Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

причини депресії

Що таке депресія ? У чому причини її виникнення? Чому ця проблема так актуальна в мегаполісах? Про це ми говоримо з психологами центру «Логос» Оленою Якуніної і Єлизаветою Жудро.

- Чи справді, зараз люди дуже роз'єднані, все обертаються в колесі «дім-робота», спілкуються мало і від цього легко впасти в депресію ?

Олена Якуніна: Так, особливо в мегаполісах Олена Якуніна: Так, особливо в мегаполісах. Тут великі відстані і переповнений транспорт «з'їдають» сили і час, які можна було б витратити на спілкування. Адже чисто психологічно важко заїхати зайвий раз в гості до друзів, якщо знаєш, що тебе чекає ще дорога додому - при наших цінах на таксі! У невеликих містах все по-іншому. Там можна дозволити собі після роботи зустрітися і поспілкуватися, там ходять один до одного в гості не тільки по вихідним, а й у будні. Таким чином, одна з найглибших потреб людини - потреба в спілкуванні - отримує адекватне задоволення. Ще одна причина - неминуче перебування в натовпі, перенасичення людською присутністю, перебір соціальної інформації.

Єлизавета Жудро: Це дуже цікавий феномен. З одного боку, ти ніколи не буваєш один: то ти в натовпі в метро, ​​то ти сидиш в офісі, оточений такими ж, як ти. Ти постійно на виду, постійно з людьми. І втрачається, притупляється чутливість, тому що не можна весь час відчувати стільки людей навколо.

Е. Я .: Виходить, що, насправді, в цьому натовпі ти зовсім один.

Е.Ж .: Ми звикаємо обмежувати інтенсивність контактів, адже з глузду можна з'їхати, якщо постійно з усіма підтримувати хоча б просто візуальний контакт, наприклад, в метро. Потім приходиш додому, вже втративши будь-яку здатність і бажання з ким-небудь спілкуватися. І, з одного боку, тобі моторошно набридли люди, а з іншого - ти гранично самотній. Хочеться побути на самоті, але, оскільки ти і так ні з ким толком не спілкуєшся, існує постійна туга по спілкуванню. Ось такий парадокс.

Е.Я .: Мені згадується метафора «кам'яних джунглів», де оточуючих тебе людей сприймаєш як дерева: щось неживе, позбавлене індивідуальності. Як індивідуума, але не як особистість. Цікава деталь - ми навіть не дивимося, як хто одягнений на вулиці, не вдивляємося в обличчя, закриваємо очі в метро, ​​щоб не дивитися на людину навпроти. Нас так багато, що ми не цікаві один одному як особистості, ми огидним Мені один одного.

- Щось у людині ламається, коли він звикає людей сприймати як дерева?

Е.Я .: З'являється нечутливість, байдужість, жорстокість. Людина звикає відгороджуватися від інших людей, щоб уникнути перевантаження сприйняття. Він буде лежати без свідомості, а все пройдуть повз, до нього не підійдуть, ніхто не викличе «швидку».

Е.Ж .: Людина як би приречений «з амкнуться на собі» - виробляє звичку до егоцентризму, яка тягне за собою притуплення емпатії і нездатність до душевного обміну, відкритості, заважає встати на точку зору іншої людини, вникнути в нього, розділити своє буття з тим, хто поруч - і відчути це.

- А буває, що комусь із-за цього сім'ю важко створити?

Е Е.Я .: В мегаполісі, по-моєму, взагалі сім'ю важко створити. Хтось не може це зробити, у кого-то це виходить, але сім'я розвалюється. У кого-то вона є, але така, що краще б її не було. Тут важко навіть просто познайомитися. Адже вуличні знайомства викликають, як правило, підозра, оскільки в большом городе ніхто нікого толком не знає, і не можна поцікавитися у знайомих, що за людина з тобою познайомився. Божевільний ритм і звична поверховість спілкування не дозволяють нам вникнути в іншої людини, відчути, що ж це за особистість, з якою ми вирішили пов'язати долю. У вже відбулася сім'ї рідко залишаються сили і час на повноцінне спілкування, яке приносить задоволення і радість. Ми щодня виснажені роботою, дорогий в метро і стоянням у пробках, і, після того, як ми переробимо необхідний мінімум господарських справ (досить великий в сучасному суспільстві споживання), нам майже нічого дати один одному. Ми забуваємо, що повнота спілкування - це вміння не тільки брати і підживлюватися кимось, але віддавати себе комусь.

Е.Ж .: Сім'я - це коли люди живуть єдиним організмом ... У таких умовах важко створити такий гармонійний організм. Не так давно менше людей зверталося до психологів, тому що був такий варіант: посидіти на кухні з одним (подружкою), все «вилити», отримати свою порцію співчуття. А зараз, по-перше, ні в кого немає часу: або заробляють гроші, або відпочивають після того, як заробили. «Ах, ти живеш в двох станціях метро, ​​- немає, дуже далеко, півгодини цілих до тебе їхати, сил немає ...» По-друге, всі роздратовані, в стресі, «виливаєш» на них свої проблеми, вони тільки зляться, природно, хочуть потім у відповідь ще свої на тебе «вилити». Ніякого співчуття і дружнього спілкування вже практично немає. У тебе два вихідних. Може бути, якийсь час варто було б приділити спілкуванню з найближчими друзями, якщо вони ще збереглися. Більшість людей не віддає собі в цьому звіту, і взагалі не бачить цю проблему до тих пір, поки не стає вже занадто боляче. Мені здається, що треба звертати на це увагу людей.

- Ми вже почали говорити про депресії . Як ви думаєте, можна сказати, що депресія - це такий сніжний ком, який наростає з постійною брехні самому собі? Як можна зрозуміло пояснити, що таке депресія і як вона утворюється?

Е. Я .: Є багато різних поглядів на причини і сутність депресії ...

Е. Ж .: Наприклад, отець Олександр Шмеман відверто вважав, що депресія - це демонічне навала: смуток, стан хули, відкидання Бога і своєї життєвої ситуації. Це досить радикальна точка зору: виходить, що тут немає місця психіатрії та психології, це тільки в Церкві лікується.

Е. Я .: Ви дуже добре сказали - брехня самому собі про свої потреби, можливості і бажання. Справа в тому, що у кожної особистості є свої унікальні, дуже значущі для неї потреби. У кого-то вони в основному пов'язані з матеріальним достатком, у кого-то - з спілкуванням, у кого-то - з професійною реалізацією. Ми не оцінюємо ці потреби, а просто знаємо, що вони є, і вони дуже важливі для особистості. Коли людина - з різних причин - дуже довго не реалізує важливу потребу, яка у нього є, він приходить до депресивного стану. Як психолог, гештальт-терапевт, наприклад, я можу допомогти людині усвідомити свою потребу і знайти оптимальний спосіб її задоволення.

Якщо ж дивитися з точки зору православно-орієнтованої психології і православної антропології, основна проблема полягає в пристрастях, які дісталися нам з гріхопадінням. Головна пристрасть, материнська, коренева - самолюбство. Від самолюбства відходять три: грошолюбство, обжерливість і марнославство. Марнославство ж може породжувати зневіру, тобто, різновид депресії. А тепер, якщо перевести на психологічний мову, подивіться, що відбувається з людиною. Наприклад, довго не реалізується якась серйозна потреба, заснована на марнославстві: хочу висловитися, чи не висловлююся, тому що боюся, що засудять, засміють, відкинутий, залишуся на самоті ... Мовчу, а всередині накопичується незадоволення, і я сам собі брешу, що нікому не цікавий, що мені не варто навіть пробувати. Зрештою, потрапляю в глухий кут, який проявляється як депресивний стан. Вперед - висловитися, нарешті, - не можу, боюся, що засміють; тому не можу, тому що насправді хочу вперед. Брешу собі. Тому що не усвідомлюю свою потребу, чи не реалізую - в цьому брехня самому собі. Це депресія невротична. І якщо говорити про методи лікування, то з нею можна впоратися психотерапевтичними методами, скажімо, за допомогою гештальт-терапії.

Ще одна версія походження невротичної депресії - депривація, нестача спілкування, любові. Батьківська депривація, коли дитина в дитинстві недостатньо отримував любові, бував відкинутий. І в дорослому віці теж можна випробувати емоційне відкидання близькими людьми, наприклад, чоловіком.

Е. Ж .: Загалом, причин депресії може бути багато і їх співвідношення в кожному випадку унікальне. Відповідно і універсального методу подолання депресії немає. З кожним випадком депресії необхідно ретельно розбиратися і шукати способи усунути всі причини адекватними методами. Так, це може бути «зліва», зневірою - людині допоможе молитва, сповідь, причастя. Але це, між іншим, може бути просто фізіологічним станом - можна пропити курс вітамінів. А може бути невротичним симптомом - тоді потрібно пропрацювати депресію з психологом.

- А чого потрібно уникати батькам, щоб не допускати емоційної депривації, яка потім у дітей може ось так відгукнутися?

Е. Я .: Потрібен максимум любові, участі. Недолік любові, брак уваги - причина депресії. Саме своєю любов'ю, вираженою способом, зрозумілим дитині, батьки доводять маленькій людині його потрібність, затребуваність, стверджують його «право» на існування.

Е. Ж .: Я думаю, що насправді дуже рідко буває, щоб батьки дитини не любили. Скажімо так, це буває рідше, ніж зустрічається депривація і депресія. У нас просто не дуже прийнято говорити про свої почуття. Ми любимо, але забуваємо, що людині іноді потрібно почути це від нас. Три рази в день обійняти, погладити, п'ять разів сказати: «Я люблю тебе» ...

Е. Я .: До речі, клієнти часто звертаються з проблемою відсутності любові в дитинстві. Зараз, в дорослому віці багато проблем і депресивні стани періодично виникають. Коли починаєш розбиратися, то виявляється, що ...

Е. Ж .: ... що корінь, що найболючіша точка це: мене не любили. Хоча, швидше за все, просто не говорили про це ...

Е. Я .: Крім того, ми закликаємо батьків бути уважними до особистих потреб дитини, щоб не реалізовувати за його рахунок якісь речі, які їм самим не вдалося реалізувати у своєму житті. Якщо дівчинка хоче стати балериною, а мама, все життя мріяла стати лікарем, нав'язує їй своє бажання бачити її лікарем, дитина може зламатися і поступитися - щоб все життя прожити за програмою, складеною матір'ю, на шкоду своїм власним прагненням. Подібна відмова від самореалізації, що стався в дитинстві під впливом батьків, часто призводить до того, що людина стає невпевненим у собі, депресивної особистістю.

- А як ви думаєте, таке частіше буває в неповних сім'ях, де одна мама, або не обов'язково?

Е. Ж .: Е то не обов'язково буває тільки в неповних сім'ях. Бувають самотні мами, які просто «облизують» свою дитину з ніг до голови і створюють йому ідеальні умови для саморозкриття ...

Е. Я .: А буває, що повна сім'я, а дитина в ній все одно надано собі. У неповній сім'ї є свої, і чималі, проблеми, а ось дитяча депресія може з'явитися в будь-який. Якщо дитина відчуває повагу і любов до себе, якщо мама або тато уважні до значних особистісним потребам малюка, то депресії може не бути.

Е. Ж .: Але все ж, в менш благополучних сім'ях - неповна сім'я, родина алкоголіків, сім'я, в якій є вже одна людина з нервово-психічними розладами - така ймовірність більше.

Розмовляла Ольга Гуманова

У чому причини її виникнення?
Чому ця проблема так актуальна в мегаполісах?
Щось у людині ламається, коли він звикає людей сприймати як дерева?
А буває, що комусь із-за цього сім'ю важко створити?
Як ви думаєте, можна сказати, що депресія - це такий сніжний ком, який наростає з постійною брехні самому собі?
Як можна зрозуміло пояснити, що таке депресія і як вона утворюється?
А чого потрібно уникати батькам, щоб не допускати емоційної депривації, яка потім у дітей може ось так відгукнутися?
А як ви думаєте, таке частіше буває в неповних сім'ях, де одна мама, або не обов'язково?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: