Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Спуск смуг з Word-a

 1. ДРУК КІЛЬКОХ СТОРІНОК НА ЛИСТ
 2. СТВОРЕННЯ, ПЕРЕГЛЯД І ДРУК PDF-ФАЙЛА
 3. Створення PostScript-файлу
 4. Установка віртуального принтера в систему
 5. Установки друку віртуального принтера
 6. Друк на віртуальний принтер
 7. Налаштування Acrobat Distiller

Спуск смуг - це висновок на принтер сторінок підготовленого макета в певному порядку, який забезпечує подальший друк брошури або книги Спуск смуг - це висновок на принтер сторінок підготовленого макета в певному порядку, який забезпечує подальший друк брошури або книги.

Наприклад, для тиражування на різографі формату А4 брошури формату А5 в 16 сторінок з брошуруванням «на скобу» ми повинні вивести на друк 8 сторінок формату А4, на кожному з яких буде надруковано по дві сторінки А5

в наступному порядку (рис. 1):

Мал.1

Сторінки, розташовані на схемі один над іншим, друкуються «з оборотом», тобто на звороті сторінки «16-1» буде надрукована сторінка «2-15». Таким чином, для брошури буде потрібно всього 4 «фізичних» аркуша А4, на кожному з яких буде надруковано по 4 сторінки А5 (по дві на кожній стороні аркуша).

Надруковані на різографі листи підбираються таким чином, щоб після фальцювання (згину) посередині вийшла необхідна брошура (рис. 2).

Мал.2

Всі видавничі пакети (QuarkXPress, PageMaker etc) мають можливість спуску смуг. Як це зробити на практиці, докладно описано в численних інструкціях і довідниках, тому тут зупинятися на цьому не будемо.

А ось що робити, якщо замовник приносить макет, підготовлений в Word-е, і друкувати його потрібно терміново? Тим більше, що платити за переверстку замовник не має наміру, оскільки, по-перше, він не розраховував на такі витрати, по-друге, переверстку вимагає часу, іноді значного ...

До виходу останніх версій Word-а існував досить незграбний спосіб вирішення цієї проблеми за допомогою макросу, який розбивав вже готовий макет на листи для друку (див. Рис.1), вставляючи «явні» (замість обумовлених в поле) номери сторінок і пропонуючи ось так ось все це друкувати. Прямо скажу - задоволення нижче середнього. Проблема в тому, що після такої розбивки оригінал практично неможливо редагувати. Крім того, Word - редактор вельми «інтелектуальний» і дуже любить «не запитавши» перекидати об'єкти, ставити забавні переноси, змінювати при друку кордону сторінок і т.д. Весело, в загальному.

У такій ситуації можна, звичайно, піти й іншим шляхом, а саме: надрукувати кожну сторінку А4 окремо, потім скопіювати їх на ксероксі з масштабуванням 70% (тобто вивівши в форматі А5), а потім вже сторінки А5 змонтувати для тиражування (знову ж , як на рис. 1).

Чи варто говорити, що жоден з цих способів не вселяє оптимізму з точки зору трудовитрат і надійності? Що ж робити? Відповідь на це питання проста - використовуючи можливості Word-2000, друкувати по дві сторінки на лист в потрібному нам порядку. При цьому вельми незайвим буде друкувати оригінал-макет нема на фізичний принтер, а на віртуальний - для створення PDF-файлу, який потім можна перевірити перед фізичної печаткою і, при необхідності, внести зміни в верстку. І нарешті, освоївши цю нехитру операцію, автоматизувати її за допомогою простенької програми на VBA.

Почнемо по порядку.

ДРУК КІЛЬКОХ СТОРІНОК НА ЛИСТ

Така друк з Word-2000 не представляє ніякої складності. На рис. 3. представлено діалогове вікно «Друк», в якому встановлені параметри для друку нашої брошури в 16 сторінок на віртуальний принтер «Linotronic 330» (чому обрано саме цей принтер, як його встановити в систему і що потім робити з отриманим PostScript-файлом мова піде нижче).

Мал.3

Отже, внизу праворуч знаходиться блок «Масштаб». У верхньому полі цього блоку ми вводимо бажану кількість сторінок на аркуші, в нижньому - розмір друкованого лист на принтері. За замовчуванням приймається поточний розмір активного документа. Тобто, якщо макет зверстаний на А4, то і друкований аркуш буде розміру А4.

Якщо ж ми хочемо задати для принтера інший розмір друкованого аркуша, це потрібно вказати явно, вибравши відповідний формат з спадаючого списку.

Розглянемо варіанти. Як правило, при наборі тексту і первинної верстці використовується формат А4 і 14 кегль (розмір шрифту) для основного тексту.

Це цілком прийнятно, і такий документ можна надрукувати у форматі А5, причому, природно, все елементи макета зменшаться в 1,4 рази (тобто текст 14 кегля стане 10, а 12 - приблизно 8,5).

Наприклад, для нашого випадку (формат верстки - А4, формат друку - А5) слід вказати параметри, як на рис. 3: «число сторінок на аркуш» - «2 сторінки», «за розміром сторінки» - «Поточний». Я, правда, від гріха подалі, вважаю за краще завжди вказувати розмір сторінки явно, тобто - «А4».

Зверніть увагу, що діапазон сторінок для друку в блоці «Сторінки» (зліва посередині в діалоговому вікні) вказаний як «номери», а у вікні введення номерів сторінок через кому перераховані номери сторінок в порядку, як на рис 1 .: «16,1 , 2,15,14,3,4,13,12,5,6,11,10,7,8,9 ».

Власне кажучи, вже на цьому етапі, якщо вказати не віртуальний, а фізичний принтер в блоці діалогового вікна «Принтер» (наприклад, «HP 1100»), можна надрукувати спуск смуг і віддати оригінал-макет на тиражування.

Але є дві серйозні причини робити це інакше, так, як рекомендує автор цієї статті: по-перше, спуск смуг вельми корисно переглянути перед друком, тому що при цьому відразу стане видно огріхи верстки та їх можна поправити, не "ганяючи» принтер і не витрачаючи папір і тонер; по-друге, брошура або книга може бути і 48, і 80 сторінок, а розраховувати і вручну вводити номери сторінок для спуску смуг - заняття не тільки стомлююче, але і дуже ризикована: досить помилитися в одному місці - і вся робота піде нанівець.

СТВОРЕННЯ, ПЕРЕГЛЯД І ДРУК PDF-ФАЙЛА

Компанія Adobe, визнаний лідер в технологіях додрукарської підготовки, надала в наше розпорядження чудовий інструмент для підготовки публікацій - технологію PostScript. PostScript - це мова опису команд, виконуючи які, принтер може надрукувати скільки завгодно складні документи. Причому, головним «козирем» PostScript є крос-платформенность, тобто здатність коректно відображати і друкувати PostScript-файли на будь-якому комп'ютері з будь-якої операційної системи. Важливо ще й те, що PostScript-файл є самодостатнім, тобто включає в себе всю необхідну для друку або фотовисновку інформацію. Однак при всіх своїх перевагах, PostScript-файли мають один серйозний недолік: вони вельми пристойні за розміром (наприклад, PostScript-файл даної статті, має розмір близько 4 Мб).

Для компенсації цього недоліку Adobe розробила формат PDF (Portable Document Format), який являє собою як би «усічену», більш компактну версію мови PostScript і призначений для створення, передачі і редагування електронних публікацій. Всі ці функції виконує програмний пакет Adobe Acrobat. До складу пакету входять кілька продуктів, але критично важливими для нашої задачі є два з них: Adobe Acrobat Distiller (для перетворення PostScript-файлів в формат PDF) і власне Adobe Acrobat (для перегляду і редагування PDF-файлів).

Тобто технологічний ланцюжок виглядає наступним чином:

 • створення PostScript-файлу шляхом друку документа на віртуальний PostScript-принтер;

 • читання створеного PostScript-файлу і його перетворення в PDF-формат за допомогою Acrobat Distiller;

 • перегляд, редагування та друк PDF-файлу в Adobe Acrobat.

Створення PostScript-файлу

Існує кілька варіантів створення PostScript-файлу з Word-2000. Наприклад, при установці програмного пакету Adobe Acrobat в меню Word автоматично додається опція «Acrobat», що дозволяє безпосередньо перетворити документ в PDF-формат. Однак так можна створити тільки PDF-документ, в якому порядок сторінок і масштаб зображення будуть відповідати цьому документу Word, тобто, для нашої задачі цей спосіб не годиться. Крім того, при такому способі часто виникають проблеми з кириличними фонтами, і замість тексту, що читається ми отримуємо в PDF сущу абракадабру.

Правильним (але не єдиним) рішенням буде наступне: надрукувати документ на віртуальний принтер, встановивши необхідний порядок сторінок і масштаб (в результаті буде створений PostScript-файл), потім перетворити цей файл PostScript в PDF-файл за допомогою Acrobat Distiller і, нарешті, переглянути (при необхідності - відредагувати) і надрукувати PDF-файл за допомогою Adobe Acrobat. Строго кажучи, так можна друкувати, використовуючи віртуальний принтер Acrobat Distiller, який автоматично встановлюється при інсталяції пакета Acrobat.

Установка віртуального принтера в систему

Для друку на віртуальний принтер необхідно встановити такий в системі. Фактично, віртуальний принтер - це всього лише його драйвер, коректно описує процедуру створення PostScript-файлу на диску. У цій іпостасі принтера можна використовувати будь-який файл PPD (тобто файл опису PostScript-принтера - PostScript Printer Description). Такі файли в обов'язковому порядку поставляються з фотоскладальні автоматами (ФНА). Різновидів виробників (як і самих PPD) - безліч, і вибрати є з чого. Найбільш правильним рішенням буде, звичайно, попросити такий файл в репроцентре (сервісному бюро), де буде виконуватися фотонабір. Як правило, там охоче йдуть назустріч такому проханні, оскільки використання «рідного» для фотоскладального автомата PPD, по-перше, зменшує обсяг обов'язкової перевірки перед фотовивід, і, по-друге, істотно знижує ризик помилок друку.

Однак, якщо мета - створити PDF-файл для перегляду і друку на своєму комп'ютері, можна скористатися драйвером одного з віртуальних принтерів, які є в стандартному комплекті установки Windows, наприклад, «Linotronic 330». Цей драйвер добре зарекомендував себе при створенні PDF-файлів, хоча, повторюся, можна використовувати і інші (наприклад, Agfa): просто з «Linotronic 330» я працюю більше трьох років і в 99% випадком отримую бажаний результат.

Для установки віртуального принтера, який буде створювати PostScript-файл, необхідно, для початку, зробити доступним інсталяційний диск Windows (тобто - просто вставити компакт-диск в CD-привід), а потім виконати наступну послідовність дій:

 • меню «Пуск» робочого столу Windows а «Налаштування» а «Принтери»;

 • у вікні «Принтери» знаходимо іконку для програми «Установка принтера» і запускаємо її;

 • далі слідуємо рекомендаціям майстра установки:

  • спосіб підключення принтера до комп'ютера - «Локальний принтер»

  • з'явиться вікно, де нам пропонують вибрати виробника і модель принтера: в лівому списку виберемо виробника (Linotronic), в правом- модель принтера (Linotronic 330) (рис.4);

Мал.4

тепер призначимо порт для використання цим принтером; оскільки з його допомогою на диску буде створюватися PostScript-файл, виберемо «File: Створює файл на диску» (рис. 5);

Мал.5

далі визначимо ім'я принтера в системі (рекомендую так і залишити «Linotronic 330») і вкажемо, використовувати цей принтер за замовчуванням в середовищі Windows; тут вирішувати вам - як буде зручніше, так і встановіть; взагалі-то, я завжди ставлю «Linotronic 330» за замовчуванням, оскільки наслідком помилкової друку на віртуальний принтер буде лише невелика кількість втраченого часу, в той час як помилкова друк на фізичний принтер спричинить за собою не тільки перевитрата паперу і тонера, а й ( якщо документ великий) -примусове очищення пам'яті принтера з необхідністю (і досить часто) перезавантаження всієї системи; і, нарешті, програма попросить вказати папку з інсталяційними файлами Windows і встановить необхідні файли.

Після цього в системі з'явиться новий принтер з ім'ям «Linotronic 330». саме на цей принтер ми і будемо друкувати наш документ.

Установки друку віртуального принтера

Отже, віртуальний принтер встановлений, але перед друком слід вказати ще деякі параметри настройки самого принтера. Для цього кликнемо в діалоговому вікні «Друк» на кнопку «Властивості» (справа вгорі) і налаштуємо розмір друкованого аркуша (рис. 6) і параметри графіки (рис. 7).

На закладці «Папір» (рис. 6) зверніть увагу на те, що віртуальний принтер теж дозволяє друкувати по декілька сторінок на аркуш, але ми використовуємо всі ж таку можливість в Word-е. Чому - поясню нижче. Для нормальної друку встановіть параметри, як на рис. 6. Тут, правда, слід зробити застереження: іноді документи Word друкуються в невірної орієнтації. Це невелика біда - просто поміняйте в установках цієї закладки орієнтацію сторінки з «книжкової» на «альбомну» або навпаки.

Це невелика біда - просто поміняйте в установках цієї закладки орієнтацію сторінки з «книжкової» на «альбомну» або навпаки

Мал.6

Закладка «Графіка» (рис. 7) дозволяє задати вихідний дозвіл PostScript-файлу і варіанти друку: негативна і дзеркальна. Вибір правильного дозволу - знову ж - тема великої статті. Обмежимося вказівкою на те, що для друку оригінал-макету з висновком на офісному принтері більш ніж достатньо 1270 dpi. А ось наявність опцій «дзеркало» і «негатив» дозволяє після створення відповідного PDF-файлу виводити плівки на будь-якому принтері (навіть не на PostScript). Звичайно, для високоякісного офсетного друку такі плівки не годяться, оскільки жоден принтер не в змозі забезпечити 100% оптичну щільність задруківки чорних областей (це може зробити тільки ФНА). Але для бланків, газет, брошур або книг з невисокими вимогами до якості друку півтонів такий варіант підійде ідеально (і буде набагато дешевше, ніж фотовивід).

Але для бланків, газет, брошур або книг з невисокими вимогами до якості друку півтонів такий варіант підійде ідеально (і буде набагато дешевше, ніж фотовивід)

Мал.7

Встановивши параметри друку, закриємо вікно настройки принтера «Linotronic 330».

Друк на віртуальний принтер

Після команди «ОК» з діалогового вікна друку (рис. 3) програма запропонує вказати папку, куди слід помістити створюваний PostScript-файл, який за замовчуванням буде має розширення * .prn або * .ps.

Записувати цей файл потрібно в папку "C: \ _ Image \ In». Чому саме в цю папку - мова в наступному розділі, присвяченому налаштувань програми Acrobat Distiller.

Налаштування Acrobat Distiller

Наступним етапом роботи буде створення PDF-файлу, для чого використовується Acrobat Distiller. Це дуже потужна програма з великою кількістю налаштувань, опис яких - тема окремої великої статті. Тому зараз зупинимося тільки на тих опціях, які важливі для вирішення нашої задачі: друк формату А4 в формат А5 з масштабуванням за дві сторінки на лист.

Дуже важливо правильно вибрати рівень якості графіки, який залежить від призначення створюваного документа. За замовчуванням, Distiller пропонує чотири варіанти режимів обробки (Job Options) PostScript-файлу: eBook (електронна книга), Screen (для екранного перегляду), Print (для друку на принтері), Press (для поліграфії). Оскільки ми будемо виводити оригінал-макет на своєму принтері, то і виберемо варіант «Print».

Однак для коректного створення PDF-файлу з кирилицею слід налаштувати шрифти, що включаються в PDF-файл. Справа в тому, що кириличні фонти досить часто створюють проблеми при створенні PDF-файлів. Це, знову ж таки, окрема велика тема, тому тут обмежимося констатацією факту і зазначенням простого способу розв'язання, а подробиці - тема іншої статті.

Для настройки Distiller виберемо послідовність в головному меню Settings аJob Options ... (або комбінацію «швидких клавіш» Ctrl + J).

У діалоговому вікні виберемо закладку «Fonts» і налаштуємо її опції так, як на рис. 8. Дуже важливо відключити базовий набір з 14 фонтів, оскільки якщо цього не зробити, то в процесі обробки PostScript-файлу відбудеться помилка доступу до деяких з цих фонтів і програма буде аварійно завершуватися, не створивши PDF-файл. Причина такої помилки - у відмінностях іменування і структури системних фонтів для Windows і Mac (а Distiller спочатку створювався як програма саме для Mac). Ми не будемо зараз це аналізувати - просто налаштуйте опції так, як тут рекомендовано. Для цього виділіть всі імена шрифтів в списку «Base 14 Fonts», як показано на рис. 8, і натисніть нижню кнопку з подвійною стрілкою, щоб перемістити виділені фонти в список «Never Embed».

Після цього налаштування можна фонтів вважати закінченою. Але, оскільки ми суттєво змінили режим роботи Distiller, то при спробі завершити настройку натисканням клавіші «OK», програма видасть запрошення вказати нове ім'я для створеного режиму. За замовчуванням буде запропоновано щось на кшталт «Print (1)». Це ім'я ні про що не говорить, тому я вважаю за краще задати ім'я режиму приблизно так: «Print_minus_Helvetica», оскільки саме фонт Helvetica (який разом з іншими системними фонтами ми вже відключили) найчастіше викликає помилки при створенні PDF-файлу.

Це ім'я ні про що не говорить, тому я вважаю за краще задати ім'я режиму приблизно так: «Print_minus_Helvetica», оскільки саме фонт Helvetica (який разом з іншими системними фонтами ми вже відключили) найчастіше викликає помилки при створенні PDF-файлу

Мал.8

Повернувшись в основне вікно Distiller, виберемо створений нами режим роботи в списку «Job Options» (рис. 9).

9)

Мал.9

І, нарешті, налаштуємо Distiller таким чином, щоб програма регулярно перевіряла певну папку на наявність в ній PostScript-файлів. Це дуже цінна можливість, яка дозволяє практично повністю автоматизувати процес обробки PostScript-файлу в Distiller-е.

Попередньо створимо в кореневому каталозі диска «C:» папку «_Image». Ім'я папки почнемо з нижнього підкреслення, щоб вона завжди перебувала на початку списку і її не доводилося довго шукати (а заглядати в неї доведеться часто).

Тепер повернемося до налаштувань Distiller-а. Виберемо послідовність команд в головному меню: Settings - Watched Folders ... (або комбінацію «швидких клавіш» Ctrl + F). Відкриється вікно налаштування «Watched Folders ...» (папок спостереження) (рис. 10).

10)

Мал.10

Перш за все додамо в список папок спостереження створену нами папку. Для цього кликнемо на кнопці "Add ...», знайдемо і виберемо папку «_Image». При цьому Distiller автоматично створить в цій папці дві папки: «In» та «Out». В папку «In» ми будемо розміщувати PostScript-файли, призначені для перетворення в PDF-формат, а в папку «Out» Distiller буде записувати створені PDF-файли.

Суть цього процесу в наступному: при запущеному Distiller-е програма з періодичністю, що задається в пункті «Check watched folders every:» ( «Перевіряти папки спостереження кожні:") перевіряє папку «In» на наявність в них файлів.

Коли в папці «In» віявляється файл, Distiller намагається превратить его в PDF-формат. Якщо це дійсно PostScript-файл в коректному форматі, то автоматично створюється PDF-файл, який записується в папку «Out».

При цьому вихідний файл PostScript або віддаляється з диска, або переміщається в папку «Out» (опції «Deleted» або «Moved to" Out "folder» в списку «PostScript file is:"). Який варіант кращий - вибирайте самі: якщо місця на диску достатньо, проведіть в вихідну папку (PostScript-файл може ще знадобитися), якщо місця на диску трохи - видаляйте відразу (як нам уже відомо, PostScript-файли досить громіздкі).

Папок спостереження може бути кілька, і для кожної з них можна вказувати свої варіанти захисту створюваного PDF-файлу (кнопка «Security»), а також режими обробки PostScript-файлів (кнопки «Job Options», «Load Options» і «Clear Options» ).

Про це теж можна багато розповідати, але тепер, коли принцип роботи описаний, поекспериментуйте самі з настройками Distiller-а, щоб отримати потрібний вам варіант PDF-файлу.

Важливим є те, що результатом виконаних дій з налаштування системи стало створення працездатною конфігурації, яка дозволяє автоматично отримувати PDF-файл з Word-а.

А ось що робити, якщо замовник приносить макет, підготовлений в Word-е, і друкувати його потрібно терміново?
Чи варто говорити, що жоден з цих способів не вселяє оптимізму з точки зору трудовитрат і надійності?
Що ж робити?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: