Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Програма для управління кулерами в комп'ютері

 1. Чому вентилятори шумлять і які є способи це виправити
 2. Програма для управління кулерами SpeedFan
 3. Запуск і зовнішній вигляд програми
 4. Налаштування SpeedFan
 5. Додаткові параметри

Часом гул від системного блоку не дозволяє насолодитися тишею або зосередитися Часом гул від системного блоку не дозволяє насолодитися тишею або зосередитися. У цій статті я розповім як регулювати обороти кулерів за допомогою спеціальної програми для Windows XP / 7/8/10, а в кінці покажу на відео більш детально весь процес.

Чому вентилятори шумлять і які є способи це виправити

За винятком особливих безвентиляторних модифікацій, в кожному комп'ютері встановлено два і більше кулера : В блоці живлення, на процесорі, відеокарті, в корпусі і інші. І кожен по-своєму шумить, і це погана новина. Багато просто звикли до шуму свого системника і вважають що так і повинно бути. Може бути і повинно, але необов'язково! У 99% випадків шум від комп'ютера можна зменшити на 10% -90%, і це хороша новина.

Як ви вже зрозуміли, безшумність досягається зменшенням шуму від кольорів. Це можливо за допомогою застосування більш тихих, за своєю природою, кольорів, або за допомогою зменшення обертів уже наявних. Природно, зменшувати швидкість можна до значень що не загрожують перегріву комп'ютера ! У цій статті мова піде саме про цей спосіб. Ще більше знизити шум допоможуть програми для зменшення тріска від жорсткого диска .

Отже, щоб зменшити обороти обертання кулера можна використовувати один з варіантів:

 1. Програма для управління швидкістю обертання кулерів
 2. «Інтелектуальна» система контролю оборотів, зашита в BIOS
 3. Утиліти від виробника материнської плати, ноутбука або відеокарти
 4. Використовувати спеціальний пристрій - реобас
 5. Штучно знизити напругу живлення вентилятора

У кого нормально працює управління з BIOS, можуть далі не читати. Але частенько BIOS лише поверхнево регулює оберти, що не занижуючи їх до безшумних, і при цьому все ще прийнятних, значень. Утиліти від виробника, часом, єдиний спосіб впливу на вентилятори тому що сторонні програми часто не працюють на незвичайних материнських платах і ноутбуках. Розберемо найоптимальніший - перший спосіб.

Програма для управління кулерами SpeedFan

Це багатофункціональна і повністю безкоштовна програма. Напевно відразу трохи засмучу, сказавши що ця програма працює не на всіх ноутбуках, але можна пробувати, і не буде регулювати обороти тих вентиляторів, якими не вміє управляти материнська плата з BIOS. Наприклад, з мого BIOS можна включити функцію управління кольором SmartFan тільки для центрального процесора. Хоча дивитися поточні обороти можна ще для двох.

Увага: перед використанням програми вимкніть управління кулерами з BIOS!

Інакше може статися така ситуація. У момент завантаження програми SpeedFan зчитуються поточні обороти і приймаються за максимальні. Відповідно, якщо до цього часу BIOS НЕ розкрутить вентилятор до максимальних обертів, то і програма не зможе це зробити.

У мене так один раз трапилося, що в момент завантаження програми кулер на процесорі крутився зі швидкістю 1100 об / хв, і SpeedFan не міг встановити більше значення. В результаті процесор нагрівся до 86 градусів! А зауважив я це випадково, коли в момент великого навантаження не дочекався шуму від вентилятора. Благо нічого не згоріло, а адже комп'ютер міг більше не включитися ...

Запуск і зовнішній вигляд програми

Скачайте та встановіть програму з офіційного сайту.

завантажити SpeedFan

При першому запуску виникне звичайне віконце з пропозицією допомоги по функціям програми. Можете поставити галочку, щоб воно більше не з'являлося і закрийте його. Далі SpeedFan вважає параметри мікросхем на материнській платі і значення датчиків. Ознакою успішного виконання буде список з поточними значеннями обертів вентиляторів і температур компонентів. Якщо вентилятори не виявлені, значить програма вам нічим не зможе допомогти. Відразу перейдіть в «Configure -> Options» і поміняйте мову на «Russian».

Як бачимо, тут також показана завантаження процесора і інформація з датчиків напруги.

У блоці «1» розташовується список виявлених датчиків швидкості обертання кулерів з назвами Fan1, Fan2 ..., причому їх кількість може бути більше, ніж є насправді (як на картинці). Звертаємо увагу на значення, наприклад Fan2 і другий Fan1 мають реальні показники 2837 і 3358 RPM (оборотів в хвилину), а решта по нулях або зі сміттям (на зображенні 12 RPM це сміття). Зайві ми потім приберемо.

У блоці «2» показуються виявлені датчики температур. GPU - це графічний чіпсет, HD0 - жорсткий диск, CPU - центральний процесор (замість CPU на зображенні Temp3), а решта сміття (не може бути 17 або 127 градусів). У цьому недолік програми, що потрібно вгадувати де що (але потім ми самі перейменуємо датчики як потрібно). правда, на сайті можна завантажити відомі конфігурації, але процедура не з простих і ускладнена англійською мовою.

Якщо незрозуміло який параметр за що відповідає, то можна подивитися значення в який-небудь іншій програмі для визначення параметрів комп'ютера і датчиків, наприклад AIDA64 і порівняти з тими що визначила програма SpeedFan, щоб точно знати де які свідчення швидкості і температури (на відео під статтею все покажу).

І в блоці «3» у нас регулювання швидкостей Speed01, Speed02 ..., за допомогою яких можна задавати швидкість обертання у відсотках (може показуватися як Pwm1, Pwm2 ..., докладніше дивіться на відео). Поки що нам треба визначити який Speed01-06 на які FanX впливає. Для цього міняємо значення кожного з 100% до 80-50% і дивимося чи змінилася швидкість якого-небудь Fan. Запам'ятовуємо який Speed ​​на який Fan вплинув.

Повторю, що не всі вентилятори будуть регулюватися, а тільки ті, якими вміє управляти материнська плата з BIOS.

Налаштування SpeedFan

Ось і дісталися до налаштувань. Натискаємо кнопку «Конфігурація» і насамперед назвемо все датчики зрозумілими іменами. На своєму прикладі я буду програмно керувати кольором процесора.

На вкладці «Температури» знаходимо певний на попередньому кроці датчик температури процесора (у мене Temp3) і натискаємо на нього спочатку один раз, а потім через секунду ще раз - тепер можна вписати будь-яке ім'я, наприклад «CPU Temp». В налаштуваннях нижче вписуємо бажану температуру, яку буде підтримувати програма з мінімально-можливою швидкістю обертання кулера, і температуру тривоги, при якій включаються при максимальній швидкості.

В налаштуваннях нижче вписуємо бажану температуру, яку буде підтримувати програма з мінімально-можливою швидкістю обертання кулера, і температуру тривоги, при якій включаються при максимальній швидкості

Я встановлюю 55 і 65 градусів відповідно, але для кожного це індивідуально, поекспериментуйте. При сильно низькою встановленої температурі, вентилятори будуть крутитися на максимальній швидкості.

Далі розгортаємо гілку і знімаємо всі галочки, крім тієї Speed0X, яка регулює FanX процесора (це ми вже визначили раніше). У моєму прикладі це Speed04. І також знімаємо галочки з усіх інших температур, які ми не хочемо бачити в головному вікні програми.

На вкладці вентилятори просто знаходимо потрібні вентилятори, називаємо їх як хочеться, а непотрібні відключаємо.

На вкладці вентилятори просто знаходимо потрібні вентилятори, називаємо їх як хочеться, а непотрібні відключаємо

Йдемо далі на вкладку «Швидкості». Стаємо на той Speed0X, який відповідає за потрібний кулер, перейменовуємо його (наприклад в CPU Speed) і виставляємо параметри:

 • Мінімум - мінімальний відсоток від максимальних обертів, який програма зможе встановити
 • Максимум - відповідно максимальний відсоток.

У мене мінімум коштує 55%, а максимум 80%. Нічого страшного, що програма не зможе встановити значення на 100%, адже на вкладці «Температури», ми задали граничне значення тривоги, при якому примусово буде 100% оборотів. Також для автоматичного регулювання не забуваємо поставити галочку «Автоізмененіе».

В принципі це все. Тепер переходимо до головного вікна SpeedFan і ставимо галочку «Автоскорость вент-рів» і насолоджуємося автоматичним регулюванням швидкості обертання 🙂 З першого разу не вийде оптимально налаштувати під себе, поекспериментуйте і залиште відповідні параметри, воно того варте!

Додаткові параметри

Програма SpeedFan має ще купу функцій і параметрів, але я не буду в них заглиблюватися, тому що це тема окремої статті. Давайте поставимо ще кілька потрібних галочок на вкладці «Конфігурація -> Опції»

 • Запуск згорнуто - щоб SpeedFan запускався відразу в згорнутому вигляді. Якщо не поставити, то при запуску Windows головне вікно програми буде висіти на робочому столі. Якщо програма не починається разом з Windows, то просто додайте її ярлик в автозавантаження.
 • Static icon - віддаю перевагу встановити, щоб в системному треї замість цифр відображався просто значок програми
 • Звертати при закритті - встановіть щоб при натисканні на «хрестик» програма не закривати, а згорталася в системний трей (біля годинок)
 • Повна швидкість вентиляторів при виході - якщо не встановити, то після виходу з програми обертів кулерів залишаться в тому стані, в якому були на момент закриття. А так як управляти ними більше не буде кому, то можливий перегрів комп'ютера.

Ну як, все вийшло, програма працює, обороти регулюються автоматично? Або може ви використовуєте інші способи? Сподіваюся, інформація виявилася для вас корисною. Не полінуйтеся поділитися нею з друзями, я буду вам дуже вдячний!

А тепер відео з докладною налаштуванням SpeedFan. Примітка: на відео стався невеликий збій. Після ручного регулювання вентилятора процесора Fan1 його значення не повернулося 3400 RPM, а залишилося чомусь в 2200 RPM. Після перезапуску програми все нормалізувалося. В останніх версіях SpeedFan на моєму комп'ютері такого не було.

Ну як, все вийшло, програма працює, обороти регулюються автоматично?
Або може ви використовуєте інші способи?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: