Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Що таке блог: які бувають і як його створити для себе

 1. Блоги різні важливі
 2. Особистий
 3. Професійний
 4. бренд блог
 5. новинний
 6. нестандартні блоги
 7. Без чого блог не зможе розвиватися
 8. Рушійна сила блогу: движок
 9. Навіщо блогу движок
 10. Платні та безкоштовні движки
 11. Кращі безкоштовні движки
 12. «Оздоблення» блогу
 13. Оформлення та налаштування
 14. оптимізація

Вітаю вас, друзі, на зв'язку Павло Ямб. Вам ніколи не ставили питання, чому блог відрізняється від сайту? А що таке блог ви знаєте? Як заробляти за допомогою блогу і як це робити? Про все по порядку. Блог - це різновид сайту, така, як інтернет-магазин або новинний сайт.

Зміст статті

Блоги різні важливі (5 видів)
Без чого блог не зможе розвиватися
Рушійна сила блогу
«Оздоблення» блогу
оптимізація

Блоги різні важливі

Слово «блог» походить від словосполучення «web log», тобто інтернет-щоденник. Це безліч невеликих записів, опублікованих одним або кількома авторами в порядку хронології. Найсвіжіші публікації - вгорі. Коментарі читачі можуть залишати до кожного запису.

Блог може існувати практично без трафіку з пошукових систем Яндекса або Гугла. У цьому його головна відмінність від сайту. Є п'ять видів блогів:

 • особистий;
 • бренд-блог;
 • професійний;
 • новинний;
 • нестандартний.

У кожного виду - свої цілі створення.

Особистий

Особистий

Особистий - інтернет-щоденник. У ньому фіксуються особисті події: «Зацініть мої нові джинси, куплені вчора», в такому роді. Автори особистих блогів, постійно проводять час на тематичних форумах і соцмережах, входять в коло популярних блогерів. Чи не приділяючи уваги ні просуванню свого проекту, ні його оптимізації, такі люди збирають чимало читачів за рахунок власної, постійно зростаючої популярності.

Ведуть подібні блоги для себе, відвідують - автор і його друзі, що веде такі щоденники. Публічні люди, в журналах яких чимало цікавих заміток, збирають велику кількість читачів, особисто з ними не знайомих. Приклад - блог Євгена Гришковця. Особисті блоги є на «Живому Журналі» або ЖЖ, на інших безкоштовних сервісах .

Професійний

При занятті будь-яким видом діяльності на професійному рівні можна завести блог професійний. Приклад: фотограф, який чудово володіє мистецтвом цифрової фотографії приділяє чимало часу обладнання, випробувань його на практиці. Він може поділитися своїми знаннями з початківцями майстрами і заводить професійний блог.

Його аудиторія - цікавляться даною тематикою люди. Вони читають публікації, залишають коментарі, підказують нові ідеї. Набираючи обертів, блог починає приносити власнику прибуток. Гроші надходять за рахунок розміщення реклами або інформаційних товарів по блогової темі.

Професійний блог стає джерелом додаткового доходу, а в ідеалі - головним видом діяльності, приносячи основний дохід.

бренд блог

Бренд-блоги необхідні для просування брендів компаній або конкретних людей. На них розміщують свої навчальні курси, публікації більш особистого характеру про важливі події зі свого життя. Такі блоги - головні джерела прибутку для їх творців. Зазвичай розміщують тут не рекомендації загального характеру, а звіти про участь в заході по тематиці блогу з фото.

Матеріали бренд-блогу - висловлювання точки зору автора або його корисний досвід. Ресурс чудово справляється із завданням розкрутки імені свого творця. Безліч людей дізнається про нього, і людина стає володарем нових клієнтів в своєму бізнесі.

Можна користуватися бренд-блогом і як основним сайтом, використовуючи ресурс для просування власного імені і отримання додаткового доходу. Для того необхідно розміщувати на блозі корисні матеріали. Він збере навколо себе потенційних клієнтів, які знають, до кого їм звертатися за послугами.

новинний

Без новин обійтися неможливо. Новинні блоги ведуть кілька авторів. Вибирається одна ніша, наприклад «Все про Apple». На постійній основі в блог пишуть замітки тільки за обраною темою, по кілька публікацій в день. При якісній роботі і чималого числа заміток блог виходить в лідери новинний ніші, число відвідувачів, зацікавлених в ній, збільшується.

Після етапу розкрутки і набору цільової аудиторії власники починають працювати над отриманням прибутку з ресурсу. Ведуть підбір рекламодавців, розміщують партнерські програми і контекстну рекламу.

Ведуть підбір рекламодавців, розміщують партнерські програми і контекстну рекламу

нестандартні блоги

Є інші різновиди блогів. Велика частина їх працює на безкоштовному движку Вордпресс. З його допомогою створюють блог-портфоліо, блог-каталоги, фотоблог і інші варіації, від класичних відмінні. Але будь-який блог - діалог між автором і його читачами. Без огляду на це існування блогу сенсу позбавлене.

Без чого блог не зможе розвиватися

У міру розвитку ресурсу аудиторія формується своя, зі схожими інтересами та проблемами. Про появу новин на блозі читачі дізнаються з RSS-стрічки. Без неї і її налаштування з Фітбернетом творцеві ресурсу складно підтримувати з читачами постійний зв'язок.

Feedburner - це об'єктивна оцінка аудиторії. При створенні проекту на движку Вордпресс тягнути з використанням такого корисного сервісу немає сенсу.

розкручувати блоги для залучення трафіку прийнято в соцмережах. Звідти автори отримують приплив нових відвідувачів. Використовують для їх залучення кнопки типу «Поділіться статтею» для популяризації публікації в мережі.

Рушійна сила блогу: движок

Завів інтстаграм. Показую життя копірайтера, приколююсь в Сторіс, давай дружити! ПЕРЕЙТИ В ІНТСАГРАМ

Але створення блогу - це не тільки бажання і спілкування на форумах, це певні дії. І починають їх з вибору движка. Краще користуватися не безкоштовною платформою, а автономним ресурсом: блог належить тільки творцю, і заробляти вийде дуже непогано. Але це - тільки при наполегливій роботі. Серйозних прибутків очікувати можна не раніше, ніж через рік або два.

Движок блогу або CMS, система управління контентом - програма для веб-сервера, що полегшує створення та підтримку роботи блогу. Інформаційне наповнення блогу оновлювати і доповнювати доведеться постійно.

Навіщо блогу движок

Без движків завдання по створенню дуже б ускладнилася: фахівець з інформаційного наповнення, дизайнер по макету проекту, розробник для завантаження на сервер проекту та налаштування його роботи .... Так, непогано б ще й профі з просування найняти ...

Так і роблять при розробці великих проектів. Але в разі створення свого блогу такі витрати невиправдані. Послуги веб-дизайнера і розробника зайвими не будуть, але в набагато меншому обсязі. І все - завдяки движку.

 • Він забезпечує можливість користувача безпроблемно створювати і редагувати матеріали блогу.
 • Чи не буде потрібно знання ні CSS, ні Html. Всі наочно і ясно.
 • Завдяки движку всі тексти зберігаються в базі банних.
 • При зверненні до сервера запитувані сторінки створюються оперативно, інформація з бази даних включається в них «на льоту».

Виходить, що головна перевага движка в зниженні рівня необхідних знань майбутнього блоговладельца. Користування редактором і натискання на кілька кнопок - ось і всі вимоги.

Платні та безкоштовні движки

Щоб змінити тему не потрібно турбуватися про збереження контенту: один клік - і оформлення інше. Ніяких знань про верстку не потрібно. Зрозуміло, що такі зручності стали причиною появи платних і безкоштовних движків.

Вибрати підходящий - завдання непросте. І причина не в тому, що безкоштовний гірше або краще. Хороший проект можна створити і на безкоштовному, а зробити неякісний - на найдорожчому, заплативши за нього чимало.

Єдина перевага - техпідтримка в платних движках. Тому при цілковитій нестачі часу і небажання розбиратися у всіх складнощах самостійно рішення одне: платний ЦМС.

Для створення першого блогу вибирати доведеться з фінансових і тимчасовим запитам. Якщо навички роботи з безкоштовним движком є, то витрачатися на платний немає сенсу. Та й не завжди він краще безкоштовного.

Та й не завжди він краще безкоштовного

Кращі безкоштовні движки

Серед безкоштовних лідери - Вордпресс, Джумла і Друпал. Але останній набагато складніше в роботі, його популярність нижче. Зате при навичках роботи з ним більше можливостей. Але це - як подивитися.

В ідеалі рекомендується користуватися добре відомої CMS. Причина в тому, що роботу движка для блогу попередньо необхідно вивчити. А на вивчення необхідний час. Рішення є більш прості для освоєння, а є і більш складні.

За якістю і зручності WordPress для блогів - номер один. Все зрозуміло і просто, розробники постійно оновлюють версії. Хоча у движка Joomla є свої переваги. ось почитайте статтю , Що потрібно для створення блогу на Вордпресс.

Основна «фішка» WordPress - швидкість індексації. Після публікації нової статті Вордпресс автоматично відправляє запрошення пошуковому роботу.

WP - зрозумілий і простий: все логічно, ніяких підводних каменів на відміну від Джумли. Для захисту від злому оновлювати WP бажано постійно, а номер використовуваної версії не виставляти на загальний огляд. Але це - в перспективі. Спочатку на свій хостинг необхідно завантажити та встановити Вордпресс. Спочатку можна користуватися хостингом безкоштовним, щоб визначитися, чи потрібно займатися блогінгом.

Найпростіший з платних - S.Builder, але тільки при досвіді роботи з будь-яким ЦМС. Тоді це дуже хороший варіант: економія часу, сил і нервів. Платні варіанти я не розглядаю взагалі, так як вважаю, що і на безкоштовному движку можна зробити річ, якщо мова не йде про інтернет-магазині або величезному порталі.

«Оздоблення» блогу

Після закачування починається робота з технічної та візуальної налаштувань, тут немає дрібниць. І, найголовніше - унікальний контент, цікаві читачам пости. Лише після його появи блог можна вважати створеним. Він почне залучення відвідувачів. Їх число визначають за допомогою лічильника відвідувань. Але без оформлення і настройки блог виглядає незавершеним.

Оформлення та налаштування

Для оформлення блогу вибираємо варіант оформлення, для Ворпресса їх - величезна кількість. Але до публікацій доведеться подумати про человекопононятних URLах, ЧПУ. Що це таке? Адреса, посилання на статтю з літерним позначенням, а не у вигляді набору цифр і символів, які неможливо вимовити.

Така дія допоможе зайняти в пошуковій видачі вищі позиції: пошукачі враховують ключові слова в урлах. Тому важливо налаштувати їх до початку публікацій. Найпростіше скористатися для налаштування відповідним плагіном.

Щоб не забути, в своєму інтернет-щоденнику необхідно створити зрозумілу сторінку помилки 404, щоб відвідувачі не йшли, отримавши незрозуміле повідомлення.

Тепер саме час пройтися з налагодження WP, розібратися з плагінами і почати набору з тими, що необхідні для блогу. Для управління індексацій блогу є два шляхи: файлик robots.txt і карта блогу в xml-форматі.

Найчастіше для її створення використовують плагін Google XML Sitemaps. Посилання на неї додаємо в акаунт на Яндекс вебмастер і на панель Google webmaster tools. Пошукові роботи будуть дізнаватися вчасно про нові публікації. Плагін Dagon Design Sitemap Generator створює карту сайту, видиму для читачів.

оптимізація

Тут я скажу в загальних рисах. Це величезна тема, не однієї статті. Просто введу вас в курс справи: налаштувати створений блог недостатньо, його необхідно оптимізувати, щоб сподобатися пошуковикам. Здійснюється це за допомогою плагінів - спеціальні розширення для вордпресс, які закривають існуючі діри в ньому і підганяють ваш сайт до сучасних вимог.

наприклад:

Плагін Yoast полегшить внутрішню оптимізацію, залишається тільки довести до розуму додаткові настройки і встановити плагін для автоматичної внутрішньої перелинковки.

Не рекомендую користуватися плагіном All in One SEO Pack. У нього є кілька недоліків. Можете почитати в інтернеті, поки у мене немає статті на цю тему, або запитаєте в коментарях.

Hyper Cache для прискорення роботи блогу і зменшення навантаження на сервер.

RusToLat, WordPress Database Backup і інші плагіни про які я розкажу в своїх статтях

Підведемо підсумки. Створити хороший блог можна і не маючи навичок програмування і верстки. При завзятості і регулярному наповненні нової корисної читача інформацією створений проект стане джерелом отримання прибутку. Заробити на блозі неважко, але моментальних доходів чекати не слід. Буде потрібно час.

З вами був Павло Ямб, до нових зустрічей! Читайте статті, підписуйтесь на оновлення та залишайте коментарі. І не забувайте: створити блог і зробити його основним джерелом доходу під силу навіть новачкам. Необхідно бажання, віра в свої сили, прояв наполегливості і працьовитість, а досвід з'явиться під час роботи над проектом.

Вам ніколи не ставили питання, чому блог відрізняється від сайту?
А що таке блог ви знаєте?
Як заробляти за допомогою блогу і як це робити?
Що це таке?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: