Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Що таке Wi-Fi мережу і як її налаштувати будинку. Керівництво від А до Я

 1. Швидкий лікнеп: Вай-фай для новачків
 2. Бездротовий роутер - Cердце мережі Wi-Fi
 3. Як вибрати роутер для Wi-Fi: критерії та параметри
 4. Марка / бренд роутера
 5. Скільки потрібно антен?
 6. Роутери по типу підключення
 7. Роутери за типами портів і роз'ємів
 8. Вибір стандарту мережі Wi-Fi
 9. Налаштування Wi-Fi при першому включенні
 10. Індикатори роутера - корисна інформація для настройки і використання
 11. Для чого потрібна настройка Wi-Fi-роутера: пароль і інші плюшки
 12. Як зайти в роутер
 13. Основні настройки мережі Wi-Fi
 14. Часті питання про Wi-Fi роутери
 15. 2. Купувати маршрутизатори для Wi-Fi слід в місцевому магазині.
 16. 3. Скільки максимум пристроїв можна підключити до Wi-Fi роутера?
 17. 3. Що ви можете сказати про фірмових Wi-Fi роутерах Apple або Google?

Вай-фай - технологія повсюдна, в квартирах в інтернетом бездротова мережа Wi-Fi - «маст хев». Одні плюси: недорого - раз, без проводів - два, надійно - три. Ще й легко управляти сіткою своїми руками, аж до самостійного вирішення проблеми «чому не працює інтернет по Wi-Fi?».

Помилок про Wi-Fi чимало. Особливо у тих, хто щільно не стикався з бездротовим інтернетом. Так і народжуються питання: а як підключити Wi-Fi? До якого провайдеру звернутися?

Правильні відповіді: підключати виключно своїми руками - так простіше і надійніше; провайдер підійде будь-який - бажано той, який вже обслуговує вашу квартиру. Подробиці нижче, до того ж - простою мовою.

Швидкий лікнеп: Вай-фай для новачків

Wi-Fi - це звичайна комп'ютерна мережа. Звичайна дротова «сітка» - тільки без проводів. На Кавказі і в Середній Азії бездротову мережу прийнято весело, але з любов'ю називати - «вай-вай», а то й «вах-вах».

Строго кажучи, Wi-Fi - це тільки лише технологія бездротової передачі даних. Але в повсякденному житті під цим словом ми звично розуміємо наявність інтернету - є «вай-вай», значить є інтернет. А інтернет - це мережа, а будь-яка мережа повинна мати якесь сполучна ланка, яка все між собою з'єднує. У Wi-Fi мережі таким ланкою є роутер.

Роутер можна порівняти з радіостанцією і приймачем, тільки він поєднує в собі і те й інше: він передає дані і отримує їх. До нього по повітрю (Wi-Fi) підключаються пристрої, наприклад ноутбук і спілкується з ним. Роутер в цьому випадку стає посредніком- «перекладачем» між ноутбуком і постачальником інтернету - він налагоджує діалог між ними. Також в цей зв'язок можуть додадуться інші пристрої, наприклад стаціонарний комп'ютер. І тепер роутер пов'язує провайдера (інтернет), ноутбук і комп'ютер, і всі вони спілкуються між собою.

І тепер роутер пов'язує провайдера (інтернет), ноутбук і комп'ютер, і всі вони спілкуються між собою

Схема - як роутер пов'язує інтернет і комп'ютери ...

вгору

Бездротовий роутер - Cердце мережі Wi-Fi

У мережі Wi-Fi є центр - роутер (він же - маршрутизатор). Симпатична коробочка товщиною з сигаретну пачку, з антенами і «лампочками» -светодіодамі.

Що входить в завдання Wi-Fi роутера?

 • отримувати інтернет від провайдера;
 • роздавати отриманий інтернет смартфонам і ноутбуків, планшетів і десктопів - в загальному, всіх пристроїв з підтримкою Wi-Fi. В радіусі до 30-50 метрів. Чи не більше - в умовах міської бетонно-цегляної забудови і декількох стін;
 • зв'язати кілька пристроїв з Wi-Fi між собою - створити між ними мережу.

Серце Wi-Fi - бездротовий роутер

Ціна роутера - 15-60 доларів. Бажаний діапазон - 20-40. Дорожчі моделі, ціною від 50-60 доларів, потрібні для специфічних потреб: підключити принтер або зовнішній жорсткий диск, підвісити на нього торрент-клієнт або навернути інші техногіковскіе цікавинки.

До роутера можуть підключитися будь-які пристрої: планшети, смартфони. Також в мережу Wi-Fi підключаються сучасні телевізори, системи відеоспостереження, і навіть холодильники з пилососами. З кожним пристроєм з підтримкою Wi-Fi роутер знаходить свою мову автоматично і ніяких драйверів для цього не потрібно.

вгору

Як вибрати роутер для Wi-Fi: критерії та параметри

Ціна домашнього роутера

Бажано від 20 до 50 доларів за сучасну модель. Дешеві пристрої славляться «болячками», скажімо, від перегріву. Дорожчі моделі потрібні лише тоді, коли їх власник знає, які нестандартні функції йому дійсно потрібні (на кшталт торрент-клієнта, трансляції інтернету відразу з 2-3 джерел замість одного).

Марка / бренд роутера

Добре зарекомендували себе пристрої фірми TP-Link: симпатичні, надійні, технологічні - на будь-який смак. Вони, як і представники продукції D-Link, відносяться до класу «підключив - і забув» на кілька років. В принципі, знайти в продажу зовсім вже неякісний роутер - це потрібно постаратися. Пристрій досить просте, а тому відверті пукалки бувають лише у зовсім дешевих «китайців».

Скільки потрібно антен?

Чим більше тим краще? Зовсім немає. Швидкість і далекобійність не буде кращим за (хіба що в парі з трёхантенним маршрутизатором працює настільки ж трёхантенний мобільний телефон або інший пристрій). В інших випадках - це просто маркетинг.

Роутери по типу підключення

Звідки береться будинку інтернет? Правильно, від провайдера, а який у нього тип підключення? Серед варіантів:

 • оптоволокно (по факту - мережний LAN-кабель), він же - Ethernet. Типові швидкості - від 5-10 Мбіт / сек і до теоретичного гигабита. Сама оптоволоконна лінія ведеться не до квартири / комп'ютера, а до під'їзду, в провайдерский «ящик». З цього «ящика» в квартиру в'ється звичний мідний кабель LAN. Його роз'єм дуже схожий на стандартний телефонний, тільки більші;

Зверху - порт підключення до мережі LAN, знизу - «телефонний» роз'єм ADSL. Саме по ним інтернет «приходить» на роутер і «лунає» через Wi-Fi.

Дуже важливо вибрати роутери-модеми за своїм типом підключення. ADSL-роутер не працюватиме з мобільними провайдерами. Буде саботажником і LAN-роутер, якщо спробувати змусити працювати його з виділенки / 4G.

Отже, необхідно знати тип вашого підключення до інтернету - і відповідно вибирати бездротової роутер за цим параметром. Існують і універсальні роутери з двома і більше типами підключення: скажімо, 3 / 4G-маршрутизатор цілком уживається і з ADSL, і з LAN-кабелем. Можна використовувати лише одного провайдера, а друге підключення тримати запасним (в аварійних випадках, при переїзді або при зміні інтернет-постачальника). Втім, зазвичай другий тип підключення до маршрутизатора простоює роками, а обходиться в додаткові 5-15 доларів при придбанні.

Нарешті, існують бездротові роутери Wi-Fi, які зовсім не передбачають підключення до зовнішніх мереж і до інтернету. Домашні / офісні пристрої відмінно працюють один з одним і з таким «ізольованим» роутером, але не здатні вийти через нього в інтернет.

Роутери за типами портів і роз'ємів

Маршрутизатор для мереж Wi-Fi - справжній міні-комп'ютер. Його функціональність виходить далеко за межі простої соедінялкі. Чим більше у нього роз'ємів і портів, тим більше він функціональний.

Серед стандартних роз'ємів роутера:

Зліва направо: роз'єм для антени, харчування, кнопка скидання на заводські настройки, порт USB, WAN-порт, роз'єм для антени, мережеві порти LAN - і знову антенний роз'єм.

 • роз'єм живлення: зазвичай це круглий штекер. Присутній завжди, але мова, взагалі-то, чи не про нього;
 • мережеві порти LAN: як правило, їх від 1 до 4 (не рахуючи WAN-порту для з'єднання з провайдером). Зручна штука, коли вдома один стаціонарний комп'ютер без Wi-Fi-адаптера. Підключаємо провідним способом цей комп'ютер до мережі - і економимо на придбання бездротового адаптера. Здорово, коли LAN-порти підтримують сучасне високошвидкісне підключення 1 Гбіт / сек - і погано (нехай і дешево), коли вони обмежуються стрімко застарілої швидкістю 100 Мбіт / сек. Ця швидкість не «зовнішня», а внутрішньомережеві: саме з цієї максимальною швидкістю спілкуватимуться ваші провідні комп'ютери один з одним і з бездротовим сегментом;
 • порти USB: 1, рідше 2 або 3. Чудове рішення для підключення мережевого принтера, або флешки, або - зовнішнього жорсткого диска. Зручно адже закачувати торрент-файли, не включаючи основних ПК? Або роздруковувати документи на принтері, який завжди підключений до локальної бездротової мережі. Іноді USB-порти підтримують підключення 3G (4G) модемів від операторів мобільного зв'язку: здорово мати під рукою резервний канал зв'язку;
 • слот для sim-карт - зазвичай присутній в роутерах, призначених для підключення до мобільного інтернету.

Вибір стандарту мережі Wi-Fi

Бувають такі:

 • 801.11ac: найбільш сучасний і швидкісний стандарт Wi-Fi. Роутер цього класу цілком можна рекомендувати до покупки, як і наступний n-стандарт. Коштувати така модель трохи дорожче - це вкладення з прицілом на більш швидкісний пристрій. Так - не факт, що ваші нинішні пристрої будуть здатні працювати на швидкостях стандарту ac. У теорії це аж до гігабіта, а то і півтора - але лише в теорії: при ідеальних умовах, невеликих відстанях, купі антен (на роутері і на приймачах).
 • 801.11n: цей стандарт цілком сучасний. Відмінно працює з древніми мережами b і g (а тому часто позначається буквами b / g / n). Зі швидкостями передачі даних складніше, ніж було в епоху g-класу, але на практиці можна розраховувати на 2-4 кратне збільшення практичної швидкості при тій же дальнобійності. Пристрої (приймачі) з підтримкою 801.11n - найбільш поширені на ринку навіть в 2017 році.
 • 801.11g: включає підтримку застарілого стандарту b, підтримує швидкості до 54 Мбіт / сек. Роутери цієї категорії були поширені приблизно до 2010 року, потім стали вимирати ...
 • 801.11b: кажуть, цього динозавра з глибокого минулого хтось навіть бачив «живцем» ...

Отже - за стандартом мережі Wi-Fi роутер треба вибирати або цілком сучасний 801.11 n, або надсучасний 801.11 ac. І не звертати уваги на:

 1. застарілий 801.11g.
 2. маркетингові завлекухі типу Gigabit WAN 1000 Mbit та інші WiGig. Хоча існує цікавий стандарт 801.11ad: висока швидкість, але на мінімальні відстані (5-8 метрів) в межах прямої видимості. Специфічне пристрій для особливих потреб, таких стандартів вистачає.
вгору

Налаштування Wi-Fi при першому включенні

Роутер обраний, куплений і розпакований; провайдер поставляє додому інтернет вже не перший рік. Як все-таки підключити Wi-Fi своїми руками?

 1. Блок живлення (включений в комплект) - в розетку і в сам роутер.
 2. LAN-кабель (теж повинен бути присутнім в комплекті, довжиною до метра) - одним кінцем в комп'ютер / ноутбук, іншим - в роутер.
 3. Кнопка включення роутера - в положення «вкл». Все, процес включення-настройки пішов!

Індикатори роутера - корисна інформація для настройки і використання

Індикатори роутера, зліва направо: включення (Power), з'єднання з інтернетом, роздача Wi-Fi, підключення через мережеві кабелі (1-4). У інших моделей можуть бути інші індикатори (або не бути), також - розташування індикаторів відрізняється від виробника до виробника.

Дуже корисні «лампочки» пристрою. Вони потрібні користувачеві, як водієві - спідометр. Індикатори відповідають за відображення такої інформації:

 • Power: наявність струму в проводах і мікросхемах пристрою. Нормальна індикація - постійний, рівний світло;
 • ADSL / 3G / WAN: наявність хоч якогось сигналу від провайдера: поки це ще не інтернет, але ... Нормальна індикація: або рівне світло, або «моргання»;
 • Internet: включений (або миготливий) індикатор позначає наявність інтернету вже в «коробці» роутера. При перших включеннях і до настройки цей світлодіод зазвичай вимкнений;
 • LAN (1-4): наявність «спілкування» між роутером і комп'ютером, з яким маршутізатор пов'язаний мережевим кабелем. Нормальна індикація - часте мерехтіння того порту, до якого підключений кабель (і, відповідно, комп'ютер).
 • Wi-Fi: мерехтіння світлодіода означає роздачу Wi-Fi. Часто працює вже при першому включенні, ще до настройки мережі.

Налаштовувати і управляти Wi-Fi-мережею можна виключно через браузер. Весь доступ до «панелі управління» і мікросхем роутера здійснюється саме так - через веб-інтерфейс. Чи не складніше, ніж доступ до поштової скриньки e-mail.

Для чого потрібна настройка Wi-Fi-роутера: пароль і інші плюшки

Необхідно виконати три речі з майбутньої мережею Wi-Fi (в принципі, вона вже з'явилася в стінах будинку):

 • захистити з'єднання за допомогою пароля, щоб лише ви і ваші близькі могли підключатися до цієї мережі;
 • задати для мережі зручне ім'я та інші параметри (необов'язково);
 • «Подружити» інтернет від провайдера з вашої власної бездротовою мережею.

Як зайти в роутер

Необхідно відкрити браузер і зайти на адресу роутера в щойно створеної локальної мережі (вона «народилася», коли ви з'єднали маршрутизатор з комп'ютером за допомогою LAN-кабелю). Ця електронна адреса була завжди записується або на самому корпусі, або в інструкціях по підключенню. Варіантів звичайно два: 192.168.1.1 або 192.168.1.0 (між цифрами - точки, в кінці точок немає). «Www» і «http: //» вводити не обов'язково - браузер сам підставить потрібні символи.

«Www» і «http: //» вводити не обов'язково - браузер сам підставить потрібні символи

Вхід в панель управління роутером. Зовнішній вигляд може бути іншим, залежить від браузера. Суть залишається колишньою: адреса роутера в адресному рядку (зверху) - 192.168.1.1, клавіша Enter. Логін: admin, пароль: admin. Адреса і пара логін-пароль можуть бути іншими - все записано в інструкціях від вашої конкретної моделі.

Ввели в адресний рядок? Тиснемо Enter на клавіатурі і потрапляємо в «охоронну зону» роутера. Тут потрібно ввести логін і пароль для доступу. Ці дані теж присутні або на корпусі пристрою, або в «мануалка» -Інструкції. Найпопулярніша «пара» для авторизації у всіх виробників:

 • логін: admin
 • пароль: admin

І ось ми «всередині» роутера. Хоча інтерфейси налаштувань різні від моделі до моделі, є загальні принципи. Зрозумівши настройку одного роутера, користувач легко зможе працювати з абсолютно іншими моделями, і навіть мовний бар'єр не завадить. До речі, як не дивно, краще працювати з англійським інтерфейсом: навіть у іменитих виробників бувають такі «косяки» в перекладі, що диву даєшся. Англійською ж все стандартно, та й слова звичні.

Англійською ж все стандартно, та й слова звичні

Головне вікно налаштувань ADSL-роутера TP-Link. Нас цікавить меню, що зліва. А саме - розділ Wireless (бездротова мережа).

Потрібний для роботи з Wi-Fi розділ налаштувань знаходиться зліва в меню - це Wireless (бездротовий зв'язок). У інших моделей подібний розділ може називатися Wi-Fi або WLAN - синоніми, що ж поробиш.

Основні настройки мережі Wi-Fi

Основні настройки мережі Wi-Fi

Три галочки зверху позначають:

 • Включити (enable) бездротову мережу. За замовчуванням, Wi-Fi вже включений;
 • Сховати (hide) мовлення імені бездротової мережі. Режим параноїка: чужі пристрою не «побачать» вашу бездротову мережу без особливої ​​підготовки. Проблема в тому, що і свої нові пристрої доведеться підключати не найпростішим способом. Чи не рекомендуємо цей режим для будинку: що поганого в тому, що сусіди будуть знати назву Wi-Fi мережі?
 • Ізоляція пристроїв один від одного (Clients isolation): нечастая функція, при включенні якої кожен пристрій зможе працювати лише з роутером (отримувати від нього інтернет), але не буде доступно для інших пристроїв. Ноутбук мужа не буде видно зі смартфона дружини, і навпаки. Зручно для організації публічних точок доступу, але для будинку виглядає трохи дивно.

Нижче - поле для того, щоб задати ім'я вашої мережі (SSID / Wireless network name) - зручно, щоб не плутатися серед численних сусідських «Connection_28153», «TP-Link_2343434», «Dlink-124». Домашня мережа автора статті так і називається - Home. Нудно і неоригінально, зате наочно.

Нудно і неоригінально, зате наочно

Створювати ще одну мережу зі складною назвою TP-Link_CA8458 серед десятків сусідських? Ні вже, краще щось більш своє. Home ( «будинок») у нашому випадку.

вгору

Часті питання про Wi-Fi роутери

1. Чи потрібно вимикати роутер на ніч?

Ні, в цьому немає особливого сенсу. Та й енергоспоживання мінімальне.

2. Купувати маршрутизатори для Wi-Fi слід в місцевому магазині.

Замовляти з-за бугра або зі столиць - невдячне заняття. Причина в тому, що місцеві продавці пропонують товар, який адаптований саме до місцевих умов. Який толк від дорогого роутера, привезеного з Америки, який не вміє працювати з Омської діапазонами частот мобільного провайдера (реальний і частий випадок з практики). Місцеві продавці, як правило, здатні гарантувати безперебійну роботу їх товару з місцевими інтернет-провайдерами.

3. Скільки максимум пристроїв можна підключити до Wi-Fi роутера?

Коротко: максимум 10-15 пристроїв.

Теоретично обмеження дуже малі. Тому що обмежується все кількістю пристроїв з унікальною IP в поточній мережі. Кожне нове пристрій отримує свій унікальний IP і весь діапазон таких IP це: 192.168.1.1, 192.168.1.2 ... 192.168.1.253, 192.168.1.254. Тобто, теоретично можна підключити 200 з гаком пристроїв. Але на практиці жоден роутер не витримає стільки операцій. Роутер це маленький комп'ютер з вузькими завданнями, і щоб пов'язувати пристрої йому доводиться кодувати і декодувати сигнали. Якщо таких сигналів дуже багато, то процесор роутера просто не впоратися із завданням, і він зависне. Роутери звичайно бувають різні: сильні та слабкі, дорогі й дешеві. Тому точно сказати складно, але з досвіду можу сказати так: можна підключити до 10-15 пристроїв. Якщо більше, то навіть при незначній їх активності, роутер не витримає ...

3. Що ви можете сказати про фірмових Wi-Fi роутерах Apple або Google?

Смішні пристрої з безглуздими обмеженнями. Приблизно як робити окрему електророзетку від того ж Apple для підключення макбуков. І прикручувати її кошерними гвинтиками з яблучним брендом (так, це стьоб). Користі, м'яко кажучи - мало. Втім, є «надкушений фанати», такі роутери робляться якраз для них ...

3. Скільки максимум пристроїв можна підключити до Wi-Fi роутера?
3. Що ви можете сказати про фірмових Wi-Fi роутерах Apple або Google?
Ще й легко управляти сіткою своїми руками, аж до самостійного вирішення проблеми «чому не працює інтернет по Wi-Fi?
Так і народжуються питання: а як підключити Wi-Fi?
До якого провайдеру звернутися?
Що входить в завдання Wi-Fi роутера?
Скільки потрібно антен?
Чим більше тим краще?
Правильно, від провайдера, а який у нього тип підключення?
Зручно адже закачувати торрент-файли, не включаючи основних ПК?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: