Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Олександр Алфьоров та ін. Основи криптографії

Опубліковано в журналі "Компьютерра" №37 від 03.10.2001 р

Це перша (якщо, стежачи за що виходить у світ літературою, ми нічого не пропустили) видана чималим тиражем книга по криптографії російською, яка написана в логіці навчального курсу, який покриває теоретичні та практичні аспекти всіх масових криптографічних додатків (cледует, зрозуміло, згадати малотиражні видання навчальних посібників, написаних фахівцями підприємства «Спектр» і публікувалися пітерськими вузами, а також внутрішні навчальні посібники самого ІКСІ. Останні, втім, наскільки нам відомо, залишаються «Під грифом" і широкому читачеві малодоступні).

Останні, втім, наскільки нам відомо, залишаються «Під грифом і широкому читачеві малодоступні)

Олександр Алфьоров та ін. Основи криптографії. М .: «Геліос АРВ», 2001. - 480 с., Іл., ISBN 5-85438-019-6, тир. 3 000 прим.

З а пятідесятістранічним нарисом з історії криптографії (Глава 1) слід трідцатістранічное введення в основні поняття предмета, включаючи криптографічні завдання (забезпечення конфіденційності і цілісності, аутентифікація і цифровий підпис), управління ключами і інфраструктурою їх сертифікації, формальні моделі шифрів і моделі відкритих текстів (Глава 2). Там, де цього вимагає зміст понять, автори вводять відповідні формалізми (включаючи міру кількісних понять), супроводжуючи формули і схеми смисловими інтерпретаціями.

Звертає на себе увагу термінологія книги: в наявності явні симптоми зближення мови, успадкованого від «офіціозної» радянської криптології, з живою мовою криптографов, перекладної літератури і популярних статей. Автори відмовляються від деяких «дерев'яних» термінів, «шорсткого мови ГОСТів» (наприклад, від так захоплюються нас «шифрування» - на користь «шифрування»; правда, розшифровка і раніше зветься «розшифрування»).

Збитковим (якщо не сказати, тенденційним) залишається обговорення інфраструктури сертифікації відкритих ключів: автори обмежуються розглядом скороченої ієрархічної моделі, не згадуючи повну «мережу довіри», що, крім дезінформації читача про стан справ в цій галузі, виводить за рамки книги ряд цікавих питань, пов'язаних з «непрямої» сертифікацією ключів, заходами довіри і ін. (це відноситься як до короткого обговорення управління ключами в §2.2-2.3, так і до більш докладного викладу в главах 15-16).

В основній частині книги (Глави 3-16) чергується теоретичний (Глава 3. «Класифікація шифрів ...»; Глава 7. «Надійність шифрів») і інженерно-практичний матеріал (Глава 8. «Блокові системи шифрування»; Глава 9. «Поточні системи шифрування »; Глава 11.« системи шифрування з відкритими ключами »і ін.), що стосується різних кріптопрімітівов і протоколів. Дуже цінним нам здається паралельне введення в кріптаналітіческую проблематику: як для цілих класів кріптопрімітівов, так і для конкретних алгоритмів наводяться основні напрямки кріптаналіза, іноді доведені до схем атак.

Вибір же конкретних алгоритмів, на прикладі яких обговорюються різні класи кріпторешеній, вкрай консервативний. Наприклад, блокові шифри розглядаються на прикладі DES і ГОСТ 28147-89, а приділити увагу «швидкому шифрування» (пов'язаного з відмовою в конструкції шифру від імітації роботи роторної машини на користь нелінійних дискретних функцій) і спадкоємцям зберігає в основному лише історичне значення DES автори чому -то не вважали за потрібне. Те саме можна сказати і до потокового шифрування, а під час обговорення шифрування з відкритим ключем якимось чином опинилися «втраченими» «еліптичні» шифри (з короткими ключами).

За якоїсь причини автори досить детально обговорюють шифрування в аналогової телефонії (Глава 10), в той же час обмежуючись лише короткою згадкою проблем набагато більш актуальною криптографічного захисту телефонії цифровий. А адже специфіка криптографічного роботи з цифровим представленням мовного матеріалу в реальному часі дозволила б обговорити взаємовідносини криптографії з іншими прийомами, що стосуються стиснення звуку, «швидкої» корекції помилок і ін.

Коротка Глава 17 присвячена таким практичним аспектам використання криптосистем, як вразливість до «аналізу потоку повідомлень» (аналізу активності), помилок операторів і їх експлуатації аналітиками, доповнення (в рамках політики безпеки) використання криптосистем заходами організаційного характеру і фізичним захистом. Глава 18 (ще більш коротко) знайомить читача з відносно новим змістом, що стосуються квантової криптографії.

Н езважаючи на висловлені вище зауваження, в цілому книга залишила дуже гарне враження. «Основи криптографії» допущені Міністерством освіти РФ до використання в якості навчального посібника для спеціальностей в області комп'ютерної безпеки.

Цю книгу, без сумнівів, можна рекомендувати і як посібник для самоосвіти. Крім загальної математичної грамотності, студенту потрібно не далеке знайомство з абстрактними алгебра, теорією ймовірностей і елементами теорії чисел. Наведених в Додатку 3 відомостей зовсім недостатньо, але по його змістом можна судити про те, що саме шукати в інших математичних підручниках. Більшість глав забезпечені списком контрольних питань, яких, втім, могло б бути і більше; а ще краще було б побачити, що додається до посібника задачник.

[I41455]

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: