Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Термінологія

 1. архітектура VGA
 2. У чому відмінність VGA від EGA?
 3. текстові режими
 4. Стандартні режими:
 5. графічні режими
 6. стандартні режими

VGA (Video Graphics Array) - стандарт, розроблений для відеоадаптерів і моніторів. Стандарт був створений компанією IBM в 1987 році, призначався для комп'ютерів PS / 2 Model 50, а також більш старшої лінійки. Стандарту VGA слід більшість виробників відеоадаптерів.

На відміну від всіх попередніх відеоадаптерів IBM (MDA, CGA, EGA), відеоадаптер VGA використовує аналоговий сигнал для передачі інформації кольорів. Такий перехід був обумовлений необхідністю створення нового кабелю з меншим числом проводів. Крім того, аналоговий сигнал дає можливість використовувати VGA-монітори з наступними відеоадаптерами, з можливістю виведення більшої кількості кольорів.

Стандартом-послідовником VGA офіційно вважається стандарт IBM XGA. За фактом, він був замінений різними розширеннями до VGA. Ці розширення отримали назву SVGA.

Крім того, поняття VGA часто використовується і в якості позначення дозволу 640 × 480, незалежно від апаратного забезпечення з виведення зображення. Втім, це не зовсім правильно (так, режим 640х480 з 16-, 24- і 32-бітної глибиною кольору не має підтримки адаптером VGA, але при цьому він може бути сформований на моніторі, що підтримує адаптери VGA. Це можливо реалізувати завдяки SVGA-адаптерів . Крім того, цей термін застосовується для позначення 15-контактного D-subminiature роз'єму VGA, який призначений для передачі аналогового відеосигналу з різними дозволами.

архітектура VGA

Як і його побратим EGA, інтерфейс VGA включає в себе наступні підсистеми, вони виступають в ролі головних:

 • Графічний контролер. Він забезпечує обмін даними, наразі триває між центральним процесором і відео-пам'яттю. Також може виконувати бітові операції над переданими даними.
 • Відеопам'ять. У ній розміщуються дані, які відображаються на моніторі. 256 кБ DRAM розділилися на чотири колірні шари: по 64 кБ.
 • Послідовний перетворювач. Здійснює функцію перетворення даних з відеопам'яті в потік бітів, який передається безпосередньо контролеру.
 • Контролер атрибутів. Перетворює вхідні дані в колірні значення, використовуючи палітру.
 • Синхронізатор. Бере на себе контроль над часовими параметрами відеоадаптера, а також здійснює перемикання колірних шарів.
 • Контролер ЕПТ (CRT). Виробляє генерацію сигналів синхронізації для ЕПТ.

EGA, на відміну від CGA, а також його головні підсистеми, розташовується в єдиній мікросхемі, що, в свою чергу, дозволяє зменшити розмір відеоадаптера. У ПК з інтерфейсом PS / 2 VGA-адаптер вмонтований безпосередньо в материнську плату.

У чому відмінність VGA від EGA?

VGA аналогічний EGA, враховуючи площинну відеопам'ять в 16-кольорових режимах і секвенсор для доступу процесора до неї. Однак, є й винятки, що відрізняють два цих стандарту:

 • Різні роз'єм з кабелем для підключення до монітора, а також, абсолютно різні монітори. Цей роз'єм і кабель не змінювалися більше 15 років, аж до виходу в світ цифрових пакетно-орієнтованих технологій DVI , HDMI і DisplayPort , Які прийшли зі світу побутової відеотехніки. Роз'єм з кабелем використовувалися після в більш високій роздільній здатності. Навіть стандартний VGA-монітор міг показувати режим 800x600 при використанні з більш сучасною відеокартою, в даному випадку, все залежало від якості блоків розгортки монітора і їх здатності не зірвати генерацію на таких підвищених частотах. Сьогодні всі сучасні відеокарти сумісні з VGA зверху вниз. Термін "VGA" в побуті позначає саме тип підключення монітора - застарілий, але до сих пір, проте, актуальний.
 • Палітра включає в себе 18-бітові кольори замість 6-бітних. Це, в свою чергу, дозволяло, наприклад, реалізувати погану погоду або мерехтливі кольори в іграх, використовуючи одну лише палітру.
 • 256-кольорові режими, стандартний - 320x200. Неофіційно можна було домогтися дозволу 320x240 ( "режим Х") і вище.
 • Максимальний 16-кольоровий режим - 640x480 (квадратні пікселі)
 • Всі 200-рядкові графічні режими включали в себе сканлінію, яка повторювалася двічі, що давало 400 фізичних рядків розгортки монітора, а це, в свою чергу, суттєво підвищувало якість картинки навіть в більш молодших режимах, оскільки щілини між рядками розгортки були відсутні.
 • висота осередку знакогенератора - 16 сканліній. У EGA - 14. Ця перевага дає ті ж 400 рядків розгорнення в усіх текстових режимах (крім режимів сумісності зі знакогенератор EGA). Так, VGA завжди використовує 400 рядків розгортки, крім двох старших 16-кольорових режимів (там їх 480 і 350). Режим Х також використовує 480 рядків.
 • У VGA все регістри доступні на читання, EGA ж має ряд регістрів, призначених "тільки для запису".

текстові режими

Символи в стандартному тестовому режимі формуються в осередку 9 × 16 пікселів, втім, допускається використання шрифтів і інших розмірів: 8-9 пікселів в ширину і 1-32 пікселя в висоту. Зазвичай, розміри самих символів менше, оскільки частина простору йде на створення зазору між символами. Функція за вибором розміру шрифту в BIOS відділена від функції по вибору режиму відео, це дозволяє використовувати різні комбінації режимів зі шрифтами. Допускається завантаження восьми і одночасне виведення на монітор двох різних шрифтів.

VGA BIOS містить наступні види шрифтів, а також функції для їх завантаження / активації:

 • 8 × 16 пікселів (стандартний шрифт VGA),
 • 8 × 14 (для сумісності з EGA),
 • 8 × 8 (для сумісності з CGA).

Як правило, ці шрифти відповідають кодової сторінці CP437. Також є підтримка програмної завантаження шрифтів. Це дозволяє використовувати її, наприклад, для русифікації.

Стандартні режими:

 • 40 × 25 символів, 16 кольорів, дозвіл 360 × 400 пікселів.
 • 80 × 25 символів, 16 кольорів, дозвіл 720 × 400 пікселів.
 • 80 × 25 символів, монохромний, дозвіл 720 × 400 пікселів.

При застосуванні шрифтів меншого розміру, ніж стандартний 8 × 16, можна домогтися збільшення кількості рядків у текстовому режимі. Наприклад, якщо включити шрифт 8 × 14, то буде доступно 28 рядків. А якщо 8 × 8, то кількість рядків збільшиться до 50 (як в режимі EGA 80 × 43).

Для кожного осередку з символом в текстовому режимі можна вказати атрибут, що задає варіант відображення цього символу. Існує два окремих набору атрибутів: для кольорових режимів і для монохромних. Атрибути кольорових режимів дозволяють вибрати один з 16-ти кольорів символу, один з 8-ми кольорів фону і включити або відключити мерехтіння, що збігається з можливостями CGA. Атрибути монохромних режимів збігаються з атрибутами, доступними у MDA (зокрема, дозволяють активувати підвищену яскравість символу, підкреслення, мерехтіння, інверсію і деякі їх комбінації).

графічні режими

На відміну від своїх попередників (CGA і EGA), відеоадаптер VGA мав відеорежимом з квадратними пікселями (екран із співвідношенням сторін 4: 3). Адаптери CGA і EGA мали витягнуті по вертикалі пікселі.

стандартні режими

 • 320 × 200 пікселів, 4 кольори.
 • 320 × 200 пікселів, 16 кольорів.
 • 320 × 200 пікселів, 256 кольорів (новий для VGA).
 • 640 × 200 пікселів, 2 кольори.
 • 640 × 200 пікселів, 16 кольорів.
 • 640 × 350 пікселів, монохромний.
 • 640 × 350 пікселів, 16 кольорів.
 • 640 × 480 пікселів, 2 кольори. При вирішенні 640 × 480 пікселів має пропорції 1: 1.
 • 640 × 480 пікселів, 16 кольорів.


Нестандартні режими (X-режими)

Шляхом перепрограмування VGA можна було досягти більш високих дозволів, у порівнянні зі стандартними режимами інтерфейсу. Найбільш поширеними «позаштатними» режимами були:

 • 320 × 200, 256 кольорів, 4 сторінки. Нічим зовні не відрізняється від режиму 13h (320 × 200, 256 кольорів), режим має чотири відеосторінки, що дозволяє реалізувати подвійну і навіть потрійну буферизацію.
 • 320 × 240, 256 кольорів, 2 сторінки. В даному режимі сторінок менше, але квадратні пікселі.
 • 360 × 480, 256 кольорів, 1 сторінка. Максимальна роздільна здатність на 256 кольорах, можливе для реалізації в рамках VGA.

Всі перераховані вище режими використовують площинне організацію відеопам'яті, схожу на використовувану в 16-кольорових режимах. Однак вона використовує для формування кольору по 2 біти з кожної площині, а не по одному. Така організація відеопам'яті дозволяє задіяти всю відеопам'ять карти, а не тільки площину 0 в 64К, для формування 256-кольорової картинки. А це, в свою чергу, дає можливість використання високих дозволів / багатьох сторінок. Для роботи з цією пам'яттю використовується той же секвенсер, що і в 16-кольорових режимах.

Однак, зважаючи на особливості контролера відеопам'яті, процес копіювання даних в відеопам'ять відбувається вчетверо швидше, ніж в режимі 13h.

Термін «X-режим» (Mode X) був введений Майклом Абрашем в 1991 році. Він застосовувався для позначення нестандартного режиму 320 × 240 з 256 квітами. Даний режим був відкритий, шляхом вивчення закритої документації компанії IBM, різними програмістами незалежно один від одного. Термін здобув популярність завдяки статтям Майкла Абраша в журналі «Dr. Dobb's Journal ».

У чому відмінність VGA від EGA?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: