Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Навіщо місту шрифт

Один з перших питань, яке ви задали про нашу роботу в першому пості : А що за базове накреслення шрифту, яке ви розробляєте? Розповідаємо.

Накреслення - варіант шрифту. Наприклад, якщо взяти знайомий всім Таймс Нью Роман, то на комп'ютері у вас, швидше за все, встановлено чотири накреслення: базове (просте), жирне, курсивне і жирний курсив.

Наприклад, якщо взяти знайомий всім Таймс Нью Роман, то на комп'ютері у вас, швидше за все, встановлено чотири накреслення: базове (просте), жирне, курсивне і жирний курсив

Чотири накреслення шрифту Таймс Нью Роман

Малюнок шрифту може змінюватися:
- за пропорціями (вузьке, нормальне, широке);
- по насиченості (світле, напівжирне, жирне);
- нахилом знаків (пряме, курсивне або похиле).

Кожне зображення служить своїм цілям. Якісь гарні в наборі великого обсягу тексту, якісь - в заголовках.

Початковий шрифт ми робимо в більшій мірі для середнього та великого набору (довідкова інформація на стелах і пюпітрах зеленої лінії , Покажчики). Надалі будемо робити більш світле накреслення (для карт і дрібного набору). А далі буде видно, які ще накреслення знадобляться.

На цьому місці у вас виникне, ймовірно, друге питання: «А навіщо взагалі розробляти шрифт і чому б не взяти готовий?».

Місто візуально «шумить»: реклама, вивіски та інша інформація. І шум цей «створюється» обмеженим набором шрифтів. Найчастіше - Arial, Таймс Нью Роман і Колібрі, встановлені на більшості комп'ютерів і використовуються в програмах за замовчуванням. Останнім часом все частіше використовується шрифт Дейз , Але побудова його символів порушує деякі прийняті стандарти, тому я рекомендую їм користуватися з обережністю.

Шрифт Дейз, ілюстрація з сайту lemonad.livejournal.com/38604.html

Те, що одним і тим же шрифтом набирається інформація різного характеру: оголошення керуючої компанії про відключення води, вивіска магазину, табличка з назвою вулиці, ускладнюється сприйняття інформації.

Якщо якимось окремим шрифтом буде набрана тільки орієнтує інформація і нічого більше, то це не тільки спростить завдання проектувальникам, які будуть створювати нові типи об'єктів (покажчики, розклад руху і так далі), але і прискорить розпізнавання цих об'єктів людьми. Вони будуть чітко розуміти: о, тут з нами говорить місто, а тут - якась приватна лавочка.

І потрібно при цьому дотримуватися вимог для навігаційних шрифтів - хороша читаність в складних умовах (великі відстані, ореоли від світіння коробів, сонячні відблиски). В такому випадку дрібні деталі форми розпливаються і не зчитуються. Не всякий шрифт з цим впорається.

У світі використовують два підходи: підбирають для використання у всій системі орієнтує інформації якийсь готовий шрифт або проектують його самі.

У тому випадку, якщо використовується готовий шрифт (як вчинили метрополітени Нью-Йорка, Мадрида, Стокгольма), це не захищає систему від того, що якийсь комерційне підприємство буде використовувати той же самий шрифт для вивісок або реклами, дезорієнтувати людей. Особливо це стосується легкодоступних шрифтів, що входять у вартість операційної системи або окремих програм.

Важливо відзначити, що шрифт рідко буває безкоштовним. Якщо вам здається, що він безкоштовний, подивіться ліцензійну угоду, в якому написано, що можна, а чого не можна робити з цим шрифтом. Деякі нібито безкоштовні шрифти не можна, за умовами ліцензії, використовувати для створення логотипів або реклами ( текст ліцензії безкоштовних шрифтів «Паратайпа» ).

Наприклад, Аріалом ви можете користуватися у себе на комп'ютері. Роздрукувати лист або інший документ. А щоб набрати їм рекламу, ви повинні купити ліцензію на це. У компанії «Паратайп», наприклад, одне зображення варто 3430 рублів, а набір з чотирьох - 8820 . При цьому покупку ви зможете встановити тільки на п'яти комп'ютерах. Для більшої кількості потрібно буде ще докуповувати ліцензій.

Ариал в магазині «Паратайпа» paratype.ru/pstore/default.asp?fcode=2751&letter=A&SRC=LT

Так як систему орієнтує інформації (загальноміський, транспортної, туристичної) будуть проектувати десятки людей і одного накреслення для цього буде мало, то плата за «безкоштовний» шрифт Arial, куплений на потрібну кількість машин в достатній кількості накреслень, вийде великий. При посередньому результаті: шрифт-то страшненький.

До того ж якщо хтось захоче повісити табличку з назвою вулиці і номером будинку сам, не чекаючи, поки це зробить муніципалітет, він теж повинен буде купити ліцензію. Що вийде дорожче, ніж виробництво цієї таблички.

З широко відомих і популярних шрифтів абсолютно безкоштовні для будь-яких цілей шрифти ПТ Санс, ПТ Сериф і ПТ Моно (вони використовуються і на цьому сайті). Компанія «Паратайп» випустила їх на замовлення Федерального агентства по друку і масовим комунікаціям ( докладніше про проект ).

Шрифти ПТ Санс, ПТ Сериф і ПТ Моно


Але так як ці шрифти можуть користуватися всі для будь-яких цілей (вивіски вже є), то свого особливого «голосу» у міській інформації не буде. Системи не вийде.

Так, в Росії, внаслідок нинішньої політико-економічної ситуації і ситуації, що за останнє сторіччя моделі мислення поки процвітає піратство - і в області шрифту теж. Але суди за неправомірне використання шрифту вже почалися. І правовласник їх виграє. Суми поки невеликі: якщо за кордоном позови мільйонні (і в валюті!), У нас поки рахунок на десятки тисяч рублів.

Тому економічно доцільніше буде розробити шрифт, як це зробила Перм або Москва.

Тому економічно доцільніше буде розробити шрифт, як це зробила Перм або Москва

Шрифт Перміан, ілюстрація з сайту artlebedev.ru/perm/permian/


Росія в цьому плані дуже сильно відстала: перший шрифт для орієнтує інформації створили в Англії 1916 року ( «Джонстон»).
Росія в цьому плані дуже сильно відстала: перший шрифт для орієнтує інформації створили в Англії 1916 року ( «Джонстон»)

Шрифт «Джонстон», ілюстрація з myfonts.com/fonts/p22/underground/gallery.html


У нашій країні перший навігаційний шрифт - Директ - з'явився тільки вісім років тому.
У нашій країні перший навігаційний шрифт - Директ - з'явився тільки вісім років тому

Шрифт Директ, ілюстрація з сайту Студії Артемія Лебедєва store.artlebedev.ru/type/direct/

Витрати на кожне зображення шрифту будуть вище або такими ж, у порівнянні з їх купівлею (залежить від обраного шрифту і ліцензії на нього), але в перспективі це окупиться. До того ж замовник - місто - може управляти цим процесом і в залежності від найближчих завдань замовляти потрібну накреслення.

І, головне, якщо компанії або приватні особи захочуть ним скористатися, щоб зробити вивіски або покажчики, вони зможуть зробити це безкоштовно і без порушення ліцензійної угоди. Але от якщо будуть використовувати його для сувенірів, логотипів, реклами - потраплять під суд.

Такі справи.

Розумію, для вас інформація, що я виклав вище, може бути новою, ви могли ніколи не замислюватися про те, що шрифт - результат праці і інтелектуальна власність і захищається так само, як музика, книги, програми, фотографії, фільми.

У коментарях я не буду відповідати на питання, відповіді на які вже є в тексті. Давайте економити час один одного.

попередній пост , Де ми пояснюємо термін «Система орієнтує інформації».
До речі, на ілюстраціях в тому пості нарахував не менш 25 шрифтів. Може бути, їх більше, враховуючи, що якісь написи не просто перекручені перспективою або навіть дизайнером.
наступний пост , В якому ми показуємо створив перший накреслення шрифту.

На цьому місці у вас виникне, ймовірно, друге питання: «А навіщо взагалі розробляти шрифт і чому б не взяти готовий?
Asp?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: