Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Використання миші

 1. коліщатко миші
 2. Налаштування миші для швидкості прокрутки екрану
 3. Коліщатко миші для перегляду інтернет-сторінок
 4. Відкриваємо посилання за допомогою коліщатка мишки
 5. Що таке контекст?
 6. Миша для лівші

На початковому етапі освоєння комп'ютера здається, що клавіатура потрібна виключно для введення і редагування текстової інформації, а мишка - для редагування текстової інформації і введення / редагування зображень.

мишка

А чи так це насправді, давайте розбиратися.

Тут починаючі користувачі виходять з того, що на клавіатурі нанесені зображення букв і символів (тому це потрібно для введення цих символів), а мишка дозволяє плавно пересувати курсор по екрану, а значить, використовується для «малювання» або редагування текстів і зображень.

Однак це тільки видима частина того, що нам дозволяє мишка і клавіатура. Насправді, досвідчені користувачі комп'ютерів активно використовують клавіатуру для «малювання» або редагування зображень (і найчастіше віддають перевагу клавіатурі через більшої швидкості і високої точності малювання і редагування зображень!), А також активно працюють з мишкою і клавіатурою одночасно.

коліщатко миші

У цій статті давайте подивимося на деякі додаткові можливості самостійного (без застосування клавіатури) використання маніпулятора «миша» (в просторіччі «миша» або «мишка»). Звернемо увагу на коліщатко миші. Якщо обертати коліщатко «на себе», то текст або зображення будуть переміщатися знизу вгору (у напрямку, в якому відбувається читання тексту).

При зворотному обертанні коліщатка «від себе» текст і зображення будуть також переміщатися в зворотному напрямку. Дана опція працює в більшості сучасних програм, в тому числі в MS Word або інтернет браузерах.

За допомогою коліщатка Ви можете «прокручувати» зображення інтернет-сторінок, в тому числі, сторінки мого блогу. Обертання коліщатка дозволяє швидше знаходити необхідні місця на сторінці, концентрувати увагу на цікавлять моментах.

Налаштування миші для швидкості прокрутки екрану

Швидкість переміщення тексту і графічних зображень регулюється в вікні настройки миші Панелі управління на вкладці «Колесо»:

Пуск> Панель управління-> миша-> Колесо.

Вказуючи кількість рядків (рис. 1), на яке повинен переміститися текст при обертанні коліщатка, Ви можете прискорити або сповільнити переміщення.

Чим більше рядків Ви вкажете, тим швидше буде рухатися видима вами сторінка. Можна переміщати відразу на цілий екран одним клацанням коліщатка, якщо відзначити значок «На один екран».

Слід зазначити, що чим більша швидкість переміщення задана, тим важче стежити за переміщенням інформації при обертанні коліщатка, тому початківцям користувачам краще задавати швидкість переміщення не більше ніж 3-5 рядків за один клацання при повороті коліщатка.

Слід зазначити, що чим більша швидкість переміщення задана, тим важче стежити за переміщенням інформації при обертанні коліщатка, тому початківцям користувачам краще задавати швидкість переміщення не більше ніж 3-5 рядків за один клацання при повороті коліщатка

Мал. 1 Налаштування миші

Коліщатко миші для перегляду інтернет-сторінок

Якщо займатися читанням з екрану довгих текстів чи переглядом довгих сторінок з Інтернету, постійне «крутіння» коліщатка може стати виснажливим. Для того, щоб спростити режим перегляду і зробити його максимально зручним для користувача, коліщатко володіє ще однією можливістю плавного регулювання швидкості перегляду зображень і текстів.

1) Для цього необхідно встановити курсор миші на сторінку, що так, щоб цей курсор знаходився не в самому «помітному» місці, наприклад, ближче до лівого або правого краю зображення або тексту.

2) Після цього слід натиснути на коліщатко (не обертається його, а натиснути так, як ніби це третя кнопка миші) і відпустити колесіко.На екрані на місці розташування курсора мишки може з'явитися одне з нижче наведених зображень (або схоже на них зображення):

На екрані на місці розташування курсора мишки може з'явитися одне з нижче наведених зображень (або схоже на них зображення):

Мал. 2 Вид, який на екрані матиме покажчик миші при натисканні на коліщатко миші

Зображення, що складається з 2-х стрілок, спрямованих вгору і вниз (на рис. 2 - перша зліва або останнім праворуч), з'являється в тому випадку, якщо вікно має тільки вертикальну смугу прокрутки вгору і вниз (відповідно горизонтальної смуги прокрутки немає, так як по горизонталі вся інформація міститься в вікно):

2 - перша зліва або останнім праворуч), з'являється в тому випадку, якщо вікно має тільки вертикальну смугу прокрутки вгору і вниз (відповідно горизонтальної смуги прокрутки немає, так як по горизонталі вся інформація міститься в вікно):

Вертикальна смуга прокрутки з'являється з тієї причини, що інформація «по довжині» не поміщається у вікно і з цього вікна потрібно переміщатися за допомогою «ліфта» - вгору або вниз.

Зображення, складене з 4-х стрілок (в центрі на рис. 2), спрямованих на всі чотири сторони, з'являється в тому випадку, якщо вікно має смуги прокрутки вгору-вниз і вліво-вправо (тобто крім вертикального ліфта, є ще й горизонтальний для переміщення в межах вікна):

Правда, при використанні даного сервісу ( «натиснути на коліщатко і відпустити») в редакторі MS Word з'являється тільки зображення з 2-х стрілок для будь-яких вікон.

3) Після цього потрібно повільно пересунути миша вгору або вниз, вліво або вправо від появи зображення двох або чотирьох стрілок, нічого більше не натискаючи, ні коліщатко, ні ліву, ні праву кнопки.

Ви побачите, що текст або зображення (видима сторінка) почне плавно переміщатися ( «попливе») в зазначену за допомогою мишки сторону. Причому переміщення відбуватиметься дуже плавно і з однієї і тієї ж швидкістю. Для прискорення переміщення курсор мишки потрібно відсунути подалі від зображення двох або чотирьох стрілок, а для уповільнення, навпаки, наблизити курсор до цього зображення.

Саме зображення двох або чотирьох стрілець не буде переміщатися по екрану, саме тому і рекомендується перед початком операції встановити курсор миші в самому краю тексту або сторінки, щоб зображення двох або чотирьох стрілок не заважало читання інформації з екрану монітора.

Таким чином, можна, наприклад, відрегулювати швидкість переміщення тексту великий многостраничной книги, і потім спокійно читати текст з екрану, не чіпаючи більше миша, її кнопки і її коліщатко. До речі, щоб відключити подібний плавний режим перегляду і повернутися до звичайного використання миші, потрібно ще раз натиснути і відпустити коліщатко, використовуючи його як третю кнопку миші. Виходить, що як включили режим перегляду, так і вимкнули його.

Відкриваємо посилання за допомогою коліщатка мишки

У коліщатка мишки є ще одна цікава властивість. Якщо на інтернет-сторінці є яка-небудь посилання, то вона не завжди відкривається в новій вкладці.

Як же бути, якщо хочеться і статтю дочитати, і подивитися, що ховається за посиланням? Треба просто підвести покажчик мишки до засланні і клацнути по ній за допомогою коліщатка мишки, після чого Ви залишитеся в колишньому вікні і зможете дочитати статтю, поки в новому вікні буде завантажуватися сторінка за посиланням, яку можна буде подивитися пізніше. Спробуйте на цим посиланням , це дуже зручно!

Що таке контекст?

Окремо слід сказати і про права кнопка миші. Ця кнопка дозволяє виконувати так звані контекстні операції.

Під контекстом розуміється набір дій, які можна застосувати до виділеного об'єкту в даному конкретному випадку.

Наприклад, виділений (за допомогою тієї ж мишки) текст може бути скопійований в буфер обміну, видалений, переміщений і т.п.

Можна перевірити, що дозволено зробити з виділеної частиною сторінки, якщо підвести до цього виділеного фрагмента курсор миші так, щоб він знаходився всередині виділення, і натиснути на праву кнопку. З'явиться так зване контекстне меню (іноді його називають контексной-залежне меню, або меню правої кнопки миші), вибираючи з якого ту чи іншу операцію, можна виконати зазначені в меню дії.

Контекстне меню полегшує роботу, так як дозволяє вибирати з меню тільки те, що можна зробити в даний конкретний момент, і не займатися пошуком тих же операцій, але вже в головному меню програми, розташованому, як правило, у верхній частині вікна програми.

Також контекстне меню полегшує вивчення і освоєння програм, так як служить свого роду підказкою користувачеві про те, що він може зробити в даному конкретному випадку з виділеним об'єктом.

До речі, перші комп'ютерні програми, перші мови програмування практично не дозволяли використовувати контексти, так як наказували комп'ютерів сувору послідовність дій без можливості вибору або відхилень від заданого алгоритму. Наприклад, перші діалогові програми дозволяли тільки виводити на екран питання, пропонувати варіанти вибору відповідей на ці питання, а потім в залежності від відповіді, «просувалися» далі.

Миша для лівші

Тепер поговоримо про можливість заміни лівої і правої кнопок миші. Або про те, як налаштувати миша для лівші. Отже, поїхали:

Пуск> Панель управління-> Миша -> Кнопки миші (рис. 3).

Мал. 3 Налаштування миші для лівші

Якщо поставити прапорець в опції «Обміняти призначення кнопок» або "Поміняти місцями функції лівої і правої кнопок USB-миші" (рис. 3), то відразу після цього Ви, не встигнувши моргнути оком, з правші «автоматично перетворюєтеся» в лівшу: щоб клікнути по ОК, треба вже клацати правою (!) кнопкою миші.

Щоб поміняти все назад (стати правшой), треба взяти мишу в ліву руку і використовувати праву кнопку миші так, як Ви раніше використовували ліву кнопку миші (коли «були правшой»). До речі, якщо у Вас ноутбук і Ви користуєтеся вбудованої мишею, то вона таким же чином перенастраивается «під лівшу».

Вправи з комп'ютерної грамотності:

1) Виділіть тільки за допомогою мишки і її лівої кнопки текст з нижченаведеного завдання №2.

2) «Погортайте» блог «Комп'ютерна грамотність з Надією» за допомогою коліщатка мишки. Спочатку зробіть це шляхом обертання коліщатка вниз і вгору. А потім використовуйте режим плавної прокрутки сторінки блогу шляхом натискання на коліщатко, як на третю кнопку миші. При цьому добийтеся самій повільній швидкості руху сторінки, наскільки це у Вас вийде. Після цього спробуйте плавно збільшувати швидкість так, щоб встановити найбільш прийнятну для вас швидкість переміщення сторінки з метою її спокійного прочитання.

3) Спробуйте клікнути за допомогою коліщатка мишки по посиланню в кінці статті «Розмова по мишам». Вона повинна відкритися в новому вікні.

4) Подивіться, що Вам запропонує контексной меню, якщо на блозі «Комп'ютерна грамотність» Ви виділіть будь-яку картинку або будь-яку частину тексту й натисніть правою кнопкою миші. Зверніть увагу, чи є різниця в опціях контексного меню для картинок і для тексту.

5) Спробуйте налаштувати миша для лівші, а потім повернути настройки назад на правшу.

PS За комп'ютерної грамотності можна ще прочитати:

Робота з комп'ютерною мишею

Значення деяких клавіш на клавіатурі

Стандартні гарячі клавіші в Windows XP

Про деякі секрети функціональних клавіш на ноутбуці


Автор: Надія


Як же бути, якщо хочеться і статтю дочитати, і подивитися, що ховається за посиланням?
Що таке контекст?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: