Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Лілія Рагуцький: Перші. Як зароджувався батальйон Кульчицького - блог - Новини АТО - фото

Війна - це завжди страшно. Страшно до нестями. І для того, щоб прийняти рішення йти захищати свою країну на фронті, людині потрібна чимала мужність. Але подвійно страшніше - йти першим. Йти в невідомість. Не розуміючи толком, що відбувається і як будуть розгортатися події.

Хлопці з Майдану, що відправилися прямо з наметового містечка добровольцями в створюваний з нуля батальйон майбутньої Національної гвардії, а після кинуті в числі перших на фронт, цим мужністю володіли повною мірою.

Дуже багато з майданівців, що пішли в березні 2014 року в майбутній батальйон Кульчицького, воюють досі. Серед "ветеранів" підрозділи - командир 1 роти батальйону імені Кульчицького Сергій Ткаченко, який і сьогодні разом з побратимами продовжує виконувати на Донбасі поставлені завдання.

Про зародження найпершого добровольчого підрозділу, про першу зустріч з противником, труднощі початку війни і проблеми, з якими стикаються "Кульчицькі" на п'ятому році протистояння з Росією, а також про те, як загинув перший командир батальйону, генерал-майор Сергій Кульчицький і як його бійці пережили смерть "Баті", СЕРГІЙ ТКАЧЕНКО розповів в інтерв'ю OBOZREVATEL .

Про зародження найпершого добровольчого підрозділу, про першу зустріч з противником, труднощі початку війни і проблеми, з якими стикаються Кульчицькі на п'ятому році протистояння з Росією, а також про те, як загинув перший командир батальйону, генерал-майор Сергій Кульчицький і як його бійці пережили смерть Баті, СЕРГІЙ ТКАЧЕНКО розповів в інтерв'ю  OBOZREVATEL

Сергій Ткаченко ( "Гном")

Перша думка, що спалахує в голові, коли вперше бачиш командира 1 роти батальйону імені Кульчицького Сергія Ткаченко: чому він вибрав собі позивний "Гном"? Надто вже разюча різниця між уявленнями про ці низькорослих істот, що живуть в фентезі-світах - і молодим, високим, накачаним і сміхотливим нацгвардейцем. Про це і питаю:

- Сергію, ви вже вибачте за цікавість, але - чому "Гном"?

- У всіх таке питання виникає (посміхається). Справа в тому, що в мирному житті я цікавився історичним фехтуванням і фентезі. І найбільше з фентезійного світу мені завжди подобалася раса гномів. Той же Толкієн описує гномів як веселих, працьовитих, ніколи не сумує здорованів - але невеликого зростання. Зростанням я, звичайно, "не вийшов" ...

А, так - ще вони дуже люблять пиво.

- Тут теж збіг?

- Стовідсоткове! Правда, тут (на службі - Ред.) Я його не п'ю зовсім, та й вдома теж - все менше і менше ... відвикати якось.

- Ви на війні адже - з першого її дня?

- Так точно.

- Виходить, ви бачили, як зароджувався батальйон? Як це було?

- Я був на Майдані. Прийшов туди після того, як побили студентів. Вже 1 грудня я був на Банковій, коли там трактор їздив. Прийшов, чесно сказати, подивитися, що відбувається. Ну і побиття студентів обурило. Та й Януковича як президента я ніколи не сприймав.

Тоді здавалося: нічого зробити не можна. Але Майдан став шансом якщо не переламати ту владу, то хоча б показати їй: народ - не бидло, яке "заважає людям жити".

А потім втягнувся.

Після перемоги Революції Переваги ми вже розуміли: Росія це просто так не залишить. І коли був кинутий клич "збираємо добровольців для формування нової силової структури - Нацгвардії" - багато прямо з Майдану поїхали в Нові Петрівці.

- Ви теж?

- Я - через тиждень: доліковував посічену осколками від гранати, що розірвалася ногу.

У Петрівцях мені найбільше запам'яталися настрої поразки солдат "Барса" і ворожість по відношенню до нас з боку офіцерів Внутрішніх військ - аж до саботажу. Раз десять губилися списки, зникали наші дані, пропадали флешки ...

Єдиним позитивним героєм відразу, з першого дня, виявився Генерал (генерал-майор Сергій Кульчицький - Ред.). Він хотів зробити з нас відмінних солдатів - і це було видно. Спочатку не обійшлося без деяких притирок, але він дуже швидко зрозумів, чого ми хочемо і що не варто нас силою змушувати робити якісь абсолютно непотрібні речі.

- Це які?

- В армії є дуже багато непотрібного для війни, насправді. І Генерал знайшов до нас ключики, які допомогли буквально за місяць зробити з нас якщо не бойовий підрозділ, то щось схоже на батальйон, здатний вирішувати прості завдання.

- Ви розуміли, що вас готують до війни?

- Спочатку я навіть не сподівався, що ми поїдемо воювати. Хоча всі хлопці рвалися, але видно було, що відсотків 70 не служили в армії, а половина зброї в руках не тримала. Я відслужив срочка, зброєю по життю цікавився - і бачив, що з такого "матеріалу" важко було щось зробити.

Але за місяць підготовки випадкові люди пішли. Ті ж, хто хотів, тренувалися з потрійним зусиллям. Оскільки не менше половини хлопців мали одне, а то і кілька вищих освіт, навчання проходило швидше, ніж у 18-річних дітей після школи.

- Та й мотивовані ви були - не в приклад срочникам.

- Так, мотивація була серйозна. На ній і виїжджали. Тому що особливих умінь у нас не було. Та й фізично підготовлені були далеко не всі. Але місяць фізичних тренувань і роботи зі зброєю зробили з нас щось схоже на якесь мотострілковий підрозділ.

- А ставлення до ВВ-шникам за цей місяць змінилося? Все-таки зовсім недавно ви з ними знаходилися по різні боки барикад.

- Ми розуміли, що навчити нас поводитися зі зброєю і дати якісь ази військової справи можуть тільки вони. Тим більше, що працювали з нами в той час, напевно, кращі інструктора в Україні - як з ВВ, так і з числа військових. І вони давали нам непогану, хоч може і застарілу трохи тактику.

Як би там не було, поводитися зі зброєю нас навчили. До кінця місяця стріляти з різних видів озброєння вміли майже все. Такий собі прискорений "курс молодого бійця". Хто забув - згадав. У кого-то приховані таланти відкрилися. Вони, можливо, були народжені воїнами - просто не бачили себе в тій армії, якою вона була останні 25 років. А вона ж була в стагнації. Її цілеспрямовано розвалювали всі ці роки.

Батальйон Кульчицького на Майдані в річницю створення

самооборона Майдану

- Закінчився місяць підготовки. Що потім?

- Потім, як не дивно, все склали присягу. І нас відправили в Павлоград, місто на кордоні Дніпропетровської та Донецької області. Тренували на блокпостах там. Дивилися, як ми будемо себе вести.

У Павлограді ми пробули два тижні. А дня за три до виїзду до нас приїхав пан Аваков - і сказав: Слов'янськ захоплений товаришем Гиркин-стрілецький, міліція деморалізована, війська в стагнації. Є 1200 осіб, на яких ми можемо расcчітивать ... 250 з них - ви.

Пам'ятаю, я подумав тоді: а де ж армія, чисельність якої на той момент номінально становила 250 тисяч? Невже з них навіть тисячу нашкребти не змогли? Де міліція? Спецпідрозділи? "Альфа"? "Омега"? .. Де вони всі? Тому що на нас в той момент подивитися з боку - ну партизанський загін!

Як би там не було, через три дні ми виїхали в населений пункт Барвінкове. Їхали красиво. Двоповерховий автобус типу "Неоплан", а в ньому - боєприпаси, люди зі зброєю. Напихають людина 70, а вихід був один.

Такий цікавою колоною з декількох "Неопланов" ми рушили на начебто вже ворожу територію. Уже в Барвінкове назустріч нам виїхали два військових "Хаммера" з важкими кулеметами. Якщо чесно, серце в п'ятки пішло. Тому що ти розумієш: вийти звідти ти не зможеш. Не встигнеш. Важкий кулемет розкладає автобус за секунду. І вижити там - нереально. Особливо, зважаючи на те, що автобус набитий боєприпасами.

Слава богу, це виявилися наші десантники з 80-ки. Помахали один одному руками - та й роз'їхалися.

Розмістили нас в школі. І в ту ж ніч моє підрозділ (14 осіб) перекинули на блокпост вже ближче до Слов'янську. Там уже стояли десантники 95-ки.

- У вас адже була зброя?

- Стрілкове. Та ще кулемет, СВД і гранатомет РПГ-7. У десантників було 3 БТР. Їх було 30 чоловік, та 2 "гайца" (співробітники ДАІ - Ред.), Так нас 14. Начебто нормально. 40 осіб на 3 БТРах, тоді як з того боку ще не було ні танків, ні артилерії, від піхоти могли відбитися запросто.

Так що відчували ми себе нормально. До 3 години ночі, коли десантники зі своїми БТРами за 5 хвилин не зібралися і не поїхали в невідомому напрямку. Нас залишилося 14.

А під ранок прийшов наказ вантажитися в вертольоти і десантуватися біля Слов'янська.

На вертольотах до цього літав тільки я і ще один хлопець.

Перший вертоліт прилетів годин в 5 ранку. Приїхала ще одна група наших хлопців - так раділи, що політають ... Завантажилися - і полетіли.

За ними полетів другий вертоліт.

А в третій завантажилася вже наша група. Пам'ятаю, мій кулеметник, 53-річний бізнесмен з Білої Церкви, все примовляв: Боже, як мені пощастило! Мало того, що зброя дали, так ще й на вертольоті політаю вперше в житті! І ось так от більшість раділо.

А я срочка в ВВС служив - так що у мене ентузіазму поменше було.

- Чому?

- Я відразу побачив, що на вертольоті не було теплової пастки на випадок обстрілу з ПЗРК. Чи не встановлений механізм для відстрілювання. Підвісного озброєння, яке можна розмістити на Мі-8, теж не було. Це був ще один "автобус" - тільки літаючий.

Злітаємо. А всередині вертольота знаходиться бак з гасом. Пацани запитують: це ж якщо туди потраплять - він вибухне? Звичайно, - відповідаю. "Так навіщо ж його всередину поставили ?!" - А яка різниця, всередині він вибухне або зовні? Вертольоту-то все одно не вижити. І екіпажу теж ...

Батальйон Кульчицького на Майдані в річницю створення

самооборона Майдану

Настрій трохи підупала. А потім ми почули з кабіни пілота, як йому по рації передають "Пташка впала". Над Слов'янському підбили другий вертоліт ...

Після цього з дверей вертольота, з бійниці стирчали все стовбури, які були на борту. І пілоту гелікоптера треба віддати належне. Він знизився настільки, що летів немає над деревами, а між ними.

- Теж страшнувато, напевно.

- Чим нижче профіль, тим пізніше тебе побачать. А значить - пізніше зможуть вистрілити. Пілот тоді прийняв рішення викинути нас за 7 км до запланованої точки.

Ми витягли з вертольота всі боєприпаси, їжу, воду - і зрозуміли, що все це не заберемо. Почали вирішувати, що залишити. Те, що боєприпаси не залишаємо, було зрозуміло відразу. Та й без води довше 3 днів не протягнеш. Так що взяли воду. І маршем пройшли ці 7 км.

Вийшли на міст в селі Андріївка. Там зустрілися з 1 батальйоном 95 бригади під командуванням покійного вже Тараса Сеника. Там були і наші хлопці, що летіли першим бортом.

- А що сталося з тими, хто летів в підбитому вертольоті?

- Вони висадилися в іншому місці. Насправді, збиті були вертольоти вже після того, як вони людей висадили. Там тільки екіпажі були ... Один пілот начебто був поранений серйозно. У полон потрапив. А другий примудрився дотягти підбиту машину до нейтральній території - і врятувався.

- "Бадьоренько" так для вас війна починалася ...

- Більш ніж. Я навіть в страшному сні уявити не міг, що після місяця підготовки тільки-тільки сформований з людей, далеких від армії, підрозділ потрапить в таке ...

- Серед вас хіба не було військових?

- Було пару чоловік. Але вони навіть не визнавалися, що вони офіцери. Ніхто не хотів брати на себе відповідальність. Розуміли: доведеться командувати і відповідати за життя бійців, за виконання поставлених завдань.

Так що командував нами солдат, навіть не служив до цього. Але він відмінно впорався тоді. Навряд чи хто зміг би краще. Людина користувалася повагою, та й природна кмітливість допомогла вижити.

Там, на мосту, ми вперше зустрілися з противником.

Далі буде…

Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!

Тут теж збіг?
Ви на війні адже - з першого її дня?
Виходить, ви бачили, як зароджувався батальйон?
Як це було?
Ви теж?
Це які?
Ви розуміли, що вас готують до війни?
А ставлення до ВВ-шникам за цей місяць змінилося?
Що потім?
Пам'ятаю, я подумав тоді: а де ж армія, чисельність якої на той момент номінально становила 250 тисяч?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: