Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Складання ділового листа

 1. Складання ділового листа. Звернення і вітання.

20 Лютий 2012 Євген Нєдєлін переглядів:

20 Лютий 2012  Євген Нєдєлін  переглядів:  Складання ділового листа Складання ділового листа. Звернення і вітання.

У цій статті - розмова піде про складання ділового листа, а саме про звернення і привітання в діловому листі. Яких помилок важливо уникнути, щоб виглядати в очах ділового адресата не смішно, а гідно? Поділюся з вами своїми правилами і спостереженнями.

1. Форма вітальній фрази.

Не варто вживати фразу «Доброго времени суток!». Навіть якщо ми керуємося при цьому бажанням відповідати часовому поясу адресата. Фраза звучить таким несмаком і навіть вульгарно. Краще використовувати нейтральні варіанти: «Здрастуйте», «Добрий день». По можливості, добре додати до цього привітання ім'я адресата. Набагато приємніше замість безликого «Здрастуйте!» Отримати персональне: «Здрастуйте, Тамара!».

2. Форма імені.

Не слід вживати при зверненні до ділового партнера / клієнта коротку форму імені: «Саш» замість «Саша», «Ань» - замість «Аня». Яким би демократичним не був стиль нашого листа, і наскільки давньою не була б листування. Те, що добре і звично звучить в усному мовленні, на листі виглядає занадто просторічним варіантом. Не беруся говорити про будь-якому адресата, але мені таке звернення нагадує простацьких героїв пісні Висоцького: «Ой, Вань, гляди, які клоуни!».

Якщо велике бажання зберегти жвавість стилю усного спілкування і його неформальний характер - досить використовувати просту форму імені: «Аня» замість «Анна», «Саша» - замість «Олександр».

Кілька слів - про вживання в листі імені або імені з по батькові.

Таке питання часто виникає. Тут важливо дотримуватися тієї інформації, яка у нас є про адресата. Такою інформацією може бути: візитка; поле «From» / «Від кого» або блок контактної інформації з підписом, якої закінчується лист.

Якщо в візитці або в підписі до свого листа наш адресат вказує ім'я (а не ім'я та по батькові) - то все просто, питань немає, звертаємося по імені ( «Здрастуйте, Світлана!»).

А якщо в одному блоці - інформація одна, а в іншому - інша?

Наприклад, в поле «From» / «Від кого» зазначено «Світлана Котова»:

Subject: Запит інформаціїDate: Mon, 18 Oct 2010From: Світлана КотоваTo: Тамара Воротинцева

А в підписі в тілі листа адресат написав:

З повагою,

Світлана Василівна Котова

Менеджер з персоналу

ТОВ «Трензор»

Як в такому випадку краще звернутися в листі: «Світлана» або «Світлана Василівна»?

Я віддаю перевагу другому варіанту. Поясню чому: блок контактної інформації з підписом адресат поміщає в лист власноруч. Він підписується так, як йому звично і комфортно. Інформація в полі «Від кого» / «From» часто заповнюється не самим власником даного e-mail адреси. Нерідко в компаніях параметри поштової скриньки співробітника налаштовують IT- фахівці. Встановлений таким чином в основу можуть бути покладені інші підстави, ніж комфорт і етичні переваги користувача даного e-mail адреси.

Правило, яким я слідую: якщо хоча б в одному з блоків інформації фігурує ім'я та по батькові - звертаюся по імені та по батькові. Керуюся простим міркуванням: з двох варіантів це гранично коректний.

Керуюся простим міркуванням: з двох варіантів це гранично коректний

3. Якщо ім'я адресата невідомо.

Досить часто буває, що листи, які ми отримуємо, не містять інформації про ім'я адресата, а відповідати, проте, потрібно. У цьому випадку доречно вжити нейтральне «Здрастуйте!». А можна кілька персоніфікувати це вітання зверненням до адресата (вказавши на приналежність до того чи іншого процесу, функції або ін.): «Здрастуйте, шановний користувач нашого сервісу!» «Добрий день, шановний передплатник!». Я впевнена, що будь-який з персоніфікованих варіантів виграшніше: це прояв уважного ставлення до людини.

4. Ти чи ви?

Відповідь на це питання спочатку лежить в площині вимог етикету (правил поведінки). Згідно з цими правилами, на «ви» слід звертатися до людей старших за віком і службовому становищу. Звернення на «ви» в даному випадку є знаком шанобливого ставлення. Однак при цьому зовсім не означає, що все, до кого ми звертаємося на «ти» (друзі, близькі люди, колеги), не гідні нашої поваги. Справа в тому, що крім вказівки на повагу до віку і статусу, звернення на «ви» ще є способом позначити міжособистісну дистанцію. Психологи кажуть, що існує таке негласне правило (що допомагає пояснити, до кого ми звертаємося на «ти», а до кого - на «ви»): якщо наше спілкування з людиною передбачає можливість фізичного контакту (доторкнутися, поплескати по плечу, обійняти і т . Д.) - органічно і доречно використання «ти» -Звернення. Якщо ж наше спілкування - це тільки мовної варіант - краще вибрати «ви». Як бачите, формула досить проста. «Ти» вказує на близькість відносин, «ви» - фіксує наявність дистанції. Якщо повернутися до питань ділового листа, то дія цієї формули також зберігається. Як то кажуть, «думайте самі, вирішуйте самі ...». Я в листі віддаю перевагу «ви» -Звернення.

На сьогодні це все, мої дорогі читачі.

Вибирайте доречні звернення і привітання у вашій ділової та особистої кореспонденції! Встановлюйте правила конструктивного і комфортного людського спілкування!

Тамара Воротинцева

Подивіться фрагмент тренінгу E-mail листування в бізнесі. Міні-лекція «Три крапки уваги в листі»:

Зверніть увагу на наші тренінгові програми, які можуть вам допомогти:

Статті по темі:

Рейтинг публікації:
Поділитися в соціальних мережах:

Яких помилок важливо уникнути, щоб виглядати в очах ділового адресата не смішно, а гідно?
А якщо в одному блоці - інформація одна, а в іншому - інша?
4. Ти чи ви?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: