Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Блогосфера: стан і перспективи

 1. Стан російської блогосфери
 2. Подкастинг
 3. негативні тенденції

Олег Татарників

Стан російської блогосфери

Подкастинг

негативні тенденції

Термін «блогосфера», що означає сукупність усіх блогів (мережевих щоденників), з'явився в 1999 році. Автор цього неологізму, Бред Грем, вжив його в жарт - в той час вся блогосфера налічувала всього сотню сайтів. Але вже п'ять років по тому Merriam-Webster (провідний видавець тлумачних словників англійської мови в США) назвав «блог» словом року. А за даними одного з англомовних блог-пошукачів Technorati.com, на вересень 2006 року в усьому світі було створено вже понад 54 млн блогів.

Стан російської блогосфери

В кінці минулого року пошукова служба Яндекса опублікувала звіт по дослідженню російськомовної блогосфери (http://company.yandex.ru:80/news/2006/1004/).

За даними «Пошуку по блогах» (Blogs.yandex.ru), в ній сьогодні більше 1 150 000 блогів і кожну секунду додаються в середньому три нові записи. За даними Technorati.com, щодня в світі з'являється 1,6 млн нових записів, а в російськомовній блогосфері, за даними пошуку по блогах Яндекса, - трохи більше 106 тис. Таким чином, російських блогів в світі всього 2%, а записів російською мові кожен день створюється близько 7% від загальної кількості записів. Виходить, що в середньому російськомовний блогер пише в три рази частіше, ніж західний.

Починаючи з 2003 року кількість блогів в світовій блогосфері подвоюється кожні півроку, причому російськомовна блогосфера за темпами зростання не відстає від світової.

У відомому американському журналі New Scientist з посиланням на дослідження американських психологів стверджується, що спілкування підлітків в Інтернеті позитивно впливає на розвиток у них комунікаційних навичок і виробляє правильні моделі поведінки. Причому саме формат блогу допомагає підліткам зрозуміти принципи переказу, набути навичок спілкування, а також навчитися правильно і цікаво викладати свої думки. Зараз, за ​​даними великої дослідницької компанії Pew Internet & American Life Project, кожен п'ятий американський підліток веде власний блог.

В Америці такі портали, як MySpace ( http://myspace.com/ ), Стали культовими блог-сервісами. Це й не дивно, тому що в США близько 90% підлітків у віці 12-17 років користуються Інтернетом. Соціологи стверджують, що зараз підростає ціле покоління дітей, які виросли в віртуальному просторі. Саме тут вони ведуть свої щоденники, викладають фотографії, спілкуються з друзями, грають в ігри, роблять покупки і роблять домашні завдання. Одним словом, вони тут живуть.

Одним словом, вони тут живуть

Нове обличчя Інтернету

Якщо врахувати темпи загального відставання в розвитку Рунета, то подібне чекає і нас, хоча приклад російської частини LiveJournal показує, що більшість вітчизняних підлітків (а саме вони повинні стати головною рушійною силою таких сервісів) поки не готове заводити собі блоги і переводити своє спілкування в онлайн , хоча, наприклад, працівники Рамблера спробували створити для наших підлітків повнофункціональний аналог популярної за кордоном служби MySpace. Сервіс називається Rambler.Планета (http://planeta.rambler.ru/) і зручним «мультяшним» інтерфейсом пов'язує всі інші сервіси порталу: Рамблер-Фото, Рамблер-Групи, Рамблер-Знайомства, Рамблер-Vision, Рамблер-Купівлі та ін .

Однак середній вік російського блогера поки вище, ніж зарубіжного, - 21 рік (що на кілька років менше віку середнього російського користувача Інтернету). Причому більше 80% російських блогерів належать до вікової групи 15-35 років.

За даними Яндекса, в Росії до ведення мережевих щоденників і участі в соціальних мережах більш схильні молоді дівчата: 60% російських блогерів - жінки. Для порівняння - в США серед блогерів 46% жінок, за даними Pew Internet research на 19 липня 2006 року. Згідно публічно доступними даними про користувачів MySpace, на цьому найбільшому в світі блог-хостингу співвідношення чоловіків і жінок приблизно однакове.

Переважна більшість блогерів - 95% - це жителі міст-мільйонників. Майже 80% з них живуть в Москві і Санкт-Петербурзі.

За даними пошукової служби Яндекса, російськомовні блоги ведуться в основному на 14 блог-хостингах - це служби розміщення щоденників, в яких понад 200 блогів. Блог-хостинги, що налічують від 50 до 350 тис. Блогів, складають «велику четвірку»: LiveJournal.com - 44,784, LiveInternet.ru - 19,98; Diary.ru - 13,15 і Blogs.mail.ru - 7,34%. Поки найпопулярнішою в Росії службою залишається американська LiveJournal.com. Всього на зарубіжні блог-хостинги припадає 38% російськомовних блогів. Однак російські служби розміщення щоденників вже містять 62% блогів і постійно збільшують свою частку.

Разом з блогами на загальнодоступних блог-хостингах зростає кількість і «автономних» блогів (такі інтернет-щоденники називають також standalone-блогами) - до вересня 2006 року воно досягло 4,5 тис. Для них, як і для звичайних сайтів, потрібні власні домен , хостинг, а також система публікації записів ( «движок»). Більшість автономних блогерів (за даними Яндекса - 3032, або 67%) використовують «движок» Word Press. Причому автономний блогер робить в середньому в чотири рази більше записів, ніж середньостатистичний автор щоденника на хостингах з «великої четвірки».

Подкастинг

Останнім часом блогери все частіше користуються не тільки текстовими, а й аудіовізуальними способами самовираження. Найпоширеніший мультимедійний об'єкт в блогах - це як і раніше фотографії. Але зараз, наприклад, все більшої популярності набирають короткі відеоролики (як правило, смішні), які можуть зніматися навіть за допомогою мобільних телефонів.

Нещодавно, в зв'язку з широким розповсюдженням музичного плеєра Apple iPod, з'явився новий оригінальний мультимедійний формат, який отримав назву «подкастинг». Цей термін утворено від слів iPod, яке скоротили до «під», і broadcasting, тобто «мовлення». Причому термін podcasting не тільки вже офіційно включений в Оксфордський словник (New Oxford American Dictionary), але і визнаний словом 2005 року.

Технічно подкастинг не являє собою нічого революційного - по суті це просте впровадження мультімедіаконтента (аудіо або відео) в RSS-канал. Що ж стосується можливостей, то подкастинг має всі переваги Інтернету і радіо, а іноді і телебачення, і вже зараз очевидно, що в найближчому майбутньому він надасть значний вплив на розвиток Інтернету: писати і читати там перестануть, а будуть тільки говорити, слухати і дивитися . Причому основними користувачами подкастингу є аж ніяк не погано вміють читати діти. За даними опитування, проведеного в Інтернеті компаніями Arbitron і Edison Media Research, підлітки у віці від 12 до 17 років складають лише 21% користувачів Інтернет-мовлення, тоді як користувачів у віці від 18 до 24 років - 12%, від 25 до 34 років - 20 %, від 35 до 44 років - 22%, від 45 до 54 років - 17% і від 55 років - приблизно 8%.

За даними опитування, проведеного в Інтернеті компаніями Arbitron і Edison Media Research, підлітки у віці від 12 до 17 років складають лише 21% користувачів Інтернет-мовлення, тоді як користувачів у віці від 18 до 24 років - 12%, від 25 до 34 років - 20 %, від 35 до 44 років - 22%, від 45 до 54 років - 17% і від 55 років - приблизно 8%

Sourceforge Juice ( http://sourceforge.net ) - альтернативне кроссплатформне ПО
для подкастингу

Замість текстових записів і фотографій подкастер створюють комбіновані звукові файли тривалістю від 5 хвилин до півгодини. Записи є поєднанням музики, відео, звукових спецефектів і мови автора. Це свого роду персональні радіопередачі або відеозапису, які можна прослухати і переглянути коли завгодно.

Таким чином, подкастинг можна вважати різновидом ведення мультимедійного блогу для тих, кому ліньки писати, причому за новими записами (впорядкування файлів) зручно стежити за допомогою технології RSS-каналів, втім, як і за записами в звичайних блогах.

Слідом за блогами подкаст-проектами стали користуватися і інші сайти. Наприклад, любителям не читати, а дивитися і слухати можна порекомендувати новостной відеоподкаст від телекомпанії НТВ ( http://www.ntv.ru/interactive/index.jsp?what=Podcast ).

Сьогодні вже можна завантажувати безкоштовні щоденні трансляції (подкасти) зі свіжими новин або текстами, наговореної в форматі MP3, і прослуховувати їх за допомогою комп'ютера, плеєра, автомагнітоли, мобільного телефону або домашніх стереосистем з підтримкою цього поширеного аудіоформату.

Автоматично отримувати нові трансляції можна, підписавшись на подкасти, а відтворювати їх буде, наприклад, популярна програма Apple iTunes, реалізована як на Mac, так і на PC-комп'ютерах, або ж інша подібна утиліта для подкастингу (сьогодні таких рішень пропонується досить багато).

Автоматично отримувати нові трансляції можна, підписавшись на подкасти, а відтворювати їх буде, наприклад, популярна програма Apple iTunes, реалізована як на Mac, так і на PC-комп'ютерах, або ж інша подібна утиліта для подкастингу (сьогодні таких рішень пропонується досить багато)

Секція подкастингу Apple iTunes:
читати і писати необов'язково

Подкастинг підтримують такі сучасні RSS-агрегатори, як, наприклад, FeedDemon ( http://www.newsgator.com ) І FeedReader (http://feedreader.com). Тому якщо ви користуєтеся RSS-програмою, то загляньте на сайт розробника - цілком можливо, що для підтримки подкастингу вам досить буде встановити нову версію програми.

Подкастинг поступово набирає популярність і в Росії. Кожен день до тисяч комбінованих російськомовних звукових записів додається кілька десятків нових. Найпопулярніші теми російських подкастів, за даними Яндекса, - гумор, побут, новини та культурні події.

негативні тенденції

Розширення блогосфери і поява соціальних ЗМІ, яким іноді довіряють навіть більше, ніж офіційним, не пройшло непоміченим і для спамерів. Вони відразу оцінили можливості простий генерації контенту, покупки посилань на блог-хостингах і просування спам-ресурсів в пошукових системах та інших системах агрегації блогів.

В результаті в блогосфері швидко з'явилася величезна кількість сміття. Наприклад, за статистикою сервісу Automattic Kismet ( http://www.akismet.com/stats ), Близько 93% всіх коментарів в блогах створені спамерами. На сайтах з високим рейтингом спамери створюють дорвеи, які розкручуються через спамерські блоги. Їх метою є якомога вище підняти дорвеи в пошукових результатах і перенаправити користувачів на головний сайт, який приносить прибуток від контекстної реклами.

Неважко припустити, що слідом за цим може послідувати покупка акаунтів (імен) з високою репутацією, як це відбувається, наприклад, в багатокористувацьких онлайнових іграх, де торгівля персонажами набула масового характеру. Навіть на аукціоні eBay можна знайти відповідний обліковий запис, і розробники гри нічого не можуть з цим вдіяти.

КомпьютерПресс 2'2007


Jsp?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: