Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Вірус може фізично пошкодити «залізо» комп'ютера. Правда чи міф?

Взагалі, це один з найдавніших і живучих міфів в області інфобезпеки. І одночасно - один з найбільш небанальних. Мабуть, в цьому і полягає секрет його довголіття.

Ще в минулому столітті, на зорі епохи ПК, серед користувачів ходили страшні історії в дусі «в одній чорній-чорній кімнаті ...». У цих історіях віруси, наприклад, подавали на комп'ютерний ЕПТ-монітор неправильну розгортку, випалюючи електронну начинку. Або вводили в резонанс пластини жорсткого диска, так що вони «сипалися» від ударних перевантажень. Або розганяли флоппі-привід аж до незворотного перегріву мотора.

Або розганяли флоппі-привід аж до незворотного перегріву мотора

Розробники антивірусів ці байки час від часу спростовували. Так, мовляв, теоретично це все можливо. Але на практиці вбудована в «залізо» захист від дурня подібні жарти не дозволяє. Так що спите спокійно, дорогі товариші, no pasaran.

Користувачі ніби як вірили, але страшні історії розповідати все одно продовжували. Хіба мало чого, «напевно адже нам усієї правди не говорять».

Знову ж і життя час від часу підкидала сюрпризи. Наприклад, в 1999 році трапилася гучна епідемія вірусу Win95 / CIH, він же «Чорнобиль». Цей зловредів псував дані не тільки на вінчестері, але і в мікросхемах BIOS на материнській платі. Так що деякі потерпілі від нього комп'ютери відмовлялися стартувати через пошкодження завантажувального прошивки. Для лікування потрібно було міняти мікросхеми BIOS або перезаписувати міститься в них інформацію.

Чи було це фізичним ушкодженням комп'ютера? Скоріше немає. Після танців з бубнами материнські плати зазвичай вдавалося повернути в початковий стан. Але стандартними домашніми засобами «швидкої комп'ютерної допомоги» ця проблема не вирішувалася, потрібно спеціальне обладнання.

Сьогодні все заплуталося ще більше.

По-перше, кожна окрема комп'ютерна залізяка містить власну перезаписувану микропрограмму, а то й не одну. Хіба що гвинтів (звичайних, з різьбленням) і саморізів ця тенденція ще чомусь не торкнулася.

Кожна з цих мікропрограм за довгі роки еволюції стала вельми складною і через це потенційно вразлива для атак. І не завжди наслідки такої атаки можна легко відкотити назад.

Взяти, наприклад, історію з модифікованими прошивками вінчестерів . Нагадаємо, що експерти «Лабораторії Касперського» виявили в арсеналі хакерської групи Equation шпигунські модулі, впроваджені в код мікропрограм для різних моделей жорстких дисків. Ці зловредів повністю перехоплюють управління накопичувачем, та так, що ніяке форматування диска вже не допомагає.

Перепрошити вінчестер назад стандартними засобами не вийде - за оновлення прошивки відповідає сама прошивка. А вона, зрозуміло, чинить опір спробам «викурити» себе з теплого місця. Звичайно, за допомогою спеціального обладнання будь-яку микропрограмму можна поміняти примусово. Але на практиці такий жорсткий диск простіше і дешевше буде викинути на смітник.

Чи можна це вважати фізичним ушкодженням? Уже неоднозначно. І подібних історій «Залізних вразливостей» стає все більше.

По-друге, незрозуміло, що вважати комп'ютером. Наприклад, сучасний автомобіль в деякому сенсі теж комп'ютер, притому підключений до Інтернету, тільки на колесах. І з ним можна багато чого зробити віддаленими маніпуляціями через мережу, що показує недавня гучна демонстрація перехоплення управління Jeep Cherokee .

Так, там брали участь не віруси, а хакери. Так, це було дуже непросто зробити, так, дослідження зайняло багато років. Однак ніхто не здивується, якщо така атака призведе до незворотного пошкодження «заліза» про будь-придорожній стовп.

Правда чи міф, що вірус може фізично пошкодити «залізо» комп'ютера?

Правда. Хоча відповідь здорово залежить від того, що саме розуміти під «пошкодженням», «вірусом», «комп'ютером» і так далі.

Чи було це фізичним ушкодженням комп'ютера?
Чи можна це вважати фізичним ушкодженням?
Правда чи міф, що вірус може фізично пошкодити «залізо» комп'ютера?
Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: