Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Гнучкий графік роботи: за і проти

 1. Визначимося з поняттями
 2. Як виграє компанія, пропонуючи гнучкий режим робочого часу:
 3. Труднощі і ризики компанії при впровадженні гнучкого графіка
 4. Коли гнучкість може завдати шкоди
 5. Як зрозуміти, чи підходить гнучкий графік вашим співробітникам
 6. Швець ... з чобітьми

В Європейському Союзі гнучкий режим роботи використовує в середньому половина компаній: лідирує Швеція (77%), хоча роботодавці Великобританії, Чехії, Німеччини, Норвегії також бачать переваги такого підходу - тут 48% персоналу може вибирати комфортне для роботи час. У нас ця практика вже потроху приживається. У 2011 році оператор мобільного зв'язку МТС запровадив гнучкий графік для 25% співробітників. При цьому всупереч стереотипу про любов до запізнень більшість співробітників починає робочий день о 8:00 за власним бажанням.

Найчастіше пропозицію про впровадження гнучкого графіка виходить від співробітників. Прохання може бути мотивована як особливостями біоритмів (велика працездатність вранці або ввечері), сімейними обставинами, труднощами з приїздом на роботу.

Як керівник ви розумієте обгрунтованість такої пропозиції, більш того, можливо, самі замислювалися про впровадження гнучкого графіка з метою мотивації або підвищення продуктивності співробітників.

У будь-якому випадку, швидше за все, ви зіткнулися з певними сумнівами: як зрозуміти, чи готові співробітники і керівництво до таких змін, як правильно організувати облік часу, як контролювати і стикувати роботу співробітників?

Нижче ми обговоримо, як вирішити ці сумніви, обійти підводні камені і витягти максимум користі від впровадження гнучкого графіка.

Визначимося з поняттями

Отже, гнучкий графік - це розклад роботи, при якому співробітник може вибрати зручне початок і закінчення або тривалість робочого дня.

Режим гнучкого робочого часу включає такі елементи, як:

 • змінне час на початку і в кінці робочого дня, в межах якого працівник має право починати і закінчувати роботу;
 • фіксований час - час обов'язкової присутності на роботі всіх працюючих за графіком гнучкого часу в підрозділі підприємства;
 • перерву для харчування і відпочинку (фактична його тривалість не включається в робочий час);
 • тривалість (тип) облікового періоду, що визначає календарний час (робочий день, тиждень, місяць і т.д.), протягом якого повинна бути відпрацьована встановлена ​​законодавством норма робочого часу.

Найбільш часто використовується графік з гнучким початком / закінченням робочого дня при обов'язковій нормі о восьмій годині.

Як виграє компанія, пропонуючи гнучкий режим робочого часу:

 • підвищення лояльності співробітників компанії;
 • вища продуктивність роботи - співробітник вибирає найбільш зручний час, відповідно він продуктивніший, швидше справляється з обов'язками, краще працює;
 • більше відповідальності - вибравши собі графік, співробітник бере на себе відповідальність його дотримуватися, не спізнюватися і виконувати завдання в строк;
 • конкурентна перевага компанії при прийомі на роботу - можливість залучити кращих фахівців;
 • на додаток до попереднього пункту: заповнення «проблемних» вакансій, компенсація мінусів, наприклад незручне розташування офісу компанії.

Переваги для співробітника ще більш очевидні: більше вільного часу, комфортна поїздка на роботу, минаючи години пік, рішення сімейних обставин. Та й просто відчуття більшої свободи.

Але все не буває ідеально.

Труднощі і ризики компанії при впровадженні гнучкого графіка

Як контролювати вироблення часу

При відсутності чіткої системи обліку робочого часу деякі співробітники можуть зловживати свободою. Це може привести до зриву термінів виконання завдань, неякісну роботу і втрат компанії, в кінці кінців.

Як зістикувати роботу фахівців

Щоб колектив працював злагоджено, встановлюється фіксований час присутності на роботі для всіх співробітників. На цей час плануються спільні наради і зустрічі.

Як утримати потрібний темп роботи

Уявна свобода розслабляє, робота розтягується на невизначений час, і це сумна правда. Компанії, що впровадили гнучкий графік, кажуть, що деяким співробітникам важко себе організувати, тому були випадки, коли вони самі просили повернути їм фіксований графік.

Коли гнучкість може завдати шкоди

У кризових ситуаціях або коли в компанії відбуваються організаційні зміни, при виході компанії на новий рівень, в напруженій конкурентній середовищі на перший план виходять чіткість, злагодженість і дисципліна. В цьому випадку гнучкий режим робочого часу може тільки завдати шкоди.

Так, наприклад, порахувала Марісса Маєр, CEO Yahoo !, і прийняла непопулярне, на перший погляд, рішення, заборонивши віддалену роботу. За новими правилами всі віддалені співробітники повинні були або перейти на роботу в офісі, або покинути компанію.

Вона пояснила це тим, що якість роботи підвищується, коли люди працюють в команді. Це не зовсім приклад для ситуації з гнучким графіком роботи, оскільки останній передбачає присутність в офісі, але з плаваючими годинами роботи. Але він наочно демонструє ситуацію, коли більш жорсткі рамки необхідні для досягнення успіху компанії.

Як зрозуміти, чи підходить гнучкий графік вашим співробітникам

Дуже важливо усвідомлювати, що гнучкий графік підходить людям з високою самоорганізацією, який вміє грамотно планувати час і дотримуватися графіка.

Задайте собі ці питання:

 • Чи вважаєте ви своїх співробітників відповідальними людьми?
 • Головним у вашій роботі є результат, а не процес?
 • Чи розглядаєте ви гнучкий графік як метод підвищення лояльності та мотивації?

Попросіть співробітників задати ці питання самим собі:

 • Я живу за чітким графіком?
 • Рідко спізнююся, дотримуюся термінів виконання завдань?
 • Можу ефективно працювати навіть без зовнішнього контролю?
 • Вмію відрізнити головні завдання від другорядних?

Якщо відповіді будуть позитивними, можна очікувати, що запровадження гнучкого графіка роботи пройде успішно і виграють всі: і компанія, і співробітники.

В даний час гнучкий графік найбільш поширений в IT-компаніях, страхових компаніях, банках і ін. Мобільні технології дозволяють налагодити ефективну співпрацю навіть на відстані, а IT-технології - автоматизувати облік часу.

Швець ... з чобітьми

Наша компанія розробляє систему обліку робочого часу Yaware.Online . Вона встановлена ​​на комп'ютерах усіх співробітників і дозволяє нам працювати за гнучким (змінним) графіком.

Є норма о восьмій годині. На роботу потрібно прийти до 11:00. Хтось приходить до о 8:00, хтось в 11:00. Облік відпрацьованого часу ведеться автоматично, кожен може подивитися, коли він почав роботу, скільки часу вже відпрацьовано сьогодні.

Облік відпрацьованого часу ведеться автоматично, кожен може подивитися, коли він почав роботу, скільки часу вже відпрацьовано сьогодні

Менеджер по персоналу і керівник бачать зведену інформацію по всім співробітникам і відділам. Вони отримують звіт на e-mail і можуть проаналізувати фактично відпрацьований час онлайн в особистому кабінеті.

Вони отримують звіт на e-mail і можуть проаналізувати фактично відпрацьований час онлайн в особистому кабінеті

Натисніть на картинку, щоб збільшити.

Співробітники спокійно ставляться до того, що їх робота за комп'ютером моніториться, тому що вони мають можливість працювати у зручний для них час.

Так, це вимагає певної дисципліни, і якщо працівник не встигає, для нього встановлюються більш чіткі рамки. Але більшість відмінно справляється з плануванням часу і сприймає гнучкий графік як вагома перевага роботи в компанії.

Звичайно, у співробітників, які взаємодіють з клієнтами, жорсткий графік. Тут ми також використовуємо систему обліку, вона допомагає фіксувати час при позмінної роботи і аналізувати ефективність роботи команди.

Коротко про Yaware.Online в відео .

А як у вашій компанії відносяться до гнучкого графіку роботи? Які підводні камені вам довелося обходити? Як організована робота і облік часу?

Партнерський матеріал

Фото: pixabay. com

Головним у вашій роботі є результат, а не процес?
Чи розглядаєте ви гнучкий графік як метод підвищення лояльності та мотивації?
Рідко спізнююся, дотримуюся термінів виконання завдань?
Можу ефективно працювати навіть без зовнішнього контролю?
Вмію відрізнити головні завдання від другорядних?
А як у вашій компанії відносяться до гнучкого графіку роботи?
Які підводні камені вам довелося обходити?
Як організована робота і облік часу?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: