Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Мама і дочка: етапи сепарації від дорослих батьків

 1. Коли настане сепарація
 2. Краще знає?
 3. обом гірше
 4. Набути самостійну себе

Мати здатна подарувати крила, які понесуть у великий дорослий світ. Або прив'язати до ноги гирю, що не дає вилетіти з гнізда. Що робити, якщо, навіть ставши дорослою, ви так і не змогли вирватися з-під маминого впливу і відокремитися від неї? Мати здатна подарувати крила, які понесуть у великий дорослий світ

Джерело: pixabay.com

Здавалося б, відокремитися, відірватися легше від «поганої» матері: не любить, принижує, не дбає. Але на практиці ми бачимо, що з великими труднощами йдуть у доросле життя діти з проблемних сімей. Ніби й не хочуть кинути недороблені справу. Там, де має місце ненадійна прихильність, багато образи і злості, взаємних претензій, які виросли дочки не можуть просто вийти в двері і почати будувати своє життя, вони залишають ці двері прочиненими, готові повернутися в будь-який момент - при найменшому натяку на те, що мама змінилася.

Ольга Родіонова

психолог, гештальт-терапевт, http://psy-dopomoga.com.ua/

У проблемних відносинах дитина не отримує від матері головного послання: «Я буду любити тебе, навіть якщо ти мене покинеш». Крім того, найчастіше відносини в такій парі мати - дочка перевернуті. Дівчинка бере на себе батьківські обов'язки: рано дорослішає, намагається не обтяжувати собою. Іноді парентіфікація (тобто символічне удочеріння матері дитиною) полягає в тому, що дочка стає кращою подругою. Вона втішає і емоційно підтримує матір, інакше та «пропаде».

Вона втішає і емоційно підтримує матір, інакше та «пропаде»

Джерело: pixabay.com

Коли настане сепарація

З іншого боку, вкрай важко розчепитися з майже ідеальною мамою: вона і пожаліє, і підбадьорить, і похвалить, і підкаже. Але на неї майже неможливо злитися, а сепарація без агресії неможлива. У нормі підлітки повинні розчаруватися в батьках (і розчарувати їх), знецінити відносини з ними, щоб розвернутися обличчям до зовнішнього світу і зробити крок за поріг. І як тут знеціниться, якщо вдома тепло, світло, мухи не кусають? Ось і виходить, що самостійне життя важка і небезпечна, а у мами під крилом спокійно і надійно. Тільки ось плата за відмову від сепарації велика: зупинка в розвитку і відмова від власного життя.

Тільки ось плата за відмову від сепарації велика: зупинка в розвитку і відмова від власного життя

Джерело: pixabay.com

Краще знає?

Бути матір'ю дорослої доньки - то ще випробування. Особливо якщо мама колись помістила в центр власного всесвіту не себе, а дитину. Згодом їй неминуче доведеться зіткнутися з тим, що цей центр віддаляється сильніше і сильніше. Її малятко більше не маленька і більше не її. Це лякає і засмучує одночасно.

Серед українських батьків, які хочуть жити разом з дорослими дітьми, 49% вважають, що без їх контролю молоде покоління піде по невірному шляху!

Все ускладнюється, коли у матері немає тісних зв'язків за межами відносин з донькою. Тільки у своїй крихітці вона шукає те, що не зуміла знайти в соціумі - заміну чоловікові, друзям, кар'єрі, захопленням. Єдину споріднену душу, в кінці кінців. Як в цьому випадку розрубати канат пуповини? І що робити доньці, якщо сімейні узи такі міцні, що не дають їй жити своїм, окремим від матері життям?

Іронія полягає в тому, що любляча мама мріє, щоб її дитина була щаслива - знайшов свою дорогу, мета, зміст, близьких людей. Але коли до цим мріям подмешивается страх самотності чи невміння шукати джерело радості в тому, що не стосується дітей, вона сама мимоволі збиває дочку з знайденого було шляху. Насаджує власні погляди на життя, тому що їй краще знати і «мама поганого не порадить». Або засинає претензіями свою сорокарічну дівчинку за те, що та не сидить поруч, сповнившись подяки, а юркнула і насолоджується життям, в якій матері вже відведено набагато менше місця, ніж раніше.

За однією з теорій, дитинство триває третю частину всього життя. Оскільки тривалість життя зросла, соціологи вважають, що нормально почувати себе дитиною років до 25. Переступивши цю межу, важливо піти у вільне плавання ...

Переступивши цю межу, важливо піти у вільне плавання

Джерело: pixabay.com

обом гірше

Знати, що твої вчинки завдають батькам біль, - важка ноша. Слухняним дітям легше позбавити себе задоволень, тільки б мама не думала, ніби її кидають. Пастка в тому, що навіть злиття не робить мати щасливою. Вона може чекати жертв, але коли дочка їх приносить, все одно продовжує страждати - у дитини ж не складається життя.
Турбота про матір перетворюється в вічну гонку, адже вміння бути щасливим - не предмет, який один може вкласти в іншого. Цей навик кожен розвиває самостійно (прислухатися до себе, шукати те, що принесе радість). І якщо мама навіть не намагається рухатися в цьому напрямку, можна дарувати їй кожну хвилину свого часу і палкі запевнення в любові, а результату все одно не буде. Це бездонний колодязь, яка не наповнити ніколи.

Якщо межі розмиті, стає важко зрозуміти, де закінчуються бажання дочки і починаються бажання матері. І ось доросла жінка в спробах порадувати матір клеїть в своїй квартирі шпалери в квіточку замість улюблених білих і купує чорні чоботи, «щоб під усе підходили». А потім збігає з побачення, тому що мама знову засмучена і потрібно терміново їхати її втішати. Чим довше виросла дочка зливається з мамою в нерозривному союзі, тим складніше їй буде навчитися чути власні потреби і відстоювати право на щастя.

Джерело: pixabay.com

Набути самостійну себе

Легше стає, якщо прийняти, що надія якось залікувати мамині рани - ілюзорна. Але можна постаратися вибудувати відносини, в яких будуть не дає і бере, а два однаково значущих дорослих людини. Підтримують один одного людини і готових нести відповідальність за власний настрій. Можливо, в нових умовах мама легко навчиться шукати джерело щастя за межами відносин з дитиною. Але навіть якщо цього не станеться, важливо розуміти: можна відстоювати право на особисті інтереси, весь тиждень засиджуватися на захоплюючій роботі, а у вихідні мчати кудись з коханим чоловіком і при цьому вважати себе хорошою дочкою. Транслювати любов і вдячність можна і не заміщаючи своє життя маминої.

Багато хто вважає, що саме чоловікам не личить довго жити з батьками. Проте жінки залишають батьківське гніздо в середньому на рік раніше!

Відокремитися і перебудувати відносини з мамою допоможуть такі кроки:

 1. Сформулюйте, що для вас означає бути дорослим, впевненим в собі людиною. Як він надходить, коли його межі порушують. Бажано записати це максимально докладно, що не фразою «Я забороняю мамі втручатися в своє життя», а, наприклад, словами: «Якщо мама стверджує, що треба носити сукні замість рваних джинсів, я дякую їй за участь, але додаю, що все у мене складається чудово, незважаючи на дірки в штанях ».
 2. Визначте, які ситуації вибивають вас із рівноваги - поради без запиту, образа на те, що ви проводите час з кимось іншим, спроби позначитися хворий при будь-якому непокору, інші види маніпуляцій? Якщо ми заздалегідь знаємо обставини, які роблять нас вразливими, нас складніше застати зненацька.
 3. Записуйте все, що можна відповідати мамі, коли вона пробиває кордону. Придумуйте нові формулювання, які будуть звучати не вороже, але безапеляційно. Добре, якщо вийде підібрати короткі і прості фрази - їх легше згадати в момент стресу.
  Складіть список того, що робить вас щасливою, і дозволяйте собі слідувати йому. У окремо взятий момент може здаватися нескладним злегка придавити свої бажання, аби мама не відчула себе покинутою і самотньою.
 4. Але якщо доросла дочка надходить так регулярно, її власне життя стає безрадісним і не такий вже потрібної їй самій. Так, маму хочеться підтримувати, але також важливо встигати накопичити трохи власного щастя, щоб потім було чим ділитися.

Автор тексту: Ольга Родіонова , Сімейний психолог, гештальт-терапевт

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Що робити, якщо, навіть ставши дорослою, ви так і не змогли вирватися з-під маминого впливу і відокремитися від неї?
І як тут знеціниться, якщо вдома тепло, світло, мухи не кусають?
Як в цьому випадку розрубати канат пуповини?
І що робити доньці, якщо сімейні узи такі міцні, що не дають їй жити своїм, окремим від матері життям?
Визначте, які ситуації вибивають вас із рівноваги - поради без запиту, образа на те, що ви проводите час з кимось іншим, спроби позначитися хворий при будь-якому непокору, інші види маніпуляцій?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: