Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Сімейний бюджет: що це таке і як його правильно вести?

 1. Що таке сімейний бюджет і для чого потрібно його вести?
 2. Види сімейного бюджету
 3. спільний
 4. роздільний
 5. одноосібний
 6. Етапи ведення сімейного бюджету
 7. Способи ведення сімейного бюджету
 8. Бухгалтерія на папері
 9. Таблиці в Excel
 10. Google Таблиці
 11. Спеціальні програми та додатки для ведення сімейної бухгалтерії
 12. Висновок

Привіт, друзі!

Я за освітою економіст, в університеті знайомлю студентів з азами економіки. У тому числі з такими поняттями, як доходи і витрати підприємства. Повна ясність в світлих, але далеких від реальної економіки молодих головах, настає, коли розбираємо ці терміни на побутових прикладах. Наприклад, на родині - це таке ж підприємство, тільки маленьке. А сімейний бюджет відіграє не менш важливу роль, ніж бюджет фірми або країни.

Що таке сімейний бюджет і для чого потрібно його вести?

Сімейний бюджет - це план доходів і витрат сім'ї на певний часовий період (місяць або рік).

Важливіше, на мій погляд, визначитися з питанням, навіщо потрібно його вести. Давайте спробуємо виділити найбільш важливі причини.

 • Облік реальних доходів

Не знаючи всіх своїх надходжень і всіх джерел коштів, неможливо планувати витрати і ставити досяжні цілі на майбутнє.

 • контроль витрат

Якщо ви хоч раз ставили собі питання, куди поділися всі гроші, то контроль витрат дозволить отримати відповідь. Ми часто не помічаємо, як дрібні витрати на вкусняшки з'їдають наш бюджет. Але ж від них можна цілком безболісно відмовитися.

 • планування витрат

Якщо ви налагодите контроль, то наступний крок - це планування. Більшість наших витрат носять постійний характер. Наприклад, оплата бензину або проїзду в громадському транспорті, комунальних платежів, дитячих гуртків і секцій, походи в магазин і т. Д. Знаючи все майбутні витрати в наступному місяці, легко запланувати щось більш серйозне.

Для кого-то це самий приємний бонус від ведення сімейного бюджету. Наприклад, в моїй родині левова частка доходів витрачається на подорожі. Дуже дорогі заходи, без накопичень не обійтися. Тому дуже важливо знати, скільки я можу відкласти на місяць без шкоди інтересам сім'ї. Читайте в моїй статті про способи накопичення грошей.

 • Створення "подушки безпеки"

Поки для багатьох, в тому числі і для мене, недоторканний запас на "чорний день" є недосяжною мрією. Але треба розуміти, що для сім'ї ця мета одна з найважливіших. Погодьтеся, що мало хто хоче опинитися в злиднях в разі втрати роботи або непередбачених великих витрат. На ці випадки і потрібна "подушка безпеки".

 • Спокій і мир в сім'ї

Як часто доводиться чути від чоловіка, що дружина занадто багато витрачає грошей на одяг і каву з подружками. А від дружини постійні закиди, що чоловік дозволяє собі щотижневі походи в бар, боулінг, на риболовлю і т. Д. Знайоме? Ведення сімейного бюджету дозволить розкласти по поличках доходи і витрати, навчить економити і дозволить завжди мати гроші на те, що душа просить. І не важливо, буде це нове плаття або наворочена вудка.

Види сімейного бюджету

На самому початку сімейного життя неминуче постає питання про те, хто буде головним у розподілі фінансів або, простіше кажучи, хто буде вести сімейний бюджет. І краще рішення цього питання не відкладати в довгий ящик, тому що від нього залежить, не побоюся цього слова, благополуччя сім'ї.

Які види сімейних бюджетів бувають?

спільний

Всі гроші, зароблені чоловіком і дружиною, складаються в одному місці, наприклад, в конверт або шкатулку. Кожен член сім'ї має право взяти необхідну йому суму на невідкладні потреби. Як правило, великі покупки обговорюються на сімейній раді і здійснюються разом.

Треба зауважити, що сьогодні ведення такого бюджету ускладнилося внаслідок широкого поширення банківських карток. Це я відчула на собі, тому що бюджет моєї сім'ї - це загальний гаманець. Тому зараз ми вимушено переходимо до іншого виду, що мені не дуже подобається.

Виходячи з наявного багаторічного (більше 18 років) досвіду ведення спільного бюджету, розповім про основні принципи, на яких воно будується:

 • велика ступінь відповідальності обох подружжя в питаннях витрат;
 • абсолютна довіра один до одного;
 • постійний контроль витрат, щоб не опинитися у порожнього кори ... конверта;
 • обов'язкове обговорення великих покупок;
 • атмосфера взаєморозуміння і добра, коли жоден з подружжя не дозволяє собі дорікнути іншого в сумі заробітку.

Якщо хоч один з принципів порушується, то цей вид фінансового контролю не для вас.

роздільний

Цей вид ведення бюджету, на мій погляд, найбільш поширений між людьми, які з'єдналися в пару вже будучи такими, що відбулися у фінансовому плані. Наприклад, повторний шлюб або шлюб вже в немолодому віці. Особливість цього виду в тому, що у кожного чоловіка свій гаманець. Чоловік і дружина повністю розпоряджаються тільки особистими фінансами. Часто подружжя навіть не знають про реальну суму доходів один одного.

Як в такому випадку вирішується питання оплати, наприклад, спільного походу в ресторан або поїздки у відпустку, комунальних платежів та утримання дитини? Як правило, витрати за цими статтями діляться навпіл.

Принципи побудови роздільного бюджету:

 • відповідальність подружжя тільки за свою частину бюджету;
 • вміння вирішувати можливі конфлікти в питаннях оплати загальних витрат;
 • більша самостійність, ніж при спільному бюджеті, в питаннях контролю та накопичення;
 • більша свобода дій в питаннях подарунків і сюрпризів своїй другій половинці.

одноосібний

Вид ведення бюджету, при якому всі гроші зосереджені в руках однієї людини. Він бере на себе повну відповідальність за контроль доходів і витрат. Така практика підходить сім'ям, в яких один з подружжя часто піддається спокусі спонтанних покупок, не стежить за витратами і залазить в борги.

Принципи одноосібного володіння і розпорядження грошима:

 • один з подружжя несе моральну і матеріальну відповідальність не тільки за себе, але і за всіх членів сім'ї;
 • другий принцип виходить з першого, він повинен бути максимально організованим і фінансово грамотним;
 • важливо дотримати баланс у відносинах, щоб постійно не нагадувати другій половинці про її становище у сім'ї.

Загальний або роздільний, а може бути одноосібний? Поради в рішенні цього питання можуть тільки нашкодити. Дайте відповідь на нього так, як краще тільки для вас, а не для ваших порадників.

Етапи ведення сімейного бюджету

У 1-му розділі я відповіла на питання, навіщо потрібно вести сімейний бюджет. І якщо я змогла вас переконати в необхідності його ведення, то тепер пора переходити до питання, як вести бюджет правильно.

Я виділила 6 основних етапів:

Етап 1. Підготовчий.

До початку процесу планування та накопичення слід протягом кількох місяців простежити за всіма сімейними доходами і витратами. Це можна зробити в зошиті, в таблиці Excel, в спеціальних комп'ютерних програмах або в мобільному додатку. Про способи ведення бюджету ми поговоримо трохи нижче. Головні принципи, які повинні бути дотримані на цьому етапі:

 • щоденний запис всіх надходжень і витрат;
 • розподіл витрат на категорії та підкатегорії;
 • підрахунок в кінці місяця підсумків по всіх майданчиках з метою виявлення найбільш витратних статей;
 • робимо таблицю за доходами, не забуваємо про облік всіх джерел надходження грошей.

Як розподілити витрати і доходи? Наприклад, я в таблиці розбила витрати моєї сім'ї на категорії: комунальні платежі, освіта, харчування + промтовари, транспорт, здоров'я, дозвілля, одяг, великі покупки та інші. У кожній категорії є ще і підкатегорії.

За доходами - такі категорії, як заробітна плата, допомога батьків, підробіток, відсотки по депозиту і т. Д. Принцип, я думаю, зрозумілий.

Етап 2. Аналіз зібраних даних.

Після закінчення 2 - 3 місяців збору вихідних даних проведіть їх аналіз. Адже ви для цього їх збирали? Які витрати для вашої родини є обов'язковими, а від яких можна назавжди (наприклад, куріння) або на час (наприклад, покупка щомісяця нової кофтинки) відмовитися?

Чим докладніше ви заносили в таблицю зроблені витрати, тим точніше буде аналіз. Це потрібно для того, щоб ви виявили приховані резерви вашого сімейного бюджету. Ті відправні точки, від яких будете відштовхуватися на наступному етапі.

Етап 3. Постановка цілей.

Після того, як ви провели аналіз і виявили резерви, необхідно визначити, чого ви хочете досягти найближчим або віддалений час. Цілі можуть бути самими різними. наприклад:

 • накопичення грошей на відпустку,
 • покупка нового холодильника,
 • підготовка до безбідного пенсії і т. д.

Етап 4. Розробка стратегії і тактики.

Мабуть, найскладніший і найвідповідальніший етап. На ньому ви повинні розробити стратегію і тактику ведення сімейного бюджету, які допоможуть вам досягти поставлених цілей.

Тут ви повинні чітко прописати, як можна докладніше, ваші дії. Наприклад, є мета - накопичити гроші на відпустку в розмірі 70 000 руб. До нього залишилося 7 місяців. Значить кожен місяць ви повинні відкладати по 10 000 руб.

Не потрібно ставити недосяжних цілей. Купити відокремлений острів в океані з середньомісячними доходами в 50 000 руб. - ви навряд чи зумієте. А ось з'їздити туди на канікули - цілком.

Мене часто запитують колеги по роботі, як я можу їздити відпочивати за кордон 2 рази в рік при однакових з ними доходи? Вони собі такого дозволити не можуть. Що-небудь їм пояснювати я вже перестала, не чують і не хочуть чути. А тут відповім.

Так, я полюбляю мандрувати. Це пристрасть всього мого життя, і я заразила нею всю мою родину. Тому у нас одна мета на рік - підкорити черговий маршрут. Ні у мене, ні у чоловіка немає дорогих машин, телефонів, шуб і коштовностей. Для мене все це - порожній звук. З кожної заробленої суми ми відкладаємо на єдине, що має для нас цінність - яскраві емоції та враження від поїздок, від знайомства з чужою культурою, людьми, мовою. Ведення сімейного бюджету дуже допомагає.

Хочете збільшити доходи - скоротіть витрати. У своїй статті про економію я більш детально розповідаю про способи зниження витрат.

Етап 5. Планування сімейного бюджету на місяць.

Тут знову знадобиться таблиця, але в більш ускладненому варіанті. Доходи і витрати слід додатково розбити на графи "План" і "Факт". Пам'ятайте приклад мети - накопичити 70 000 руб. на відпустку? Заносимо наші внески по 10 000 руб. і всі інші обов'язкові витрати в графу "План". Проставляємо фактичні значення і виводимо відхилення.

Приклад таблиці за місяць

Цифри в таблиці задані умовні, для прикладу. Підсумок нашого планування - ми заощадили 14 200 руб.

Етап 6. Аналіз результатів.

В кінці місяця ми повинні підвести підсумки. Порівняти суми за планом і за фактом. За якими статтями вдалося заощадити, а по яким утворився перевитрата.

У нашому умовному прикладі в кінці місяця ми заощадили 14 200 руб. Далі логічно вирішити питання з цими "зайвими" грошима. Що з ними робити? Кожна сім'я вирішує це по-своєму. Хтось витратить на придбання потрібної (або не дуже) речі. Хтось відкладе на депозит. Хтось прогуляє в ресторані. У будь-якому випадку, вибір тільки ваш. Ніякі поради тут не доречні.

А потім треба скласти нову таблицю на черговий місяць. І наші етапи повторюються, крім 1-го і 2-го. 3-й етап теж може бути виключений, якщо мета була поставлена ​​довгострокова і досягається не за один місяць.

Способи ведення сімейного бюджету

До сих пір ми говорили з вами про облік доходів і витрат в табличній формі. Де і як складати такі таблиці розглянемо в цьому розділі.

Бухгалтерія на папері

Заведіть зошит або блокнот, візьміть ручку або олівець. Це весь канцелярський набір для ведення бюджету. В кінці місяця знадобиться калькулятор. Я починала вести домашню бухгалтерію саме таким способом, тому на власному досвіді розповім про його плюси і мінуси.

плюси:

 1. Безкоштовний. Ваші витрати - це тільки папір і ручка.
 2. Доступний для всіх членів сім'ї. Діти або люди похилого віку, які не володіють комп'ютерною грамотністю, легко впораються з таблицями на папері. В кінці дня кожен член сім'ї може внести свої витрати в зошит.
 3. Використовуйте, де завгодно. Таблицею можна займатися в машині, автобусі по дорозі на роботу, літаку, поїзді, на пікніку. Чи не потрібен комп'ютер, не потрібен інтернет.

мінуси:

 1. Всі підсумки доведеться рахувати вручну. Це займає дуже багато часу.
 2. Дуже легко помилитися в розрахунках. Причому ви можете і не знайти помилку. Натиснули не ту цифру на калькуляторі і все ...

Наприклад, мене вистачило лише на 1 місяць такого ведення бюджету. Так як ми записували докладно всі витрати, то до кінця звітного періоду у нас було списано 7 сторінок формату А4.

Таблиці в Excel

Це спосіб, до якого рано чи пізно ви все одно прийдете. Я вже через місяць перенесла всю свою сімейну бухгалтерію в Excel.

плюси:

 1. Гарне оформлення. Можна виділити різними кольорами доходи і витрати, зробити заливку всій таблиці або окремих осередків.
 2. Автоматичний підрахунок підсумків. Налаштуйте всі необхідні формули, щоб при внесенні чергової суми, підсумки перераховувалися.
 3. Графічна аналітика. В Excel багато можливостей щодо побудови кругових і стовпчастих діаграм. Можна наочно побачити, які витрати в вашому бюджеті мають найбільшу питому вагу, і може бути внести корективи на наступний місяць.
 4. Чи не потрібен вихід в інтернет.

мінуси:

 1. Потрібні навички володіння комп'ютером, в цілому, і програмою Excel, зокрема. Це може виявитися не під силу людям похилого віку або людям, які не мають справу з комп'ютерними програмами і не бажають цього вчитися.
 2. Можливість ведення бюджету тільки в разі доступу до комп'ютера. Якщо боїтеся забути про зроблені за день витратах, зручно записати їх в блокнот або телефон. Увечері всі записи переносите на комп'ютер.

Google Таблиці

Є ще один чудовий спосіб ведення бюджету - це Google Таблиці. Хто знайомий з Excel, тому не важко буде розібратися і з цими таблицями. Набір функцій і інтерфейс дуже схожі. Але є цілий ряд незаперечних переваг:

 • заповнення таблиць в онлайн-режимі, не треба нічого зберігати, все відбувається автоматично;
 • в разі поломки комп'ютера, все таблиці збережуться, і ви легко отримаєте до них доступ;
 • участь в заповненні таблиць можуть прийняти всі члени сім'ї з будь-якого пристрою і в будь-який зручний для них час.

Я поки вирішила зупинитися на цьому способі. Треба набити руку самій і привчити членів сім'ї враховувати щодня свої витрати і доходи. Через пару місяців перейду до наступного способу - спеціальними програмами і мобільних додатків.

Спеціальні програми та додатки для ведення сімейної бухгалтерії

Збираючи матеріал для написання цієї статті я настільки захопилася темою, що загорілася відразу вести бюджет в спеціальній програмі на комп'ютері і в мобільному додатку. І ось тут мене чекав сюрприз. Їх виявилося не багато, а дуже багато. Яку вибрати? Поки цей процес у мене на стадії тестування, але деякі головні принципи я вже виділила:

 1. Це повинна бути програма, адаптована і для комп'ютера, і для телефону. В цьому випадку можна вести бухгалтерію, де завгодно.
 2. Синхронізація між комп'ютерної та мобільної версіями.
 3. Безкоштовна або умовно-безкоштовна. Якщо багато функцій, пропоновані розробниками, вам не потрібні, то немає сенсу переплачувати.
 4. Зрозумілий інтерфейс.

Складати рейтинг програм я тут не буду. Кожен повинен підібрати варіант, який максимально відповідає потребам його сім'ї. А це можливо тільки протестувавши хоча б кілька днів ту чи іншу програму.

Але про найбільш популярні програми я розповім. На мій погляд, важливо, щоб була можливість користуватися однією і тією ж програмою і на смартфоні, і на комп'ютері (або планшеті). Це збільшує мобільність - можна заповнювати таблиці, планувати і переглядати звіти будинку, в машині або на відпочинку.

Давайте подивимося, що нам пропонують розробники:

1. Alzex Finance (раніше називалася Personal Finances).

особливості:

 • доходи і витрати розділені на категорії;
 • синхронізація між комп'ютером з ОС Windows і телефонами на Android і iOS;
 • мультивалютність (всі валюти світу) + дорогоцінні метали;
 • можливість ведення сімейного бюджету декількома членами сім'ї;
 • формування звітів;
 • програма проста для освоєння новачками;
 • безкоштовна і платна версії.

2. DrebeDengi.

особливості:

 • є демонстраційна версія для ознайомлення з програмою;
 • можливість ведення офлайн і синхронізація з додатками для iPhone, Android, ОС Windows;
 • можливість ведення сімейного бюджету декількома членами сім'ї;
 • експорт даних в Excel;
 • формування витрат план / факт;
 • формування звітів;
 • обробка СМС з банків, робить фото чеків і зберігає їх на телефон;
 • безкоштовна і платна версії.

3. Дзен-мані.

особливості:

 • є демо-версія і презентація для ознайомлення новачків;
 • синхронізація між комп'ютером з ОС Windows і мобільною версією (Android і iOS);
 • планування доходів і витрат;
 • можливість ведення сімейного бюджету декількома членами сім'ї;
 • розпізнавання СМС з банку;
 • формування звітів у вигляді таблиць і графіків;
 • безкоштовна і платна версії.

4. EasyFinance.

особливості:

 • синхронізація між комп'ютером з ОС Windows і телефонами на Android і iOS;
 • фіксація доходів і витрат, угруповання за категоріями і підкатегоріями;
 • створення шаблонів по найбільш частим операціями;
 • сигналізація про перевитрату;
 • планування доходів і витрат за допомогою прогнозів і майстри планування;
 • можливість ведення сімейного бюджету декількома членами сім'ї;
 • завантаження операцій по банківських картах;
 • побудова графіків для аналізу фінансів;
 • безкоштовна і платна версії.

5. Онлайн-сервіс Домашній бюджет .

особливості:

 • працює як на домашньому комп'ютері, так і на мобільному;
 • ведення обліку в будь-якій валюті світу;
 • розбивка витрат за категоріями і підкатегоріями;
 • планування, фіксація і аналіз доходів і витрат у вигляді графіків і звітів;
 • наявність планувальника з функцією нагадування.

працює як на домашньому комп'ютері, так і на мобільному;  ведення обліку в будь-якій валюті світу;  розбивка витрат за категоріями і підкатегоріями;  планування, фіксація і аналіз доходів і витрат у вигляді графіків і звітів;  наявність планувальника з функцією нагадування

плюси:

 1. Не треба самостійно складати аналітичні таблиці, вводити формули і будувати графіки. Розробники вже про це подбали.
 2. З різноманіття програм можна вибрати ту, яка влаштує за всіма параметрами.
 3. Можна підібрати безкоштовний варіант.

мінусі:

 1. У багатьох популярних програмах частина функцій доступна за додаткову плату.
 2. Може знадобитися вихід в інтернет.
 3. У разі втрати телефону або поломки комп'ютера, всі дані можуть бути втрачені.

Висновок

Тема, порушена в цій статті, дуже важлива і цікава. Я для себе відкрила багато нового. Впевнена, що підприємство без грамотного планування, організації, управління і контролю не зможе ефективно функціонувати. На початку статті ми з'ясували, що сім'я - це маленьке підприємство. Тому до неї застосовуються ті ж принципи, що і до будь-якого іншого підприємства.

Не треба бути економістом чи фінансистом, щоб навчитися вести сімейний бюджет. Це досить захоплююче заняття, яке ще несе і практичну користь. Ми підвищуємо фінансову грамотність, вчимося економити і заощаджувати. Погодьтеся, що кілька хвилин кожен день стоять того, щоб навести раз і назавжди порядок в гаманці і в голові.

Хотіла б почитати в коментарях про спеціальні програми, якими ви користуєтеся. Що подобається, а що ні? Наступний мій крок - це впровадити одну з них, тому буду вдячна за поради.

Запрошую вас також підписатися на новини блогу , І ви будете регулярно отримувати авторські, корисні статті, в яких ми будемо обговорювати питання, що стосуються кожного з нас.

Що таке сімейний бюджет і для чого потрібно його вести?
Що таке сімейний бюджет і для чого потрібно його вести?
Знайоме?
Які види сімейних бюджетів бувають?
Як в такому випадку вирішується питання оплати, наприклад, спільного походу в ресторан або поїздки у відпустку, комунальних платежів та утримання дитини?
Загальний або роздільний, а може бути одноосібний?
Як розподілити витрати і доходи?
Адже ви для цього їх збирали?
Які витрати для вашої родини є обов'язковими, а від яких можна назавжди (наприклад, куріння) або на час (наприклад, покупка щомісяця нової кофтинки) відмовитися?
Мене часто запитують колеги по роботі, як я можу їздити відпочивати за кордон 2 рази в рік при однакових з ними доходи?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: