Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка

 1. Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка Клацніть для перегляду...
 2. Робота в Чехії: правила працевлаштування
 3. Як легко знайти роботу в Чехії
 4. Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги
 5. Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка
 6. Потрібні лікарі і пакувальники подарунків
 7. Робота в Чехії: правила працевлаштування
 8. Як легко знайти роботу в Чехії
 9. Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги
 10. Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка
 11. Потрібні лікарі і пакувальники подарунків
 12. Робота в Чехії: правила працевлаштування
 13. Як легко знайти роботу в Чехії
 14. Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги

Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка Клацніть для перегляду ВІДЕО

З серпня 2016 року в Чехії запрацювала спеціальна програма для українців від Торгової палати Чехії. Вона передбачає працевлаштування п'яти тисяч громадян України щорічно.
Якщо раніше ця центрально- європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої і нижчої кваліфікацій.

Потрібні лікарі і пакувальники подарунків


До початку другого кварталу 2016 р Чехії налічувалося близько 12 тис. Вакансій. З кваліфікованого персоналу країна шукає інженерів-будівельників, електротехніків, механіків. Також затребувані медики (особливо медсестри), працівники ІТ-сфери.
Українські кадрові портали рясніють пропозиціями про роботу кухарям, офіціантам, прибиральникам, працівникам кухні. Багато вакансій для технічних фахівців, операторів / наладчиків устаткування, торгових представників (часто ці місця пропонуються як робота за сумісництвом, яка для Чехії дуже поширена), а також водіїв вантажівок, різного роду демонстраторів, консультантів.
Це низькооплачувані професії. Офіціант, наприклад, отримує 10 тис. Крон (обмінний курс - приблизно 24 крон за $ 1). Лікар може заробляти в 4-5 разів більше: після кризи 2008-2009 рр. багато лікарів з Чехії поїхали на заробітки в багатші держави Європи (наприклад, Німеччину). Тому країна відчуває певний дефіцит фахівців. Для іноземних лікарів тут також придумали спеціальну інтеграційну програму.
Лікар в Чехії отримує від 50 тис. Грн. щомісяця (еквівалент). Для порівняння: ставка покоївкою - 20 тис. Грн., Будівельника або сельхозрабочие - 25-30 тисяч.

"На нашому порталі зараз є 138 вакансій з Чехії. Це менше, ніж для Німеччини (172 вакансії), набагато нижче польських показників - 1 тис. Вакансій. Чехія знаходиться на другому-третьому місці за кількістю пропозицій з працевлаштування", - розповіла HR- експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.


Серед незвичайних пропозицій на роботу в Чехії експерт відзначає, наприклад, вакансію пакувальника подарунків, прикрас з зарплатою 28 тис. Грн. (Трохи більше $ 1 тис.). Але працювати доведеться по 12 годин щодоби. Потрібні також столяри-меблевики, драпірувальники ... Затребувані перукарі: пропонують $ 1,5 тис. (40 тис. Грн.).
"Робочий фабрики іграшок може заробити $ 900, зварювальник - 250 чеських крон ($ 10,4) за квадратний метр або 130 крон щогодини ($ 5,4 / ч). Самі" дорогі "вакансії у програмістів Чехії. Їм платять по $ 4-8 тис. більш високооплачувані вакансії бувають вкрай рідко - це або головний інженер, або технічний директор підприємства. Але вони відкриваються вкрай рідко ", - каже Пашкіна.
Однак треба пам'ятати: для лікаря або програміста, а також інших висококваліфікованих спеців, знадобиться хоча б базове знання чеської мови.
Втім, як відзначають експерти компанії UaWorker Group, що надає допомогу з працевлаштуванням за кордоном, за останній час відсоток українців, які працюють в Чехії, значно зріс. Згідно з опитуванням, проведеним Економічної палатою Чехії, понад 37% чеських компаній готові брати українців без знання мови.
За словами Тетяни Пашки, іноді компанії надають житло або харчування. Тобто замість фіксованої ставки погодинна оплата, яка на низькокваліфікованих посадах становить приблизно 70 крон / год (майже $ 3).
Середня зарплата для Чехії зараз дорівнює $ 1250. або 32,5 тис. Грн. Найбільш прибуткова робота пропонується фінансовим сектором (банки, страхові компанії), а найменш вигідна соціальна сфера, галузі культури, мистецтв (аналогічно з Україною).

Робота в Чехії: правила працевлаштування


Робота для іноземця в Чехії буває 2 видів: найману працю (на фіз- / юрособа) або самостійний бізнес.
Чеська Республіка не вимагає дозволу на роботу від громадян:

 • - отримали посвідку на проживання
 • - отримали статус біженця
 • - громадян ЄС з членами їх сімей

Як пояснюють експерти, іноземний громадянин може виконувати роботу на території Чехії за умови, що він має діючі дозвіл на працевлаштування і візу.
Отримати офіційну роботу в Чехії можна на підставі відповідного дозволу або за наявності трудової або синьої карти. Дозволом на роботу зазвичай займається роботодавець. Процедура досить складна: іноземцю потрібно буде постаратися довести, що він краще місцевих працівників.
Коротенько схема виглядає наступним чином: роботодавець повідомляє місцеве відділення департаменту з працевлаштування про наявність вакансії, про її основні характеристики. Якщо за місяць серед чехів або громадян ЄС не знайдеться бажаючих зайняти місце, тоді на підставі заяви іноземця цей орган видає дозвіл на працевлаштування терміном до 2 років.
Трудова і синя карти Чехії поєднують дозвіл на перебування плюс дозвіл на працевлаштування. Щоб їх отримати, треба надати трудовий договір або попередній договір про майбутнє остаточному договорі. Термін дії трудової карти дорівнює часу здійснення трудової діяльності, прописаної в трудовому договорі, але також не перевищує 2 років.
Синя карта видається працівникам з вищою спеціальною або вищою освітою, з якими укладено трудовий договір на строк не менше ніж 1 рік і чий оклад як мінімум в 1,5-рази перевищує середньорічний оклад для Чеської Республіки. Термін її дії також становить не більше 2 років.
Порядок отримання дозволів такий: спочатку треба домовитися з роботодавцем, підписати договір. Потім написати заяву про видачу тієї чи іншої карти. Перелік необхідних документів, опис бюрократичних формальностей можна знайти на офіційному сайті Міністерства праці та соцзабезпечення Чехії - portal.mpsv.cz .
Скажімо, для роботи медиком або фармацевтом знадобиться нострифікація диплома, тобто, визнання нашої "корочки" Чехією. Як правило, це проходить без проблем. Але доведеться скласти кваліфікаційний іспит.
На сайті також зібрана база даних про наявність вільних робочих місць від центрів зайнятості по всій території Чехії. Тут же можна зареєструватися, залишити свою анкету, щоб потенційні роботодавці могли знайти потрібного працівника.
Коли дозвіл на роботу видано, необхідно, отримавши робочу візу Чехії, приїхати на місце. Термін розгляду зазвичай становить до 3 місяців. Протягом двох місяців після приїзду видається карта посвідки на проживання. При бажанні через 5 років можна оформити ПМЖ, а потім отримати громадянство Чехії.
Набір українців за спеціальними програмами передбачає, що роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду, подає документи до консульської установи. Далі дипломати призначають коротку співбесіду з потенційним працівником. Спрощення стосується процесу отримання довгострокової робочої візи для затребуваних фахівців, яких будуть набирати через консульство Чехії у Львові.

Як легко знайти роботу в Чехії


Першочергово треба знайти цікаву для вас вакансію, зв'язатися з майбутнім роботодавцем. Зробити це можна на сайтах jobs.cz , prace.cz або їм подібних. Тут можна не тільки знайти роботу з прив'язкою до потрібного регіону Чехії, але також підрахувати на калькуляторі свої можливі доходи / витрати або отримати невелику консультацію за основними правилами працевлаштування.
На ринку праці діє також чимало посередницьких агентств з працевлаштування: вітчизняних, чеських. Але є ризик нарватися на шахраїв, які тільки збирають гроші з довірливих кандидатів. Тому краще діяти через офіційні агентства Чехії, які мають спеціальну ліцензію на надання цих послуг, або через такі ж українські компанії, реєстр яких містить сайт Міністерства соціальної політики України.
Ще один варіант - шукати через портали з працевлаштування, де кожен претендент може прочитати відгуки про компанії з Чехії, познайомитися з особливостями їх роботи.
Так чи інакше, доведеться мати справу з кадровими агентствами: саме вони розміщують інформацію про вакансії на порталах. Головне, щоб компанія виявилася надійною, а не "продавцем повітря". Як стверджують учасники ринку, одним з ознак шахрайських сайтів посередників може служити доменна зона .info (закінчення інтернет-адреси сайту). Важливо уважно читати, що вам пропонують.
"Уважно читайте вакансії, що стосуються роботи в Чехії. Якщо обіцяють багато грошей, а вимоги до кваліфікації мінімальні, або готові брати" мотивованих людей, які готові вчитися ", це вже підозріло", - зазначила Тетяна Пашкіна.
Автор: Костянтин Симоненко, UBR

Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги

Українці отримали додаткову можливість знайти роботу в Чехії: зарплати і вимоги

Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка

Клацніть для перегляду ВІДЕО

З серпня 2016 року в Чехії запрацювала спеціальна програма для українців від Торгової палати Чехії. Вона передбачає працевлаштування п'яти тисяч громадян України щорічно.
Якщо раніше ця центрально- європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої і нижчої кваліфікацій.

Потрібні лікарі і пакувальники подарунків


До початку другого кварталу 2016 р Чехії налічувалося близько 12 тис. Вакансій. З кваліфікованого персоналу країна шукає інженерів-будівельників, електротехніків, механіків. Також затребувані медики (особливо медсестри), працівники ІТ-сфери.
Українські кадрові портали рясніють пропозиціями про роботу кухарям, офіціантам, прибиральникам, працівникам кухні. Багато вакансій для технічних фахівців, операторів / наладчиків устаткування, торгових представників (часто ці місця пропонуються як робота за сумісництвом, яка для Чехії дуже поширена), а також водіїв вантажівок, різного роду демонстраторів, консультантів.
Це низькооплачувані професії. Офіціант, наприклад, отримує 10 тис. Крон (обмінний курс - приблизно 24 крон за $ 1). Лікар може заробляти в 4-5 разів більше: після кризи 2008-2009 рр. багато лікарів з Чехії поїхали на заробітки в багатші держави Європи (наприклад, Німеччину). Тому країна відчуває певний дефіцит фахівців. Для іноземних лікарів тут також придумали спеціальну інтеграційну програму.
Лікар в Чехії отримує від 50 тис. Грн. щомісяця (еквівалент). Для порівняння: ставка покоївкою - 20 тис. Грн., Будівельника або сельхозрабочие - 25-30 тисяч.

"На нашому порталі зараз є 138 вакансій з Чехії. Це менше, ніж для Німеччини (172 вакансії), набагато нижче польських показників - 1 тис. Вакансій. Чехія знаходиться на другому-третьому місці за кількістю пропозицій з працевлаштування", - розповіла HR- експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.


Серед незвичайних пропозицій на роботу в Чехії експерт відзначає, наприклад, вакансію пакувальника подарунків, прикрас з зарплатою 28 тис. Грн. (Трохи більше $ 1 тис.). Але працювати доведеться по 12 годин щодоби. Потрібні також столяри-меблевики, драпірувальники ... Затребувані перукарі: пропонують $ 1,5 тис. (40 тис. Грн.).
"Робочий фабрики іграшок може заробити $ 900, зварювальник - 250 чеських крон ($ 10,4) за квадратний метр або 130 крон щогодини ($ 5,4 / ч). Самі" дорогі "вакансії у програмістів Чехії. Їм платять по $ 4-8 тис. більш високооплачувані вакансії бувають вкрай рідко - це або головний інженер, або технічний директор підприємства. Але вони відкриваються вкрай рідко ", - каже Пашкіна.
Однак треба пам'ятати: для лікаря або програміста, а також інших висококваліфікованих спеців, знадобиться хоча б базове знання чеської мови.
Втім, як відзначають експерти компанії UaWorker Group, що надає допомогу з працевлаштуванням за кордоном, за останній час відсоток українців, які працюють в Чехії, значно зріс. Згідно з опитуванням, проведеним Економічної палатою Чехії, понад 37% чеських компаній готові брати українців без знання мови.
За словами Тетяни Пашки, іноді компанії надають житло або харчування. Тобто замість фіксованої ставки погодинна оплата, яка на низькокваліфікованих посадах становить приблизно 70 крон / год (майже $ 3).
Середня зарплата для Чехії зараз дорівнює $ 1250. або 32,5 тис. Грн. Найбільш прибуткова робота пропонується фінансовим сектором (банки, страхові компанії), а найменш вигідна соціальна сфера, галузі культури, мистецтв (аналогічно з Україною).

Робота в Чехії: правила працевлаштування


Робота для іноземця в Чехії буває 2 видів: найману працю (на фіз- / юрособа) або самостійний бізнес.
Чеська Республіка не вимагає дозволу на роботу від громадян:

 • - отримали посвідку на проживання
 • - отримали статус біженця
 • - громадян ЄС з членами їх сімей

Як пояснюють експерти, іноземний громадянин може виконувати роботу на території Чехії за умови, що він має діючі дозвіл на працевлаштування і візу.
Отримати офіційну роботу в Чехії можна на підставі відповідного дозволу або за наявності трудової або синьої карти. Дозволом на роботу зазвичай займається роботодавець. Процедура досить складна: іноземцю потрібно буде постаратися довести, що він краще місцевих працівників.
Коротенько схема виглядає наступним чином: роботодавець повідомляє місцеве відділення департаменту з працевлаштування про наявність вакансії, про її основні характеристики. Якщо за місяць серед чехів або громадян ЄС не знайдеться бажаючих зайняти місце, тоді на підставі заяви іноземця цей орган видає дозвіл на працевлаштування терміном до 2 років.
Трудова і синя карти Чехії поєднують дозвіл на перебування плюс дозвіл на працевлаштування. Щоб їх отримати, треба надати трудовий договір або попередній договір про майбутнє остаточному договорі. Термін дії трудової карти дорівнює часу здійснення трудової діяльності, прописаної в трудовому договорі, але також не перевищує 2 років.
Синя карта видається працівникам з вищою спеціальною або вищою освітою, з якими укладено трудовий договір на строк не менше ніж 1 рік і чий оклад як мінімум в 1,5-рази перевищує середньорічний оклад для Чеської Республіки. Термін її дії також становить не більше 2 років.
Порядок отримання дозволів такий: спочатку треба домовитися з роботодавцем, підписати договір. Потім написати заяву про видачу тієї чи іншої карти. Перелік необхідних документів, опис бюрократичних формальностей можна знайти на офіційному сайті Міністерства праці та соцзабезпечення Чехії - portal.mpsv.cz .
Скажімо, для роботи медиком або фармацевтом знадобиться нострифікація диплома, тобто, визнання нашої "корочки" Чехією. Як правило, це проходить без проблем. Але доведеться скласти кваліфікаційний іспит.
На сайті також зібрана база даних про наявність вільних робочих місць від центрів зайнятості по всій території Чехії. Тут же можна зареєструватися, залишити свою анкету, щоб потенційні роботодавці могли знайти потрібного працівника.
Коли дозвіл на роботу видано, необхідно, отримавши робочу візу Чехії, приїхати на місце. Термін розгляду зазвичай становить до 3 місяців. Протягом двох місяців після приїзду видається карта посвідки на проживання. При бажанні через 5 років можна оформити ПМЖ, а потім отримати громадянство Чехії.
Набір українців за спеціальними програмами передбачає, що роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду, подає документи до консульської установи. Далі дипломати призначають коротку співбесіду з потенційним працівником. Спрощення стосується процесу отримання довгострокової робочої візи для затребуваних фахівців, яких будуть набирати через консульство Чехії у Львові.

Як легко знайти роботу в Чехії


Першочергово треба знайти цікаву для вас вакансію, зв'язатися з майбутнім роботодавцем. Зробити це можна на сайтах jobs.cz , prace.cz або їм подібних. Тут можна не тільки знайти роботу з прив'язкою до потрібного регіону Чехії, але також підрахувати на калькуляторі свої можливі доходи / витрати або отримати невелику консультацію за основними правилами працевлаштування.
На ринку праці діє також чимало посередницьких агентств з працевлаштування: вітчизняних, чеських. Але є ризик нарватися на шахраїв, які тільки збирають гроші з довірливих кандидатів. Тому краще діяти через офіційні агентства Чехії, які мають спеціальну ліцензію на надання цих послуг, або через такі ж українські компанії, реєстр яких містить сайт Міністерства соціальної політики України.
Ще один варіант - шукати через портали з працевлаштування, де кожен претендент може прочитати відгуки про компанії з Чехії, познайомитися з особливостями їх роботи.
Так чи інакше, доведеться мати справу з кадровими агентствами: саме вони розміщують інформацію про вакансії на порталах. Головне, щоб компанія виявилася надійною, а не "продавцем повітря". Як стверджують учасники ринку, одним з ознак шахрайських сайтів посередників може служити доменна зона .info (закінчення інтернет-адреси сайту). Важливо уважно читати, що вам пропонують.
"Уважно читайте вакансії, що стосуються роботи в Чехії. Якщо обіцяють багато грошей, а вимоги до кваліфікації мінімальні, або готові брати" мотивованих людей, які готові вчитися ", це вже підозріло", - зазначила Тетяна Пашкіна.
Автор: Костянтин Симоненко, UBR

Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги

Українці отримали додаткову можливість знайти роботу в Чехії: зарплати і вимоги

Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги / Новини Житомира / Економіка

Клацніть для перегляду ВІДЕО

З серпня 2016 року в Чехії запрацювала спеціальна програма для українців від Торгової палати Чехії. Вона передбачає працевлаштування п'яти тисяч громадян України щорічно.
Якщо раніше ця центрально- європейська країна зазивала тільки висококваліфікованих фахівців, то тепер є можливість отримати легальну вакансію робочим середньої і нижчої кваліфікацій.

Потрібні лікарі і пакувальники подарунків


До початку другого кварталу 2016 р Чехії налічувалося близько 12 тис. Вакансій. З кваліфікованого персоналу країна шукає інженерів-будівельників, електротехніків, механіків. Також затребувані медики (особливо медсестри), працівники ІТ-сфери.
Українські кадрові портали рясніють пропозиціями про роботу кухарям, офіціантам, прибиральникам, працівникам кухні. Багато вакансій для технічних фахівців, операторів / наладчиків устаткування, торгових представників (часто ці місця пропонуються як робота за сумісництвом, яка для Чехії дуже поширена), а також водіїв вантажівок, різного роду демонстраторів, консультантів.
Це низькооплачувані професії. Офіціант, наприклад, отримує 10 тис. Крон (обмінний курс - приблизно 24 крон за $ 1). Лікар може заробляти в 4-5 разів більше: після кризи 2008-2009 рр. багато лікарів з Чехії поїхали на заробітки в багатші держави Європи (наприклад, Німеччину). Тому країна відчуває певний дефіцит фахівців. Для іноземних лікарів тут також придумали спеціальну інтеграційну програму.
Лікар в Чехії отримує від 50 тис. Грн. щомісяця (еквівалент). Для порівняння: ставка покоївкою - 20 тис. Грн., Будівельника або сельхозрабочие - 25-30 тисяч.

"На нашому порталі зараз є 138 вакансій з Чехії. Це менше, ніж для Німеччини (172 вакансії), набагато нижче польських показників - 1 тис. Вакансій. Чехія знаходиться на другому-третьому місці за кількістю пропозицій з працевлаштування", - розповіла HR- експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.


Серед незвичайних пропозицій на роботу в Чехії експерт відзначає, наприклад, вакансію пакувальника подарунків, прикрас з зарплатою 28 тис. Грн. (Трохи більше $ 1 тис.). Але працювати доведеться по 12 годин щодоби. Потрібні також столяри-меблевики, драпірувальники ... Затребувані перукарі: пропонують $ 1,5 тис. (40 тис. Грн.).
"Робочий фабрики іграшок може заробити $ 900, зварювальник - 250 чеських крон ($ 10,4) за квадратний метр або 130 крон щогодини ($ 5,4 / ч). Самі" дорогі "вакансії у програмістів Чехії. Їм платять по $ 4-8 тис. більш високооплачувані вакансії бувають вкрай рідко - це або головний інженер, або технічний директор підприємства. Але вони відкриваються вкрай рідко ", - каже Пашкіна.
Однак треба пам'ятати: для лікаря або програміста, а також інших висококваліфікованих спеців, знадобиться хоча б базове знання чеської мови.
Втім, як відзначають експерти компанії UaWorker Group, що надає допомогу з працевлаштуванням за кордоном, за останній час відсоток українців, які працюють в Чехії, значно зріс. Згідно з опитуванням, проведеним Економічної палатою Чехії, понад 37% чеських компаній готові брати українців без знання мови.
За словами Тетяни Пашки, іноді компанії надають житло або харчування. Тобто замість фіксованої ставки погодинна оплата, яка на низькокваліфікованих посадах становить приблизно 70 крон / год (майже $ 3).
Середня зарплата для Чехії зараз дорівнює $ 1250. або 32,5 тис. Грн. Найбільш прибуткова робота пропонується фінансовим сектором (банки, страхові компанії), а найменш вигідна соціальна сфера, галузі культури, мистецтв (аналогічно з Україною).

Робота в Чехії: правила працевлаштування


Робота для іноземця в Чехії буває 2 видів: найману працю (на фіз- / юрособа) або самостійний бізнес.
Чеська Республіка не вимагає дозволу на роботу від громадян:

 • - отримали посвідку на проживання
 • - отримали статус біженця
 • - громадян ЄС з членами їх сімей

Як пояснюють експерти, іноземний громадянин може виконувати роботу на території Чехії за умови, що він має діючі дозвіл на працевлаштування і візу.
Отримати офіційну роботу в Чехії можна на підставі відповідного дозволу або за наявності трудової або синьої карти. Дозволом на роботу зазвичай займається роботодавець. Процедура досить складна: іноземцю потрібно буде постаратися довести, що він краще місцевих працівників.
Коротенько схема виглядає наступним чином: роботодавець повідомляє місцеве відділення департаменту з працевлаштування про наявність вакансії, про її основні характеристики. Якщо за місяць серед чехів або громадян ЄС не знайдеться бажаючих зайняти місце, тоді на підставі заяви іноземця цей орган видає дозвіл на працевлаштування терміном до 2 років.
Трудова і синя карти Чехії поєднують дозвіл на перебування плюс дозвіл на працевлаштування. Щоб їх отримати, треба надати трудовий договір або попередній договір про майбутнє остаточному договорі. Термін дії трудової карти дорівнює часу здійснення трудової діяльності, прописаної в трудовому договорі, але також не перевищує 2 років.
Синя карта видається працівникам з вищою спеціальною або вищою освітою, з якими укладено трудовий договір на строк не менше ніж 1 рік і чий оклад як мінімум в 1,5-рази перевищує середньорічний оклад для Чеської Республіки. Термін її дії також становить не більше 2 років.
Порядок отримання дозволів такий: спочатку треба домовитися з роботодавцем, підписати договір. Потім написати заяву про видачу тієї чи іншої карти. Перелік необхідних документів, опис бюрократичних формальностей можна знайти на офіційному сайті Міністерства праці та соцзабезпечення Чехії - portal.mpsv.cz .
Скажімо, для роботи медиком або фармацевтом знадобиться нострифікація диплома, тобто, визнання нашої "корочки" Чехією. Як правило, це проходить без проблем. Але доведеться скласти кваліфікаційний іспит.
На сайті також зібрана база даних про наявність вільних робочих місць від центрів зайнятості по всій території Чехії. Тут же можна зареєструватися, залишити свою анкету, щоб потенційні роботодавці могли знайти потрібного працівника.
Коли дозвіл на роботу видано, необхідно, отримавши робочу візу Чехії, приїхати на місце. Термін розгляду зазвичай становить до 3 місяців. Протягом двох місяців після приїзду видається карта посвідки на проживання. При бажанні через 5 років можна оформити ПМЖ, а потім отримати громадянство Чехії.
Набір українців за спеціальними програмами передбачає, що роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду, подає документи до консульської установи. Далі дипломати призначають коротку співбесіду з потенційним працівником. Спрощення стосується процесу отримання довгострокової робочої візи для затребуваних фахівців, яких будуть набирати через консульство Чехії у Львові.

Як легко знайти роботу в Чехії


Першочергово треба знайти цікаву для вас вакансію, зв'язатися з майбутнім роботодавцем. Зробити це можна на сайтах jobs.cz , prace.cz або їм подібних. Тут можна не тільки знайти роботу з прив'язкою до потрібного регіону Чехії, але також підрахувати на калькуляторі свої можливі доходи / витрати або отримати невелику консультацію за основними правилами працевлаштування.
На ринку праці діє також чимало посередницьких агентств з працевлаштування: вітчизняних, чеських. Але є ризик нарватися на шахраїв, які тільки збирають гроші з довірливих кандидатів. Тому краще діяти через офіційні агентства Чехії, які мають спеціальну ліцензію на надання цих послуг, або через такі ж українські компанії, реєстр яких містить сайт Міністерства соціальної політики України.
Ще один варіант - шукати через портали з працевлаштування, де кожен претендент може прочитати відгуки про компанії з Чехії, познайомитися з особливостями їх роботи.
Так чи інакше, доведеться мати справу з кадровими агентствами: саме вони розміщують інформацію про вакансії на порталах. Головне, щоб компанія виявилася надійною, а не "продавцем повітря". Як стверджують учасники ринку, одним з ознак шахрайських сайтів посередників може служити доменна зона .info (закінчення інтернет-адреси сайту). Важливо уважно читати, що вам пропонують.
"Уважно читайте вакансії, що стосуються роботи в Чехії. Якщо обіцяють багато грошей, а вимоги до кваліфікації мінімальні, або готові брати" мотивованих людей, які готові вчитися ", це вже підозріло", - зазначила Тетяна Пашкіна.
Автор: Костянтин Симоненко, UBR

Відео: Робота в Чехії для українців: зарплати і вимоги

Українці отримали додаткову можливість знайти роботу в Чехії: зарплати і вимоги

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: