Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Урок геометрії в 9-му класі по темі "Рух"

Наша взаимовыгодная связь https://banwar.org/

розділи: Математика

цілі:

  • ввести поняття руху;
  • розвивати вміння виконувати побудови симетрію щодо точки, симетрію щодо прямий, паралельний перенос;
  • прищеплювати любов до геометрії через картини художника Моріса Ешера

завдання:

  • навчити будувати види рухів (осьову симетрію, центральну симетрію і паралельний перенос)

устаткування:

  • мультимедійна установка, електронний підручник "1С Освіта, Математика 5-11", презентація;
  • бідон, блюдце, рушник;
  • картки для роботи в класі і вдома;
  • кольоровий картон;
  • геометричні фігури різного кольору для виконання картин;
  • клей;
  • оформлена дошка

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

(Учні розсаджуються на свої місця).

2. Введення теми і цілей уроку:

Учитель: - Добрий день шановний 9 клас.

На початку нашого уроку я пропоную вам уважно подивитися на ці предмети: (на столі стоїть бідон, блюдце, рушник з нанесеним на них орнаментом в якому використовуються види симетрії) і відповісти на питання:

- Як зображені малюнки на цих предметах?

Учні: (Відповіді учнів)

Учитель: - Якщо проаналізувати види відображень малюнків цих предметів, то можна зробити висновок, що вони різні. Сьогодні я вам пропоную познайомитися з різновидами відображення площині на себе, навчитися їх будувати, і впевнена, що в кінці уроку ви безпомилково визначите вид відображення малюнків на кожному цьому предметі. Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота.

3. Вивчення нового матеріалу.

Учитель: - Підемо до розгляду першого виду відображення (вчитель виконує побудову на дошці, а учні в зошитах). Побудуємо відрізок СD і виберемо вісь симетрії L.

Для того, щоб побудувати відрізок С1D1 симетричний відрізку СD відносно прямої L необхідно:

  • Опустити перпендикуляр з точки С на пряму L,
  • Виміряти відрізок СО за допомогою циркуля,
  • Відкласти з точки Про відрізок ОС1 = СО,
  • Опустити перпендикуляр з точки D на пряму L,
  • Виміряти відрізок DO1 за допомогою циркуля,
  • Відкласти з точки Про відрізок ОD1 = DО,
  • З'єднати точку С1 і точку D1 відрізком.

Учитель: Цей вид називається - осьова симетрія (відкриває смугу на дошці) .Отрезок С1D1 симетричний відрізку CD, щодо прямої L.

Закріпимо навик, і виконаємо завдання №1 на аркушах №1, т. Е. Відобразимо трикутник СDЕ симетрично прямий L. (учень виконує побудову на дошці).

Учитель: - Розглянемо другий вид відображення площині на себе. На екрані буде з'являтися алгоритм побудови, який я буду коментувати, а ви виконувати побудову в зошитах. Увага на екран. Отже, нам дано відрізок АВ і заданий центр симетрії О. Учитель коментує появу алгоритму на екрані (слайд №2 кожен пункт в алгоритмі виходить по кліку).

Учитель: - Ми зробили побудова відрізка А1В1, симетричного відрізку АВ, щодо центру О.

Це вид - центральна симетрія (відкриває смугу на дошці).

Учитель: - Спробуйте на аркушах, які лежать у вас на партах зробити більш складне побудова центральної симетрії - трикутника. Якщо ви відчуваєте утруднення, звернетеся до алгоритму на екрані (слайд №3 з'являється алгоритм весь повністю).

Учитель: - А тепер виконайте самоперевірку (слайд №4 на слайді з'являється правильне ПОБУДОВУ симетричних трикутників).

Учитель: - Переходимо до наступного вигляду руху. Увага на екран.

(Використання електронного підручника "1С Освіта, Математика 5-11" показ відеоролика паралельного перенесення з коментуванням диктора. Запустити електронний підручник - вибрати планиметрия - вибрати види геометричних перетворень - вибрати паралельний перенос)

Учитель: - Отже, ми познайомилися ще з одним видом симетрії - паралельним перенесенням (відкриває смугу на дошці).

Учитель: - Давайте, виконаємо 3 завдання на аркушах (вчитель виконує побудову на дошці з коментуванням). Дан трикутник РМК і заданий вектор а. Для того щоб побудувати паралельний перенос необхідно з вершин трикутника РМК провести промені соноправленние заданому вектору. Виміряти довжину вектора а і відкласти, на соноправленних променях дану довжину.

Учитель: - Давайте подивимося на екран і дошку і порівняємо ці відображення (на дошці і екрані три види руху). Що спільного ви помітили в них?

Учні: (Відповіді учнів)

Учитель: Правильно. Фігури при перетворенні перейшли в рівні фігури. Центральна, осьова симетрії і паралельний перенос є рухом (відкриває смугу на дошці). Це і є тема нашого уроку. Запишіть її в зошит.

Учитель: Хлопці, а тепер увага на екран. Запишемо визначення руху в зошит.

(Робота з електронним підручником. Запустити електронний підручник - вибрати планиметрия - вибрати види геометричних перетворень - рух).

Учитель: - На початку уроку ми розглянули предмети домашнього вжитку. Дайте відповідь на питання, який вид руху зображений на кожному з них.

Учні: - На блюдце - центральна симетрія, на бідоні - осьова симетрія, на рушник паралельний перенос.

Учитель: - А тепер я пропоную вам подивитися, на картини художника Моріса Ешера, (слайд №5, якщо є час можна розповісти учням про творчий шлях художника гіперпосилання на слайді) який створював свої роботи, використовуючи види рухів. Хлопці, в шкільному курсі вивчається ще один вид руху - поворот, який ми вивчимо на наступному уроці, але я думаю, ви вже без праці зможете визначити всі види рухів (показ повороту) на слайді №6 - 9. Далі натхненні мультиплікатори видами рухів, картинами Ешера створюють свої роботи, які я вам пропоную подивитися (слайд № 10, використання гіперпосилань).

Учитель: - Хлопці, а тепер і ми з вами натхненні видами рухів, картинами Ешера, роботами мультиплікаторів спробуємо самостійному замостити площину геометричною фігурою (фігура додається), використовуючи види симетрії, (творча робота в групах по 4 людини протягом 10 хвилин під звуки класичної музики, на екрані картини художника або анімації створені мультиплікаторами). По закінченню часу розглядаються роботи з коментарем учнів про використані видах симетрії. Всім учням виставляються оцінки.

4. Підсумок уроку.

Учитель підводить підсумки уроку, спираючись на цілі.

5. Домашнє завдання.

Учитель: Хлопці домашнє завдання виконайте на аркушах №2. Всім учням пропонується взяти презентацію по даній темі додому, для виконання домашнє роботи і для самоосвіти. Також дана презентація залишається в комп'ютері вчителя, учні можуть скористатися нею в школі.

Завдання до уроку.

Домашнє завдання.

додаток тут.

22.02.2008

Що спільного ви помітили в них?
Категории
  • Биология
  • Математика
  • Краеведению
  • Лечебная
  • Наука
  • Физике
  • Природоведение
  • Информатика
  • Новости

  • Новости
    https://banwar.org/
    Наша взаимовыгодная связь https://banwar.org/. Запустив новый сайт, "Пари Матч" обещает своим клиентам незабываемый опыт и возможность выиграть крупные суммы.


    Наши клиенты
    Клиенты

    Быстрая связь

    Тел.: (044) 587-84-78
    E-mail: [email protected]

    Имя:
    E-mail:
    Телефон:
    Вопрос\Комментарий: