Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

MySQL сервер. Файл конфігурацій my.ini. Налаштування кодування MySQL | IT-блог про веб-технологіях, серверах, протоколах, базах даних, СУБД, SQL, комп'ютерних мережах, мовами програмування і створення сайтів.

 1. MySQL сервер. Налаштування MySQL сервера, файл конфігурації my.ini, приклади налаштування MySQL сервера.
 2. Програми MySQL сервера, який файл для чого потрібен
 3. Кодування MySQL сервера. SET NAMES - команда для зміни кодування. Кодування командного рядка Windows.
 4. Як змінити кодування MySQL сервера. Як отримати доступ до сервера MySQL через командний рядок Windows.
 5. Таблиці перекодування MySQL сервера. Де знаходяться таблиці перекодування і куди їх прописати.
 6. Як включити MySQL сервер. Як вимкнути MySQL сервер. Що потрібно зробити, щоб нові налаштування збереглися.

Привіт, шановні відвідувачі мого скромного блогу для початківців Вебразработчик і web майстрів ZametkiNaPolyah.ru . Продовжимо сьогодні рубрику Нотатки про MySQL , В якій я вже встиг розповісти про те, як встановити MySQL сервер і як налаштувати сервер баз даних. Сьогодні я продовжу розповідати про налаштування сервера MySQL. У даній статті ми розберемося з наступними питаннями: куди встановлюється MySQL сервер, де знайти бази даних MySQL сервера, як знайти бази даних MySQL, для чого потрібен файл my.ini, подивимося приклади настройки сервера MySQL і де знайти приклади налаштування MySQL сервера.

приклади настройки сервера MySQL

Розберемося з кодуванням MySQL сервера. Яке кодування краще використовувати. Розберемося з командами MySQL сервера для зміни кодування. Так само торкнемося питання про включення і виключення MySQL, зверніть увагу, що MySQL сервер не перезавантажується. Подивимося, які можливості є у сервера MySQL. Розберемося де лежать т Абліцов перекодіровок MySQL сервера і як їх додати. А також зробимо настройки файлу my.ini.

MySQL сервер. Налаштування MySQL сервера, файл конфігурації my.ini, приклади налаштування MySQL сервера.

Зміст статті:

Як я вже говорив, з установкою і попереднім налаштуванням MySQL сервера ми розібралися, тепер давайте подивимося, хоча б поверхово, з чого складається MySQL сервер. Які файли за що відповідають. MySQL сервер, в моєму випадку було встановлено по даному шляху: c: \ Users \ Public \ MySQL \, хтось міг встановити сам сервер в папку Program Files, зверніть увагу, що цей шлях не вказує, то місце, г де зберігаються бази даних MySQL сервера, тут знаходиться сам сервер баз даних.

MySQL сервер, в моєму випадку було встановлено по даному шляху: c: \ Users \ Public \ MySQL \, хтось міг встановити сам сервер в папку Program Files, зверніть увагу, що цей шлях не вказує, то місце, г де зберігаються бази даних MySQL сервера, тут знаходиться сам сервер баз даних

На скрині можна побачити кілька файлів і папок сервера MySQL, нас власне велика частина цих файлів не хвилює.

Основний файл конфігурації MySQL сервера my. ini, це звичайний текстовий файл, в який були вписані настройки, які ми вводили при установці MySQL сервера. Всі інші встановлені файли з розширенням .ini - це всього лише демонстрації налаштувань для my.ini, працює тільки my.ini, тобто, всі інші файли існують, як приклади для конфігурації і настройки MySQL сервера. Простіше кажучи, приклад, як налаштувати MySQL сервер.

Програми MySQL сервера, який файл для чого потрібен

Де лежать приклади налаштувань MySQL сервера ми розібралися. Самі програми, призначені для обслуговування баз даних, знаходяться в папці bin.

Сам сервер MySQL - це mysqld.exe, d - означає демон, ну або служба. Про деякі інші утиліти і програми ми поговоримо в подальшому більш детально. Якщо у вас стоїть win xp, то бази даних будуть знаходитися c: \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data \ MySQL \ MySQL Server 5.x \ data, якщо ви користуєтеся total commander або будь-яким іншим нормальним файловим менеджером, то без праці знайдете цю папку, якщо ви користуєтеся провідником від Windows, то обов'язково вкажіть в настройках «Відображати приховані файли», так як дана папка прихована.

Насправді все це можна налаштувати у файлі my.ini і реально ці папки можуть знаходитися, там де вам буде зручніше. Файл my.ini потрібно буде розібрати більш детально, і тема ця для окремої статті.

Кодування MySQL сервера. SET NAMES - команда для зміни кодування. Кодування командного рядка Windows.

І так, тепер трохи поговоримо про кодування сервера MySQL і кодуванні командного рядка Windows. Якщо ви будете користуватися MySQL Command Lint Client, то проблем з кодуванням у вас виникнути не повинно.

Даний клієнт встановитися разом з сервером і робота в ньому не відрізняється від роботи з командним рядком Windows. Для початку, ви вводите пароль, придуманий вами при установки MySQL сервера, а потім, не заморочуючись з кодуваннями і командами типу SET Names, починаєте працювати з базами даних: створювати нові бази даних, видаляти бази даних, додавати рядки і стовпці до існуючих таблиць баз даних, робити вибірки з баз даних, створювати і видаляти таблиці та багато-багато іншого.

Але якщо ви вирішили управляти сервером MySQL через командний рядок, то знайте, що кодування командного рядка Windows відрізняється від кодування MySQL сервера, в командному рядку - це cp866, MySQL сервер в моєму випадку працює з кодуванням UTF8. І це потрібно виправити, кодування командного рядка поміняти ми не можемо. Залишається змінювати кодування, з якої працює сервер MySQL.

Як змінити кодування MySQL сервера. Як отримати доступ до сервера MySQL через командний рядок Windows.

Тут у нас є два способи. Перший з них, постійно писати команду SET NAMES і вказувати кодування cp866. SET NAMES - це не одна команда, як вважають деякі, а цілих три. Перша команда - встановити кодування вводу, тобто, з якою кодування перекодувати дані, які отримує сервер. Друга команда - встановити кодування виведення, тобто, в який кодування сервер MySQL буде передавати інформацію. І третя команда - встановити collation або по іншому правила порівняння рядків. І щоб не набирати три команди відразу була придумана команда SET NAMES. І так, щоб вказати потрібне кодування слід написати SET NAMES, а потім в одинарних лапках написати потрібне кодування.

Виглядає все це приблизно так:

Виглядає все це приблизно так:

Не забудьте крапку з комою, цей символ означає кінець команди.

Трохи не забув, якщо ви користуєтеся командним рядком, то не забудьте, що MySQL сервер запускається шляхом написання команди mysql -uroot -pпароль, відповідно, після букви u ви вказуєте користувача сервера MySQL, а після букви p - пароль. Приклад на скрині:

Під цифрою один, ви можете подивитися, як вказати папку, де встановлений сервер MySQL, під цифрою два показано, як отримати доступ до сервера баз даних.

По суті, вводячи команду SET NAMES, ми як би говоримо сервера: «В даному сеансі (або інакше підключенні) я буду працювати з тобою ось в цій кодування». Тобто, з цього випливає, що п ри кожному новому підключенні до сервера MySQL, нам буде потрібно постійно вводити команду SET NAMES і вказувати кодування, з якою необхідно працювати. Зручно? Мені здається, що не дуже. Ніяких SET NAMES при роботі з консоллю від MySQL вводити не треба.

Налаштування MySQL сервера. Файл конфігурацій my.ini. Налаштування кодувань MySQL сервера.

І так, щоб не паритися з кодуванням, потрібно налаштувати MySQL сервер. Налаштування сервера виробляються в файлі my.ini. Відкривайте його текстовим редактором, я користуюся Notepad ++ , Дуже зручний редактор, його легко налаштувати, є підсвічування синтаксису, а найголовніше - його можна скачати безкоштовно.

Зверніть увагу, що my.ini складається з розділів, перший - Client, другий - mysql, третій - mysqld. Розділ mysqld - відповідає за настройку сервера MySQL. Mysql - це настройка чорного віконечка, в якому власне і будемо працювати. Розділ client - це налаштування за замовчуванням для всіх клієнтів MySQL сервера.

Зверніть увагу, на скріншоті виділена кодування, яка стоїть для роботи в консолі, якщо ви будете користуватися консоллю від MySQL, то тут нічого не міняйте, якщо ви віддаєте перевагу командний рядок Windows, то дещо які зміни зробити доведеться, щоб постійно не писати SET NAMES. Як видно, кодування для роботи з вікном DOS варто utf8, але це не правда, так як в чорному вікні у нас кодування cp866. Тобто, перше, що треба поміняти - це замість utf8 написати cp866.

default - character - set = cp866

Таблиці перекодування MySQL сервера. Де знаходяться таблиці перекодування і куди їх прописати.

Але цього буде недостатньо. Тому що ми поки не вказали, де лежать таблиці перекодування сервера MySQL. Тобто, грубо кажучи, консоль поки не знає, як переводити з одного кодування в іншу. Програмі треба вказати, де лежать таблиці перекодування, а лежать вони власне в самому сервері MySQL, в папці Share, в папці charsets. Шлях виглядає приблизно так:

c: \ Users \ Public \ MySQL \ MySQL Server 5.5 \ share \ charsets \

У цій папці багато файлів з розширенням XML , Про я зик розширюється розмітки XML , Вже є кілька публікацій в рубриці Нотатки про XML . Саме в папці charsets ви можете подивитися, які кодування підтримує MySQL сервер.

Як приклад можна привести Денвер - джентльменський набір web розробника. У багатьох виникають проблеми типу: у мене на Денвері не працює кодування UTF8, що робити? Відповідь: для початку загляньте в папку charsets Денверовского MySQL сервера, і якщо там немає файлу utf8.xml, то зрозуміло, що він і не буде підтримувати це кодування.

Зрозуміло, що командний рядок Windows не знає, де лежать таблиці перекодування і їй це потрібно вказати. Робиться це все в тому ж my.ini, в розділі mysql вказується папка, в якій зберігаються таблиці перекодування, за допомогою команди character-sets-dir = "", між подвійними лапками потрібно вписати шлях до папки, в якій лежать таблиці перекодування.

Не забудьте, що в розділі Client потрібно вказати кодування - там необхідно вказати utf8, а також прописати шлях до таблиць порівняння, на всякий пожежний.

Підсумкова настройка my.ini буде виглядати приблизно так:

[Client]

character - sets - dir = "c: \ Users \ Public \ MySQL \ MySQL Server 5.5 \ share \ charsets"

default - character - set = utf8

port = 3306

[Mysql]

character - sets - dir = "c: \ Users \ Public \ MySQL \ MySQL Server 5.5 \ share \ charsets"

default - character - set = cp866

Але якщо ви будете використовувати консоль від MySQL, то внесіть зміни тільки в розділ client, і то не обов'язково, хоча папку з таблицями перекодування краще вказати в двох розділах:

[Client]

character - sets - dir = "c: \ Users \ Public \ MySQL \ MySQL Server 5.5 \ share \ charsets"

default - character - set = utf8

port = 3306

[Mysql]

character - sets - dir = "c: \ Users \ Public \ MySQL \ MySQL Server 5.5 \ share \ charsets"

default - character - set = utf8

Ну а ось скрін з редактора, тут прописані настройки для роботи з сервером MySQL через командний рядок:

Ну а ось скрін з редактора, тут прописані настройки для роботи з сервером MySQL через командний рядок:

Всі ці настройки і команди означають буквально наступне: character-sets-dir - цим рядком ми як би говоримо, в першому випадку, клієнти ви берете таблиці ось звідси і вказуєте, звідки вони беруть таблиці перекодування. default-character-set = cp866, цим рядком ви як би говорите консолі, ти будеш використовувати кодування cp866. Та мало не забув, все Слеш потрібно використовувати в UNIX вигляді, тобто, в прикладах слеші написані не правильно їх потрібно розгорнути ось так - /. У Windows без різниці, які ви будете використовувати роздільники, але якщо ви користуєтеся UNIX системами, то слеші потрібно буде розгорнути.

Як включити MySQL сервер. Як вимкнути MySQL сервер. Що потрібно зробити, щоб нові налаштування збереглися.

Після того, як ви внесли зміни в my.ini, потрібно перезавантажити MySQL сервер, команди рестарт, як у випадку з Apache тут немає. Доведеться вимкнути і заново включити сервер. Зробити це можна з командного рядка, використовуючи дві команди. Перша net stop - призначена для виключення служби, друга - net start, яка призначена для включення служби. Служба у нас MySQL сервер, отже, для нього ці команди будуть виглядати так:

net stop mysql

net start mysql

Зверніть увагу, що ніяких точок з комою після цих команд ставити не треба, як у випадку з Set NAMES. Та й перед тим, як перезавантажити MySQL сервер, не забудьте, що потрібно вийти зі свого облікового запису управління сервером MySQL, щоб це зробити є команда exit.

Командою exit ми вийшли з MySQL сервера, а командою net stop mysql ми вимкнули MySQL сервер. Коли ви наступного разу включите MySQL сервер, командою net start mysql, а потім і ввійдете, як адміністратор сервера то ніяких SET NAMES в командному рядку Windows писати вже не треба, так як всі вже зазначено в файлі my.ini. Ще одна маленька помарка, всі ці настройки позбавляють вас від того, щоб постійно вводити SET NAMES в командному рядку, але не позбавляє вас від необхідності вводити SET NAMES, в разі, коли ви звертаєтеся до сервера MySQL при написання скриптів на PHP або будь-якому іншому мовою програмування.

Також не забудьте, якщо налаштували MySQL сервер під роботу в командному рядку, то вам доведеться постійно вказувати кодування для роботи з сервером в консолі від MySQL - MySQL Command Client.

На цьому все, спасибі за увагу, сподіваюся, що був хоч чимось корисний і до швидких зустрічей на сторінках блогу для початківців Вебразработчик і вебмайстрів ZametkiNaPolyah.ru

Зручно?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: