Разработка сайта для Вашего бизнеса. Веб дизайн. Дизайн логотипа, фирменного стиля, рекламная фотография . Комплексный рекламный креатив.

Ralex. We do the work.
На рынке с 1999го года. Средняя ценовая категория. Ориентация на эффективность решений.
Ознакомтесь с нашим портфолио
Узнайте больше о услугах
Свяжитесь с нами:
E-mail: [email protected]
Tel: (044) 587 - 84 - 78
Custom web design & дизайн и разработка сайта "под ключ"
Креативный, эффективный дизайн. Система управления сайтом (СУС).
Custom flexible разработка систем электронной коммерции
Система e-commerce разрабатывается под индивидуальные потребности. Гибкая функциональность.
Search Engine Optimzation & оптимизация под поисковые системы (SEO)
Постоянная оптимизация и мониторинг сайта в поисковых системах. Достигаем результата быстро и эффективно
Custom logo design & дизайн логотипа и фирменного стиля
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.
профессиональная рекламная фотография
креативно, смело, качественно
Custom logo design & рекламный креатив. дизайн рекламы
Многолетний опыт. Огромное портфолио. Уникальное предложение и цена.

Зайдуть чи ні: чому в Україні немає IKEA, H & M і Starbucks

 1. АВТОР:
 2. Орфографічна помилка в тексті:

2 червня 2017, 7:18 Переглядів: 2 червня 2017, 7:18 Переглядів:  Популярні в усьому світі рітейлери досі не вийшли на український ринок

Популярні в усьому світі рітейлери досі не вийшли на український ринок.

Популярна шведська мережа магазинів меблів і товарів для дому IKEA дійсно має намір вийти на український ринок. Про це представники мережі повідомили у відповідь на запит " Громадського ". Але коли це станеться і де може з'явитися магазин - поки не відомо.

"Повідомляємо, що франшиза для України дійсно надана, але поки у нас немає точної дати по відкриттю торговельної мережі", - йдеться в заяві.

Про те, що популярна в світі мережа з'явиться в Україні знову заговорили кілька днів тому, коли глава правління ПрАТ "Мандарин Плаза" Олександр Черницький повідомив, що компанія озвучила подібні наміри, а її представники приїжджали в Україну. За його словами, IKEA може стати орендарем ТРЦ "Південний", який планують побудувати в Голосіївському районі Києва.

IKEA в Україні чекають давно. Ще в 2013 році компанія GfK Ukraine провела дослідження, за результатами якого найбільш очікуваними в Україні торговими марками є IKEA, H & M, Pizza Hut і Starbucks. Так, про появу магазинів IKEA мріють 46,8% респондентів, а 39,4% - про магазини одягу H & M. 30% респондентів хочуть бачити в Україні магазини техніки Apple Store.

Що ж стосується мереж кафе і ресторанів, то 49,5% респондентів хотіли б бачити в Україні американську піцерію Pizza Hut, а 39,6% - популярну кав'ярню Starbucks Coffee.

При цьому, за даними CBRE Ukraine, в Києві в 2016 році на ринок вийшли 25 нових брендів (у 2015 році - 12), серед яких Armani Exchange, Falke, Maje, Calvin Klein Underwear, Converse, NYX та інші.

"Основна умова, яке є для подібних компаній - це мінімальні ризики роботи в Україні. Це означає, що має бути якомога менше бар'єрів, пов'язаних з регулюванням, зокрема, з валютним регулюванням. Це стосується регулювання оплати при імпорті товарів, при введенні капіталу в Україні і при виведенні дивідендів або, в разі необхідності, при виведенні капіталу. Також це стосується в цілому захисту прав власності в Україні. Фактично, це все є тим, що повністю залежить від української влади в залученні подібні компаній на український ринок ", - розповів" Сегодня "виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Експерт зазначає, що ці фактори впливають безпосередньо. Опосередковано впливають темп економічного зростання, збільшення реальних доходів громадян і, відповідно, купівельної спроможності українців в цілому, що робить ринок більш привабливим.

IKEA

IKEA

Магазин IKEA. Фото: pixabay.com

IKEA - одна з найбільших в світі мереж з продажу меблів і товарів для дому. На сьогоднішній день в світі працює 389 фірмових магазинів. У 2016 році відвідуваність магазинів склала 915 мільйонів візитів. Зайти на український ринок компанія пробувала вже кілька разів. У 2016 році офіційний представник компанії Кайса Йоханссон заявляла українським ЗМІ, що компанія поки не планує відкривати магазини в Україні.

Як зазначає Гліб Вишлінський, яке прозвучало заяву не говорить про те, що IKEA з'явиться в Україні. Воно говорить лише про те, що український ринок для компанії не є нецікавим взагалі, хоча і такий стан речей для України - позитивне.

Та формулювання, яка була, говорить тільки про те, що Україна є серед ринків, на які IKEA може вийти

"Та формулювання, яка була, говорить тільки про те, що Україна є серед ринків, на які IKEA може вийти. Це не означає, що є якісь домовленості щодо того, що є вже якийсь конкретний ділянку або можливість оренди приміщення в якомусь торговому центрі. Йдеться тільки про те, що Україна не має серед тих країн, які, в цілому, не цікаві для компанії ", - говорить він.

Як розповіла "Сегодня" генеральний директор Асоціації рітейлерів України Марина Черненко, в цей раз IKEA змінює метод виходу на український ринок. Так, якщо раніше компанія намагалася почати працювати в Україні зі своїм юридичною особою, то зараз мова йде про продаж франшизи.

Попередні спроби, схоже, переконали IKEA, що поки що рано виходити самостійно, і вони вирішили всі ризики перекласти на українського партнера - покупця франшизи

"При такому підході основні витрати і ризики несе франчайзі, а не власник бренду, який, по суті, тільки надає перевірені часом технології ведення бізнесу, принципи організації роботи, право використовувати бренд і асортимент товару, - каже Черненко, - Попередні спроби, схоже, переконали IKEA, що поки що рано виходити самостійно, і вони вирішили всі ризики перекласти на українського партнера - покупця франшизи ".

На даний момент поки не відомо, хто представлятиме IKEA в Україні і де відкриється магазин, зазначає вона.

H & M

Товари H & M. Фото: www2.hm.com

Чутки в Україні ходять і щодо заходу на ринок популярною і щодо бюджетної мережі магазинів одягу H & M. На даний момент магазини цього бренду є в 66 країнах світу (4 474 магазина станом на 30 квітня 2017 року). Припущення про те, що до цього списку може приєднатися і Україна з'явилися в ЗМІ після того, як в кінці 2016 року Україну відвідала делегація представників, в тому числі і глава з розвитку нових ринків H & M Маттіас Ламберг. За даними ЗМІ, менеджери бренду шукали підходящу для відкриття магазину нерухомість. Втім, в головному офісі марки цей візит пояснили постійним пошуком нових ринків. Відзначимо, що в 2013 році бренд уже пробував зайти на український ринок, але спроба не увінчалася успіхом. За інформацією з офіційного сайту H & M, в 2017 році компанія планує відкривати магазини в Казахстані, Колумбії, Ісландії, В'єтнамі та Грузії.

На думку Вишлінського, у компанії є внутрішні причини, щоб не заходити в Україну. Експерт зазначає, що залишається не ясним, чому компанія вважає ринок Грузії, в якій значно менше населення, а рівень добробуту схожий з Україною, цікавим, а українська - ні. При цьому, в Україні вже давно представлені і розширюються прямі конкуренти H & M.

За словами Марини Черненко, H & M продовжує уважно придивлятися до українського ринку.

"У коментарі нашої Асоціації директор з розвитку нових ринків корпорації H & M Маттіас Ламберг підкреслив, що H & M завжди розглядає можливість виходу на нові ринки, в тому числі і країни, що розвиваються, але виходу бренду передує довга підготовча робота. Конкретні дати він не назвав, але інтересу корпорації до Україні не заперечував ", - говорить Черненко.

У той же час, якщо в кінці минулого року у відповідь на запит Асоціації рітейлерів України Ламберг відповів, що в найближчі два роки компанія не розглядає можливість виходу на український ринок, то зараз він вже не такий категоричний, підкреслює вона.

Apple Store

Apple Store в Гонконзі. Фото: pixabay.com

Американська корпорація Apple представлена ​​в мережі роздрібних магазинів Apple Store в 21 країнах світу, а це - 495 офіційних магазинів. Однак, в Україні поки немає жодного.

На практиці це означає, що немає й офіційних сервісних центрів Apple. При цьому, купити продукцію Apple в Україні можна в магазинах, які тут себе позиціонують, як офіційні представники. Однак, одночасно з ними процвітає і сегмент "сірого" імпорту, розповів "Сегодня" керівник напрямку міжнародної торгівлі PwC Ukraine Денис Шендрик.

"Велика проблема в Україні, яка ще не вирішена - це велика кількість" сірого "імпорту високоліквідної електроніки, брендових товарів, - каже він, - Розбиваються великі партії на дрібні і ввозяться як ніби приватними особами без сплати платежів".

Експерт зазначає, що багато ввозять в країну один-два телефони, камери, і це є серйозною проблемою - за оцінками деяких компаній, які займаються електронікою, "сірий" ринок по окремих брендах досягає 50%.

Через це великим компаніям складно заходити на український ринок і контролювати дистрибуцію, продажу та "маржу". Їм доводиться конкурувати з тими, хто не платить мита, ПДВ і т.д. і продає продукцію за нижчою ціною.

Втім, зазначає експерт, уряд зробив позитивні кроки - зобов'язало продавати певні категорії товарів тільки з використанням фіскального чека, а митниця почала звертати увагу на брендову продукцію з митного реєстру, яка пересилається експрес-доставками. На думку експерта, це допоможе трохи врегулювати процес ввезення в Україну тих же телефонів поштучно приватними особами, щоб тут їх далі продавати.

Втім, на думку Гліба Вишлінського, ймовірність заходу цієї компанії є дуже низькою, з урахуванням того, що він не представлений навіть у багатьох країнах ЄС, а сам по собі ринок України для Apple не настільки цікавий.

Starbucks

Starbucks. Фото: pixabay.com

Компанія, що продає каву і однойменна мережа кав'ярень стала культовою в усьому світі і активно розширює свою мережу. Кав'ярні Starbucks працюють в 75 країнах. Станом на 1-е січня 2017 року - це 25 734 закладів. Однак в Україні все ще немає можливості випити чашку кави зі склянки з впізнаваним логотипом. Хоча, наприклад, в 2013 році в Києві з'явилася кав'ярня з таким ім'ям. Але, як виявилося, в закладі продавалися різні види кави, в тому числі і Starbucks, а саме це місце не було офіційної кав'ярнею компанії.

Pizza Hut

Фото: facebook.com/PizzaHut

Ще один заклад для відпочинку, яке поки в Україні недоступно - американська піцерія Pizza Hut. Мережа ресторанів, де подають піцу, пасту, крильця, грінки, різні десерти і напої працює в більш, ніж 100 країнах.

У випадку зі Starbucks і Pizza Hut проблема, швидше за все, полягає в тому, що компанії не можуть знайти в Україні партнера, який буде тут розвивати бізнес, вважає Вишлінський.

Більшість подібних компаній є просто власниками концепції і бренду, і, відповідно, вони шукають внутрішнього партнера, який готовий купувати цю концепцію для відповідної країни

"Дуже небагато компаній є такими, як McDonald's - готові відкривати ресторани, інвестуючи туди самостійно. Більшість подібних компаній є просто власниками концепції і бренду, і, відповідно, вони шукають внутрішнього партнера, який готовий купувати цю концепцію для відповідної країни", - сказав він .

А для того, щоб такий партнер був, потрібно, щоб були розвиненими локальні гравці, а також ринок і попит на концепцію.

Amazon

Посилка з Amazon. Фото: insidermp3.com

Сферою окремого інтересу українців є і торгова інтернет-майданчик Amazon. Цей ресурс працює в 14 країнах, але українцям доводиться замовляти товари через посередників.

Нещодавно гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський заявив, що Amazon може з'явитися в Україні до кінця 2017 го. "Ми хочемо завести Amazon в нашу країну. Зараз працюємо з партнерами, оскільки це міжнародний поштовий обіг і це вимагає часу. Логістично ми готові. Однак це міжнародні угоди і в цьому випадку ми повинні працювати з американської поштою. Решта - це співпраця з нашими митними органами. Вони повинні збільшити штат, щоб швидше пропускати товари. Дуже хочу до кінця 2017 року, але обіцяти не буду, поки не впевнений ", - сказав Смілянський.

Втім, як зазначає Денис Шендрик, для того, щоб Amazon тут працював, потрібно, щоб вони могли створювати тут торгові хаби, ввозити сюди товар з різних країн, розміщуючи його на цих складах без "розмитнення", а звідси вже розсилати замовникам.

Така торгівля, коли товар знаходиться фізично в Україні, але не розмитнюється, а зберігається, для того, щоб бути перепроданим, сьогодні в Україні не працює. А це - основний спосіб роботи Amazon

"В Україні є теж такі митні склади, але на сьогоднішній день з робота обмежується валютним регулюванням. Якщо компанія з України щось закуповує з-за кордону, Національний банк України очікує, згідно зі своєю інструкції, що цей товар буде розмитнений, і тільки тоді він закриє валютний контроль і буде вважати, що операція завершена - гроші пішли, а товар прийшов. а так, як товар розміщується на митному складі, що не розмитнюється, то Нацбанк такі операції ставить під сумнів і розглядає як порушення валютного законо ательства - каже він, - Тому така торгівля, коли товар знаходиться фізично в Україні, але не розмитнюється, а зберігається, для того, щоб бути перепроданим, сьогодні в Україні не працює. А це - основний спосіб роботи Amazon ".

Більш того, експерт відзначає і проблему з сервісом PayPal, який в Україні працює в одну - користувачі можуть тільки витрачати гроші, але не отримувати їх. Так, якщо Amazon зайде в Україну і компанії або приватні особи захочуть продавати товари, отримуючи гроші з Європи або США, то вони просто не зможуть працювати за допомогою PayPal, який є одним з основних способів оплати на цьому майданчику.

Що ж стосується "Укрпошти", то товари з Amazon з її допомогою і так доставляються в Україну. Тому, для того, щоб дійсно ця площадка змогла повноцінно працювати тут, потрібно забезпечити ряд факторів: привести компанію, створити умови, при яких тут може перебувати склад, компанія, яка оперує платежами, а також забезпечити повноцінну роботу платіжних систем, вважає експерт.

Втім, Гліб Вишлінський впевнений, що підстави очікувати, що деякі з цих брендів в найближчі три-чотири роки на зайдуть на український ринок, є. Для України це матиме позитивний вплив - розвиток ринку і створення нових робочих місць.

Як стверджує генеральний директор Асоціації рітейлерів України Марина Черненко, очікувати появу в Україні нових гравців з числа найуспішніших світових рітейлерів можна вже найближчим часом. Незважаючи на те, що компанії побоюються низької платоспроможності українців і чекають системних поліпшень в економіці країни, жодна з них не стане ігнорувати великий ринок споживачів, особливо на тлі конкурентів, які вже працюють в Україні.

"Жоден світовий гравець не може і не буде ігнорувати ринок майже в 40 млн споживачів. У той же час вони чекають системних поліпшень в економіці, встановлення верховенства права, спрощення ведення бізнесу. Ще один важливий фактор - низька платоспроможність українців. Поки світові бренди не будуть впевнені, що на їх товар знайдеться покупець, вони в Україну не зайдуть, - каже Черненко, - Але при цьому не хочуть і програти більш ризиковим конкурентам, в першу чергу - турецьким і єгипетським брендам (Сolin's, LC Waikiki, Ravin тощо. ), а також групам Inditex, LPP, Cal zedonia і іншим, активно освоює український ринок ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Зайдуть чи ні: чому в Україні немає IKEA, H & M і Starbucks". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дарина Нинько

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Категории
 • Биология
 • Математика
 • Краеведению
 • Лечебная
 • Наука
 • Физике
 • Природоведение
 • Информатика
 • Новости

 • Новости
  Подготовка к ЕГЭ по математике


  Куда поступить с обществознанием, русским и математикой


  Сайт Майер Елены - ЕГЭ по математике
  Планируется проведение двух отдельных экзаменов – базового и профильного. Кому сдавать базовый ЕГЭ по математике? Базовый ЕГЭ организуется для выпускников, изучающих математику для общего развития

  ГДЗ решебник по математике 4 класс
  Извините, тут пока ничего нет ((( Решебник по математике 4 класс (Истомина Н.Б.) – не просто возможность быстро выполнить домашнее задание для учащегося, но и способ разобраться в труднорешаемых задачах.

  ГДЗ по математике 1 класс Самсонова самостоятельные работы
  Решебник по математике за 1 класс автора Самсоновой Л.Ю. 2012 года издания. Данное пособие предлагает готовые решения на разнообразные упражнения, направленные на активизацию всего учебного процесса. Здесь

  Для этой работы нужна математика
  Слотов: 956 Рулеток: 7 Лицензия: Pragmatic Play, Microgaming, ELK, Yggdrasil, Habanero, Amatic, Isoftbet, Netent, Rival, Igrosoft, Quickspin. Игры: Автоматы, Покер, Рулетки. Всего 963 Отдача: 98% Бонус

  Веселые задачи по математике 2 класс
  Во время занятий для того, чтобы немного переключить внимание школьников, но при этом не уйти от предмета, можно давать шутливые задачи на сообразительность. Буду пополнять коллекцию таких задач. Дополнительная

  Функция экспонента в Excel
  Одной из самых известных показательных функций в математике является экспонента. Она представляет собой число Эйлера, возведенное в указанную степень. В Экселе существует отдельный оператор, позволяющий

  ЕГЭ по математике 2018
  ЕГЭ по математике, наравне с русским языком , – обязательный экзамен для сдачи выпускниками 11-х классов. По статистике он самый сложный. Мы предлагаем ознакомиться с общей информацией об экзамене и

  Секреты эффективной и быстрой подготовки ко второй части ОГЭ по математике.
  Уважаемые девятиклассники, настоящие или будущие! Часто от вас приходится слышать следующие вопросы. Легко ли подготовиться к заданиям второй части ОГЭ по математике? Сколько для этого понадобится


  Наши клиенты
  Клиенты

  Быстрая связь

  Тел.: (044) 587-84-78
  E-mail: [email protected]

  Имя:
  E-mail:
  Телефон:
  Вопрос\Комментарий: