Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

реферат - Вірші А.Л. Барто.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


реферат Вірші А.Л. Барто

інформація:

Тип роботи: реферат. Доданий: 03.11.2012. Рік: 2012. Сторінок: 17. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ  Пошук навчального матеріалу на сайті  Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням  «StudentHelp»  , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ РФ
АДИГЕЙСЬКА державний університет
педагогічний факультет
РЕФЕРАТ
на тему:
«Вірші А.Л.Барто »         Студентка 4 курсу,
         Грібіна Л.В.2012 р

1. Педагогічна цінність віршів А. Барто для виховання і розвитку дошкільнят.

Агнія Львівна Барто почала свій шлях, в літературі в 20-і роки. У поезії А. Барто встає різноманітна, повна радісних, а то і сумних настроїв, бойова, трепетна, змістовна життя зростаючої людини буквально з моменту появи його на світло. Ось вірші для найменших: «Машенька», «Машенька зростає», «Ліхтарик», «Іграшки». Кожна віршована «іграшка» Барто ( «Зайка», «Слон», «Дерев'яний бичок» та інші), як російські народні пісеньки-забавлянки, не тільки бавить дитину, але в той же час викладає йому перші уроки моральності. Зростає людина, а дружба його з поезією Барто не закінчується. Переступив він школу - його знову зустрічають вірші улюбленої поетеси - «В школу», «Серьожа вчить уроки», «Лешенька, Лешенька», «Буква« Р »,« Арифметика »,« Що робити з Олексієм »... Так до кожного нового покоління Барто приходить заново, виховуючи і радуючи, віддаючи дітям свій талант щедро, без залишку. Розкрити внутрішній світ радянської дитини, відобразити всю його різноманітну життя, сприяти виправленню поганих рис характеру і розвивати світлі, гуманні - ось що відрізняє поезію Барто.
Злиття інтересу письменницького і педагогічного дозволило поетесі зробити багато відкриттів в дитячій поезії. Барто з'явилася першовідкривачем невідомого до неї в поезії для дітей жанру сатиричного портрета. До неї вважалося, що дітям молодшого віку абсолютно недоступна сатира, що їм годиться тільки гумор з його добродушністю і м'якою веселістю. Сатира ж з її сарказмом, насмішкою, гострим осміяння, викриттям вад недоступна дитині. Поезія Барто спростувала цю думку. Поетеса розуміє життя, і життя дитячих колективів особливо, як зіткнення характерів, як боротьбу. Конфлікти в її творах ніколи не бувають надуманими, випадковими. Вони відображають життєві колізії, що відбуваються день у день в школі, в сім'ї, на вулиці. Її перші сатиричні вірші для дітей - «Дівчинка замурзана» і «Дівчинка-Ревушки» - з'явилися раніше аналогічних творів Маршака ( «Кіт і ледарі», «Майстер-ломастер», «Чотири кінця» і ін.).
Не відразу сатиричні вірші Барто були зрозумілі критиками, педагогами, батьками. Поетесу дорікали в жорстокості, в відсутності педагогічного такту. «Хіба допустимо, - писав один розсерджений тато, -щоб книжка для маленьких викликала сльози? Чому автор дозволяє собі затьмарювати щасливе дитинство радянської дитини і травмувати його душу? »Йшлося про вірші« Зайка ». Так свого часу дорікали С. Маршака за вірші про мавпочку з книги «Дітки в клітці», так дорікали А. Гайдара за трагічну загибель Альки. Барто заперечує подібним критикам: «Чи варто нам так вже завзято охороняти дітей від сильних почуттів? Адже берегти дитячість зовсім не означає приглушати сприйнятливість до глибоких переживань, збагачує душу ». Поезія Агнії Барто загострює в дітях сприйнятливість до глибоких переживань, виховує в них якості борця з усім несправедливим, дурним, порочним, розвиває в них, за її висловом, «сердечну громадянськість».
Чи не вперше в дитячій літературі тих років А Барто взялася за міжнародну тему: вона написала книгу для маленьких дітей 'Братишки' (1927). Книга мала великий успіх. Ніколи раніше хлопцям не говорили так зрозуміло і просто про міжнародному братерство, про інтернаціоналізм. Книга легко знаходила шлях до сердець радянських хлопців - їм були близькі і маленький індус, і Кітайчонок, і негреня, яких чекала нелегка життя, але які еше з колискової пісні матері дізнавалися, що 'у тебе є брати - ти не самотній'. Слідом за 'братиком' з'явилися 'Жовтнева зірочка' і 'Зірочка в лісі'. У пошуках нових форм письменниця вдало поєднувала в цих книжках вірші з прозовим діалогом.
З перших кроків А. Барто відчула, що дитячий письменник не може не бути вихователем. Мистецтво вихователя - це великий талант. Ще Бєлінський стверджував, що дитячим письменником треба народитися. А радянський дитячий письменник вперше за всю історію літератури отримав воістину неозоре поле діяльності - він вихователь будівельників нового, комуністичного суспільства.
І весь свій талант поета і вихователя віддає А. Барто формуванню нового покоління.
Виховний метод А. Барто вгадується вже в її першому драматичному творі - театральному огляді 'Мільйон листонош'. Цей веселий, сатиричний спектакль-гра був поставлений в 1934 році в театрі для дітей. У виставі брав участь і зал для глядачів, що ділився на 'листонош' і 'кореспондентів'. Весело і наочно спектакль вчив хлопців, що товариський сміх добре виліковує недоліки.
У сатирика для дітей Агнії Барто є свої послідовники в нашій країні і за кордоном. Відомо, що поезія Барто користується великою популярністю в інших країнах: вже на початку 30-х років її вірші стали перекладатися в Англії, Німеччині та з тих пір обійшли весь світ.
2. Короткі біографічні відомості.
А. Л. Барто (Гетель Лейбовна Волова народилася 4 лютого 1906 року в Москві в родині ветеринара, вчилася в балетній школе1. Навчалася вона в балетному училищі, але її приваблювала поезія, і в 1925 році А. Барто принесла в Госиздат вірш «Кітайчонок Ван чи ». Її віршами зацікавився А. В. Луначарський: запросивши починаючу поетесу до себе, він порадив їй писати для дітей. Так і почала свій творчий шлях молода поетеса темою дуже важливою і майже не розробленою в 20-і роки - інтернаціональною темою.
Першим чоловіком Агнії Львівни був поет Павло Барто. Спільно з ним вона написала три вірші - «Дівчинка-рёвушка», «Дівчинка замурзана» і «Считалочка». У 1927 році у них народився син Гарік. Незабаром після його народження подружжя розлучилося. Навесні 1945 року Гарік трагічно загинув у віці 18 років. Катаючись на велосипеді, він був збитий вантажівкою. Другим чоловіком Агнії Львівни був радянський теплоенергетик член-кореспондент АН СРСР Андрій Щегляєв, разом з яким вони прожили майже 50 років. Від цього шлюбу у них народилася дочка Тетяна Щегляева.
Перші опубліковані вірші «Кітайчонок Ван Лі» і «Ведмедик-злодюжка» (1925). Збірники «Вірші дітям» (1949), «За квітами в зимовий ліс» (1970).
Прозова книга «Знайти людину» (1968) про пошуки сімей дітей, які загубилися під час Великої Вітчизняної війни, показує любов до дітей і розуміння дитячої психології.
У «Записках дитячого поета» (1976) поетеса сформулювала своє поетичне і людське кредо: «Дітям потрібна вся гама почуттів, що народжують людяність». Численні поїздки по різних країнах привели її до думки про багатство внутрішнього світу дитини будь-якої національності. Підтвердженням цієї думки став поетична збірка «Переклади з дитячого» (1977), в якому Барто перевела з різних мов дитячі вірші.
Автор сценаріїв кінофільмів «Підкидьок» (спільно з Ріной Зеленої, 1939), «Слон і мотузочок» (1945), «Альоша Птіцин виробляє характер» (1958), 10000 хлопчиків (1961) [1].
Агнія Барто - лауреат Сталінської і Ленінської премій, а також володар медалі Льва Толстого «За заслуги в справі створення творів для дітей та юнацтва». Протягом багатьох років Барто очолювала Асоціацію діячів літератури і мистецтва для дітей, була членом міжнародного андерсенівської журі. У 1976 їй була присуджена Міжнародна премія ім. Х.К. Андерсена. Вірші Барто перекладені багатьма мовами світу.
Ім'я Агнії Барто присвоєно одній з малих планет (2279 Barto), розташованої між орбітами Марса і Юпітера, а також одному з кратерів на Венері.
А. Л. Барто померла 1 квітня 1981 року. Похована в Москві на Новодівичому кладовищі.
3. Огляд циклів для маленьких.
Велике значення в культурі дитинства традиційно надається літературі для самих маленьких. Психічних особливостей віку відповідають і система жанрів (в ній переважають твори ліричні і ліро-епічні), і загальний стиль малюків літератури, що полягає в простоті і доступності тексту для сприйняття дітей, в чіткості і ясності думки, в насиченості слова і образу. Це література, розрахована на читання вголос, тим самим її художні особливості зближуються з традиціями усної народної творчості.
Створювати твори для дітей важче, ніж для читачів інших вікових груп, успіх тут досягається філігранною майстерністю і унікальним, «дитячим» талантом письменника. Твір для малюків часто представляється дуже простим, мало не примітивним, але ця простота є результатом складного взаємодії художніх прийомів і средств2.
Огляд циклів для маленьких проведемо по збірки віршів, складеним самим поетом, без дотримання хронології, по розділах [3]. Це останній однойменний авторський збірник віршів.
Цикл поетичних мініатюр для самих маленьких «Іграшки» - в цьому розділі - вірші про раннє дитинство. Основний жанр - лірика, освітлена усмішкою. Цикл віршів - «Іграшки» (1936), адресований маленьким, виявився читаним людьми різного віку. Вірш «М'ячик» ( «Наша Таня громко плачет ...») стало улюбленою жартівливій піснею туристів. Цикл віршів «Вовка - добра душа» (1962) дано тут не повністю. Прізвисько хлопчика-героя цих віршів стало прозивним. Вірш «Вірьовочка» (1940) лягло в задум фільму «Слон і мотузочок», поставленого режисером І. фрези в 1945 році.
Розділ «Ми з Тамарою» складають веселі вірші, присвячені дитячим характерам, вчинків, ігор. Тут явно відчутний принцип поета - моральне виховання дитини засобами гумору. Багато рядки цього вірша увійшли в ужиток, стали приказками: «Ми з Тамарою ходимо парою», «Лешенька, Лешенька, зроби ласку», «А базікати-то мені коли - мені базікати-то колись» та інші.
Вірш «Будинок переїхав» (1938) - написано на основі реальної події - пересування будинку в Москві. Ім'я «героя» вірші «Наш сусід Іван Петрович», стало прозивним. Найвідоміші наші композитори писали музику до віршів Барто. Музику до вірша «Брехуха» (1934) написав С. С. Прокоф'єв. До вірша «Лешенька, Лешенька ...» - Д. Б. Кабалевський. Вірш «Снігур» покладено на музику М. М. Крюковим.
Завершується цей збірник тим же, чим і починався - віршами для маленьких - розділ «І знову для маленьких». Тут є вірші дуже давні, написані ще до Великої Вітчизняної війни ( «Поїхали»), а є і зовсім нові ( «На дачі вимкнули світло», «Двояшкі», «парашутистки», «В котячої швидкій» та інші).
Вірш «Поїхали» має примітну історію. Діти люблять читати його на ранках. Люблять виконувати і дорослі актори. Спочатку замість останніх восьми рядків «Хлопці згадали про нього ...» вірш закінчувалося зовсім інакше - ніхто і не згадав про щеня, всі поїхали, і останніми рядками його були: «Такі сумні вірші читати я не хочу ...» Лише потім Агнія Барто на прохання читачів змінила кінець. Однак вона вважала цілком закономірним, більш того, часом і необхідним і сумні кінці у віршах, адресованих дітям. Але все, же гумор в її творчості завжди переважає. Не випадково «Ведмедик невіглас», весела «Казка для маленьких і великих», укладає цей збірник.
4. Гумор і лірика в віршах.
Визначальним у формуванні молодої поетеси виявився вплив В.В.Маяковского, Цим ​​впливом пояснюється і переважно сатирична спрямованість її творів, і пристрасть до стилістичним експериментам: Барто різко змінює розмір в межах одного вірша ( "Ох, дошка кінчається, / Зараз я впаду") , широко використовує несподівані ефектні рими, часом межують з каламбуром ( "мені коли" - "колись"; "Ліда, мовляв" - "вигадав"). Ці пошуки в області форми часом негативно сприймалися критикою, і поетесі доводилося доводити право на подібні експерименти в дитячій поезії.
Барто ніколи не захоплювалася небилицями, "перевертнями» широко представленими в дитячій поезії 20-30-х рр. В її віршах створюються сатиричні та гумористичні образи дітей, висміюються найрізноманітніші недоліки. К.Чуковский писав їй, вітаючи з 50-річчям, в 1956: Навіть коли Ви в своїй книзі висміюєте якусь Соню або Клаву, це сприймається ними не як нудна нотація дорослих, а як жарт своєї ж подружки «...» Ви розмовляєте зі своїми Єгор, Катямі, Любочка не як педагог або мораліст, а як вражений їх поганою поведінкою товариш ".
Плідною виявилася співпраця Барто з С.Я.Маршак, редагувати перші її твори. Маршак довго не приймав сатиричність віршів Барто, докоряючи їм в «зайвої фльетонності». Маршак вимогливо, часом прискіпливо критикував твори Барто. За свідченням самої Барто, вона одного разу запропонувала Маршаку: «Давайте зустрінемося наступного разу тільки тоді, коли ви приймете всі мій вірш в цілому, а не окремі шматки або рядки». Маршак прийшов до Барто в 1938 р .: віршем, вподобаним йому був "Снігур".
Кінець 20-30-х рр. - період розквіту обдарування Барто. У 1936 р виданий знаменитий цикл мініатюр "Іграшки" - по сьогоднішній день найвідоміший твір Барто.
У повоєнні роки Барто продовжує працювати з колишньою інтенсивністю (всього вона видала близько 150 книг для дітей). В цілому пізніше творчість Барто менш цікаво, ніж твори 20-30-х рр .; новаторський характер її поезії поступово втрачається. У виступі на 4-му З'їзді радянських письменників Барто застерігає молодих поетів від "мелкотемья" і небезпеки "збитися на бічну стежку тільки словесних пошуків". В той же час
і т.д.................* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

«Хіба допустимо, - писав один розсерджений тато, -щоб книжка для маленьких викликала сльози?
Чому автор дозволяє собі затьмарювати щасливе дитинство радянської дитини і травмувати його душу?
Барто заперечує подібним критикам: «Чи варто нам так вже завзято охороняти дітей від сильних почуттів?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: