Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

PhotoshopSunduchok - Основи типографіки і тексту в фотошопі

і тексту в фотошопі

Пропоную Вашій увазі статтю про роботу з текстом в фотошопі.

Стаття вийшла досить великий і буде корисна в першу чергу тим, хто начитає знайомитися з оформленням своїх робіт текстом.

Але і більш досвідчені користувачі знайдуть корисні знання з читання цього уроку.

Так як читати великі обсяги тексту завжди важко, постарався розбавити текст скринами інтерфейсу фотошопа, що, крім того, полегшує розуміння прочитаного тексту.

Так як читати великі обсяги тексту завжди важко, постарався розбавити текст скринами інтерфейсу фотошопа, що, крім того, полегшує розуміння прочитаного тексту

Подивитися серію уроків по роботі з текстом можна тут:

Зміст статті:

1. Вступ. Коли застосовувати програму Photoshop для роботи з текстом

2. Трохи про основи типографіки

2.1. шрифти

2.12. Поширені формати шрифтів

2.3. категорії шрифтів

2.4. накреслення шрифтів

2.5. Попередній перегляд шрифтів

2.6. Пошук шрифтів в фотошопі

3. Поширені типографические помилки

Посилання в змісті активні. Натисніть на будь-яку і Вас перекине на потрібний розділ статті.

1. Введення.

Photoshop - це програма для роботи з растровою графікою.

Але в неї закладено багато інших можливостей: робота з векторними формами, анімацією, 3D об'єктами і т.п., в тому числі і робота з текстом.

І хоча програма Photoshop це не текстовий редактор, вона володіє воістину багатим асортиментом можливостей створення і форматування тексту.

І хоча програма Photoshop це не текстовий редактор, вона володіє воістину багатим асортиментом можливостей створення і форматування тексту

Текст має владу вигідно підкреслювати або, навпаки, руйнувати ваш дизайн.

Але одне те, що Ви можете зробити що-небудь, не означає, що Ви повинні це робити.

Процес створення тексту - це, свого роду, творчість (під назвою типографіка), але набагато простіше захопитися декоруванням, прикрашення, ніж створенням легко сприйманого звичайного тексту.

Програма Photoshop - це не та програма, яка найкращим чином підходить для винаходу нових шрифтів, стилів і форматів тексту.

Проте програма Photoshop володіє багатим інструментарієм, який, при грамотному застосуванні, може допомогти в створенні красивого шрифту.

1. Коли застосовувати програму Photoshop для роботи з текстом?

Photoshop просто не створений для роботи з великими фрагментами тексту. Наприклад, книги пишуть в програмі Microsoft Word, а не в програмі Photoshop.

Якщо ваш документ містить великий обсяг текст, картинки і Ви будете друкувати цей файл, набагато краще користуватися програмами підготовки до, такими як Adobe InDesign або QuarkXPress, оскільки обидві ці програми дозволяють створити векторний текст, який при друку буде виглядати красивим і чітким.

Хоча створений в програмі Photoshop текст також спочатку являє собою редаговані векторні об'єкти, він може стати Растеризувати (тобто перетвориться в пікселі) при зведенні шарів файлу і експорт в формат JPEG, що призведе до його нечіткості при друку. Щоб вирішити цю проблему, потрібно зберігати створені в програмі Photoshop файли в форматі PSD.

Але, якщо Вам треба створити файл, який має зображення і текст в невеликому обсязі, або якщо текст сам є частиною зображення, або ви хочете художньо обробити текст як текстуру, або зробити так, щоб крізь текст було видно фотографія, то фотошоп - це то, що Вам потрібно.

В цьому випадку зберігайте документ у форматі EPS або PDF. При збереженні документа в форматі EPS файл можна буде редагувати, але текст уже не можна буде змінити. В даному випадку перевага використання формату EPS полягає в тому, що з ним можуть працювати старі друкарські додатки.

При збереженні документа у форматі Photoshop PDF ви можете встановити прапорець "Зберегти можливість редагування в Photoshop" в діалоговому вікні "Зберегти Adobe PDF" (розділ "Основні - Параметри"), так що шари залишаться незмінними, а текст - редагований. Тому, якщо у вас є вибір - використовуйте формат PDF.

2. Трохи про основи типографіки

Раніше, під час зародження друкарства, контроль над текстом і символами знаходився в руках майстрів, які назвалися складача.

Вони видавлювали поглиблення у формі букв на металевих пластинах, які потім поміщалися в друкарські верстати (звідси і з'явився вираз «здійснювати набір»). Однак з появою комп'ютерів все, кому не лінь, стали створювати текст.

Це одночасно і добре, і погано: чудово, що ви можете самостійно швидко виготовити оголошення про розпродаж своїх старих речей, запрошення і рекламні плакати; але, якість поліграфічної продукції страждає, оскільки більшість любителів не отримали професійну підготовку.

2.1. шрифти

В основі будь-якого шрифту знаходиться гліф - унікальне графічне представлення літери, цифри, пунктуаційних знака або піктографічного символу. У сфері цифрових технологій набір гліфів називається гарнітурою або шрифтом.

Строго кажучи, гарнітура - це форма або дизайн гліфів в цілому, а шрифт - це їх певний розмір, накреслення і вага, але часто ці поняття взаємозамінні. Наприклад, гарнітура тексту, який ви зараз читаєте, - це Verdana, а шрифт - Verdana regular, 80 пунктів.

Є так само поняття сімейства шрифтів - це набір різних варіантів ваги і ширини шрифту в межах одного і того ж дизайну.

Прикладом сімейства шрифтів може служити група Roboto.

2.2. Поширені формати шрифтів

Шрифти зберігаються в файлах різних форматів, які визначають, як і яка інформація зберігається в файлі кожного шрифту і, найголовніше, як вони виглядають при виведенні на друк. У програмі Photoshop використовуються тільки три формату, про які вам слід знати: PostScript, TrueType і Open-Type.

Якщо ви вже створили будь-якої текст в програмі Photoshop, ви можете дізнатися, шрифт якого формату ви застосували, глянувши на опцію зі списку, в якому зазначено назву гарнітури шрифту, - на панелі параметрів або на палітрі Символ (Character).

Зліва від назви кожного шрифту, ви знайдете символ, який вказує на його формат. Маленька буква «a» позначає, що це шрифт формату PostScript, символ «TT» вказує на формат TrueType, а символ «O» - на формат OpenType.

Маленька буква «a» позначає, що це шрифт формату PostScript, символ «TT» вказує на формат TrueType, а символ «O» - на формат OpenType

В даний час формати шрифтів не уявляють настільки суттєвою проблеми - будь-який сучасний принтер може роздрукувати будь-який заданий вами формат. Проте, ось в чому відмінність цих форматів:

 • PostScript. Більшість фахівців з графічного дизайну вважають, що цей формат є найбільш безпечним і надійним для виведення на друк, оскільки він існує вже багато років. Кожен шрифт PostScript складається з двох файлів: один містить відображаються на екрані обриси (і називається файлом специфікації екранної форми або файлом растрової графіки, оскільки монітор відображає біти або точки) поряд з інформацією про гарнітурі шрифтів і інтервалах між знаками, а другий містить контурні зображення кожного гліфа для принтера (зазвичай його називають принтерним файлом). Текст, створений в цьому форматі і роздрукований за допомогою таких пристроїв PostScript, як лазерні принтери і професійні друковані машини, має високу якість.

З іншого боку, ці два файли можуть бути втрачені окремо, що зробить їх непридатними для застосування.

 • TrueType. Розроблений спільно компаніями Apple і Microsoft, TrueType в даний час є найбільш поширеним форматом шрифтів, з яким ви можете зіткнутися як в операційній системі Windows, так і OS X.

Інформація для виведення на екран і інформація для принтера зберігається в одному файлі, тому вона не може розділена. Хоча шрифти цього формату складають конкуренцію шрифтів формату PostScript, а в дизайнерському співтоваристві їх застосовують все частіше і частіше, багато фахівців з друку все ще воліють звичний для них формат PostScript. Шрифти формату TrueType, розроблені для операційної системи Windows, можна використовувати в середовищі OS X, але не навпаки.

 • OpenType. Цей формат шрифтів, розроблений корпораціями Microsoft і Adobe, являє собою новий стандарт. Так само як і у випадку з форматом TrueType, екранна і принтерна інформація шрифтів формату OpenType зберігаються в одному загальному файлі. Ці шрифти функціональні і виглядають однаково в обох операційних системах - Windows і OS X (що зручно), плюс до цього, в одному файлі шрифту можуть зберігатися більше 65 000 різних гліфів. Тому цей формат ідеальний для декоративного і ієрогліфічного листи, наприклад, азіатського і близькосхідного, а також для інших оформлювальних вишукувань, таких як лігатури і стилістичні.

Як і в багатьох інших випадках, на зміни потрібен час, тому деякі принтери до сих пір не підтримують цей формат.

ПРИМІТКА. Якщо ви працюєте над текстом, який буде опублікований у Всесвітній павутині, формат шрифтів не має значення, оскільки текст не призначений для виведення на друк. Якщо ви збираєтеся роздрукувати текст не на пристрої Postscript, а, наприклад, на струменевому принтері, згладжування грає набагато більшу роль, ніж формат шрифтів.

Якщо ви збираєтеся роздрукувати текст не на пристрої Postscript, а, наприклад, на струменевому принтері, згладжування грає набагато більшу роль, ніж формат шрифтів

У всіх цих трьох форматах виходить векторний текст, символи якого складаються з ліній і вигинів, тому ви можете змінювати їх розмір без втрати якості. Крім того, ви побачите новий зелений символ, яким починаючи з версії CC 2014 позначаються шрифти Typekit.

Крім того, ви побачите новий зелений символ, яким починаючи з версії CC 2014 позначаються шрифти Typekit

2.3. категорії шрифтів

Щодня з'являється безліч нових шрифтів, а кількість існуючих шрифтів налічує від 50 до 150 тисяч. Не дивно, що вибрати складно! Головний принцип вибору шрифту - посилення сенсу вашого текстового повідомлення, а не відволікання від нього.

Існують наступні категорії шрифту:

 • Шрифт із зарубками (Serif) або антіквенний шрифт. Ці шрифти мають невеликі рисками (зарубками), що відходять від основної лінії і нагадують крихітні ніжки, як наприклад, штрихи вгорі і біля основи цієї літери «Т». Основні лінії можуть бути як широкими, так і вузькими, а зарубки допомагають оку переходити від одного символу до наступного. Шрифт із зарубками відмінно підходить для великих фрагментів тексту, наприклад книг, газет або журналів, для яких удобочитаемость стоїть на першому місці. Однак ці шрифти не так добре підходять для великих фрагментів тексту у Всесвітній павутині.

До прикладів належать такі шрифти, як Times New Roman, Garamond і Minion.

 • Шрифт без зарубок (Sans serif) також називається гротеском або рубаним шрифтом. Вони кращі для текстів заголовків, підзаголовків і, що досить дивно, для онлайнових текстів. Оскільки основні лінії цих шрифтів уніфіковані - не розрізняються по товщині - вони добре відображаються в невеликому розмірі, тому ідеально підходять для застосування у Всесвітній павутині. До прикладів відносяться шрифти Arial, Tahoma, Helvetica і Futura.

До прикладів відносяться шрифти Arial, Tahoma, Helvetica і Futura

 • Шрифт з прямокутними зарубками (Slab serif) або брусковий шрифт. У них однакові основні лінії, товсті зарубки і вони часто бувають напівжирними. Застосовуйте такі шрифти, коли ви хочете привернути увагу, або при недостатньо хорошій якості друку (дешевий папір, дешевий принтер або факсимільний апарат). До прикладів відносяться шрифти Bookman, Courier і Rockwell.

До прикладів відносяться шрифти Bookman, Courier і Rockwell

 • Декоративний шрифт (Decorative, Display). До цієї групи належать всі види виділяються, привертають увагу шрифтів, починаючи з великих і напівжирних і закінчуючи витіюватими або складаються з фігурок буквами. Вони дуже незвичайні, але їх складніше читати через надмірну украшенности або товщини ліній. Застосовуйте їх з обережністю і тільки для невеликих фрагментів тексту (можливо, навіть тільки для одного слова). До прикладів відносяться шрифти Impact, Comic Sans, Party і Stencil.

До прикладів відносяться шрифти Impact, Comic Sans, Party і Stencil

У різних ситуаціях застосовуються різні шрифти. Було б нерозумно друкувати газету декоративним шрифтом - її було б практично неможливо прочитати. І ніхто не прийшов би до вас на чай, якби запрошених відлякували великі, напівжирний букви шрифту Impact, які немов говорять: «Приходь на мою вечірку, а не те - нарікай на себе!»

 • Рукописні шрифти (Script). Шрифти цієї групи виглядають так, як ніби їх нашвидку накидали від руки. Формальні рукописні шрифти мають ретельно виконаними лініями, які з'єднують букви один з одним, як при злитому написанні. Для невеликих фрагментів тексту застосовуйте ужиткові рукописні шрифти (знову ж таки, тому що їх, можливо, складно буде прочитати), а формальні рукописні шрифти залиште для текстів помітних оголошень (про весіллях, випусках та т. Д.).

До прикладів відносяться шрифти Brush Script, Freestyle, Segoe і Edwardian.

2.4. накреслення шрифтів

Для більшості шрифтів існує кілька накреслень (стилів), наприклад, жирний, напівжирний, курсив, нормальний і т. Д.

Коли ці накреслення включаються в сам шрифт (т. Е. Вони були задані творцем шрифту), вони називаються нативними або вбудованими.

Щоб переглянути всі вбудовані накреслення даного шрифту, користуйтеся відповідним списком (який знаходиться праворуч від списку Гарнітура шрифту (Font family) на панелі параметрів або на палітрі Символ (Character).

Щоб переглянути всі вбудовані накреслення даного шрифту, користуйтеся відповідним списком (який знаходиться праворуч від списку Гарнітура шрифту (Font family) на панелі параметрів або на палітрі Символ (Character)

Клацніть мишею по зображенню, щоб застосувати його до виділеного або вибрати накреслення, яке буде використовуватися для нового тексту.

Якщо у шрифту відсутній полужирное або курсивне накреслення, програма Photoshop може зімітувати їх для вас.

Виберіть шрифт в списку Гарнітура шрифту (Font family), і потім перейдіть на палітру Символ (Character) - щоб відкрити її виберіть команду меню Вікно ⇒ Символ (Window ⇒ Character) - і натисніть кнопку присвоювання псевдополужірного або псевдокурсівного накреслення (кнопка псевдополужірного накреслення відзначена прописаний напівжирної буквою T, а кнопка псевдокурсівного накреслення - великої похилій T).

Виберіть шрифт в списку Гарнітура шрифту (Font family), і потім перейдіть на палітру Символ (Character) - щоб відкрити її виберіть команду меню Вікно ⇒ Символ (Window ⇒ Character) - і натисніть кнопку присвоювання псевдополужірного або псевдокурсівного накреслення (кнопка псевдополужірного накреслення відзначена прописаний напівжирної буквою T, а кнопка псевдокурсівного накреслення - великої похилій T)

Програма зробить так, щоб символи виглядали похилими або стали товщі, і при цьому створить, так званий, імітований або штучний стиль.

Часто ці псевдостілі на екрані виглядають добре, а на печатці - жахливо, оскільки у принтера відсутній файл з контурним описом, від якого він може відштовхуватися.

Тому вбудовані накреслення завжди краще псевдостилями.

Тому вбудовані накреслення завжди краще псевдостилями

2.5. Попередній перегляд шрифтів

Вибрати шрифт в 100 разів легше, якщо ви можете подивитися, як він буде виглядати.

Програма Photoshop продемонструє вам приклад кожного шрифту в списку Гарнітура шрифту (Font family).

Якщо попередній перегляд шрифту скрутний, ви можете використовувати меню Текст ⇒ Розмір проглядається шрифту (Type ⇒ Font Preview Size) програми, щоб зробити проглядається шрифт більший: виберіть один з шести пунктів, починаючи від Немає (None) до Величезний (Huge) (рекомендується використовувати пункт Великий (Large)).

2.6. Пошук шрифтів

Вибравши текстовий інструмент, ви можете швидко знаходити потрібні шрифти за їхніми іменами або зображенню в списках, що розкриваються на панелі параметрів і палітрі Символ (Symbol).

Досить клацнути мишею по полю списку і почати введення імені шрифту (наприклад, Arial або Times New Roman) або накреслення (Bold, Regular і т. П.).

Програма фільтрує список у міру введення букв імені необхідного сімейства шрифтів (або назви накреслення).

Програма фільтрує список у міру введення букв імені необхідного сімейства шрифтів (або назви накреслення)

Розташована нижче кнопка з великої об'ємної буквою «Т» дозволяє миттєво відфільтрувати тільки шрифти Typekit.

Розташована нижче кнопка з великої об'ємної буквою «Т» дозволяє миттєво відфільтрувати тільки шрифти Typekit

Але якщо Вам необхідно знайти відповідний шрифт, то зазвичай роблять так: починають прокручувати список всіх наявних шрифтів, щоб знайти потрібний. Навіть при включеному попередньому перегляді шрифтів, ви, ймовірно, все одно спробуєте застосувати на практиці кілька з них, щоб знайти підходящий.

Зазвичай це відбувається в такий спосіб: виділяєте текст, вибираєте шрифт в списку Гарнітура шрифту (Font family) на панелі параметрів або на палітрі Символ (Character), а потім скидаєте або приховуєте виділення тексту, натискаючи клавіші Ctrl + H, щоб подивитися, як виглядає ваш документ.

Якщо вам не подобається результат, ви повторно виділяєте текст, вибираєте інший шрифт в списку Гарнітура шрифту (Font family), а потім скидаєте або приховуєте виділення, і т.д.

Подібна ручна прокрутка шрифтів може бути вельми напружена.

Ось метод краще: в наступний раз, коли вам потрібно буде вибрати шрифт, виділіть текст в документі, натисніть Ctrl + H, щоб прибрати виділення, а потім клацніть по списку, що розкривається Гарнітура шрифту (Font family) на панелі параметрів або на палітрі Символ (Character ).

Клацніть за назвою шрифту, а потім проведіть по екрані пункти списку за допомогою клавіш ↑ і ↓ на клавіатурі.

Виділений текст буде змінюватися в міру того, як ви прокручуєте список, що збереже вам масу часу, який раніше витрачався на переміщення покажчика миші.

3. До деяких найбільш поширеним типографським помилок відносяться:

 • Зловживання декоративними видами шрифту і використання великої кількості різних типів шрифту в рамках одного дизайнерського проекту. Один той факт, що у Вашому розпорядженні знаходиться маса ексцентричних шрифтів, не означає, що ви повинні користуватися ними - особливо усіма відразу в одному документі.

Один той факт, що у Вашому розпорядженні знаходиться маса ексцентричних шрифтів, не означає, що ви повинні користуватися ними - особливо усіма відразу в одному документі

 • Написання цілих пропозицій прописними буквами. Читання такого тексту займає більше часу, оскільки ви до нього не звикли, але, що гірше, створюється враження, що ви КРИЧІТЬ. Проте при правильному форматуванні і невеликих обсягах, такий текст може виглядати стильним.

Проте при правильному форматуванні і невеликих обсягах, такий текст може виглядати стильним

 • Підкреслення тексту, Який НЕ є гіперпосіланням. Завдяки Всесвітній павутині, коли люди бачать підкреслене слово, вони вважають, що це посилання. Знайдіть інший спосіб виділити свій текст, наприклад, Ви можете це зробити напівжирним або курсивним.

Знайдіть інший спосіб виділити свій текст, наприклад, Ви можете це зробити напівжирним або курсивним

 • Розміщення в центрі великих фрагментів тексту. Найкраще залишити місце в центрі для тексту офіційних оголошень про випускний або весілля - так створюється відчуття витонченості і формальності стилю. Тому не піддавайтеся спокусі вирівняти по центру текст оголошення про наступну розпродажу своїх старих речей.

 • Неправильне застосування "прямих" і "фігурних» лапок. У російській мові традиційно застосовуються фігурні лапки, а для лапок усередині лапок і при листі від руки - прямі. Ви можете включити або відключити використання прямих лапок, виконавши команду меню Редагування ⇒ Налаштування ⇒ Текст (Edit ⇒ Preferences ⇒ Type) і встановіть прапорець "Використовувати прямі лапки" (Use Smart Quotes).

Ви можете включити або відключити використання прямих лапок, виконавши команду меню Редагування ⇒ Налаштування ⇒ Текст (Edit ⇒ Preferences ⇒ Type) і встановіть прапорець Використовувати прямі лапки (Use Smart Quotes)

 • Неправильне застосування (або незастосування взагалі) дефісів, коротких тире і довгих тире:

- Дефіси з'єднують два слова в одне (наприклад, «кафе-морозиво») і використовуються в якості знака переносу (коли слово поділяється на два рядки тексту).

- Короткі тире трохи довше, ніж дефіси, і є гарною заміною словами "за" і "до", наприклад, «Глави 1-4» або «8: 00-17: 00». Щоб створити коротке тире, утримуйте Alt і введіть цифри 0150.

- Довгі тире вказують на різкі зміни, на переривання думки або паузу в мові. Використовуйте їх замість коми або крапки, коли першою недостатньо, а останній занадто багато. Щоб створити довге тире, утримуйте Alt і надрукуйте цифри 0151 (Windows).

Слова «дефіс» і «тире» відбуваються з іноземних мов. Слово «дефіс» перекладається, як з'єднувальний знак, знак ділення, а «тире» - розтягувати.

Слово «дефіс» перекладається, як з'єднувальний знак, знак ділення, а «тире» - розтягувати

 • Невірна розстановка прогалин в три крапки (...). Три крапки вказує на пропуск, переривання або сумнів у думки, як наприклад, «Але ... але ... ти обіцяв!». Замість того щоб друкувати три точки (які можуть розділитися на два рядки), дозвольте вашому комп'ютеру створити ці точки замість вас. Для цього утримуйте Alt і надрукуйте цифри 0133 (Windows).

Існують і інші порушення, наприклад, використання подвійного пробілу після кожного слова, але вони не належать до нашої теми.

У статті використані окремі думки і ідеї з книги "Ліси Снайдер" Photoshop CC 2014. Вичерпна керівництво ".

Пишіть в коментарях, що б Ви хотіли ще дізнатися про роботу з текстом в фотошопі.

На основі Ваших заявок, я скорегують свій план безкоштовних уроків, які будуть опубліковані найближчим часом.

Не забувайте натискати на кнопки соціальних мереж, щоб і Ваші друзі могли отримати користь від цього уроку.

СКАЧАТИ УРОК "ОСНОВИ типографіки та ТЕКСТУ В фотошопі" У ФОРМАТІ PDF:

Якщо Ви хочете отримати серію уроків по роботі з текстом в Photoshop, підпишіться на спеціальну розсилку сайту. Форма для підписки знаходиться нижче.

печатка

Додати коментар

1. Коли застосовувати програму Photoshop для роботи з текстом?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: