Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Mozilla Firefox 57: прорив чи фіаско браузера

 1. Що чекає нового в Firefox 57 і наступних версіях
 2. У Firefox 57 відключать тисячі розширень
 3. Де подивитися доповнення з ярликом сумісно з Firefox 57
 4. Як підготуватися до виходу Mozilla Firefox 57 версії
 5. Як повернути старі настройки після оновлення до Mozilla Firefox Quantum
 6. Простий спосіб повернути колишні налаштування браузера Firefox
 7. Другий спосіб повернути колишні налаштування Mozilla Firefox
 8. висновки статті

Починаючи з версії Mozilla Firefox 57, в браузері перестануть працювати тисячі розширень, користувачі браузера побачать безліч інших змін в роботі оглядача інтернету.

Починається поворотний момент в історії браузера. Що чекає Firefox: прорив в майбутнє, або поступове забуття?

Досить багато користувачів в світі використовують браузер Mozilla Firefox в якості основного браузера інтернету. Це по суті єдиний незалежний браузер, який більш-менш успішно протистоїть монополії Google Chrome на ринку браузерів в операційній системі Windows.

Я не згадую браузери Microsoft Edge і Internet Explorer, так як вони встановлені за замовчуванням в Windows. Всі інші браузери користувачі встановлюють на комп'ютер самостійно.

З іншими браузерами справи йдуть ще гірше: браузер Opera має невелику частку ринку в світі, яндекс.браузер - всього лише регіональний браузер, та й обидва створені на основі Chrome. Я не беру до уваги мобільні браузери, тому що це дещо інші браузери за своїми функціональними можливостями.

Звичайно, змагатися з гігантською корпорацією, що має величезні можливості для реклами, дуже важко. Google належить найбільша пошукова система, кілька найбільш відвідуваних сайтів у світі, для прикладу досить назвати один - YouTube.

Проте, до теперішнього часу Mozilla Firefox зберігає позиції другого за значимістю браузера. На початку 2017 року Mozilla Foundation прийняли рішення провести серйозні зміни в браузері.

Що чекає нового в Firefox 57 і наступних версіях

У браузері йде поступова міграція зі старого движка Gecko на новий движок Quantum. Завдяки цьому оптимізується споживання ресурсів, браузер працює швидше і стабільніше. У браузер впроваджена могопроцессорность, що сприятливо позначається на продуктивності додатка.

У Mozilla Firefox 57 зміниться інтерфейс: з'явиться інтерфейс Photon, будуть проведені деякі інші зміни.

У Firefox 57 відключать тисячі розширень

Багато користувачів знають, що Mozilla Firefox - самий настроюється браузер, завдяки величезній кількості розширень. Завдяки розширенням, в браузері з'являються додаткові функціональні можливості.

У Firefox 57 Quantum перестануть працювати доповнення, написані з використанням XUL, SDK і XPCOM. Працювати в браузері будуть тільки доповнення, написані на WebExtensions.

На даний момент, підтримують WebExtensions тільки 4 тисячі розширень з понад 20 тисяч доповнень, які перебувають в AMO (addons.mozilla.org). Серед застарілих доповнень, переважна більшість найпопулярніших розширень. Вони позначені в браузері як «застарілі», але поки продовжують працювати (до виходу 57 версії).

З виходом Firefox 57 (Firefox Quantum) версії все стане набагато гірше: всі «застарілі» розширення вимкнено в браузері.

Розробників попередили про це заздалегідь, щоб вони передали свої розширення під WebExtensions. Здавалося б, перероби та все буде добре. Але тут є свої нюанси. Ось деякі з них:

 • частина старих доповнень занедбана, розробники припинили їх розвиток. При цьому, ці розширення продовжують прекрасно працювати в браузері
 • WebExtensions має обмеження в плані функціональності. Можливо, ви знаєте, що однойменні розширення в браузерах Mozilla Firefox і Google Chrome працюють по-різному. Зазвичай, розширення в Firefox більш функціонально, через те, що не має обмежень WebExtensions, який використовується в Chrome
 • значна частина розробників принципово відмовилася перенести свої розширення на WebExtensions, через такого ставлення з боку Mozilla
 • велика частина багатофункціональних розширень не може бути переведена на WebExtensions через функціональних обмежень

Показовим є приклад з розширенням Classic Theme Restorer , Яким користуються сотні тисяч користувачів. Розширення має найвищий рейтинг - 5 зірок. В основному, його використовують користувачі браузера з багаторічним стажем, так як новачки не мають поняття, як виглядав браузер до 2013 року, коли він перейшов на інтерфейс Australis (розширення налаштовує класичний інтерфейс Mozilla Firefox).

Розробник звернувся в Bugzilla для отримання API для перекладу свого доповнення на WebExtensions (при цьому, розширення значно б втратило в своїй функціональності), йому відмовили. Це означає, що розширення Classic Theme Restorer «помре» в кінці 2017 року. Розширення буде працювати тільки в застарілих версіях браузера.

Розробник Cyberfox (заснований на Firefox) також заявив про «смерть» даної версії браузера. Нових версій браузера не буде, Cyberfox перейшов на Mozilla Firefox ESR (версію з тривалою підтримкою) і буде працювати ще рік.

Наважуючись на кардинальні зміни, в Mozilla виходять з наступної логіки:

 • завдяки технічним нововведенням, Mozilla Firefox зможе успішно протистояти Google Chrome
 • з впровадженням WebExtensions користувачам Firefox стануть доступні більшість розширень з магазину Chrome
 • API WebExtensions для Firefox дозволяє розробляти більш функціональні розширення, ніж на WebExtensions для Chrome
 • значна частина користувачів взагалі не користується розширеннями, значить, вони без проблем продовжать використовувати браузер

Чи призведе це рішення керівництва Mozilla до успіху, або з часом неминучий крах браузера, покаже час.

Де подивитися доповнення з ярликом сумісно з Firefox 57

Зараз в магазині додатків Mozilla (AMO) розширення, написані на WebExtensions, позначені ярликом «Сумісно з Firefox 57+». У AMO будуть показувати сумісні розширення на початку списку доповнень. Можливість завантаження старих розширень залишиться лише у користувачів старих версій браузера, випущених до 57 версії.

Окремо, підтримувані в Mozilla Firefox 57+ доповнення, можна подивитися на цій сторінці.

Як підготуватися до виходу Mozilla Firefox 57 версії

На своєму комп'ютері я використовую Mozilla Firefox в якості основного браузера. У моєму браузері встановлено досить багато розширень: невелика частина з них включена постійно, іншими я користуюся, час від часу, деякими частіше, іншими - рідше.

Майже всі потрібні мені розширення, не підтримуються в Firefox 57.

Що робити тим, хто звик користуватися розширення Firefox, які відключать в браузері, починаючи з 57 версії?

Варіантів зовсім небагато:

 • перейти на інший браузер (перед переходом, не забудьте зберегти закладки, щоб перенести їх в інший браузер)
 • відключити оновлення браузера, продовжуючи використовувати специфічну версію, сумісну зі старими розширеннями

перейти на інший браузер (перед переходом, не забудьте зберегти закладки, щоб перенести їх в інший браузер)  відключити оновлення браузера, продовжуючи використовувати специфічну версію, сумісну зі старими розширеннями

Якщо потрібен розширений функціонал, то варіантів практично немає. Доведеться перейти на Google Chrome, або на інший браузер, створений на його основі, і далі користуватися розширеннями Хрома.

Залишається ще браузер Pale Moon , Створений на основі Mozilla Firefox, але це вже старе відгалуження Firefox. Є варіант з використанням Mozilla Firefox ESR - версії браузера з довготривалою підтримкою. В цьому випадку, браузером можна спокійно користуватися ще рік-півтора.

Розробник Waterfox (ще один браузер на основі Firefox) обіцяє впровадити підтримку старих розширень XUL / XPCOM в Waterfox 57+, і поки неясно, чи вийде це реалізувати чи ні.

Я залишився на останній версії браузера, що підтримує старі розширення. Зараз я розповім як, на мою думку, слід підготуватися до виходу 57 версії.

 1. Перше, що потрібно зробити: профіль браузера з усіма параметрами для того, щоб не втратити доповнення та інші важливі дані. Зберегти профіль можна за допомогою програми MozBackup , Або вручну (посилання на даний спосіб є нижче в статті).
 2. Далі необхідно увійти в налаштування Mozilla Firefox і відключити автоматичне оновлення браузера для того, щоб продовжувати користуватися цією версією браузера.
 3. Для того, щоб бути в курсі змін, що відбулися в нових версіях Firefox, я рекомендую скористатися переносний версією браузера Firefox Portable. Скопіюйте в портативний браузер свій резервний профіль, який був збережений раніше. На переносному браузері у вас будуть настройки ідентичні основним браузеру. Після деяких налаштувань ви можете одночасно запускати обидва браузера, ізольовані один від одного. У Firefox Portable буде включено автоматичне оновлення, тому ви зможете спостерігати всі зміни, що відбуваються в браузері, в тому числі, що стосуються роботи розширень.

Через деякий час можна буде зробити висновки: можливо в Mozilla Firefox з'являться потрібні вам доповнення, сумісні з WebExtensions, тоді без проблем оновити браузер на актуальну версію. Якщо все буде сумно, то доведеться: чи використовувати Firefox без звичних розширень, або перейти на інший браузер.

Якщо робота деяких розширень для вас необхідна не на постійній основі, перенесіть (скопіюйте) свій профіль в браузер Firefox Portable до 57 версії, в якому вимкніть оновлення. У цьому випадку, ви зможете скористатися потрібними розширеннями в будь-який час.

Як повернути старі настройки після оновлення до Mozilla Firefox Quantum

Як я припускав, для багатьох користувачів браузера Firefox, оновлення до 57 версії стало несподіванкою. Це нормально, далеко не всі уважно стежать за виходами нових релізів браузера.

Як повернути старі розширення в браузер? Все можна повернути в той стан, який мав браузер до оновлення. Я покажу два способи: простий і складніший.

Простий спосіб повернути колишні налаштування браузера Firefox

Для повернення налаштувань профілю браузера Mozilla Firefox, виконайте наступні дії:

 1. Видаліть браузер з комп'ютера засобом Windows. Зазвичай, видалення засобом системи, не впливає на профіль браузера, в якому знаходяться всі настройки, в тому числі, встановлені розширення. Головне, щоб при видаленні системне засіб нічого не видалило з профілю браузера (через це, даний спосіб менш надійний).
 2. Скачайте будь-яку версію браузера Firefox до 57 випуску, перейшовши за цим посиланням: https://mozilla-russia.org/products/firefox/history.html
 3. Встановіть браузер на комп'ютер. Відразу після запуску браузера, перейдіть в налаштування, вимкніть оновлення.
 4. Перезапустіть браузер. Стара версія підхопить всі налаштування з профілю. Всі розширення знову запрацюють.

Другий спосіб повернути колишні налаштування Mozilla Firefox

Даний спосіб складніший, але зате надійний. Виконайте послідовно наступні кроки:

 1. Скопіюйте вручну папку профілю браузера в зручне місце на комп'ютері за цією статтею (в статті є відео): https://vellisa.ru/kak-perenesti-nastroyki-mozilla-firefox . Профіль Mozilla знаходиться в прихованій папці, в профілі користувача комп'ютера.
 2. Видаліть з комп'ютера браузер Firefox Quantum. Браузер можна видалити за допомогою програми дєїнсталлятора, яка видалить профіль браузера.
 3. Скачайте на комп'ютер будь-яку версію Firefox до 57 випуску (за посиланням в способі вище).
 4. Відразу після запуску старої версії браузера, вимкніть оновлення, а потім закрийте браузер.
 5. Увійдіть в папку профілю встановленого браузера, скопіюйте в неї вміст з раніше скопійований папки профілю 57 версії браузера. При копіюванні погодьтеся на заміну файлів.
 6. Запустіть браузер Mozilla Firefox. Всі колишні розширення та інші настройки будуть на місці.

висновки статті

У браузері Mozilla Firefox 57 відключено велика кількість розширень, несумісних з WebExtensions. Через це майбутнє Firefox покрито мороком: браузер чекає прорив чи фіаско.

Що чекає Firefox: прорив в майбутнє, або поступове забуття?
Як повернути старі розширення в браузер?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: