Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Топ-5 продуктових мереж України - новини економіки | Економіка Оглядач 20 жовтня

 1. Топ-5 продуктових мереж України
 2. Топ-5 продуктових мереж України
 3. Топ-5 продуктових мереж України
 4. Топ-5 продуктових мереж України
 5. Топ-5 продуктових мереж України
 6. Топ-5 продуктових мереж України
 7. Топ-5 продуктових мереж України
 8. Топ-5 продуктових мереж України

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Важливість гіпермаркетів зменшується в свідомості покупців (7% проти 10%, які рік тому говорили, що витрачають там найбільше грошей). Відвідування гіпермаркетів також зменшилася (до трьох разів на місяць). Примітно, що великі мережі оновлюють концепції своїх нинішніх і майбутніх магазинів відповідно до нових тенденцій в ритейлі.

Можна з упевненістю прогнозувати, що в 2017 році ситуація суттєво не зміниться, і в фаворі у покупців будуть економ-формати - дискаунтери, а в частині неорганізованої торгівлі - ринки. Лідерами торгівлі в регіонах за абсолютними показниками обсягу роздрібного товарообігу за 2016 рік стали Київ (164,7 млрд грн), Дніпропетровська (96,6 млрд грн), Харківська (86,2 млрд грн), Одеська (75,8 млрд грн), Львівська (61 млрд грн) і Київська (54 млрд грн) області. Найбільше зростання роздрібного товарообігу в січні-листопаді зафіксовано в Київській (на 6,9%), Львівській (6,6%), Одеській (6%), Полтавській (5,9%), Кіровоградській (5,3%) областях та в Києві (5%).

Чи не набрідаємо! Тільки найважлівіше - підпісуйся на наш Telegram-канал

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% зайняла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017-го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає 1000 маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких магазинів. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми з вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніки та обміну їх на урожай, який потім партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працюють вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило за собою втрату 152 торгових точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінили назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. В цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними торговими марками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній України - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ і Запоріжжя.

У лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода та амбіційна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі сімейних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами і створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - каже генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривий Ріг, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито в першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна", що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово новий рівень сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили родинами у вихідні дні, щоб зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживча традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торгової площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головний офіс яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережа Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. У планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. Станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще робити покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Важливість гіпермаркетів зменшується в свідомості покупців (7% проти 10%, які рік тому говорили, що витрачають там найбільше грошей). Відвідування гіпермаркетів також зменшилася (до трьох разів на місяць). Примітно, що великі мережі оновлюють концепції своїх нинішніх і майбутніх магазинів відповідно до нових тенденцій в ритейлі.

Можна з упевненістю прогнозувати, що в 2017 році ситуація суттєво не зміниться, і в фаворі у покупців будуть економ-формати - дискаунтери, а в частині неорганізованої торгівлі - ринки. Лідерами торгівлі в регіонах за абсолютними показниками обсягу роздрібного товарообігу за 2016 рік стали Київ (164,7 млрд грн), Дніпропетровська (96,6 млрд грн), Харківська (86,2 млрд грн), Одеська (75,8 млрд грн), Львівська (61 млрд грн) і Київська (54 млрд грн) області. Найбільше зростання роздрібного товарообігу в січні-листопаді зафіксовано в Київській (на 6,9%), Львівській (6,6%), Одеській (6%), Полтавській (5,9%), Кіровоградській (5,3%) областях та в Києві (5%).

Чи не набрідаємо! Тільки найважлівіше - підпісуйся на наш Telegram-канал

Топ-5 продуктових мереж України

Що ж служить успіху торгової мережі? Можливо, правильно розроблена бізнес-стратегія або вдала ставка на економ-сегмент. А може тривалу кризу, що змушує українців, затягнувши пояси, вибирати недорогі продукти. Однозначну відповідь дати складно. Можна припустити, що все перераховане вище має свій вплив на розвиток мережі.

Роздрібна торгівля в Україні дрібніє. Найбільш популярним форматам продовольчих магазинів, які відкривалися в нашій країні, були мінімаркети (до 200 кв. М. Торгової площі). На них припало близько 46% від загального числа зданих в експлуатацію торгових точок.

Всього було відкрито 56 таких крамниць. На другому місці - дискаунтери, їх запустили 27. Третю позицію розділили магазини біля будинку і супермаркети.

Схожа тенденція простежується і за підсумками цього року.

Було відкрито трохи менше 120 мінімаркетів. Лідером за кількістю відкриттів торгових точок цього формату стала мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой".

На першому місці за темпами розвитку - мережа АТБ. На другому - порівняно молода (заснована влітку 2015 року) мережу сімейних маркетів біля будинку "Делвой". Третє місце Fozzy Group ( "Фора", "Сільпо", Fozzy C & C та інше). П'ятірку лідерів замикають супермаркети Billa та VARUS.

А зараз ми із вами поговоримо про те, як з ідей народжувалися бізнес-гіганти.

Торгова мережа АТБ

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України.

"АТБ-Маркет" - українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі. Заснована в 1993 році в Дніпропетровську. Магазини мережі АТБ працюють в форматі дискаунтера.

Мережа дискаунтерів АТБ з ринковою часткою 8,9% посіла перше місце в топ-5 роздрібних мереж України. Концерн АТБ сьогодні володіє найбільш великої за кількістю об'єктів роздрібної мережею в Україні.

Історія мережі почалася в 1993 році з шести гастрономів в Дніпропетровську. Зараз компанія належить в рівних частках трьом дніпропетровським бізнесменам: засновникам групи "Агротехбізнес" - Геннадію Буткевичу, Євгену Єрмакову і Віктору Карачуну. Самі власники мережі, володіють компанією в рівних частках, - люди вкрай непублічні. Їхній бізнес починався з поставок колгоспам палива і техніка і обміну їх на урожай, який потім Партнери продавали в роздріб. Навіть назва АТБ зросла з іншого - "Агротехбізнес".

У 1998 році керівництвом було прийнято рішення впровадити в магазинах систему самообслуговування. З тих пір підприємство позиціонує себе як мережу дискаунтерів - магазинів з широким асортиментом товарів за цінами, нижчими від середньоринкових. У 1999 році фірма отримала назву "АТБ-маркет".

У 2001 році магазини радянського типу було переформатовано в супермаркети і назвали АТБ. Впровадження сучасної технології організації роздрібної торгівлі, гастрономи АТБ послідовно реорганізуються в магазини самообслуговування, для магазинів мережі розробляється єдиний фірмовий стиль. До грудня 2003 року в 12 містах України працює вже 85 магазинів АТБ.

У 2009 році товарообіг мережі АТБ склав 8,9 млрд грн, було відкрито 83 нових дискаунтера, і мережа продовжує залишатися найбільшою в Україні за кількістю торговельних точок.

Кризові явища в Україні підтверджують актуальність розвитку формату дискаунтерів, а значить, на думку керівництва АТБ, у компанії стабільне майбутнє.

З моменту початку бойових дій на території Донбасу, що спричинило втрату 152 торговельних точок (загальний збиток оцінюється в 7 млрд грн), АТБ відкрила більше 120 нових магазинів, що все ще менше, ніж до початку військового конфлікту. Станом на грудень 2015 мережу АТБ налічує понад 700 магазинів, які розташовані в 188 населених пунктах 16 областей України

У 2014 році в зв'язку з Кримським кризою, компанія перереєструвалася на території Краснодарського краю і продовжила роботу на території Республіки Крим, ставши, таким чином, міжнародною компанією. У Криму магазини змінила назву на пуд, що розшифровується як "Продукти біля будинку".

За минулий рік найбільший ритейлер країни і по виручці, і за кількістю магазинів збільшив мережу, на 111 об'єктів - до 835 торгових точок, в тому числі купивши частину західноукраїнської мережі "Барвінок". У минулому році АТБ почав оновлення своїх старих маркетів. Першим став супермаркет в рідному місті рітейлера - Дніпрі.

Компанія "АТБ-маркет" позиціонується як національна мережа формату "економний супермаркет", правда 90% існуючих торгових точок мережі - це типові м'які дискаунтери. У цілому, асортимент магазинів складає більше 3500 товарів, з яких понад 800 - представляють власні торгові марки АТБ.

На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 882 магазина, розташованих в 22 областях України. Йдучи в ногу з загальносвітовими тенденціями розвитку дискаунтерів, компанія активно збільшує асортимент товарів під власними товарними знаками (більше 20).

Торгова мережа "Сільпо"

Торгова мережа "Сільпо" - одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів займає 2-е місце. Мережа входить до складу торгово-промислової групи компаній Україна - Fozzy Group.

Fozzy Group - компанія, яка об'єднує три мережі: супермаркети "Сільпо", магазини біля будинку "Фора" і Сash & Сarry Fozzу, має дуже незвичайних власників і належить музикантам.

Оптову компанію Fozzy заснували в Києві в середині 1990-х четверо шкільних друзів, випускники Дніпропетровського металургійного інституту. У березні 2001 року відбулося відкриття першого магазину в Києві. У 2001 році всього відкрилося п'ять магазинів, в 2002 році вже їх налічувалося 22, у 2003 році відповідно 40, в 2005 - вже 81 супермаркет в таких містах як Київ, Одеса, Дніпропетровськ та Запоріжжі.

В лютому 2005 року частина торгових точок Fozzy Group в Києві і в Вінниці почала працювати під брендом "Сільпо", а частина перейшла в управління іншого рітейл-напрямку компанії - мережі гастрономів "Фора". На кінець першого півріччя 2017 року мережа налічувала 236 магазинів, розташованих в 25 областях України. Крім того, з деяких регіонів - наприклад, Харкова - "Фора" вирішила піти. Так що Fozzy в минулому році теж закривала магазини.

Засновники і співвласники гіганта роздрібного бізнесу Володимир Костельман, Олег Сотников і Роман Чигир, спільне стан яких оцінюється журналом Forbes в $ 416 млн, мало схожі на олігархів в загальноприйнятому сенсі. Партнери грають в рок-групі "Ремонт води".

Крім успішного і агресивного роздрібного бізнесу Fozzy Group також володіє мережею аптечних супермаркетів, а також має активи в консервному бізнесі, птахофабрику, а один з підрозділів групи навіть займається установкою і обслуговуванням мобільних туалетних кабін.

Торгова мережа "Делвой"

Національна мережа сімейних маркетів "Делвой" - впевнено утримує третю сходинку рейтингу за активністю розвитку, незважаючи на свої два з невеликим роки від створення. Була створена в травні 2015 року та починала свій розвиток з міста Дніпро. ССМ "Делвой" національний оператор, який відкрив багато невеликих торгових точок у форматі "магазин біля будинку", перетворивши їх в сучасні маркети з формою обслуговування "самообслуговування".

Своїм призначенням молода й амбітна команда ССМ "Делвой" вважає створення в Україні мережі родинних маркетів біля будинку, які дозволять економити час на здійснення покупки, запропонують необхідний асортимент якісних товарів повсякденного попиту за доступними цінами та створять Відвідувачам задоволення від зробленої покупки.

"Ми в своїй роботі керуємося принципом" Дарувати з любов'ю якість і турботу ". Наша мета - побудувати довірчі і дружні відносини з нашими відвідувачами та партнерами, щоб кожен з них відчував в наших маркетах турботу, комфорт, тепло, як у себе вдома", - говорить генеральний директор компанії Олег Мазін.

З постачальниками менеджмент компанії також вибудовує довірчі відносини, керуючись принципом "Наша мета не" віджати ", а розвивати наших партнерів, збільшуючи їх присутність на ринку і обсяг продажів".

Торгова площа маркетів в мережі "Делвой" - від 60 до 120 кв. м з асортиментом продукції від 1500 до 2500 одиниць товару продовольчої групи, побутової хімії, товарів для дітей, косметики та гігієни, товарів повсякденного попиту, товарів для тварин. У маркетах "Делвой" відчувається комфорт і затишок, музика, персонал намагається у всьому допомогти своїм відвідувачам.

На кінець 2016 року мережа сімейних маркетів біля будинку "Делвой" представлена ​​більш ніж 100 маркетами самообслуговування в містах: Дніпро, Кривой Рог, Павлоград, Запоріжжя, Кропивницький, Черкаси, Умань, Кам'янське, Синельникове. Плани у мережі наполеонівські - до кінця 2017 го довести кількість торгових точок до 150, а в перспективі до 2021-го - повинні створити національну мережу, яка об'єднає тисячі маркетів в форматі магазину самообслуговування у будинку, подарувавши своїм відвідувачам радість від зробленої покупки.

Але за підсумками 2017 року менеджмент компанії переглянув свою асортимент-цінову політику і стратегію розвитку по території України. Було закрито у першому півріччі 2017 року 15 маркетів і відкрито за 9 місяців 2017 року ще 36 маркетів. До кінця року планується відкриття ще 23 маркетів. У 2017 році маркети "Делвой" з'явилися в містах Київ, Полтава, Сміла, Новомосковськ, Вільнянськ.

Торгова мережа Billa

На четвертому місці торговельна мережа супермаркетів Billa. Стверджувати, що супермаркети Billa, складові торгову мережу в Україні, зробили революцію в свідомості споживачів, було б занадто сміливо. З іншого боку, вони, поступально з'являючись в країні, починаючи з Києва у 2000 році, істотно розширили кругозір покупця і познайомили його з новими стандартами сервісу.

Коли ми проїжджаємо повз будівлю супермаркету Billa, то не усвідомлюємо, що його історія не так вже проста. Підприємство створено в 1998 році австрійською компанією BILLA з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна», що спеціалізується на створенні мережі супермаркетів підприємством німецької групи REWE Group.

Володіє мережею концерн Rewe Group, що базується в Кельні в 1927 році, з тих пір він курирує роботу роздрібних супермаркетів і гіпермаркетів по Європі: Cash & Carry, Mercur, Toom, Pro Market та інших груп, різних за спрямованості. Є серед них навіть мережу магазинів біля будинку Nahkauf. І, звичайно ж, особливе становище з підшефних підрозділів займають супермаркети Rewe та Billa.

Billa була заснована в Австрії, в 1953 році. Дана подія була ознаменовано відкриттям парфумерного магазину. Пізніше, на його базі виник продуктовий супермаркет. Назва Billa походить від німецького словосполучення BiLiger Laden, що в перекладі означає "дешевий магазин".

У ньому відображалася політика фірми. У 1996 році концерн Billa увійшов до складу Rewe Group і з тих пір мережа магазинів методично відкривається по Європі, в таких країнах, як Швейцарія, Німеччина, Польща, Угорщина, Італія. Румунія, Хорватія, Україна. Ще однією важливою особливістю концерну є те, що його менеджерський склад намагається адаптувати свої торгові точки під місцевий менталітет і традиції країн, де вони функціонують.

Компанія Rewe Group налічує близько 15 тисяч філій в 16 країнах і є значним гравцем в сфері роздрібної торгівлі на ринку Європи. Річний оборот компанії - 50 мільярдів євро без ПДВ.

3 лютого 2000 в Києві був відкритий перший в Україні супермаркет Billa. Супермаркети Billa відкривалися по країні досить активно. Причому, не тільки в обласних центрах, а й у великих районних - Маріуполь, Нікополь, Дніпродзержинськ, Кременчук. Люди побачили принципово нового рівня сервісу, їм стало відомо, що можна отримати гарне обслуговування, купити якісний товар і при цьому не переплатити.

Супермаркет Billa став альтернативою ринків - туди їздили сім'ями в вихідні дні, щоби зробити закупівлю продовольства на тиждень. Базар вихідного дня, як відомо - це міцна, українська споживчий традиція.

У магазинах "Білла-Україна" працює понад 1100 співробітників (75-80 на один супермаркет). Супермаркети BIlla розраховані на 400 кв. м - 2000 кв.м торговельної площі, мають можливість обслуговувати до 7000 покупців у день і, в той же час, забезпечувати від 25 до 400 місць для паркування машин відвідувачів перед головним входом до супермаркету.

Фінансування здійснюється за рахунок іноземних інвестицій. За період з 2000 по 2008 рік підприємство проінвестували значні кошти в будівництво і відкриття супермаркетів в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Дніпродзержинськ, Суми, Одеса, Нікополь та Краматорськ, Житомир.

Торгова мережа VARUS

Роздрібна мережа супермаркетів Varus - українська національна роздрібна мережа класичних супермаркетів. Мережею керують дві незалежні компанії ТОВ "ОМЕГА" і ТОВ "РТЦ", головного офісу яких розташований в Дніпрі.

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву? Назва мережі супермаркетів Varus складено з перших букв імен власників дніпропетровської роздрібної компанії "Омега" - Валерія Кіптик і Руслана Шостака.

Мережа Varus позиціонує себе як сучасна динамічно розвивається роздрібна мережа класичних супермаркетів з широким, якісним асортиментом (25 тис. Позицій) і кращими брендами за доступними цінами на ринку України. Супермаркети відрізняються своїм професійним зонуванням товарів і дизайном торгових залів.

Також відмітною перевагою мережі є висока якість продукції власного виробництва: кулінарія, випічка, кондитерські цехи, м'ясо, риба, виробництво під власними торговими марками "Вигода" і Varto, великі фреш-зони фруктів і овочів.

Сучасні стандарти торгового сервісу і обслуговування підтримують високий рівень лояльності покупців і впізнаваності бренду.

Перший супермаркет Varus відкрився 25 лютого 2003 року в Дніпропетровську на вулиці Панікахи, 15. З того часу почався розвиток мережі супермаркетів європейського рівня Varus по Україні.

Також була розвинена мережа супермаркетів VARUS-EXPRESS в районних торгових центрах в смт. Апостолове, Покровське, Софіївка, Новоолександрівці, Магдалинівці в Дніпропетровській області.

За підсумками 2008 року мережа була представлена ​​шістьма супермаркетами Varus і 22 VARUS-EXPRESS. Товарообіг компанії в 2008 році склав 805 млн грн, а це на 49% більше, ніж в попередньому році (541 млн гривень). Чистий дохід компанії від реалізації в 2008 році збільшився в порівнянні з попереднім роком на 43,4% - до 605,323 млн. Грн, валовий прибуток - на 76,8%, до 131,289 млн. Гривень.

З 2010 року мережу Varus випускає продукцію під власною торговою маркою (ВТМ) "Вигода" (127 позицій товару), а з серпня 2012 року - під маркою Varto. У 2010 році оборот мережі супермаркетів Varus склала 1,12 млрд гривень. В планах мережі - розширення портфеля ВТМ.

У 2011 році магазини мережі Varus зайняли цілий ряд майданчиків в Дніпропетровській області, що раніше належали групі компаній Rainford. За результатами 2011 року сума середнього чека Varus зросла на 15%, а прибутковість з метра квадратного показала зростання на 17% - показники представлені по відношенню до 2010 року. Купівельний трафік мережі в порівнянні з 2010 роком зріс на 11% і склав 2 млн чеків на місяць.

З січня 2012 року мережа розвивається в новому форматі "магазин біля будинку". У Дніпропетровській і Кіровоградській областях відкриті 12 Varus- маркетів, їх середня площа - близько 600 кв. метрів. Станом на квітень 2012 року мережа Varus налічує 29 торгових точок. З початку поточного року 10 магазинів були відкриті в новому "форматі магазин біля будинку". Загальна торговельна площа мережі Varus становить близько 41 500 кв. метрів.

Мережа Varus на жовтень 2013 року була представлена ​​33 об'єктами в Дніпропетровську, Кривому Розі, Дніпродзержинську, Донецьку, Запоріжжі та Нікополі. Загальна торгова площа супермаркетів мережі становила 42 тис. Кв. метрів.

У 2014 році відкрилися 13 магазинів Varus. Крім того, 10 об'єктів в Дніпропетровську. На кінець першого півріччя 2016 року мережа налічувала 34 магазина, розташованих у восьми областях України. За станом на квітень 2017 року мережа Varus налічувала 60 магазинів в країні, загальна торгова площа яких становила 64,7 тис. Кв. метрів. Кількість працівників - близько 5 000 чоловік.

Підведемо підсумки

Згідно з даними в Україні, 94% громадян відвідують супермаркети. Частота відвідування супермаркетів стабільна: 10% міського населення у віці 12-65 років відвідують супермаркети кожен день, і майже 80% роблять це не менше одного разу на тиждень. При цьому спостерігається тенденція зниження часу проведення в супермаркетах.

Якщо порівнювати різні сегменти ринку продовольчого ритейла, то за останні два роки дуже стрімко виріс сегмент дискаунтерів як по декларованому відвідування, так і за бажанням покупки - 46% українців в містах 50 тис. + Заявили, що вони вважають за краще робити покупки в діськаунтерах, в той час як два роки тому таких людей було на 10% менше. При цьому в 2016 році зрівнялися частки тих, хто вважає за краще здійснювати покупки в діськаунтерах і супермаркетах, проте серед молодої аудиторії у віці 16-29 більше тих, хто частіше робить покупки в супермаркетах.

На думку покупців, найбільш важливий канал для покупок - супермаркети (77% покупців визначили його в якості основного для витрати продовольчого бюджету). Покупці ходять в супермаркет, в середньому, кожні два дні.

Важливість гіпермаркетів зменшується в свідомості покупців (7% проти 10%, які рік тому говорили, що витрачають там найбільше грошей). Відвідування гіпермаркетів також зменшилася (до трьох разів на місяць). Примітно, що великі мережі оновлюють концепції своїх нинішніх і майбутніх магазинів відповідно до нових тенденцій в ритейлі.

Можна з упевненістю прогнозувати, що в 2017 році ситуація суттєво не зміниться, і в фаворі у покупців будуть економ-формати - дискаунтери, а в частині неорганізованої торгівлі - ринки. Лідерами торгівлі в регіонах за абсолютними показниками обсягу роздрібного товарообігу за 2016 рік стали Київ (164,7 млрд грн), Дніпропетровська (96,6 млрд грн), Харківська (86,2 млрд грн), Одеська (75,8 млрд грн), Львівська (61 млрд грн) і Київська (54 млрд грн) області. Найбільше зростання роздрібного товарообігу в січні-листопаді зафіксовано в Київській (на 6,9%), Львівській (6,6%), Одеській (6%), Полтавській (5,9%), Кіровоградській (5,3%) областях та в Києві (5%).

Чи не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Чому у мережі супермаркетів Varus таку назву?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: