Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Інтерв'ю з тату-майстром Яном Шахматова: "Або викладаєшся по повній, або в цьому немає сенсу".

Про те, як стати майстром татуювання, який це шлях, про клієнтів, ескізах, стилях і взагалі про свою незвичайну роботі розповість тату-майстер Ян Шахматов.

Татуювання - це мистецтво, а більшості з нас мистецтво подобається. Малюнок на тілі завжди звертає на себе увагу. Хтось захоплюється, хтось не схвалює, а кому-то просто цікаво - але байдужих до цього виду модифікації тіла, думаю, немає. Прикро, що самі художники-майстри тату найчастіше залишаються "в тіні". Я вирішила поспілкуватися з майстром татуювання, щоб познайомити наших читачів з цією цікавою професією. Тому сьогодні у нас незвичайна стаття в формі інтерв'ю. На мої численні обивательські запитання люб'язно погодився відповісти Ян , Майстер московського салону GOOD HANDS TATTOO COLLECTIVE .

Ми зручно розташувалися в фойє тату-студії, пили чай і розмовляли.

Перше питання досить банальний. Розкажи про себе, звідки ти, як вирішив займатися татуюванням?

Я з Донецька. Спеціального і художньої освіти у мене немає.

А в Москві подобається?

Так. Якщо порівняти з Донецьком або Києвом, де я жив півроку - різниця очевидна. Тут чистіше, акуратніше. Тротуари прибираються, парки реставруються, нові будуються. У самому місті комфортно перебувати.

Як ти отримував свій перший досвід на практиці? Бив на собі або на друзях?

Я навчався у однієї людини, ми зробили оголошення прямо на вікні на вулиці: "Безкоштовна татуювання. Б'є учень під керівництвом майстра". І прийшло пару людей.

Тобто все-таки знайшлися добровольці?

Так, в принципі, вони б і зараз знайшлися, адже є соц. мережі. Груп з пошуком бажаючих багато. А халявщиків завжди повно.

І як вийшла найперша татуювання? Кострубата?

Погано (сміється). Так. Я дуже довго її робив. Сів, починаю фігачіть контур, а там ще місце таке, ікра. Шкіра натягнута, легко пробивається, ну, і контур швидко поплив. Ну а потім вже, коли першу лінію провів і усвідомив, що не все так просто, ось тоді вже руки тремтіти почали.

А який це був малюнок?

Це була якась картинка з інтернету. Корабель на дні океану, там ще була скриня зі скарбами, якийсь восьминіг ... Загалом, це була досить маленька картинка, розміром з долоню. Але я її години 4 робив. Перші татуювання завжди все роблять довго.

А що тобі найбільше подобається в роботі: створення ескізу або реалізація на шкірі?

Складно сказати. З одного боку, сам процес нанесення татуювання цікавий, і результат теж - адже він залишається на шкірі іншої людини. Але і малюнок дуже важливий сам по собі. І на ескізи у мене набагато більше часу йде, ніж на татуювання. Тут, звичайно, одне з іншим дуже пов'язано. Але взагалі мені не особливо цікаво намалювати те, що я не буду бити. Я не малюю картини. Я завжди малюю щось і думаю про те, що це потім буде чиєїсь татуюванням.

Я завжди малюю щось і думаю про те, що це потім буде чиєїсь татуюванням

Роботи з портфоліо Яна

У яких стилях ти працюєш, чому вибрав саме ці стилі?

Я почав працювати в дотворке (Дотворк (dotwork) - це особливий стиль натільного живопису, при якому малюнок складається з великої кількості точок. - Прим. Авт.), Тому що думав, що це дуже простий стиль. Ну, тобто, здавалося б - від точки до точки, начебто не складно. Коли я робив перші роботи, у мене погано виходив контур і тому я намагався все робити точками, брав якийсь малюнок і максимально уникав контурів. Виходило начебто непогано, але якщо треба було зробити контур, все ставало складніше. У мене машинка була не під мої потреби, а як її налаштувати, запитати було ні в кого.

І як ти все-таки навчився робити контур?

Просто треба працювати в нормальному колективі, де люди можуть підказати. У Києві мені підказали. Це потім я вже зрозумів, що у мене машинка була не для того пучка голок. Вона або сильно травмувала шкіру, або не пробивала. Тобто, та машинка була не для моїх цілей.

А які питання ставлять майстра в глухий кут або викликають сміх? Що краще не питати у тату-майстра?

Я розумію, чому люди задають дурні питання. Людина, може, і не стикався ніколи з татуюванням. Люди іноді питають "підкажи, що мені набити"? Якщо кому-то таких питань задають 100 в день, то, напевно, його це вже почне дратувати, так. А мені не часто таке пишуть, тому я адекватно реагую.

Ну, тобто ти нормально реагуєш навіть на такі питання як "а не заражусь я чимось"?

Це нормальне питання, я вважаю. Якщо людина ніколи не робив татуювань, то, природно, він буде переживати і задавати питання. Інша справа, що відповіді деяких "майстрів" не завжди чесні. Я бачив не дуже хороші умови роботи, і при цьому ці люди могли відповісти, що "у нас все чисто і добре". Краще, звичайно, самому розбиратися в санітарних нормах, щоб самостійно оцінити умови роботи. Бувало, що приходили люди і просили просто подивитися, як ми працюємо, і ми показували: "ось одноразові голки, ось антисептик, ось те, ось се".

Це круто, що ви нормально ставитеся до таких речей, і що люди можуть просто прийти і подивитися.

Є, звичайно, майстри, які скажуть "не віриш - не роби, що ти мені дурні питання задаєш". І таке буває.

І таке буває

Роботи з портфоліо Яна

Ну а ось, скажімо, хоче клієнт татуювання саме у тебе, але не знає, що набити. Ти допомагаєш таким людям якось визначитися?

Ну ... якщо він хоче щось у мене, але не знає, що саме, то він може просто показати, що йому сподобалося з моїх робіт. Йому ж сподобалися якісь мої роботи, раз він хоче робити у мене? Якщо йому просто хочеться до мене, але не подобаються мої роботи, то це дивно.

Це зрозуміло. Тобто, ти можеш зробити щось схоже на свої попередні роботи для таких клієнтів?

Ну в принципі так. Мені простіше буде відштовхуватися від такого орієнтира. Буває, що людина звертається до мене з ідеєю і просить те, чого я зазвичай не роблю. Тобто, якщо я можу зробити - я зроблю, звичайно, але намалювати ескіз в якомусь новому для мене стилі просто так не зможу, тому що просто не практикую в цьому стилі. По готовому ескізу або колажу - так. До мене нечасто взагалі звертаються з такими проханнями.

А чи є у тебе якісь забобони, пов'язані з малюнками на тілі? Або будь-який малюнок - це просто малюнок?

Ой, мені взагалі по барабану. Є люди, які переймаються і самі придумують, що для них означає та чи інша татуювання. Якщо для тебе це щось значить - на здоров'я, кожен може закласти свій сенс в своє татуювання. Я просто малюю.

Я просто малюю

Чи є у тебе татуювання або ідея, яку давно хочеться втілити, але ніхто не погоджується?

Так, деякі готові ескізи, які давно лежать. На сміливі ідеї погоджуються, в основному, майстри тату. Якщо бачите татуювання на видних місцях - дуже ймовірно, що це татуювальник.

Або музикант, еге ж?

Якщо подивитися на сучасних музикантів, то не так вже й багато сильно забитих в порівнянні з татуювальник.

А взагалі з яких сфер діяльності приходять люди робити тату? Ти знаєш, хто твої клієнти?

Я звичайно не питаю. (Сміється.) Музиканти знову ж, медики, люди з органів бувають. Так абсолютно різні. Зараз це все набагато простіше і доступніше стало. Вже немає таких забобонів у людей, як років 10 тому.

У мене як раз був такий питання. Чи змінилося думка суспільства про татуювання останнім часом, або все одно косо дивляться в метро?

Все одно дивляться. Насправді, я сам помічаю, що якщо бачу людину з татуюванням, я рефлекторно дивлюся на татуювання. Сам розумію, що це не дуже приємно, коли тебе розглядають, але все одно дивишся, розглядаєш. Особливо якщо це тату-конвенція, де все розмальовані ходять, і у всіх кльові татуювання.

А ти хотів би проілюструвати якусь книгу / фільм / мультик? Якийсь улюблений персонаж у тебе є?

Це, напевно, така довга монотонна робота, яка мені не дуже цікава. Ще я не люблю повторюватися. Я рідко перемальовую щось. Максимально викладаюся для кожного ескізу, і тільки коли він мене повністю влаштовує, закінчую.

Напевно ніхто не любить робити одне і те ж.

Одна людина мені написав "якщо у тебе ще будуть вільні ескізи, схожі ось на цей, дай мені знати". Але я не роблю просто так купу схожих ескізів. Я зазвичай відповідаю, що можу зробити будь-який ескіз, який хочеться, якщо ти реально хочеш до мене прийти - завжди будь ласка. Залишаєш передоплату, щоб не вийшло потім, що я працював безкоштовно в разі відмови. Ясна річ, що я не візьму рівно той же ескіз, на який клієнт посилається, а зроблю новий, унікальний.

Може у тебе є ескіз або готова татуювання, яку ти вважаєш найкращою?

Найчастіше це найсвіжіший ескіз. Хочеться його скоріше набити.

А звідки натхнення береться у тебе? Якісь музиканти / художники / ілюстратори надихають?

Зараз намагаюся стежити за творчістю ілюстраторів і художників в більшій мірі. Тату люблять підглядати один у одного, тому чогось нового мало ... Якісь технічні прийоми - так, можна підглянути, композиційні якісь моменти, вдале розміщення на тілі.

Так, залишилася всього парочка питань. Один з них - улюблений питання всіх HR. Ким бачиш себе через 10 років, чи плануєш займатися татуюванням?

Планую далі татуюванням займатися. Це така справа - або ти по повній викладаєшся, або в цьому немає сенсу.

Тобто, цим складно займатися як хобі?

Так, коли я пройшов навчання і ще працював на інший постійній роботі, то вже тоді розумів, що мої думки все про татуювання. Думав про те, які малюнки хочу зробити, про те, що не виходить. Я взагалі повністю перестав думати про ту роботу. Пробував поєднувати: п'ять днів працюю, у вихідні займаюся татуюванням, але після роботи ще приходив і сидів малював, на все разом сил не вистачало. Добре, коли є можливість на перших етапах кинути роботу і робити тільки татуювання. Все-таки спочатку тату не приносить грошей. Пощастило, що у мене вийшло якось прожити в цей перехідний етап.

Складно ж починати людям, які хочуть стати тату-майстрами?

Складно, так. Особливо якщо немає грошей і ніякої допомоги ззовні. Тим більше зараз, коли мода вже на цю професію пішла. Татуювальників багато стає. Ясна річ, що не всі залишаються в професії, але майстрів багато вже зараз. Навіть три роки тому, коли графіка тільки-тільки почала набирати популярність, було набагато менше конкуренції. Працюючих в лайнворке (Лайнворк (linework) - тату-стиль «лінійна техніка», в якому малюнок створюється сукупністю паралельних прямих або переплітаються ліній. - Прим. Авт.) Можна було на пальцях порахувати.

А зараз все "хочу квадратну лисицю!"?

Так, погано, звичайно, що люди дивляться на чужі татуювання і просять точно таке ж. А з іншого боку, воно і зрозуміло: людина побачила малюнок, який йому сподобався, і тому він з ним і йде до майстра. Погоджуєшся зробити схоже, кажеш, що переробиш трохи, і клієнт "а раптом мені не сподобається?"

Найоптимальніший варіант - знайти людину, яка робить так, як тобі подобається, і довіритися йому, або ж взяти готовий ескіз, щоб не було такого, що "ой, а можна ось це перемалювати", "ой, а мені в цілому ідея вже не подобається". Мене трохи лякає, коли люди говорять "я тобі довіряю, роби, що хочеш", "намалюй що-небудь", і в процесі роботи над ескізом розумієш, що це може бути зовсім не те, що треба людині.

А взагалі багато примхливих клієнтів? Наприклад зробив ескіз, а людина передумав. Або постійно просять переробити малюнок?

Я б не сказав, що багато. Може бути, це я вже навчився знаходити підхід до людей, або до мене звертаються не примхливі клієнти. Найчастіше просять якісь невеликі елементи переробити або прибрати. Найоптимальніший варіант на етапі розробки ескізу - це коли клієнт скидає максимальну кількість прикладів, які йому подобаються, і ми від цього починаємо відштовхуватися. Буває таке, що люди скидають зовсім різне, я це теж розумію. Але поєднати несумісні речі я не можу, інакше вийде якась каша.

Ну і останнє питання. Що порадиш людям, які дуже хочуть татуювання, але бояться осуду в суспільстві?

Якщо переживаєте, що хтось буде бачити, то робіть для себе - в тих місцях, які зазвичай закриті одягом. Є люди, у які тіла повністю забиті, але ніхто про це не знає. Ну і адже завжди можна тоналкою замазати при необхідності.

Хочу подякувати Яна за те, що приділив мені час, пригостив чаєм і розповів про свою професію. Якщо ви хочете потрапити до нього на сеанс або обговорити ескіз, пишіть йому в вк . Не бійтеся, він дуже приємний молодий чоловік :)

До речі, ми не тільки спілкувалися на тему татуювань, але і зробили мені одну. Незабаром я розповім про свою першу татуювання і догляді за нею.

З радістю відповім на ваші питання, які могли з'явитися після прочитання.

Розкажи про себе, звідки ти, як вирішив займатися татуюванням?
А в Москві подобається?
Як ти отримував свій перший досвід на практиці?
Бив на собі або на друзях?
Тобто все-таки знайшлися добровольці?
І як вийшла найперша татуювання?
Кострубата?
А який це був малюнок?
А що тобі найбільше подобається в роботі: створення ескізу або реалізація на шкірі?
І як ти все-таки навчився робити контур?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: