Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Чому під Мурманськом потонув гігантський док і що стало з авіаносцем?

 1. Чому відмовило обладнання?
 2. кран
 3. плавучий док

Image caption ПД-50 - найбільший плавучий док в Росії

У ніч на 30 жовтня на 82-му судноремонтному заводі сталася аварія, в результаті якої затонув плавучий док ПД-50. За офіційною версією, док затонув під час виведення з нього російського авіаносного крейсера "Адмірал Кузнєцов", який проходить планову модернізацію і ремонт.

Інцидент стався в селищі Росляково в Мурманській області. ПД-50 - один з двох найбільших в Росії доків, довжина якого становить 330 метрів, ширина - 88 метрів, а вантажопідйомність - 80 тисяч тонн. У ньому можна обслуговувати кораблі розміром з авіаносець і гігантські атомні підводні човни класу "Акула" , Для яких і був в 1970-х роках замовлений цей док. Його побудували в Швеції.

Це так звані "мокрий", або "плавучий" док. На відміну від "сухого", який являє собою нерухоме будова, в яке корабель заводять, а потім відкачують воду, "мокрий" док сам є величезним плаваючим судном.

Воно занурюється в воду, потім в нього заходить корабель, і разом з ним док спливає. Після закінчення обслуговування корабля все відбувається в зворотному порядку - "мокрий" док занурюється в воду, і з нього виводять корабель. Щоб зануритися, мокрий док набирає воду в спеціальні баластні цистерни, а для того, щоб спливти, він викачує її.

У момент, коли сталася аварія, ПД-50 занурювався, щоб дозволити авіаносця вийти на відкриту воду. Його баластні ємності заповнювалися забортної водою, коли в електромережі, яка живила док, відбувся стрибок напруги. Як розповів Бі-бі-сі керівник прес-служби "Центру судноремонту" Зірочка "Євген Гладишев, цей стрибок вивів з ладу електрообладнання.

"Почалося нерозрахованих надходження води в баластні цистерни. Оскільки були перебої з електрикою, то стала в позаштатному режимі відпрацьовувати система [...] - клапана, кінгстони, насоси, док почав кренитися на один з бортів. І все", - пояснив він.

Гладишев додав, що в той момент авіаносець вже "був на межі спливання". Корабель відірвався від стапеля і, коли док затонув, просто залишився на поверхні води.

Чому відмовило обладнання?

У Об'єднаної суднобудівної корпорації агентству Інтерфакс заявили, що під час аварії "мали місце відмова аварійних генераторів і падіння напруги". Тобто після того, як впала напруга в мережі і відключилася обладнання, аварійні системи не спрацювали в штатному режимі.

Image caption Після розпаду СРСР всі сухі доки залишилися на території України, так що ремонтувати авіаносці доводиться на півночі

Однак джерело Бі-бі-сі, що має відношення до ОСК, розповів, що на плавучому доці автономні системи могли бути відключені з економії. За його словами, глибина біля причальної стінки 82-го заводу, якому належить ПД-50, дозволяла працювати доку від берегової електромережі.

Це нібито дозволило керівництву заводу заощадити на ремонті дизель-генераторів автономного живлення і скоротити обслуговуючий персонал дока, стверджує джерело.

Офіційно ця інформація не підтверджена. В адміністрації 82-го судноремонтного заводу з кореспондентом Російської служби Бі-бі-сі розмовляти відмовилися.

У свою чергу в міністерстві енергетики агентству РІА Новини заявили, що відключень електрики в ту ніч в Росляково на підстанції, яка живить в тому числі і 82-й судноремонтний завод, не було.

Image caption ПД-50 - найбільший плавучий док в Росії  У ніч на 30 жовтня на 82-му судноремонтному заводі сталася аварія, в результаті якої затонув плавучий док ПД-50

Media playback is unsupported on your device

"Адмірал Кузнєцов" залишився без плавучого дока

82-й завод належав міністерству оборони, проте його передали до складу Об'єднаної суднобудівної корпорації. У 2015 році уряд передав його корпорації "Роснефть".

Компанія планувала використовувати його для обслуговування шельфової техніки, передавши ремонт військових кораблів на "35-й судноремонтний завод" ОСК. "Роснефть" планувала завершити реалізацію проекту в наступному десятилітті. видання Neftegaz.ru в травні 2016 року повідомляло , Що по одному проекту роботи повинні закінчитися в 2025 році, по іншому - в 2030 році.

кран

Відразу після аварії в інтернеті з'явилася фотографія "Кузнєцова", на палубі якого було видно кран, який впав на авіаносець після того, як нахилився потопаючий док.

По цьому знімку складно оцінити масштаб пошкоджень, але на "Зірочці" Бі-бі-сі розповіли, що він невеликий. "Він впав на льотну палубу в районі технічної зони. Технічна зона - це місце, де був зроблений технологічний виріз для завантаження обладнання", - розповів Євген Гладишев.

Image caption У цьому доці відбувалася утилізація АПЛ "Курськ"

В ході ремонту на авіаносці планувалося замінити енергетичну і рухову установку, електромеханічну частину, ракетне озброєння - для всього цього необхідно знімати частину палуби.

Якби корабель знаходився на завершальній стадії ремонту, то ушкодження були б набагато більш дорогими - кран впав в районі, де розташований підйомник для літаків, а також аерофінішери (троси, які зупиняють літак після посадки). Вони, як розповів Бі-бі-сі Євген Гладишев, були зняті, як і інше обладнання.

Глава ОСК Олексій Рахманов в свою чергу заявив, що кран все-таки пошкодив авіаносець: "Є рваний отвір розміром чотири на п'ять метрів. Пошкоджено борт вище ватерлінії".

Він заявив РІА Новини, що корпорація звернеться до суду з вимогою стягнути вартість ремонту. "Нам доведеться це зробити, тому що міноборони не приймає витрати на страхування, відповідно, ремонт корабля застрахований ні", - сказав він.

плавучий док

"Мокрий" або плавучий док - дешеве і просте рішення проблеми ремонту та будівництва кораблів. Недоліком цих споруд є те, що вони обмежені в вантажопідйомності і розмірах (існують сухі доки майже кілометрової довжини), а також мають обмежений термін служби.

Крім того, аварія, подібна до тієї, що сталася в ніч на 30 жовтня з ПД-50, в сухому стаціонарному доці була б просто неможлива.

Image caption В СРСР все великі сухі доки знаходилися в українському Миколаєві

У плавучого дока є свої переваги. Наприклад, він може самостійно пересуватися по морю, його можна використовувати для перевезення судів.

У Росії сухих доків такого розміру немає. В СРСР велике суднобудування знаходилося на півдні - в українському місті Миколаєві. Там були побудовані всі радянські авіаносці, в тому числі і "Адмірал Кузнєцов".

Як розповів Бі-бі-сі військовий експерт Віктор Мураховський, після розпаду СРСР в Росії на будівництво великих сухих доків не було коштів.

"Тому у нас є цілком нормальні елінги і доки для атомних підводних човнів, а для надводних кораблів, які будувалися за радянських часів на півдні в основному, тобто великого водотоннажності, не було на півночі. Але зрозуміло, що Радянський Союз був єдиною країною, і, взагалі кажучи, на півдні їх ремонтувати і модернізацію [легше було] проводити в доках, які не вимагають особливого кліматичного забезпечення ", - пояснив він.

Чому відмовило обладнання?
Чому відмовило обладнання?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: