Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Струни

 1. 6.1 Рядок - це послідовність
 2. 6.4 Стрункові скибочки
 3. 6.11 Оператор форматування

6.1 Рядок - це послідовність

Рядок - це послідовність символів. Ви можете отримати доступ до символів один за одним за допомогою оператора дужок: >>> фрукт = 'банан' >>> лист = фрукт [1] Друге твердження витягує символ у позиції індексу 1 із змінної фрукта та призначає його букві змінна.
Вираз у дужках називається індексом . Індекс вказує, який символ у послідовності потрібно (звідси назва).
Але ви, можливо, не отримаєте того, що очікуєте: >>> надрукувати лист a Для більшості людей перша буква "банана" - це b, а не a. Але в Python індекс - це зміщення від початку рядка, а зміщення першої літери дорівнює нулю. >>> літера = плід [0] >>> друкована літера b Отже, b - 0-а буква ("нуль-ет") "банана", а - перша літера ("одно-ет"), а n - 2-й ("двоєтний") лист.


Ви можете використовувати будь-який вираз, включаючи змінні та оператори, як індекс, але значення індексу має бути цілим числом. Інакше ви отримуєте:
>>> літера = плід [1.5] TypeError: рядкові індекси повинні бути цілими числами

6.2 Отримання довжини струни за допомогою len

len - це вбудована функція, яка повертає кількість символів у рядку: >>> фрукт = ‘банан’ >>> len (фрукт) 6 Щоб отримати останню букву рядка, можливо, ви б спробували спробувати щось на зразок це:
>>> length = len (фрукт) >>> last = фрукт [length] IndexError: рядковий індекс поза діапазоном Причиною IndexError є те, що в "banana" немає літери з індексом 6. Оскільки ми почали рахувати в нуль, шість літер пронумеровано від 0 до 5. Для отримання останнього символу потрібно відняти 1 від довжини: >>> last = фрукт [length-1] >>> print last last a Альтернативно, ви можете використовувати негативні показники, які відлічуються назад від кінця рядка. Вираз фрукт [-1] дає останню букву, плід [-2] дає другий останній і так далі.

6.3 Обхід через рядок з петлею

Багато обчислень передбачає обробку рядка по одному символу за раз. Часто вони починаються на початку, вибирають кожного персонажа по черзі, роблять щось для цього і продовжують до кінця. Ця закономірність обробки називається обхідною . Один із способів написання обходу - це цикл "час": індекс = 0, а індекс <лен (фрукт): лист = фрукт [індекс] друкувати буквений індекс = індекс + 1 Цей цикл проходить рядок і відображає кожну букву на рядку самостійно . Умова циклу - індекс <len (фрукт), тому коли індекс дорівнює довжині рядка, умова хибна, і тіло циклу не виконується. Останній символ, до якого звертається, - той, з індексом len (фрукт) -1, який є останнім символом у рядку.

Вправа 1 Напишіть цикл, який починається з останнього символу в рядку і працює назад до першого символу в рядку, друкуючи кожну букву в окремому рядку, крім зворотного.


Іншим способом написання обходу є цикл for: for char у фруктах: print char Кожен раз через цикл наступний символ у рядку присвоюється змінній char. Цикл продовжується, поки не залишиться жодних символів.

6.4 Стрункові скибочки

Відрізок рядка називається зрізом . Вибір фрагмента подібний до вибору символу: >>> s = 'Monty Python' >>> print s [0: 5] Monty >>> print s [6:13] Python Оператор [n: m] повертає частина рядка від символу "n-eth" до символу "m-eth", включаючи перший, але виключаючи останній.
Якщо опустити перший індекс (перед двокрапкою), зріз починається на початку рядка. Якщо опустити другий індекс, фрагмент переходить до кінця рядка: >>> фрукт = 'банан' >>> фрукт [: 3] 'заборона' >>> фрукти [3:] 'ana' Якщо перший індекс більший або дорівнює другому, результат - порожній рядок , представлений двома лапками:
>>> фрукт = 'банан' >>> фрукт [3: 3] "Порожня рядок не містить символів і має довжину 0, але крім цього, вона така ж, як і будь-яка інша рядок.
Вправа 2 Враховуючи, що плід - це рядок, що означає фрукти [:]?

6.5 Струни незмінні

Заманливо використовувати оператор [] з лівого боку завдання, з наміром змінити символ у рядку. Наприклад:
>>> привітання = 'Привіт, світ!' >>> привітання [0] = 'J' TypeError: об'єкт не підтримує призначення елемента "Об'єктом" в цьому випадку є рядок, а "елемент" - символ, який ви намагалися призначити. На даний момент об’єкт - це те саме, що і значення, але ми уточнимо це визначення пізніше. Елемент є одним із значень у послідовності.

Причиною помилки є те, що рядки є незмінними , а значить, ви не можете змінити існуючий рядок. Найкраще, що ви можете зробити, це створити нову рядок, що є варіантом оригіналу: >>> вітаю = "Привіт, світ!" >>> new_greeting = 'J' + привітання [1:] >>> роздрукувати new_greeting Jello, світ! Цей приклад з'єднує нову першу букву на фрагмент привітання. Це не впливає на початковий рядок.

6.6 Цикл і підрахунок

Наступна програма підраховує кількість разів, коли буква a з’являється в рядку: word = 'banana' count = 0 для букви в слові: if letter == 'a': count = count + 1 count print Ця програма демонструє інший шаблон обчислення називають лічильником . Кількість змінних ініціалізується до 0, а потім збільшується щоразу, коли знайдено a. Коли цикл виходить, підрахунок містить результат --- загальну кількість символів.
Вправа 3
Інкапсулюйте цей код у функції з назвою count та узагальнюйте його так, щоб він приймав рядок та букву як аргументи.

6.7 Оператор

Слово в - булевий оператор, який займає два рядки і повертає True, якщо перший з'являється як підряд у другому: >>> 'a' in 'banana' True >>> 'seed' у 'banana' False

6.8 Порівняння рядків

Оператори порівняння працюють над рядками. Щоб дізнатись, чи однакові два рядки: if word == 'banana': надрукуйте «Гаразд, банани». Інші операції порівняння корисні для введення слів в алфавітному порядку: якщо слово <'банан': надрукуйте 'Ваше слово' + слово + ', перед бананом'. elif word> 'banana': надрукуйте 'Ваше слово' + слово + ', після банана.' інше: надрукувати «Гаразд, банани». Python не обробляє великі та малі літери так само, як це роблять люди. Усі великі літери надходять перед усіма малими літерами, тож: Ваше слово, Ананас, стоїть перед бананом. Поширений спосіб вирішити цю проблему - перетворити рядки в стандартний формат, такий як усі малі регістри, перед виконанням порівняння. Майте це на увазі, якщо вам доведеться захищатись від людини, озброєної Ананасом.

6.9 струнні методи

Струни - приклад об’єктів Python. Об'єкт містить як дані (фактичну саму рядок), так і методи , які фактично є функціями, вбудованими в об'єкт і доступними для будь-якого примірника об'єкта.
У Python є функція під назвою dir, в якій перераховані методи, доступні для об'єкта. Функція типу показує тип об'єкта, а функція dir показує доступні методи. >>> stuff = 'Hello world' >>> type (stuff) <type 'str'> >>> dir (stuff) ['capitalize', 'center', 'count', 'decode', 'encode', 'endwith', 'extensiontabs', 'find', 'format', 'index', 'isalnum', 'isalpha', 'isdigit', 'islower', 'isspace', 'istitle', 'isupper', 'join ',' ljust ',' нижній ',' lstrip ',' розділ ',' замінити ',' rfind ',' rindex ',' rjust ',' rpartition ',' rsplit ',' rstrip ',' split ', 'splitlines', 'beginwith', 'strip', 'swapcase', 'title', 'translate', 'верхній', 'zfill'] >>> help (str.capitalize) Довідка щодо method_descriptor: capitalize (... ) S.capitalize () -> string Поверніть копію рядка S з великим написом з великої літери. >>> Хоча функція dir перераховує методи, і ви можете використовувати довідку для отримання простої документації щодо методу, кращим джерелом документації для рядкових методів буде docs.python.org/library/string.html.
Виклик методу схожий на виклик функції --- він бере аргументи і повертає значення --- але синтаксис інший. Ми називаємо метод, додаючи ім'я методу до імені змінної, використовуючи період як роздільник.
Наприклад, метод верхній приймає рядок і повертає нову рядок з усіма великими літерами:

Замість синтаксису функції верхній (слово) він використовує метод синтаксису word.upper ().
>>> word = 'banana' >>> new_word = word.upper () >>> надрукувати new_word BANANA Ця форма позначення крапок вказує назву методу, верхню частину і назву рядка, до якого слід застосувати метод, слово. Порожні дужки вказують, що цей метод не бере аргументів.

Виклик методу називається викликом ; у цьому випадку ми б сказали, що ми звертаємося до слова.

Як виявляється, існує рядковий метод з назвою find, який надзвичайно схожий на функцію, яку ми написали: >>> word = 'banana' >>> index = word.find ('a') >>> index index 1 In у цьому прикладі ми викликаємо слово пошуку і передаємо шуканий лист як параметр.
Власне, спосіб пошуку є більш загальним, ніж наша функція; він може знайти підрядки, а не лише символи: >>> word.find ('na') 2 Він може взяти в якості другого аргументу індекс, з якого він повинен починатися:
>>> word.find ('na', 3) 4 Одне поширене завдання - видалити пробіл (пробіли, вкладки чи нові рядки) з початку та кінця рядка за допомогою методу стрип: >>> line = 'Тут ми переходимо '>>> line.strip () "Тут ми йдемо" Деякі методи, такі як startwith повертають булеві значення. >>> line = 'Будь ласка, приємного дня' >>> line.startswith ('Будь ласка') Правда >>> line.startswith ('p') Невірно Ви зауважите, що startwith вимагає відповідності випадку, тому іноді ми беремо рядок і відобразимо все це на малі регістри, перш ніж ми перевіримо, використовуючи нижній метод. >>> line = 'Будь ласка, приємного дня' >>> line.startswith ('p') False >>> line.lower () 'будь ласка приємний день' >>> line.lower (). 'p') True В останньому прикладі викликається нижчий метод, і тоді ми використовуємо startwith, щоб перевірити, чи починається отримана нижня строка з літери "p". Поки ми обережні з порядком, ми можемо робити кілька викликів методів в одному виразі.
Вправа 4
Існує рядковий метод під назвою count, схожий на функцію в попередній вправі. Прочитайте документацію цього методу на docs.python.org/library/string.html і напишіть виклик, який підраховує кількість разів, коли буква a виникає у "банані".

6.10 Розбір струн

Часто ми хочемо заглянути в рядок і знайти підрядку. Наприклад, якщо нам представили серію рядків, відформатованих так: Від [захищено електронною поштою] uct.ac.za Sat Jan 5 09:14:16 2008 І ми хотіли витягнути з кожного рядка лише другу половину адреси (тобто uct.ac.za). Це можна зробити за допомогою методу пошуку та нарізки рядків.
Спочатку ми знайдемо позицію at-sign у рядку. Тоді ми знайдемо положення першого пробілу після ат-знака. І тоді ми будемо використовувати нарізку рядків, щоб витягти ту частину струни, яку шукаємо. >>> data = 'Від [захищено електронною поштою] Сб 5 січня 09:14:16 2008 '>>> atpos = data.find (' @ ') >>> print atpos 21 >>> sppos = data.find (' ', atpos) >>> print sppos 31> >> host = data [atpos + 1: sppos] >>> хост друку uct.ac.za >>> Ми використовуємо версію методу find, яка дозволяє нам вказати позицію в рядку, з якого ми хочемо знайти, щоб почати шукати . Коли ми нарізаємо фрагменти, ми витягуємо символів з "один за межами атрибута, аж до, але не включає пробіл".
Документація щодо способу пошуку доступна на веб-сайті docs.python.org/library/string.html.

6.11 Оператор форматування

Оператор формату ,% дозволяє нам будувати рядки, замінюючи частини рядків на дані, що зберігаються у змінних. При застосуванні до цілих чисел,% - оператор модуля. Але коли перший операнд є рядком,% - це оператор формату.

Перший операнд - це рядковий формат , який містить одну або декілька послідовностей форматів, які задають, як формується другий операнд. Результат - рядок.

Наприклад, послідовність форматів '% d' означає, що другий операнд має бути відформатований як ціле число (d означає "десятковий"): >>> верблюди = 42 >>> '% d'% верблюди '42' Результат - рядок '42', який не слід плутати з цілим значенням 42.
Послідовність формату може з’являтися в будь-якому місці рядка, тому ви можете вбудувати значення у речення: >>> верблюди = 42 >>> "Я помітив% d верблюдів." % верблюдів 'Я помітив 42 верблюдів.' Якщо в рядку є кілька послідовностей форматів, другий аргумент повинен бути кортежем. Кожна послідовність формату порівнюється з елементом кортежу, по порядку.
У наступному прикладі використовується "% d" для форматування цілого числа, "% g" для форматування номера з плаваючою комою (не запитуйте чому), а "% s" для форматування рядка: >>> "Через% d років Я помітив% g% s. ' % (3, 0,1, "верблюди") "За 3 роки я помітив 0,1 верблюда." Кількість елементів у кордоні має відповідати кількості послідовностей форматів у рядку. Також типи елементів повинні відповідати послідовностям формату:
>>> '% d% d% d'% (1, 2) TypeError: недостатньо аргументів для рядка формату >>> '% d'% 'доларів' TypeError: незаконний тип аргументу для вбудованої операції У першому прикладі , не вистачає елементів; у другому, елемент неправильного типу.
Оператор формату є потужним, але використовувати його може бути важко. Більше про це можна прочитати на docs.python.org/lib/typesseq-strings.html.

6.12 Налагодження

Навик, який ви повинні розвивати під час програмування, завжди запитує себе: "Що тут може піти не так?&quot; або ж "Що божевільного може зробити наш користувач, щоб зламати нашу (здавалося б) ідеальну програму?".
Наприклад, подивіться програму, за допомогою якої ми демонстрували цикл while у розділі про ітерацію: у той час як True: line = raw_input ('>'), якщо рядок [0] == '#': продовжити, якщо рядок == 'виконано ': розрив друку рядка друку "Готово!" Подивіться, що відбувається, коли користувач вводить порожній рядок вводу:> привіт, там привіт> # не друкуйте цього> надрукуйте це! роздрукуйте це! > Traceback (останній останній виклик): Файл "copytildone.py", рядок 3, у <module>, якщо рядок [0] == '#': Код справно працює, поки не буде представлений порожній рядок. Тоді немає нульового символу, тому ми отримуємо відстеження. Для цього є два рішення, щоб зробити рядок три "безпечним", навіть якщо рядок порожній.
Одна з можливостей - просто використовувати метод startwith, який повертає значення False, якщо рядок порожній. if line.startswith ('#'): Ще один спосіб безпечно записати оператор if за допомогою шаблону опікуна і переконатися, що другий логічний вираз оцінюється лише там, де в рядку є принаймні один символ .: if len (line)> 0 і рядок [0] == '#':

6.13 Глосарій

лічильник: Змінна, яка використовується для підрахунку чогось, зазвичай ініціалізується до нуля і потім збільшується.
порожній рядок: рядок без символів та довжини 0, представлений двома лапками.
Оператор формату: Оператор,%, який приймає форматну рядок і кортеж і генерує рядок, що включає елементи кортежу, відформатованого як визначено рядком формату.
послідовність формату: Послідовність символів у рядку формату, як% d, що визначає, як значення має бути відформатоване.
формат рядок: рядок, що використовується з оператором формату, який містить послідовності формату.
flag: булева змінна, яка використовується для вказівки, чи є умова істинною.
виклик: заява, яка викликає метод.
незмінна: властивість послідовності, елементи якої не можуть бути призначені.
індекс: Ціле значення, яке використовується для вибору елемента в послідовності, наприклад символу в рядку.
item: одне із значень у послідовності.
метод: Функція, яка асоціюється з об'єктом і викликається за допомогою крапкових позначень.
об’єкт: Щось, на що може посилатися змінна. Наразі ви можете використовувати "об'єкт" та "значення" взаємозамінно.
пошук: шаблон обходу, який зупиняється, коли знаходить, що шукає.
послідовність: упорядкований набір; тобто набір значень, де кожне значення ідентифікується цілим індексом.
фрагмент: частина рядка, визначена діапазоном індексів.
траверс: повторити елементи в послідовності, виконавши аналогічну операцію на кожному.

6.14 Вправи


Вправа 5 Візьміть наступний код Python, який зберігає рядок: ` str = 'X-DSPAM-Confidence: 0.8475 ' Використовуйте пошук і нарізку рядка для витягування частини рядка після символу двокрапки, а потім використовуйте функцію float для перетворення вилученого рядок у число з плаваючою комою.
Вправа 6
Прочитайте документацію строкових методів на docs.python.org/lib/string-methods.html. Ви можете поекспериментувати з деякими з них, щоб переконатися, що ви розумієте, як вони працюють. смужка та заміна особливо корисні.
У документації використовується синтаксис, який може бути заплутаним. Наприклад, у значенні find (sub [, start [, end]]) дужки вказують необов'язкові аргументи. Отже, потрібна додаткова інформація, але запуск необов’язковий, а якщо ви включите старт, то закінчення є необов’язковим.
Quot; або ж "Що божевільного може зробити наш користувач, щоб зламати нашу (здавалося б) ідеальну програму?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: