Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Чому не завантажується комп'ютер і що робити? Причини та поради

В одній з наших попередній статей ми розглядали таку поширену поломку як комп'ютер не включається . Під цим ми маємо на увазі ситуацію, коли ваш комп'ютер абсолютно не реагує на кнопку включення і не подає ніяких ознак життя.

У цій статті ми хочемо розглянути ситуацію, коли якась реакція все-таки є. Тобто комп'ютер включається, але не завантажується. Як правило в цьому випадку на моніторі з'являються різні написи або повідомлення, про виниклі помилки.

Дана тема дуже обширна, тому ми вирішили розділити її на дві частини. У першій частині (тобто в цій статті) ми розповімо чому не завантажується комп'ютер і що робити, якщо у вас виникли проблеми з апаратною частиною ПК. Іншими словами - з залізом. А друга частина присвячена програмним несправностей, тобто випадків, коли Windows не завантажується , А з залізом все в порядку.

зміст:

Ті, кому лінь самостійно розбиратися в проблемі і причини, можуть одразу звертатися до майстра комп'ютерної допомоги. А всі інші можуть дочитати цей пост до кінця і за допомогою наших рад самостійно зробити діагностику, з'ясувати причини проблеми і усунути їх.

Однак, звертаємо увагу на те, що брак досвіду або неточність у визначенні справжніх причин поломки і в подальшому неправильний ремонт можуть тільки ускладнити ситуацію. Тому, приступаючи до самостійних дій будьте вкрай обережні і уважні.

Конкретних причин, чому перестав завантажуватися комп'ютер, може бути дуже багато. Для того щоб їх правильно класифікувати і усунути, потрібен великий досвід і знання. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам у цьому. Ми розглянемо всі найбільш популярні і прості випадки, з'ясуємо причини, що викликали поломку, і способи усунення неполадки, дамо цінні поради.

На екрані з'являється напис: Invalid system disk Replace the disk, and the press any key

Якщо ваш ПК досить старий і в ньому все ще використовується дисковод для гнучких дисків (дискет), то швидше за все ви забули витягнути з нього одну з них. Саме через дискети комп'ютер не завантажується. Що робити в цій ситуації? Необхідно просто витягти дискету і натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі. Після цього завантаження продовжиться автоматично.

В одній з наших попередній статей ми розглядали таку поширену поломку як  комп'ютер не включається

Invalid system disk

Повідомлення «Invalid system disk" Replace the disk, and the press any key »на чорному Еран можна перевести як« Неправильний системний диск, змініть диск і натисніть будь-яку клавішу ». Якщо в дисководі не виявилося дискети, то це означає, що BIOS налаштований невірно .

Вам знадобиться зайти в налаштування (зазвичай для цього необхідно натиснути клавішу F2 або DEL відразу після включення). Перейдіть на вкладку «Boot» і виставте правильний порядок завантаження пристроїв. Жорсткий диск (а якщо їх декілька, то той, на якому встановлена ​​операційна система) потрібно поставити на перше місце.

Напис: Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter

Цей напис означає, що не найден завантажувальний диск. Тобто ПК не завантажується, тому що не може знайти жорсткий диск, на якому встановлена ​​Windows.

Тобто ПК не завантажується, тому що не може знайти жорсткий диск, на якому встановлена ​​Windows

Disk Boot Failure

Вам необхідно відкрити корпус системного блоку і перевірити чи підключений взагалі HDD. Особливу увагу зверніть на підключення шлейфа до самого вінчестера, і не забудьте про шлейфі харчування. Переконайтеся, що все надійно підключено і до материнської плати.

Якщо це новий вінчестер без операційної системи, то тоді потрібно на нього встановити виндовс.

Якщо вінда вже була встановлена ​​раніше, то перевірте, чи визначається жорсткий диск в БІОС. Якщо немає, то швидше за все він вийшов з ладу і буде потрібно заміна.

З'являється помилка BSOD ( «синій екран смерті»)

Дана проблема може бути викликана як поломкою комплектуючих ПК (наприклад, оперативної пам'яті, жорсткого диска або материнської плати), так і операційної системи. Для того, щоб визначити справжню причину, чому комп'ютер перестав завантажуватися, потрібно подивитися точний код помилки. Його можна знайти безпосередньо на «синьому екрані смерті».

Кожному коду відповідає певна несправність і алгоритм дій для її усунення. Для того, щоб комп не перезавантажувався автоматично і можна було встигнути подивитися код помилки, необхідно виконати наступні дії:

 • До початку завантаження Windows натисніть на клавіатурі клавішу F8 (рекомендуємо натискати кілька разів, щоб не пропустити потрібний момент).
 • На екрані з'являться альтернативні варіанти завантаження, і вам потрібно вибрати пункт «Вимкнення автоматичного перезавантаження при відмові системи».
 • Потім перезавантажте ПК і подивіться код помилки.

Код помилки

Найчастіше в такому випадку комп'ютер не хоче завантажуватися до кінця через:

 • несправний модуль оперативної пам'яті - необхідно перевірити за допомогою програми Memtest;
 • биті сектора на жорсткому диску - перевіряємо програмою Victoria;
 • неправильний режим роботи жорсткого диска - в БІОС потрібно переключити з IDE на AHCI або навпаки;
 • несправна материнська плата - якщо попередні пункти поломку не виявили, то швидше за все саме цей випадок.

Якщо ж дана проблема викликана збоєм операційної системи, то можете спробувати вибрати пункт «Завантаження останньої вдалої конфігурації» в тих же альтернативні варіанти завантаження. Або спробуйте завантажити операційну систему з безпечному режимі, після чого перевірте її на віруси або спробуйте зробити відновлення системи.

Або спробуйте завантажити операційну систему з безпечному режимі, після чого перевірте її на віруси або спробуйте зробити відновлення системи

Остання відома вдала конфігурація

Якщо жоден з цих варіантів не допоміг, і комп'ютер як і раніше не вантажиться, то варто звернутися до фахівців. Подальшими самостійними експериментами ви можете тільки нашкодити. Після чого вже буде неможливо відновити в робочий стан вашу операційну систему.

Сіла батарейка

Можливо не всі знають, що на материнській платі комп'ютера є батарейка, яка відповідає за збереження налаштувань БІОС, коли харчування системного блоку повністю відключено. Природно, що батарейка не може служити вічно, і настає момент, коли вона розряджається. І виходить, як у всьому відомій пісні.

В результаті настройки БІОС будуть постійно «злітати». Саме це може служити причиною того, чому комп'ютер включається, але не завантажується. У цьому випадку на екрані ви повинні побачити ось таке повідомлення: «CMOS battery failed» і «CMOS Checksum Error».

У цьому випадку на екрані ви повинні побачити ось таке повідомлення: «CMOS battery failed» і «CMOS Checksum Error»

Села батарейка на материнке

Щоб продовжити завантаження натисніть клавішу «F1». Але при наступному запуску ПК ситуація повторитися. Тому батарейку потрібно замінити. Ми вже розповідали, як самостійно поміняти батарейку на материнській платі . Так що з цим ви повинні впоратися. Після заміни потрібно буде налаштувати БІОС або встановіть настройки за замовчуванням.

Проблеми з кулером охолодження процесора

Досить рідкісна причина, але тим не менше потрібно про неї розповісти. Іноді трапляється так, що кулер системи охолодження процесора виходить з ладу. Материнська плата бачить, що з'явилася така проблема і сигналізує вам про це, не даючи завантажитися комп'ютера. На екрані буде наступне повідомлення: «CPU Fan Error Press F1 to Resume».

Чи не працює кулер CPU

Ви можете натиснути «F1» і продовжити завантаження, але в цьому випадку ризикуєте спалити свій процесор від перегріву. Потрібно відкрити корпус системного блоку і подивитися, чи дійсно вентилятор на процесорі не крутиться. Буває, що в лопаті потрапив якийсь провід від блоку живлення або грудку пилу, наприклад, і він заважає обертанню.

Іноді користувачі вирішують оновити свій комп'ютер і в кінці забувають підключити живлення системи охолодження до материнської плати. А потім не знають, що робити і чому не вдається завантажити. Так що перевірте обов'язково.

Якщо кулеру нічого не заважає, і він правильно підключений, але не обертається, то швидше за все він зламався. Тоді доведеться купувати новий.

Якщо ж кулер нормально крутиться, а повідомлення про помилку все одно виникає, то можливо проблеми з датчиком. У цьому випадком можна ігнорувати помилку. Щоб вона кожного разу не виникала, зайдіть в настройки БІОС і відключіть перевірку обертання вентилятора.

Щоб вона кожного разу не виникала, зайдіть в настройки БІОС і відключіть перевірку обертання вентилятора

Відключаємо повідомлення про помилку

Несправність підключеного обладнання

Абсолютно до будь-якого системного блоку завжди підключені якісь додаткові пристрої. Це може бути клавіатура, миша, принтер, web-камера і т.д. Буває, що саме периферійні пристрої стають причиною того, що комп'ютер перестає завантажуватися. В цьому випадку перевірте, чи правильно підключено всього обладнання, або тимчасово взагалі вимкніть його.

У даній статті ми розглянули основні причини, викликані апаратної несправністю комп'ютера. Обов'язково прочитайте продовження даної статті і дізнайтеся про можливі програмних проблемах, що перешкоджають завантаженні Windows.

Якщо у вас залишилися якісь питання, чи так і не вдалося визначити, чому не вдається завантажити і що робити ви не знаєте, то завжди можете звернутися за допомогою до нас - комп'ютерний сервіс Compolife.ru. Майстри нашого сервісу швидко і точно визначать поломку і усунуть всі несправності.

Ще більше цікавої та корисної інформації

Коментарі (0)

Залишити коментар

Що робити в цій ситуації?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: