Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Особливості мережевих ресторанів

- Ресторанні мережі: чому вони існують і розвиваються?

Мережевий ресторанний бізнес легше досліджувати на прикладі Києва, так як саме в столиці мережі представлені найбільш широко.
В цілому, всі мережі підприємств громадського харчування можна розділити на два типи. Перший - мережі закладів однотипних, жорстко стандартизованих. Як правило, це стосується закладів швидкого харчування та обслуговування (я навмисно уникаю слова "фаст-фуд", так як багатьом операторам ринку воно не подобається): мережі "Макдональдс", "Швидко", "Містер Снек", "Мак Смак", "Челентано" і т.д., а також закладів типу Quick & Casual - "Два Гуся", "Пузата хата", "Домашня кухня" та інших. Мережі першого типу часто будуються за принципом: перше вдале заклад - другий, третій, десятий у своєму місті - вихід в інші міста - вихід на зовнішні ринки. Подібні підприємства дуже легко уніфікуються, прописуються всі стандарти: бізнес-процеси; елементи концепції, інтер'єр, штат, меню, часто цінова політика, сировинна база для всіх підприємств мережі та сама.

Другий тип мережевих підприємств - це багато в чому віртуальні мережі, тому що вони поєднують заклади зовсім різнопланові, різних цінових категорій і нерідко розташовані в різних містах. Більш того, заклади найчастіше належать різним власникам і можуть бути пов'язані між собою, наприклад, тільки загальної рекламною кампанією. У Києві це такі мережі, як "Козирна карта", Світова карта, "Пасс Парадиз", "ХХІ століття", мережа Еріка, "Карт-Бланш". У кожної з цих структур своя "мережева" політика, мережа може включати в себе або тільки власні заклади, або власні плюс "чужі". Тому таке поняття як "увійти в мережу" може стосуватися тільки тих мереж, які працюють зі сторонніми підприємствами, а не тільки зі своїми.

Коли заклад швидкого обслуговування стає мережевим - це закономірний шлях розвитку, тому що кожен наступний заклад підсилює бренд в цілому і створює в свідомості людей якийсь звичний образ: якщо споживач знає, що в одному "Швидко" він отримує саме це меню, цей рівень обслуговування, цей інтер'єр, то і в іншому закладі мережі він отримає все те ж саме і за такими ж цінами. У уніфікованості таких підприємств є маса переваг, так як споживачі звикли довіряти перевіреним брендам, особливо це стосується харчування. Наприклад, якщо приїжджаєш в незнайому країну і не знаєш, де поїсти, щоб потім не було боляче, краще піти в "Макдональдс", тому що ніяких неприємних несподіванок від нього чекати не доводиться. Висновок: якщо створювати фаст-фуд (або підприємство Quick & Casual), необхідно заздалегідь запланувати перетворення його в мережу.

- Кому ж вигідна мережу?

Якщо в мережі всі заклади власні, то звичайно, мережевий принцип роботи напрошується сам собою. Це вигідно як для власників, так і для самих ресторанів. В одних руках знаходиться все: і фінансова звітність, і система поставок, і кадровий ресурс, і рекламна кампанія. Постачальники надають знижки, дешевше викуповуються рекламні площі і час. Легко відбувається рокіровка персоналу з одного ресторану в інший. І що не менш важливо, в мережі загальна база даних клієнтів, яким вручається корпоративна клубна картка, що дає можливість отримання знижки у всіх ресторанах мережі. Відкриття нових ресторанів відбувається по накатаній схемі, використовуються існуючі кадри, технології, постачальники. Більш "слабкий" ресторан підтягують за рахунок усталених брендів: база даних клієнтів дозволяє залучити в новий або просто менш вдалий ресторан мережі клієнтів з інших ресторанів цієї ж мережі.

Якщо в мережі не всі заклади власні, то тут не можна однозначно відповісти, чи вигідна мережу для всіх її учасників. "Чужі" заклади, які входять або можуть увійти в таку мережу, я умовно розділила на три типи:
Ті, хто хоче відкрити ресторан і не знає, як. Тоді звернення до мережі рівнозначно зверненню до консалтингової або девелоперської компанії. Майбутній власник ресторану значно знижує свої ризики, якщо звертається до професіоналів, і ці відносини вибудувані грамотно. Можна, звичайно, набрати штат своїх співробітників з досвідом роботи в ресторанному бізнесі і прекрасними рекомендаціями, але ніяких гарантій, природно, це не дасть. Перевірити кваліфікацію цих співробітників майбутній ресторатор відразу не зможе, тому всі помилки в створенні ресторану будуть зрозумілі пізніше, коли виправляти все це буде вже пізно.

Ресторани-невдахи. Власники таких ресторанів, не бачачи очікуваних доходів, на якомусь етапі впадають у відчай, і починають шукати панацею від своїх невдач. Успішна мережа спочатку здається саме такою панацеєю, здається, що варто тільки стати членом такої мережі, і клієнти з інших ресторанів валом повалять. Такого, природно, не відбувається, і статися не може, тому що неправильно створений заклад (не в тому місці, не з тієї кухнею і обслуговуванням, ні з тими цінами) нікого не приверне тільки тому, що він знаходиться в успішній мережі.

Хороші ресторани, які не вірять в свої сили. Може бути тому, що їх (сил) просто немає. Наскільки поганий або хороший ресторан, визначається його доходами і стабільною відвідуваністю. Тоді входження в мережу буде невеликим підмогою, що дозволить підвищити виторги на 10-20% (не більше).


- Тобто якщо і входити в мережу, то спочатку, так би мовити, до того як робити ресторан?

Так. Для того щоб входження в мережу було дійсно вигідним, потрібно зробити це вже на етапі створення, ідеї.

- А наскільки споживачам вигідні мережі ресторанів, які переваги відвідування саме мережевого ресторану в порівнянні з немережевим?

Якщо це стосується низької цінової категорії, тобто фаст-фудів або Quick & Casual, споживачеві мережу вигідна і зручна. Більш того, вона може стати одним з серйозних стимулів споживання. Особливо це помітно на фуд-кортах - найбільш відвідуваними є мережеві заклади.

Що стосується мереж ресторанів елітної і середньої категорії, то хочеться відзначити: люди ходять не в мережу, вони ХОДЯТ В РЕСТОРАН. Небагато знайдеться людей, які ходять тільки по закладах однієї мережі, нехтуючи всіма іншим з принципових міркувань. Як правило, відбувається по-іншому: в мережі подобаються тільки один-два, ну три ресторани. Стільки ж - в інших мережах. Люди, які часто бувають в ресторанах, мають клубні карти усіх наявних в місті мереж. Але наявність знижки 10-20% відразу в п'ятдесяти ресторанах міста ніяк не гарантує всім цим ресторанам присутність цього самого власника картки.

З іншого боку, дуже зручно отримати знижку в тих ресторанах мережі, в яких навіть не бував, авансом. Тому навіть з простої цікавості, хоча б один раз споживач може прийти в нові ресторани мережі (на цьому-то і побудовано просування цих ресторанів). Але з іншого боку, якщо людині подобається, наприклад, "Міміно", подобається грузинська кухня, то це не означає, що він буде ходити в "Липський особняк", йому може просто не хотітися туди. Якщо споживачеві подобається один заклад мережі, то немає ніякої гарантії, що сподобаються йому інші, тому ці переваги, ті ж знижки, накопичувальні програми можуть бути абсолютно йому не цікаві. В принципі, я не знаю, чи є у Світової Карти, у Козирної Карти, у Карт-Бланш і інших мереж така статистика - наскільки часто повторюються одні й ті ж клієнти в різних закладах? Можливо, такої статистики немає. Для споживачів мережу, як така, великого значення не має, саме тому, що у нас люди традиційно звикають навіть не до мережі, ні до бренду, а до якогось окремого закладу, окремої кухні і навіть до окремого блюда або напою, і саме ці цікаві, а всі інші, які з'являються, можуть бути взагалі не привабливі.

- Тим більше, що знижку отримати в кожній мережі досить просто сьогодні.

До речі про знижки ... Мережі зробили одну дуже негарну річ - вони розбестили споживачів ресторанів своїми знижками. Тому що отримати знижку в 10% зараз дуже просто - потрібно просто залишити, припустимо, свої координати в будь-який з мереж, хоча 4-5 років тому ці 10%, а тим більше 15-20% отримати було досить важко, для цього потрібно було постійно відвідувати ресторан. Саме поняття клубности зовсім нівелювалося, тому що споживач вже не відчуває себе обраним клієнтом, а одним з п'яти, семи, десяти тисяч. Тому цінність клубних карток сильно впала. Хоча, з огляду на рівень націнки більшості мережевих ресторанів в 300-400% і більше, то ці 10% дійсно дрібниця, багато споживачів це розуміють і на подібну знижку вже не реагують.

Що стосується думки про те, що мережі більше потрібні власникам ... Мережа завжди створюється з якоюсь метою. Природно важлива - це заробляння грошей, тоді інтереси споживачів виходять на перше місце, чим більше клієнти задоволені, тим більше прибуток ресторану. Але у мережі може бути і інша мета - це продаж бренду мережі та заробляння на досягнутому іміджі. У цьому випадку, на жаль, інтереси споживачів - вже не головне, важливіше популярність самого бренду, його розкрученість.

Для споживача, насправді, саме поняття мережі не так вже й важливо. Тому зараз стає модним заявляти про свою непричетність до мереж. Нещодавно, ресторан "Нобель" гордо називає себе "немережевим". Я, звичайно, не знаю, допомогло це йому чи ні, але в принципі вони вловили тенденцію: настільки багато в Києві мережевих ресторанів, що це стало багатьох дратувати. І дійсно, куди вони не підеш - потрапиш в яку-небудь мережу. Враження створюється, що тебе просто змушують піти в певний ресторан тільки тому, що він мережевий, і тому модний. І ось на цій хвилі, може бути, і стає модним заявляти про свою непричетність до мереж.

Автор Ольга Насонова

джерело lasoon.com.ua

Фуд-сервіс

Ресторанні мережі: чому вони існують і розвиваються?
Кому ж вигідна мережу?
Тобто якщо і входити в мережу, то спочатку, так би мовити, до того як робити ресторан?
А наскільки споживачам вигідні мережі ресторанів, які переваги відвідування саме мережевого ресторану в порівнянні з немережевим?
В принципі, я не знаю, чи є у Світової Карти, у Козирної Карти, у Карт-Бланш і інших мереж така статистика - наскільки часто повторюються одні й ті ж клієнти в різних закладах?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: