Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Що таке блог, як його створити, розкрутити і як заробляти на блозі

 1. Що таке блог?
 2. Які бувають блоги?
 3. за тематикою
 4. За форматом записів
 5. Поділ блогів з авторських ознаками
 6. За технічній платформі
 7. Як вибрати тематику для блогу
 8. Як створити свій блог самому (покрокова інструкція)
 9. 1. Вибір адреси (доменного імені)
 10. 2. Вибір хостингу під файли блогу
 11. 3. Установка CMS WordPress на хостинг
 12. 4. Вибір дизайну блога
 13. 5. Базова настройка блогу
 14. Обов'язкові плагіни:
 15. Як розкрутити блог?
 16. Непоісковой просування блогу
 17. Пошукове просування блогу
 18. Як заробляти на блозі?
 19. 1. Контекстна реклама (Adsense і РМЯ)
 20. 2. Партнерські програми
 21. 3. Банерна реклама
 22. 4. Платні огляди і рекламні пости
 23. 5. SEO посилання

Вітаю, дорогі читачі Biznessystem.ru. У сьогоднішній статті я вирішив узагальнити великий обсяг знань про блогах, що накопичився за довгі роки мого життя в інтернеті. Якщо ви давно цікавились темою блогінгу, але ніяк не могли до кінця розібратися, то сьогодні гарна можливість дізнатися що таке блогу, які бувають різновиди блогів, на якій платформі найкраще заводити власний блог, як за допомогою блогу заробляти гроші. Пост буде узагальнюючим матеріалом і всередині я дам багато посилань на конкретні інструкції, раніше вже опубліковані в інших моїх статтях.

Пост буде узагальнюючим матеріалом і всередині я дам багато посилань на конкретні інструкції, раніше вже опубліковані в інших моїх статтях

зміст:

 1. Що таке блог ?
 2. Які блоги бувають ?
 3. Як вибрати тематику для блогу ?
 4. Як створити блог самому (покрокова інструкція) ?
 5. Як розкрутити блог ?
 6. Як заробляти на блозі ?

Чому блоги настільки популярні? - запитаєте ви На мій погляд, вся справа в тому, що вони ближче до народу ніж звичайні ЗМІ і звичайні інформаційні сайти. На відміну від статейніка, де автори безликі, блог завжди асоціюється зі своїм автором - це викликає довіру і читацька аудиторія сприймає блогера як "одного з нас".

Бути блогером не просто модно - це вигідно в фінансовому та репутаційному плані (після того як набереться певна аудиторія послідовників).

Автор блогу з високою відвідуваністю може формувати громадську думку з різних питань, створювати резонанс, одним словом - управляти народними масами.

Важливою складовою, мотивуючої авторів блогів на їх створення і розвиток - це гроші. Розкручений онлайн-щоденник - це можливість добре заробляти на продажу своїх послуг або на звичайній рекламі.

Що таке блог?

Корінь назви «блог» криється в двох англійських словах, що дали йому початок - це «web» і «log», дослівно це перекладається як «мережевий журнал», а літературно можна перекласти як «онлайн щоденник» або «інтернет щоденник».

А чим характеризується журнал або щоденник? - хронологією - записи з'являються послідовно одна за одною в хронологічному порядку.

Відмінність мережевого щоденника від звичайного паперового в тому, що він ведеться не тільки для себе, але і для інших, тому невід'ємним атрибутом будь-якого блогу є система спілкування автора з читачами (коментарів).

Блог - це різновид інформаційного сайту, де нові матеріали (текст, відео, картинки) з'являються одна за одною протягом тривалого часу на регулярній основі. При цьому нові публікації розміщуються на початку, поступово зрушуючи старі вниз.

Блоггер - це автор блогу.

Блогосфера - сукупність інтернет спільноти блогерів.

Іноді у недосвідчених інтернет користувачів виникає питання: «Що краще зробити - сайт або блог?». Тепер ви знаєте, що дане порівняння некоректне, оскільки блог - це теж сайт.

Найближчими родичами блогів можна вважати новинні та інформаційні сайти. Інтернет щоденник є щось середнє між ними.

Відмінність новинного сайту від блогу: Новинний сайт публікує факти прив'язані до дат, а блог показує особиста думка автора і не обов'язково з питань, пов'язаних з якимись поточними подіями. Про що автор захотів, про те і написав.

Які бувають блоги?

Класифікувати блоги можна за різними критеріями - за тематикою, за форматом записів, по авторству, з технічних компонентів.

за тематикою

Блоги можуть бути спеціалізовані (присвячені одній або кільком темам) або не мати якихось тематичних обмежень. Поділ на спеціалізацію вельми умовно і суб'єктивно.

Припустимо, більшість жіночих блогів пишуть про здоров'я, красу, дітей, дієти, косметиці, відносинах з чоловіками і про багато іншого - мені це бачиться як блог без теми, так як цільова аудиторія дуже розмита і охоплює половину людства.

Вести блог з розмитою спрямованістю з одного боку легко, так як завжди є теми для нових постів, з іншого складно, так як потрібно бути різнобічно розвиненою людиною (або шукати компаньйонів, компетентних в різних тонкощах).

У більшості випадків, коли постає питання на яку тему завести блог, варто орієнтуватися на свої знання або інтереси (про що вам хочеться дізнатися).

За форматом записів

Спочатку все блоги були текстовими і автори готували пости у вигляді статей - іноді великих, іноді не дуже.

Потім з'явилися смартфони з хорошими камерами і швидкий інтернет - блогери стали розділятися на тих, хто пише і тих, хто знімає відео.

Згодом з текстових з'явився ще й формат мікроблогінгу - твіттер (короткі записи в 1-2 пропозиції).

На даний момент блоги бувають:

 1. Традиційні з постами у вигляді статей;
 2. Відеоблоги, в більшості своїй це канали на Youtube. Багатьом цей напрямок сподобалося, особливо блогерам ігрового жанру - народ знімає проходження іграшок, викладає в мережу і заробляє на рекламі - дуже простий метод. Інструкція як викласти відео в Youtube тут , А як його розкрутити тут ;
 3. Мікроблоги - Twitter - характеризуються короткими повідомленнями;
 4. Фотоблоги - Instagram (основний контент - фотографії);
 5. Змішані - там, де різні формати чергуються без явного переважання одного з них.

Поділ блогів з авторських ознаками

Тут все дуже просто. Автором блога є або конкретна людина, як приватна особа (як мій блог BiznesSystem.ru), або група авторів, що публікують матеріали кожен сам від себе, або блог ведеться від юридичної особи компанії (наприклад, блог Яндекс для вебмайстрів yandex.ru/blog/ webmaster).

За технічній платформі

Блоги можуть створюватися на різних платформах. Для деяких форматів вибір невеликий, заміну Твіттера, Інстаграму і ютуб знайти навряд чи вдасться, а ось що стосується текстових онлайн-щоденників, то тут таке різноманіття, що необізнана людина ногу зломить.

Є маса безкоштовних і умовно безкоштовних сервісів для ведення блогів. Вони спеціально створені для непрофесійних блогерів і дозволяють почати вести щоденник, не розбираючись в різних технічних тонкощах настройки. Зареєстрував аккаут і починай писати, вставляти картинки, ролики і все що душа забажає.

Такі сайти - ідеальний варіант для проби пера, тут будь-який бажаючий може безкоштовно потренувати свої письменницькі таланти. Багато і зовсім залишаються в таких сервісах навічно, як правило, ті, чиї блоги не мають на комерційної вигоди (по крайней мере, прямий).

З мінусів даної категорії блогів - складності з монетизацією (НЕ будь-яку рекламу можна розміщувати), залежність від адміністрації (в будь-який момент можуть змінюватися правила сервісу), технічні обмеження (якщо чогось сервіс не підтримує, а вам хочеться, то доведеться перехотіти), є ще проблеми з індексацією пошуковими системами і просуванням.

Найбільш популярні платформи:

 • livejournal.com,
 • blogger.com,
 • liveinternet.ru.

Для більш просунутих і амбітних блогерів є можливість уникнути всіх недоліків безкоштовних сервісів, але тут доведеться трохи розщедритися і витратити кілька годин часу на первинну настройку (або теж трохи заплатити фрілансеру).

В середньому у початківця блогера зміст його ресурсу обійдеться приблизно в тисячу-півтори рублів в рік - це оплата за домен і хостинг (адреса сайту і місце на серверах в інтернеті).

Для персональних блогів розроблені спеціальні CMS (системи управління контентом), можна сказати програми, які роблять роботу зручною і зрозумілою. Після установки і настройки вся робота знову зведеться до публікації постів через спеціальний редактор, схожий на Word.

На чому робити блог:

 • WordPress - безкоштовний движок для сайту, спочатку він створювався спеціально для блогів, але за останні роки виріс до такого рівня, що можна на ньому зробити будь-який сайт (магазин, форум, соціальну мережу), офіційний сайт - wordpress.org, на більшості хостингів ця CMS встановлюється в один клік в автоматичному режимі. Я всі свої сайти роблю на WordPress.
 • Всі інші (Joomla, Drupal тощо), навіть не хочеться перераховувати, настільки сильно поступаються за зручністю, що знати про них потрібно тільки тим, кому доводиться їх обслуговувати.

Зберетеся заводити особистий блог - вибирайте WordPress, легко ставиться, багато готових безкоштовних і платних шаблонів оформлення, багато плагінів які безкоштовно додадуть до вашого сайту будь-яку необхідну фішку (що таке плагін читайте тут ).

Крім того про WordPress в мережі так багато різних інструкцій і навчальних матеріалів, що будь-який новачок зможе самостійно розібратися з сайтом - заощадите на адміністратора. У мене в блозі навіть зроблена окрема " рубрика під WP ", Там знаходяться базові уроки - спеціально робив для новачків, щоб їм не доводилося нікому платити за елементарні дії.

Як вибрати тематику для блогу

Питання з вибором теми для блогу зазвичай не варто тільки у тих людей, які вже чимось серйозно в своєму житті займаються і блог роблять як доповнення до основної діяльності. Якщо ж блог робиться з нуля, то доведеться замислитися над вибором напрямку.

Зазвичай я не рекомендую нічого конкретного, не можна сказати «Ти, Іван, пиши про подорожі, а ти, Маруся, розповідай про рецепти» - так не працює.

Все-таки, кожна людина унікальна і крім спраги слави і багатства в ньому мають бути присутні дещиця професіоналізму в обраній темі і пекуче бажання розвиватися в ній же.

Так що починати слід з кола власних інтересів і схильностей. Беремо папірець і олівець - починаємо писати список тем, які потенційно вам можуть бути цікаві і до яких у вас є тяга.

Я, наприклад, готувати не люблю і різних кулінарних шедеврів не розумію, тому ви тут читаєте не про їжу, а про сайти і блоги (я технар і мені цікаво розбиратися з комп'ютерами, програмами тощо).

Зазвичай у людей в блог перетікає їх хобі чи професія.

Якщо виникають проблеми зі списком потенційних тим, то гляньте в свої акаунти в соціальних мережах - які публікації викликають у вас найбільший інтерес - носіть його в список.

До сих пір в голову нічого не йде? Припускаю, що ви занадто мало читаєте. Щоб бути письменником (а блогер - це письменник і блог - це книга) потрібно бути одночасно читачем. Починайте читати.

Допоможе розкрити свій потенціал участь в різних двіжуха - сходіть в будь-які клуби за інтересами, гуртки, на конференції.

Будь-яка людина має геніальні схильності, треба просто їх знайти і розвинути, а для цього треба багато чого пробувати.

З отриманого списку вибирайте ту тему, в якій у вас найбільше знань. Тут логіка така - багато людей пишуть щось в інтернеті, але велика читацька аудиторія тільки у кращих. Якщо ви вже по темі відчуваєте в собі гідний рівень, вам буде простіше і швидше отримати перші результати.

Як створити свій блог самому (покрокова інструкція)

Як я вже сказав вище, бути блогером не тільки цікаво і модно, а й вигідно. Давайте розбиратися, як долучитися до цієї теми з технічного боку.

По кроках пройдемо всі етапи створення, від задумки, до написання постів.

1. Вибір адреси (доменного імені)

Доменне ім'я або просто домен - це набір символів, при введенні яких в адресний рядок браузера відкривається головна сторінка сайту. Наприклад, домен мого блогу - BiznesSystem.ru , Домен пошуковика Яндекс - Yandex.ru.

Детально про вибір домену я писав окрему стати - ось вона . Якщо коротко, то домен повинен бути читабельним, що запам'ятовується і відповідним тематиці блогу.

2. Вибір хостингу під файли блогу

Про вибір хостингу у мене також є готовий мануал - тут . На початковому етапі можна вибирати недорогий тариф (навантаження невелика - переплачувати сенсу немає). Головне для новачка - це стабільна робота, підтримка PHP з MySQL, зрозумілий інтерфейс з можливістю автоматичної установки WordPress і доступна техпідтримка (щоб було кому поставити запитання).

Рекомендую - Sprinthost.ru - недорогий, надійний, зручний.

3. Установка CMS WordPress на хостинг

Тепер ставимо програму, що забезпечує роботу блогу. Якщо ви послухали мою рекомендацію і взяли хостинг з автоматичною установкою, то це зажадає всього пару кліків, якщо немає, то і ручна налаштування не буде складною - треба буде завантажити архів з офіційного сайту, створити базу даних MySQL і зв'язати їх між собою.

Інструкція по установці WordPress (і ручної і автоматичної) є тут .

4. Вибір дизайну блога

Відразу після установки WordPress на ньому буде використовуватися стандартна тема, краще її змінити на щось оригінальне і більш симпатичне. Детальна інструкція по установці шаблону знаходиться тут .

У базі движка є сотні різних безкоштовних шаблонів, якщо жоден з них вам не подобається, то купите один з платних або замовте індивідуальну розробку. Дизайн і верстку під WordPress можна недорого замовити на Kwork.ru

До речі, змінювати дизайн можна скільки завгодно раз в будь-який час - це ніяк не впливає на працездатність блогу і на ті матеріали, які ви опублікували - вони зберігаються, змінюється лише зовнішній вигляд. Так що, якщо початковий дизайн вам не сподобається, потім його легко поміняєте.

5. Базова настройка блогу

Перед тим, як приступити до творчості, необхідно зробити певні настройки. Частина налаштувань можна буде зробити і пізніше, але краще не відкладати.

Базові речі описані в цієї інструкції - зробіть їх в першу чергу.

Решта функцій ми будемо додавати за допомогою плагінів, як встановлювати плагіни на WordPress подивіться в цьому відео:

Обов'язкові плагіни:

Пошукова оптимізація (або SEO) - для того, щоб наш блог можна було оптимізувати, знадобиться плагін All in One SEO Pack (або аналогічний) - без нього буде неможливо просування. тут наведено урок з встановлення та налаштування плагіна All in One SEO .

Резервне копіювання даних - я рекомендую використовувати UpdraftPlus, цей плагін автоматично із заданою періодичністю робить резервні копії файлів і бази даних і зберігає їх в хмарному сховищі, наприклад на Dropbox або в Гугл Диску, і може пересилати на пошту. Читайте інструкцію з налаштування UpdraftPlus тут .

Кешіруем сторінки блогу - це необхідно для того, щоб сайт швидше завантажувався і створював менше навантаження на сервера хостингу. Для цих цілей є плагін Hyper Cache - і інструкція по ньому . Додатково по прискоренню сайту рекомендую познайомитися з цим матеріалом .

Додаємо соціальні кнопки - для блогу можливість розділити повідомлення є обов'язковим атрибутом. Як зробити кнопки для розшарювання в соціальних мережах я описав у цій статті .

Позбавляємося від спаму в коментарях - як тільки ваш блог набере мінімальну популярність, на його сторінки хлинуть цілі армії спамерів в надії залишити своє посилання на казино або порнографію. Чистити все це руками заняття нудне. Плагін Akismet Anti-Spam сам буде фільтрувати небажані коментарі. Вигідно відрізняється він тим, що не примушує вводити капчу, вирішувати завдання або відгадувати картинки - фільтр працює приховано для користувача. При цьому, плагін має безкоштовний ключ, купувати нічого не треба, інструкція для настройки Akismet лежить тут .

З цього моменту можна братися за перо і починати творити свої перші пости.

Як розкрутити блог?

Ось ми поступово і дісталися до найбільш важливого етапу в житті блогу - до розкрутки. Заводити блог для душі можна, але щоденники в онлайні рідко створюють для такої мети, для себе простіше писати в паперовій зошиті і зберігати під подушкою.

Інтернет записки хоч і називаються особистим блогом, спрямовані, як правило, на аудиторію.

У плані розкрутки блоги мають над більшістю комерційних сайтів величезну перевагу - вони не зав'язані тільки на пошуковий трафік і рекламу. Я не кажу, що на Яндекс і Гугл уваги звертати не потрібно, потрібно, але є чимало прикладів, коли інтернет щоденники взагалі ніяк в пошуку себе не проявляють, а цифри на лічильниках показують десятки і сотні тисяч добових відвідувань.

Непоісковой просування блогу

Звідки беруться ці люди? Все просто - сарафанка, постійні читачі (передплатники), форуми, різні спільноти.

Для запуску сарафанного радіо ідеально підходять соціальні мережі. Не дарма я вам в числі важливих плагінів дав установку кнопок соц.сетей. Завдяки їм ваші цікаві пости спочатку подивляться ваші друзі, потім їх знайомі і, якщо контент буде гідним, то вірусні потоки нових читачів з часом стануть величезними. Звичайно, це відбудеться не відразу.

Популярність буде визначатися вашим талантом і попитом людства на ваші пости, тут я вам дам тільки одну рекомендацію - НЕ халтурте і не робіть непотрібні поверхневі замітки. Робіть глибокі, продумані, цікаві статті - такі, читаючи яких хочеться повертатися до автора знову і знову.

З технічної точки зору соціальні кнопки ми вже згадали. Раджу ще додати сторінки в мережах, по крайней мере, варто створити групу Вконтакте , Там найбільш універсальна аудиторія. Якщо є час, то захопіть і Фейсбук з Однокласниками.

Група хороша тім, что в ній ви можете делать НЕ только анонси постів зі свого блогу, но и публікуваті цікаві невелікі заміткі, Які НЕ дотягують до повноцінніх постів, кроме того, там не возбранаяется публікування и чужих запісів. З групи переправіті трафік на свой блог Вже справа техніки. По-перше, посилання поставте в шапці, а по-друге, все анонси автоматом приведуть відвідувачів до вас.

Наступний важливий крок для розкрутки блогу - це збереження постійної аудиторії - ядра читачів. На відміну від інтернет магазину, де людина зайшов, купив пилосос і забув про сайт, після читання хорошої статті в блозі людина навпаки, захоче повертатися і читати нові статті.

Треба дати йому можливість робити це легко - додайте інструменти підписки на нові записи - email розсилка, RSS стрічка, PUSH повідомлення (спливаючі підказки) і та ж група в ВК. Всі кнопки повинні бути на виду.

Читач дивиться на сторінку блога і відразу бачить, ага - тут треба ввести свою електронну пошту, щоб новини отримувати - ввів і підписався. Не подобається йому багато листів в ящику, тоді бачить картинку групи Вконтакте - перейшов і підписався - буде отримувати нові повідомлення через свою стрічку в соцмережі. Одним словом, треба задовольнити будь-які бажання.

Сервіси для різних підписок:

Sendpulse.com - сервіс для ведення автоматичних email розсилок і PUSH повідомлень.

feedburner.google.com - сервіс для настройки RSS стрічки і автоматичної відправки нових статей по електронній пошті.

Це те, що стосується пасивних дій - один раз зробив, і воно працює. Тепер давайте по активним - на початковому етапі, поки вас ніхто не знає, їх потрібно багато.

Шукайте майданчики, де тусується та аудиторія, яка вам підходить. Вступайте там в дискусії, знайомтеся з авторами, ставте в підпису свій блог - для цього підійдуть форуми, інші блоги, чужі групи в соціалках.

Тільки дотримуйтеся простого правила - всі ваші розмови повинні бути строго в тему, ніяких спам-посилань. Будете тупо спамить, забанити і все. Найкраще ставити глибокі продумані питання і відповідати на запитання задані іншими учасниками спільнот.

Пошукове просування блогу

Блог - це одна з різновидів інформаційного сайту. А інформацію люди в мережі шукають постійно. Так, що пошуковий трафік треба використовувати, не дарма ж ми плагін All in One SEO прикручували.

Що таке пошук? - люди вводять в Яндексі фразу з питанням і хочуть бачити відповідь на неї. Це означає, для успішної розкрутки блогу в пошуку треба на ці фрази відповідати.

Першим кроком - шукаємо відповідні фрази (запити). Для пошуку найбільш популярних запитів користуйтеся сервісом статистики Яндекса - Yandex Wordstat .

У роботі з запитами є два підходи:

 1. Спочатку готуємо статті під потрібні запити;
 2. Після написання своєї посади підбираємо відповідні запити і оптимізуємо готовий текст під них.

Обидві схеми робочі. Вибирайте ту, що вам комфортніше. На відміну від інтернет магазинів для блогу не обов'язково складати семантичне ядро ​​(список всіх потрібних запитів) - ваш список буде поповнюватися сам собою з кожним новим постом в міру розвитку блогу.

Запити є, тепер треба оптимізувати.

Для початку складіть назву і опис статті для пошукових систем. Ці дані прописуються в спеціальних тегах title і description - люди їх не бачать, а пошуковик бачить і сприймає як підказку - про що стаття.

Назва для пошуку може відрізнятися від назви для людей. Часто буває так, що для людей в назві пишуть щось інтригуюче і не можна відразу вставити запит, а в title треба вписати. І в описі ваш ключовий запит теж потрібно згадати.

Самим ці теги шукати в коді не потрібно. Плагін All in One SEO Pack додає в редакторі статті, коли ви її пишете внизу спеціальні поля, в них вносите дані, а WordPress вже вставить куди треба.

По тексту статті варто пару раз додати точне входження фрази, краще один раз на початку, другий - в кінці.

Якщо стаття дуже велика, то можна ще пару раз всередині включити, але краще в різних відмінках і словоформах. Багато запитів в тексті - це погано - називається пошуковий спам і пошуковики це не люблять. В ідеалі можна подивитися, як часто ключові фрази згадуються на сайтах, які вже знаходяться за запитами на перших позиціях і у себе робити приблизно також.

Взагалі, зараз пошукові системи вже стали розумними і для них важливо не кількісне повторення слів, а то, наскільки текст підходить за змістом - враховуються і синоніми і супутні фрази.

Наприклад, стаття про в'язання шкарпеток повинна містити слова типу спиці або гачок (спрощений приклад).

Такі супутні слова можна підглянути в правій колонці Яндекс Вордстат. Хоча, якщо ви готуєте матеріал продумано, то все необхідне буде у вашому тексті само собою.

Основним критерієм ранжирування в пошуку в кінцевому підсумку стане оцінка відвідувачів (непряма - поведінкова) - якщо під час відвідування вашої статті вони не повертатиметься назад в пошук з тим же запитом, значить, ви їх задовольнили і ваш сайт гідний стояти на перших позиціях - буде багато трафіку, а якщо все відвідувачі залишають ваші статті через 3 секунди і йдуть через пошук на інші ресурси, значить сайт ваш відстій.

Не останню роль тут відіграє зовнішній вигляд вашого блогу - він повинен притягувати, а не відштовхувати аудиторію, бути зрозумілим. Ніяких кислотних кольорів, невидимих, кучерявих і не читаються шрифтів, гігантських або дрібних букв, спливаючих і мерехтливих банерів.

Резюмуємо. Для того, щоб розкрутити блог в пошуку треба:

 1. Зробити приємний дизайн і зручну навігацію.
 2. Підібрати відповідні пошукові запити (1-2 на статтю);
 3. Написати гарну статтю, що розкриває повністю задану тему;
 4. Оптимізувати текст;
 5. Написати відповідні title і description;

Як заробляти на блозі?

За способом заробітку все блоги можна розділити на 3 категорії:

 1. Чи не заробляють гроші ніяк - такі блоги створюються не для економічної вигоди, а для інших цілей, наприклад, політичних. Було б дивно бачити на сторінках у президента або глави крупної корпорації банери з рекламою або оголошення від Google.
 2. Заробляють на просуванні послуг або своїх товарів - представники цієї категорії зустрічаються набагато частіше. Копірайтери, вебмастера, дизайнери, психологи, інфобізнесмени і ін. Ведуть блоги для залучення цільової аудиторії і там же просувають свої послуги - хто консультації, хто навчальні курси, хто свою роботу.
 3. Отримують прибуток від розміщення реклами - реклама буває різна: з оплатою за покази, за кліки, за час розміщення, за сам факт розміщення і т.д.

Другий і третій варіанти заробітку найчастіше комбінуються. Наприклад, у мене на BiznesSystem.ru є і сторінка з моїми послугами, де можна замовити те, що я вмію робити добре, але є і стороння реклама (Google Adsense, Банери, платні огляди).

Якщо ваш блог створюється в першу чергу для підтримки основної діяльності, то робіть упор на свої послуги. Тут я вам порадами особливо не допоможу, так як специфіка у всіх своя.

Найбільше допомоги потрібно тим, хто спочатку створює блог з прицілом на продаж реклами - на цьому зупинимося докладніше.

Мало не забув написати. Спочатку в WordPress немає функції виведення реклами всередині статей, для цих цілей знадобиться один з плагінів:

 • AdSense Integration WP QUADS - плагін з дуже гнучкою настроюванням, можна налаштувати показ реклами через певну кількість абзаців.
 • Whydowork Adsense - цей плагін простіше і дозволяє виводити різні блоки реклами для старих і нових записів.

1. Контекстна реклама (Adsense і РМЯ)

Контекстна реклама - це оголошення, які показуються користувачеві виходячи з його передбачуваних інтересів. Оплата йде за кліки. Тобто користувачі бачать оголошення, але перехід грошей від рекламодавця власнику сайту здійснюється тоді, коли відвідувач перейшов по посиланню і потрапив на рекламований сайт.

Для кожного відвідувача при кожному вході транслюється своя група оголошень, вся ротація йде автоматично за рахунок скриптів. Власник блогу треба тільки один раз поставити код, а рекламна мережа сама буде підбирати підходящі оголошення.

Ціни переходів формуються на аукціонній основі, тому дохід залежить від попиту (скільки готові витрачати рекламодавці).

Лідерами в цій ніші є Google Adsense і Рекламна мережа Яндекса (РМЯ) - у них рекламуються практично всі і на практиці ніякі інші мережі контекстної реклами блогеру не потрібні.

Якщо дивитися на статистику, то при розміщенні 3 рекламних блоків на сторінці, виходить в середньому 1-3 долари за 1000 переглядів. Цифра дуже усереднена і в різних тематиках, різних країнах, в різний час може відрізнятися в рази.

На початковому етапі без варіантів доведеться працювати з Google Adsense, так як РСЯ Не бере сайти з низькою відвідуваністю і в цілому модерація там більш жорстка.

З практики, найкраще працюють оголошення всередині статей, в сайдбарі і в шапці кліків мало. Щоб більше заробляти, треба пробувати різні колірні схеми і формати рекламних блоків, мої експерименти з висновками дивіться тут - №1 , №2 , №3 , №4 , №5 .

2. Партнерські програми

Даний вид реклами заснований на продажах. Блоггер рекламує чийсь товар або послугу і отримує відсоток від сплаченої суми. У блогосфері, де рівень довіри до порад автора блогу традиційно високий, цей спосіб заробітку вважається одним з найефективніших.

Найголовніше не пропонувати читачам всяку гидоту - радьте тільки хороше (що купили б або вже купили самі).

Залежно від конкретної ситуації розмір партнерських винагород буде різним і може варіюватися від 1% до 70%. Найбільш частий діапазон - 10-30%.

Найвигідніше рекомендувати масові для вашої ніші продукти. Наприклад, в вебмастерской тематиці добре йде реклама хостингу, для теми SMM (просування в соціальних мережах) прекрасно працюють партнерки програм і сервісів по накрутці соціальних сигналів - лайків, репоста, підписок.

Чи не намагайтеся гнатися тільки за великим відсотком. Буває так, що рекламодавець пропонує 70% з продажу, а його конкурент 10%, але за рахунок більш високої якості або більш низьких цін можна на другому товар заробити набагато більше.

Ще я звертаю увагу на те, щоб виплати йшли не тільки з першого замовлення, а з усіх наступних - щоб був пасивний дохід.

З того, що працює зараз найкраще у мене:

Soclike.ru - сервіс для розкрутки в соціальних мережах, платить до 20%.

Vktarget.ru - сервіс для заробітку і для просування акаунтів в соц.сетях, платять 15% як з рекламодавців, так і з заробітчан.

Sprinthost.ru - недорогий зручний вітчизняний хостинг, платять до 40%.

Timeweb.ru - хороший пітерський хостинг, платять до 40%.

1popov.ru - навчальні курси Євгенія Попова, платять до 45%.

У кожній ніші треба шукати свої відповідні до теми партнерські програми, універсальних тут немає.

3. Банерна реклама

Що таке банери ви знаєте, оплачуються вони, як правило, на певний період. Я розміщую банери безпосередньо вставляючи код або через біржу Rotaban.ru - там хоч і беруть комісію, але, зате шукають для тебе рекламодавців, що зручно.

За рівнем доходу банери особисто у мене істотно поступаються і партнерок і, навіть, контекстній рекламі. В останні роки попит на них все падає, так як люди все менше на таку рекламу звертають увагу.

Може бути, у вас на блозі вони запрацюють краще.

4. Платні огляди і рекламні пости

Що значить платний огляд - це пост, який ви розміщуєте у себе в блозі за гроші.

Продажність блогера різко знижує рівень його авторитету, тому, особисто я публікую рекламні статті тільки про тих сервісах, програмах або сайтах, про які готовий був би написати і безкоштовно, але чергу поки не прийшла. Так що рекламодавець своєї оплатою тільки прискорює вихід матеріалу про нього.

Якщо товар або послуга не варта моїх читачів, то такий пост ніколи не з'явиться на сторінках BiznesSystem.ru - рекомендую дотримуватися такого правила і вам.

5. SEO посилання

Посилання в інтернеті діють як рекомендації і, за певних умов, наявність вхідних посилань на сайт трохи підвищує його рейтинг в очах пошукових систем, за що пошуковики дають більше відвідувачів. У сучасному інтернеті значення цього чинника вже мало помітно, але вебмастера старої школи їх продовжують купувати, іноді у великих обсягах.

Ви можете на цьому заробляти. Але наявність посилань на неякісні сайти може підмочити репутацію вашого власного блогу, так що використовуйте цей спосіб заробітку на свій страх і ризик і з великою обережністю.

Ситуація, коли цей метод дозволяє без страху заробити на блозі - це відсутність відвідуваності і перспектив. Якщо не плануєте розвивати проект, а інші способи реклами доходу не приносять (немає відвідувачів), то продавайте посилання.

Можна продавати посилання назавжди. За такі посилання відразу платять багато, але їх не можна видаляти. Їх продавати можна через біржі Miralinks, Gogetlinks, Rotapost.

Другий варіант - орендні посилання, за них оплата йде погодинна. Поки посилання варто - за неї платять, як тільки зняли посилання (ви або рекламодавець) - оплата припиняється. Для багатьох сайтів з великою кількістю сторінок і з високим ТИЦ (тематичним індексом цитування) орендні посилання приносять хороші гроші. Автоматизована продаж орендних посилань йде через біржу Sape.

Для продажу посилань задорого потрібен сайт з ТІЦ (мінімум 10, чим більше, тим дорожче). А ТИЦ Яндекс привласнює за вхідні посилання. Так що, щоб його отримати вам самим доведеться десь посилання брати (купувати чи заробляти іншими шляхами).

На цьому мій сьогоднішній великий огляд пора закінчувати, ми торкнулися всіх тем стосуються онлайн щоденників. Тепер ви знаєте і що таке блог і як його зробити самому і як займатися розкручуванням і як заробляти на блозі гроші. Теоретичних знань вийшло багато, тепер справа за практикою.

Якщо в процесі будуть з'являтися питання - задавайте в коментарях, будемо вирішувати.

Що таке блог?
Які бувають блоги?
Чому блоги настільки популярні?
Що таке блог?
А чим характеризується журнал або щоденник?
Іноді у недосвідчених інтернет користувачів виникає питання: «Що краще зробити - сайт або блог?
Які бувають блоги?
До сих пір в голову нічого не йде?
Як розкрутити блог?
Що таке пошук?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: