Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Використання поєднаного фокуса для збільшення глибини різкості

 1. Область застосування суміщеної зйомки
 2. Загальні відомості
 3. Крок 1: зйомка
 4. Крок 2: вирівнювання зображень
 5. Крок 3: злиття знімків
 6. Поєднаний фокус: обмеження і альтернативи

Поєднання фокуса є потужним інструментом збільшення видимої глибини різкості фотографії. Мабуть, найбільш корисно його застосування при зйомці макро і великого плану , Оскільки навіть максимальної f-ступені об'єктива часто недостатньо для відображення всього предмета в фокусі. Воно може також допомогти подолати неминучу в іншому випадку втрату різкості внаслідок дифракції . Однак поєднаний фокус може бути також досить складний у виконанні. Продовживши читання, ви дізнаєтеся більше про цю чудову інструменті.
Поєднання фокуса є потужним інструментом збільшення видимої глибини різкості фотографії

Знімок зроблений в повний місяць на мосту Клер в Кембриджі, Англія.
Використано дві дистанції фокусування: для кулі і для фону.

Область застосування суміщеної зйомки

Коли фотографам потрібно збільшити глибину різкості , Вони зазвичай закривають діафрагму об'єктива, збільшуючи f-щабель . Цей прийом простий і ефективний, проте має свої недоліки. Як мінімум, збільшується необхідна тривалість витримки, а в граничних випадках різкість зображення знижується внаслідок дифракції . Більш того, в деяких випадках хочеться отримати більшу глибину різкості, ніж дозволяє максимальна f-щабель обраного об'єктива (хоча це дуже рідкісний випадок). Приклади деяких специфічних випадків:

 1. Зйомка пейзажів: потрібно отримати велику глибину різкості, уникнувши при цьому розмивання внаслідок дифракції. Поєднання фокуса дозволяє досягти значного приросту в розмірі і різкості відбитка, інакше недосяжного.
 2. Макрозйомка: потрібно отримати велику глибину різкості, ніж це можливо при максимальній f-ступені об'єктива (для дзеркальних камер це як правило f / 22 або f / 32).
 3. Нічна зйомка: потрібно заморозити рух в частині зображення (зафіксувати рухомий предмет), зберігши при цьому значну глибину різкості в інших частинах зображення (не використовуючи спалах). Як варіант, потрібно уникнути надмірно довгих витримок.

Як вирішити ці завдання? Об'єднати декілька знімків (використовувати «поєднане зображення»). Тим самим можна уникнути багатьох недоліків високою f-ступені, зберігши при цьому перевага великої глибини різкості. Дана стаття розглядає такий спосіб поєднання зображень, який об'єднує декілька знімків, зроблених з різними дистанціями фокусування, - утворюючи композит з єдиної, збільшеною глибиною різкості.

Загальні відомості

Поєднання фокуса здійснюється в три етапи:

 1. Робиться кілька знімків з послідовно збільшується дистанцією фокусування. Кількість знімків варіюється від двох (для переднього плану і фону) до дюжини (для багатопланових сцен). Як правило, слід уникати переміщення предметів переднього плану.
 2. Знімки вираніваются так, щоб їх вміст накладалося одне на одного попиксельно. Цей крок необхідний навіть при використанні штатива, оскільки зміна дистанції фокусування завжди призводить до зміщення (докладніше про це в наступному розділі).
 3. Створюється композитне зображення з використанням найбільш різких частин кожного зі знімків. Якщо предмет складається з декількох чітко помітних планів (як на прикладі з мостом Клер), це можна зробити вручну за допомогою масок шарів. В іншому випадку буде потрібно використання спеціальних програм, таких як Helicon Focus, TuFuse, CombineZM або Adobe Photoshop CS4 +.

Крок 1: зйомка

Найбільш важливим рішенням при суміщенні фокуса є вибір потрібного числа знімків. На нього впливають такі чинники:

Необхідну кількість знімків зі збільшенням числа планів ... збільшується зі збільшенням f-ступені ... зменшується зі збільшенням предмета ... збільшується зі збільшенням розміру відбитка ... збільшується

Іншими словами, все ті ж принципи, застосовні до глибині різкості , Будуть діяти і тут. Якщо предмет зйомки покриває велику глибину, і ви плануєте зробити великий відбиток, вам знадобиться велика f-щабель для отримання достатньої глибини різкості. Різниця лише в тому, що з'являється ще один контрольований параметр: число поєднуваних знімків. Наприклад, можна зменшити f-щабель, просто збільшивши число складаються знімків (або навпаки).

Кому-то захочеться мати формулу числа знімків, але напевно, краще буде виробити чуття для оцінки на око. Якщо глибина різкості практично достатня без суміщення зображень, почніть з 2-3 знімків з рівномірно розподіленими дистанціями фокусування і подивіться на результат. На перших порах доведеться багато експериментувати. Наступний приклад показує, що трьох знімків буде цілком достатньо для того розміру зображення, який показаний тут:

Примітка: знімки були вирівняні для спрощення порівняння глибини різкості.
До вирівнювання лівий знімок був дещо більше, ніж середній і правий
(Подробиці в описі наступного кроку).

Оптимальний крок дистанцій фокусування. Ключовим є перекриття глибини різкості сусідніх знімків. Таким чином розмиття не потрапити в підсумковий композит. Зближення дистанцій фокусування часто дає більш рівномірну і натурально виглядають різкість, однак це може зажадати набагато більшого часу на зйомку і вимагає значно більше місця під зберігання вихідних знімків, так що постарайтеся не переборщити.

Приділіть особливу увагу тому, щоб уникнути хвильової різкості, яка може проявитися внаслідок надмірно великого кроку дистанцій фокусування (як показано на прикладі зліва). Як можна бачити, якщо на прикладі, наведеному вище, зменшити f-щабель, для суміщення знадобиться більше знімків. Спробуйте використовувати «Live view» (контроль зображення на екрані камери в процесі зйомки), щоб забезпечити відповідний крок дистанцій фокусування. Якщо це можливо, для більш ретельного контролю підключіть камеру до комп'ютера, щоб отримати попередній на великому екрані і таким чином точно відрегулювати дистанцію фокусування.

Якщо предмет зйомки покриває все відстань від камери до віддаленого фону, знадобиться переконатися, що вибраний діапазон дистанцій фокусування дозволяє все відобразити в області чіткого фокусу. В цьому випадку суміщення фокусу вимагає підходу «все або нічого», інакше отримана глибина різкості може виглядати неприродно і стрибкоподібно. Єдиний випадок, в якому ви можете собі дозволити невелику кількість дистанцій фокусування - це коли предмет зйомки складається з чітко помітних планів (як в прикладі з мостом Клер на початку).

Оптимальна F-щабель. Використання високих f-ступенів дозволяє розташувати дистанції фокусування більш рідко, однак це може також знизити різкість підсумкового зображення. В цілому є хорошою ідеєю вибирати настільки високу f-щабель, наскільки це можливо без появи розмиття внаслідок дифракції . Якщо ви не впевнені у виборі, значення в діапазоні f / 11-f / 16 зазвичай чудово підходять для дзеркальних камер.

Крок 2: вирівнювання зображень

На відміну від збільшення глибини різкості шляхом закривання діафрагми, зміна дистанції фокусування викликає зміни в розташуванні зображення. Пов'язано це з тим, що справжнє фокусна відстань об'єктива в дійсності дещо змінюється зі зміною дистанції фокусування (див. Статтю про макрооб'єктиву і макрокільця ). Як наслідок, кут зору також змінюється - надаючи відчуття наближення або видалення при фокусуванні на ближньому або дальньому планах, відповідно:

Як наслідок, для вирівнювання (званого також «реєстрацією») суміщаються знімків потрібні спеціальні програми. З цим завданням можуть впоратися, зокрема, TuFuse, Helicon Focus, CombineZM або деякі комбінації функцій Auto-Merge і Auto-Align програми Adobe Photoshop. На щастя, всі вони видають дуже схожі результати вирівнювання зображень. Використовуючи Photoshop, ви можете застосувати або «File → Automate → Photomerge ...», або «Edit → Auto-Align Layers ...», як показано нижче:

Якщо використовувати Photomerge, можна об'єднати другий і третій кроки в один, якщо поставити галочку навпроти пункту «Blend Images Together». Якщо знімки зроблені зі штатива (як і повинно бути), тоді найкраще використовувати параметр «Колаж» (як показано праворуч). Якщо використовується інший програмний пакет, це еквівалент того, що програма тільки позиціонує і підганяє розмір зображень при їх вирівнюванні.

Якщо використовувати Auto-Blend Layers, знадобиться спершу відкрити всі потрібні знімки як шари в Photoshop.

Крок 3: злиття знімків

Злиття знімків вимагає визначення того, який з знімків містить найбільш різке відображення відповідної частини зображення. На наступному прикладі показано, як були обрані найбільш різкі області для кожної з трьох дистанцій фокусування:

На жаль, якість злиття зображень може значно варіюватися в залежності від того, яка програма використовується. У разі простого предмета з чітко виділеними планами (як на прикладі вище) результати напевно будуть однакові. Однак якщо плани нерегулярні або сильно пересічені, результати можуть драматично відрізнятися. Звичайно, завжди можна відредагувати вплив кожного зі знімків вручну, однак це може зайняти досить багато часу. Тому рекомендується поекспериментувати спершу з пробними версіями програм, які ви розглядаєте.

Якщо ви використовуєте Photoshop і вибрали на попередньому кроці для вирівнювання Photomerge, можливо, злиття знімків вже відбулося, якщо ви включили зведення зображень (blend images together). В іншому випадку злиття можна виконати в такий спосіб:

Ви отримаєте маски шарів для кожного зі знімків в стосі (верхній правий малюнок), так що залишиться тільки об'єднати шари (виділіть всі шари і використовуйте «Layer → Flatten Image»), і вийде різкий знімок зі збільшеною глибиною різкості. Про всяк випадок не забудьте перед тим ретельно вивчити результат і при необхідності скоригувати маски шарів.

Поєднаний фокус: обмеження і альтернативи

Поєднання фокуса є дивовижно потужним інструментом, але у нього, звичайно ж, є недоліки:

 • воно може забрати багато часу
 • воно зазвичай вимагає нерухомого предмета зйомки
 • воно може зажадати пристрої точного фокусування (такого, як фокусировочний рейок), якщо потрібно поєднати велике число знімків (як, наприклад, в разі великого макроувеліченія)
 • воно вимагає спеціальних програм для вирівнювання і злиття знімків
 • воно може відняти дуже багато часу

Є дві прекрасних альтернативи:

Як вирішити ці завдання?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике
  Статьи Опубликовано: 05.10.2017 Подготовка к ЕГЭ по МАТЕМАТИКЕ. 1 часть. Эффективный курс подготовки. Вы находитесь на сайте www.ege-ok.ru - Подготовка к ЕГЭ по математике. Меня зовут Инна Владимировна

  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой
  Статьи Опубликовано: 06.10.2017 Сдача ЕГЭ. Куда поступать? Обществознание считается одним из самых популярных предметов, которые выпускники сдают на ЕГЭ. Ввиду высокого рейтинга дисциплины Рособрнадзор

  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: info[email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: