Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Ідентифікація, аутентифікація, авторизація

Ідентифікація, аутентифікація, авторизація - з цими трьома поняттями стикався кожен, але розрізняють їх далеко не всі. Тим часом, в такій справі як захист даних вони грають найважливішу роль і заслуговують того, щоб дізнатися про них побільше.

Для початку скористаємося простим прикладом з повсякденного життя, який допоможе в загальних рисах зрозуміти, чим авторизація відрізняється від аутентифікації і ідентифікації.

Коли новий співробітник вперше приходить на службу, він представляється охоронцю на вході і каже, що тепер буде тут працювати - менеджером, припустимо. Таким чином він ідентифікує себе - повідомляє, хто він такий.

Охорона зазвичай не вірить на слово і вимагає надати докази того, що він дійсно новий менеджер і має право входу в службове приміщення. Пред'явлення пропуску з фотографією і звірення його з наявним у охоронця списком співробітників вирішує проблему. Cлужащій підтвердив свою справжність - пройшов аутентифікацію.

Нарешті відкривається заповітна двері, і охоронець допускає співробітника до певної двері. Допуск отримано - відбулася авторизація.

Допуск отримано - відбулася авторизація

У віртуальному світі все практично так само, як в реальному. Тільки імена "персонажів" змінюються. Співробітник охорони - це сервер, який контролює вхід на сайт. А прийшов на роботу менеджер - користувач, який хоче потрапити в свій аккаунт.

Слід додати, що процедура буде повторюватися кожен день - навіть тоді, коли все охоронці будуть знати менеджера і в обличчя, і по імені. Просто у охорони така робота. У сервера теж.

Всі три поняття - етапи одного і того ж процесу, який управляє доcтуп користувачів до їх акаунтів.

Щоб виконати будь-які дії на сайті, клієнт повинен "представитися" системі. Ідентифікація користувача - пред'явлення їм підстав для входу на сайт або сервіс. Зазвичай в ролі ідентифікаторів виступають логін або адресу електронної пошти, вказану при реєстрації. Якщо сервер знаходить в своїй базі дані, що збігаються із зазначеними, то відбувається ідентифікація клієнта.

Логін - це, звичайно, прекрасно. Але де гарантія, що ввів його саме та людина, який зареєстрований на сайті? Щоб остаточно переконатися в достовірності користувача, система зазвичай проводить аутентифікацію.

Найчастіше сьогодні використовується двофакторна аутентифікація, де в якості першого чинника виступає звичайний багаторазовий пароль. А ось другий фактор може бути різним, залежно від того, які способи аутентифікації застосовуються в даному випадку:

 • одноразовий пароль або PIN-код;
 • магнітні картки, смарт-карти, сертифікати з цифровим підписом;
 • біометричні параметри: голос, сітківка ока, відбитки пальців.

одноразовий пароль або PIN-код;  магнітні картки, смарт-карти, сертифікати з цифровим підписом;  біометричні параметри: голос, сітківка ока, відбитки пальців

Незважаючи на бурхливий розвиток біометричних способів аутентифікації, все ж слід визнати, що вони не дуже надійні при віддаленому використанні. Не завжди можна гарантувати коректність роботи пристроїв і додатків, які здійснюють сканування сітківки очей або відбитків пальців. Не можна на 100% бути впевненим в тому, що в ході перевірки не використовується зліпок руки або фотографія справжнього власника. Поки цей спосіб може вважатися достовірним лише при можливості безпосереднього контролю процедури проходження аутентифікації. Наприклад, при вході співробітників на підприємство біометричні методи цілком працездатні.

В умовах же віддаленості перевіряючого від перевіряється, як це відбувається в інтернеті, набагато краще працює метод двофакторної аутентифікації за допомогою одноразових паролів. Засоби аутентифікації бувають найрізноманітнішими і завжди можна вибрати найбільш зручний в кожному випадку. Це може бути авторизація по СМС, генерація одноразових паролів за допомогою апаратних токенів або за допомогою спеціального додатку на смартфон - вибір за користувачем.

Two factor authentication може бути як односторонньою - коли тільки користувач доводить системі свою істинність, так і двосторонньої - сервер і клієнт взаємно підтверджують свою справжність по системі "запит-відповідь". Такий тип 2FA використовується в токені Protectimus Ultra і дозволяє, серед іншого, усунути ризик потрапляння на фішингові сайти.

Останній етап входу клієнта в обліковий запис називається авторизацією. Залежно від того, успішні чи були ідентифікація і аутентифікація, сервер або допускає, або не допускає користувача до виконання певних дій на сайті.

Між термінами "авторизація" і "аутентифікація" різниця досить значна. Часто можна почути або прочитати в інтернеті вираз "двухфакторная авторизація", але воно, строго кажучи, не є коректним. Адже авторизація користувача - це надання йому повноважень в будь-якій системі, остаточну відповідь на питання: "Чи можна допустити цю людину до тієї чи іншої інформації або функцій?". І в силу своєї однозначності авторизація ніяк не може бути двухфакторной.

Однак, щоб не вносити зайвої плутанини, на цьому відмінності зазвичай не робиться акцент, а обидва поняття вживаються як синоніми.

Чітке розуміння того, що таке ідентифікація, аутентифікація і авторизація дозволить правильно застосовувати функції, які вони позначають. А від цього безпеку всього інтернету і окремих його користувачів тільки виграє.

Але де гарантія, що ввів його саме та людина, який зареєстрований на сайті?
Адже авторизація користувача - це надання йому повноважень в будь-якій системі, остаточну відповідь на питання: "Чи можна допустити цю людину до тієї чи іншої інформації або функцій?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: