні про що піклуватися - ні про перепадах напруги, ні про відключення електрики і т. Д. Все це - проблеми провайдера, які буде вирішувати саме він.

У випадку з віртуальною машиною ви платите тільки за використовувані ресурси. Якщо навіть замовлений комп'ютер з запасом і є невикористовувані ресурси, то можна «зменшити» діючу конфігурацію. Якщо 16 Гб «оперативки» - багато, можна в будь-який момент перетворити їх в 8 Гб і платити на пару тисяч рублів на місяць менше.

До того ж у вартість віртуальної машини вже входить один IP-адреса, гарантований Інтернет-канал з необмеженим трафіком і пропускною спроможністю 10 Мбіт / с, а також безперебійне живлення. Якщо перші дві «плюшки» (IP-адреса та Інтернет) зараз особливо не проблема, то безперебійне живлення коштує дуже дорого.

У наступній таблиці наводяться переваги і всіх типів серверів.

Тип сервера

переваги

недоліки

фізичний

 • Справжній комп'ютер з плат и проводів
 • Відразу Доступні всі ресурси
 • Більш висока продуктивність
 • Значний дорожча при ПОКУПЦІ и змісті
 • Всю суму ПлатиМО Одразу
 • Потрібно серверного адміністратор
 • Необходимо платіті за colocation або Забезпечити самому належні умови для роботи техніки
 • складність модернізації

Віртуальний

 • Набагато дешевше фізічного
 • Простота обслуговування, що не потрібен окремий адмін в штаті
 • Забезпечення працездатності - не ваша проблема
 • Швидке серверне клонування
 • Швидке створення "знімка" віртуальної машини, что дозволяє відновіті сервер за лічені секунди
 • простота модернізації
 • Оплата только за вікорістовувані ресурси, можлівість Швидко Изменить серверного конфігурацію
 • У вартість вже входить IP-адреса та Інтернет канал
 • Продуктивність трохи нижче, ніж у фізичної серверного комп'ютера
 • Не можна побачити / помацати фізично

виділений

 • Всі переваги фізичного серверного комп'ютера
 • Послуги colocation вже входять в тариф
 • Не потрібно турбуватися про те, що техніка може зламатися
 • Фізичний сервер, який ви отримуєте відразу, а оплачуєте - у міру використання

 • Дорожче віртуальної машини
 • Потрібно платити за ПО (якщо немає можливості обійтися безкоштовним)

трохи математики

Настав час підбити фінансові підсумки. Наступна таблиця дозволить вам прорахувати зміст кожного виду сервера. Витрати на утримання фізичного сервера наводяться з розрахунку того, що буде використовуватися colocation і не буде ніяких супутніх витрат на зразок виходу з ладу серверних компонентів (так як обладнання нове, в перший рік експлуатації таких ситуацій бути не повинно).

Стаття витрат

фізичний

Віртуальний

виділений

1

Купівля сервера, р. 146 851 - - 2 Абонплата, р. / Міс. - 3400 - 5980 і вище від 9500 (*) 3 Витрати на colocation, р. / Міс. 3500 - - 4 Зарплата адміністратора, р. / Міс. від 2 5000 - 0 або 25000 (**) 5 Витрати на ПЗ, р. 70 938 - 978 р. / Міс. 6 Загальні витрати за перший рік, р.
(1+ (2 + 3 + 4) * 12 + 5 | 5 * 12) 559 789 71 760 125 736 Втрата вартості обладнання 73 425,5 - -

(*) Залежить від конфігурації
(**) залежить від поставлених завдань
(***) Microsoft Windows Server 2012 Standard

Потрібно розуміти, що витрат на ПЗ може і не бути. Ми ж порахували вартість ліцензії Microsoft Windows Server 2012 Standard на два процесора. Це мінімальна ліцензія. Вам також можуть знадобитися ліцензії на термінальний доступ. Звичайно, це при використанні Windows. У разі Linux або FreeBSD у вас не буде ніяких витрат на ПЗ.

Як видно з таблиці, перший рік життя з фізичним сервером обійдеться в космічні 559 789 тисяч. До цієї суми можна ще додати і втрату вартості обладнання, але ми не стали цього робити.

Найбільш оптимальний варіант з економічної точки зору - віртуальний серверний комп'ютер. Виділений обійдеться дорожче, проте, потрібен він тільки в найскладніших випадках, але кінцеве рішення про те, який сервер вибирати в 2018 році залишається за вами.

Висновки

Орендувати віртуальний сервер в більшості випадків вигідніше, простіше і зручніше, ніж зв'язуватися з фізичним сервером. Сьогодні, по суті, фізичне обладнання має сенс купувати, якщо ви самі плануєте надавати віртуальні машини в оренду. У всіх інших випадках можна обійтися віртуальним сервером.

Чи потрібен вашому проекту сервер?
Чи потрібен вашому проекту сервер?
Вам прийшла в голову «світла» ідея купити «б / у» обладнання?
Ви ж не хочете, щоб робота вашої організації зупинилася, якщо пропаде електрика?
Невже у сервера з плат і проводів немає інших переваг?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: