Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Пошук в блогах

 1. Російський «Блогус» ( http://blogus.ru/ )

Олег Татарників

Technorati

Пошук по блогах від Google

Пошук по блогах на Яndex

Російський «Блогус»

Популярність мережі Інтернет продовжує зростати. Сьогодні її послугами, за оцінками експертів, користуються близько 14% населення у віці старше п'ятнадцяти років (тобто близько 694 млн чоловік). Причому при оцінці аудиторії Глобальної мережі не враховуються користувачі, які мають мобільний доступ в Інтернет і відвідують інтернет-кафе, клуби і навчальні класи. Лідируючі позиції за кількістю користувачів Інтернету як і раніше займають США (152 млн чоловік), потім йде Китай (72 млн) і замикає цю трійку Японія (52 млн).

Cлід відзначити випереджальну динаміку третього світу. На даний момент тільки чверть всіх користувачів Інтернету проживають в США, в той час як десять років тому їх частка становила понад дві третини. Проте не можна стверджувати, що Інтернет став однаково популярним по всьому світу. Поки він найбільш поширений в США, країнах Європи та Азії. Якщо ж говорити про країни Латинської Америки, то там він не настільки популярний. Наприклад, що займає лідируючі позиції за кількістю користувачів Інтернету в Латинській Америці Бразилія має всього 13,1 млн підключень до Мережі. А такий континент, як Австралія, знаходиться лише на 15-му місці (9,7 млн ​​користувачів).

Якщо ж говорити про Європу, то там лідерами за кількістю користувачів мережі Інтернет є Німеччина і Великобританія, які займають відповідно п'яте і четверте місця в світовому рейтингу (32 і 30 млн користувачів). Що стосується самих популярних інтернет-ресурсів, то тут перші три місця віддані сайтам таких компаній, як Microsoft (538,6 млн відвідувань), Google (495,8 млн) і Yahoo! (480,2 млн). Далі слід популярна американська інтернет-біржа eBay, яка займає четверту позицію (269 млн відвідувань).

Якщо ж говорити про тип контенту, який приваблює сьогодні користувачів Інтернету, то в першу чергу слід назвати блоги, популярність яких росте як на дріжджах. Нагадаємо, що блог, або веб-лог (від англ. Blog, web log - віртуальний мережевий журнал або щоденник подій), - це веб-сайт, основним вмістом якого є регулярно додаються записи, зображення або інше мультимедійне наповнення. За авторським складом блоги можуть бути особистими, груповими (корпоративними, клубними та ін.) Або суспільними (відкритими); за змістом - особистими (відкритими або закритими), тематичними або загальними. Блоги можуть об'єднуватися в мережі за тематичними ознаками або за іншими критеріями. Популярність блогів в якості середовища мережевого спілкування зараз набагато вище, ніж у електронної пошти, новинних груп, веб-форумів і чатів. Причому веб-логи часом настільки тісно переплетені між собою, що деякі користувачі вже вважають їх свого роду колективним розумом мережевої спільноти. У Росії найбільшу популярність здобули такі блоггерской системи, як LiveJournal.com, Liveinternet.ru і Diary.ru. Але лідером за популярністю серед блог-хостингів в Рунеті залишається Livejournal.com - за статистикою «Яндекса», він значно випереджає російські аналоги Liveinternet.ru і Diary.ru.

Як відомо, сучасний користувач Інтернету зазвичай шукає інформацію в Мережі за допомогою пошукових сервісів. Але, оскільки пошук в блогах стандартними пошуковими засобами, в силу специфіки їх створення, форматів і підтримує софта, дещо ускладнений, виникла необхідність в спеціалізованих пошукових сервісах, які виконували б пошук виключно по блогам.

Наприклад, фахівці Амстердамського університету провели ретельний аналіз логів пошукача Blogdigger.com за травень 2005 року (це 1,2 млн запитів), вивчивши його з різних сторін: мета пошукових запитів, їх тематика, а також поведінку користувачів. Виявилося, що пошук по блогах значно відрізняється від звичайного пошуку в Інтернеті. Тут 52% всіх пошукових запитів (а після фільтрації «сміття» - і всі 78%) є іменами власними - це імена людей, марки товарів, назви фірм, назви міст і т.д. Крім того, дуже популярні загальні тематичні запити (лінгвістика, гумор, іслам), за допомогою яких люди шукають блоги специфічної тематики. Втім, користувачі при пошуку в блогах поводяться приблизно так само, як і на звичайних пошукових системах: короткі сесії, при яких увага приділяється в основному першими результатами пошуку.

До останнього часу найбільш популярним пошуковим сервісом по блогам у всьому світі був сайт Technorati, який надавав можливість пошуку по 17 млн ​​щоденників. В кінці липня поточного року цей найбільший пошуковик по блогам оновив інтерфейс, а також справив деякі зміни в ядрі для прискорення обробки запитів.

Серед основних нововведень можна відзначити появу навігаційних панелей Discover, Most Popular і Favourite. Discover є тематичним каталогом блогів, Most Popular - рейтингом, а в Favourite відвідувач може додавати обрані блоги і за бажанням робити вибірку тільки з них.

Що стосується змін в ядрі пошуку, то в своєму блозі керівництво Technorati повідомляє про більш оперативної обробки запитів і більш коректному визначенні посилань в блогах. У найближчому майбутньому планується реалізувати мовну локалізацію, більш швидку індексацію, а також докладну статистику по всій світовій блогосфері.

На думку керівництва пошуковика, зміни в роботі були необхідні, так як сайт вже не міг повною мірою забезпечувати зручність використання. За даними Technorati, розмір блогосфери зростає по експоненті і вже наближається до 50 млн блогів, що, безсумнівно, також було одним з основних приводів для змін в сервісі.

Найпопулярніший пошуковий портал Google теж розширив можливості свого пошуку за допомогою спеціалізованого модуля пошуку в інтернет-щоденниках. Інтернет-архів Google буде включати всі блоги, а не тільки ті, які були раніше опубліковані на спеціальному веб-сайті Google Blogger.

В даний момент сервіс існує в бета-версії і пошук можна здійснювати лише по блогах, опублікованими починаючи з червня 2005 року. Однак, за словами представників компанії, зараз ведуться роботи по включенню і тих щоденників, які були опубліковані в Інтернеті раніше. За допомогою нової пошукової системи можна буде знаходити блоги по автору або по опублікованого тексту повідомлення. Причому Google буде активно індексувати всі блоги, які мають автоматичну систему стеження за змінами веб-сторінки.

Творець Technorati після появи blogsearch у Google опублікував на блозі своєї компанії лист, в якому вітає появу Google в блог-співтоваристві. Він пише, що рішення пошукового порталу включити в свої архіви блоги показало, що Google всерйоз сприймає цей порівняно новий інтернет-феномен.

Відзначимо також, що нещодавно система Google почала вести корпоративний блог російською мовою. Перший пост, що з'явився в цьому блозі, написав глава російського підрозділу Google Володимир Долгов. Російський блог ведуть російськомовні співробітники Google для російськомовної аудиторії. Блог знаходиться за адресою: GoogleRussiaBlog.blogspot.com. Російський підрозділ компанії сподівається, що блогери підтримають корпоративний блог Google, надсилаючи свої побажання про те, яку інформацію вони хотіли б у ньому бачити.

Звичайно, Google - це аж ніяк не перша компанія, яка вирішила включити в свій пошук блоги, однак таке рішення дійсно можна вважати знаковим, оскільки цей портал є явним лідером серед інтернет-пошукачів. Відзначимо, що ще до створення пошукового сервісу по блогам компанія Google придбала фірму, що сприяла перетворенню веб-логів у всесвітній феномен (найпопулярніший пошуковик купив компанію Pyra, а разом з нею і технологію, що стоїть за системою Blogger, - програмне забезпечення і сайт, що підтримують мільйони блогів в усьому світі).

Стратегія Google - домогтися, щоб користувачі отримували від пошукової системи все, що вони хочуть, незалежно від запиту. Адже часто люди шукають інформацію про те, що відбувається в даний момент, вони хочуть свіжих новин та коментарів, що можна знайти часом тільки в веб-логах.

Однак користувачі системи пошуку від Google вже відзначають незручності нового пошуковика. Наприклад, сортування за замовчуванням там традиційно відбувається за релевантністю запиту, а не за часом, що особливо актуально для блогів. Адже в блоговому пошуку головне - оперативність, а не релевантність.

Працюють з блогами і інші міжнародні пошукові системи. Так, в розділі новин на порталі Yahoo! з'явилася нова опція пошуку - в новинах і блогах. Список блогів, в яких зустрінеться задана ключова фраза, буде відображатися в окремому вікні, поруч з новинними стрічками найбільших інформаційних агентств. Адже незважаючи на те, що блогери не професійні журналісти, вони часом перевершують засоби масової інформації і за швидкістю, і за подробиці опису. Крім того, журналісти фізично не в змозі висвітлити всі події. Разом з тим блоги все-таки не гарантують достовірності, тому Yahoo! не стала змішувати інформацію з них і з 6,5 тис. відповідальних новинних джерел.

Крім повідомлень з блогів, користувачі пошукової системи можуть подивитися аматорські фотографії подій на сайті обміну знімками Flickr, що належить Yahoo !. Знімки наслідків вибухів в Лондоні або урагану «Катріна» в США залучили особливо багато відвідувачів.

Відомий пошуковий ресурс Ask.com ( http://www.ask.com/ ), Що належить компанії IAC / InterActiveCorp, також недавно обзавівся опцією пошуку інформації в блогах. Новий сервіс отримав назву Bloglines. При цьому представники ресурсу відзначають, що їх дітище істотно відрізняється від інших аналогічних сервісів, які працюють як традиційні пошукові движки, і відфільтровує спам, який останнім часом почав набувати просто загрозливих масштабів і в блогах.

Користувачі зможуть зберігати пошуки і обмінюватися їх результатами з іншими. Вони також отримають можливість розміщувати власні пошуки на таких сайтах, як Bloglines і Digg. Компанія також не має наміру обмежуватися впровадженням нового сервісу лише на своєму пошуковому ресурсі, який недавно був повністю перероблений, і збирається інтегрувати нові технології в Bloglines.

Пошук по блогах в російській частині Інтернету реалізований нітрохи не гірше міжнародного. Найкращий пошук по блогах в Рунеті організував пошуковий портал Яndex. Причому на Яндексі вже давно є пошук по всіх RSS-форматами (RSS - сімейство XML-форматів, призначених для опису стрічок новин, анонсів статей і змін в блогах), та ще й новинна стрічка на додачу. І навряд чи Google буде встигати індексувати блоги так, як це робить сьогодні Яндекс.

І навряд чи Google буде встигати індексувати блоги так, як це робить сьогодні Яндекс

А недавно компанія Яндекс удосконалила свою службу пошуку по блогах - тепер на головній сторінці сайту представлені такі індикатори блогосфери, як гарячі теми, популярні блоги та блог-хостинги.

Пошук по блогах, як своєрідний інструмент навігації по громадській думці в Інтернеті, тепер дозволяє досліджувати настрої користувачів і російської Мережі. За запитом знаходяться не тільки записи, але і потоки, а релевантність пошуку значно поліпшена. Крім того, завдяки появі збереженої копії користувач може дивитися повний текст записів прямо на Яндексі, не переходячи для цього по посиланнях. Розширений пошук дає можливість шукати окремо в блогах і форумах за категоріями, а також знаходити записи за згаданими в них посиланнях.

Сьогодні в пошуковій базі сервісу пошуку по блогах, запущеного Яндексом в грудні 2004 року, міститься більше 800 тис. Російськомовних онлайнових щоденників, і кожен день ця служба обробляє 100-160 тис. Нових записів. Всього Яндексу відомо більше 45 млн записів в блогах і форумах.

Намагаються працювати з блогами і інші російські пошуковики. Наприклад, в кінці 2005 року стартував комунікативний сервіс «Рамблер Планета» ( http://planeta.rambler.ru ) - єдиний блок комунікативних сервісів порталу. Новий проект Рамблера позиціонується як засіб створення користувачем Інтернету власного представництва в Мережі, ядром якого стає мультимедійний щоденник. В цьому щоденнику можна публікувати і переглядати не тільки текстові повідомлення і фотографії, а й відеоролики. Причому «Планета» інтегрована з іншими ресурсами порталу - «Рамблер Фото», «Рамблер Групи» і «Рамблер Vision». А на початку поточного року в системі мультимедійних щоденників «Рамблер Планети» з'явилася нова можливість - користувачі тепер можуть організовувати тематичні спільноти. Радує і ще одна нова функція - можливість SMS-публікації. Тепер вносити записи до свого онлайновий щоденник можна за допомогою мобільного телефону. Незабаром можна буде підключати RSS і щоденники з інших систем і організовувати рейтинги. Всі існуючі сьогодні спільноти зібрані в тематичний каталог Рамблера.

Російський «Блогус» ( http://blogus.ru/ )

Крім Яндекса пошук в російських блогах здійснюється також на сайті вітчизняного проекту «Блогус». Звичайно, даним проектом далеко до тієї повноти охоплення блогосфери, яка є у Technorati або Яндекса, однак знайти цікаву інформацію можна і там. Сервіс поки існує в бета-версії, його інтерфейс постійно вдосконалюється, і в недалекому майбутньому він обіцяє стати досить простим, функціональним і зручним засобом пошуку, орієнтованим саме на блогерів. На даному етапі розробники «Блогуса» планують тримати і індексувати не більше 10 тис. Найпопулярніших блогів. Таким чином, якщо Яндекс дозволяє здійснювати найширший пошук, то «Блогус» стане його більш вузьким тематичним доповненням з урахуванням авторитетності того чи іншого блогу.

Таким чином, якщо Яндекс дозволяє здійснювати найширший пошук, то «Блогус» стане його більш вузьким тематичним доповненням з урахуванням авторитетності того чи іншого блогу

КомпьютерПресс 10'2006


Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: